Elhelyezés időpontja: 2011.09.25 14:01
Megjelenés időpontja: 2011.09.27 08:20
Utolsó lényeges változás: 2020.08.03 21:55
Rejtés típusa: Multi geoláda (1H+1V)
Elrejtők: MiMintTeam
Ládagazda: Mosi Family Nehézség / Terep: 1.5 / 1.5
Úthossz a kiindulóponttól: 7000 m
Megtalálások száma: 225 + 1 sikertelen + 5 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.4 megtalálás hetente
1. pont
Az első pont koordinátája: N 47° 11,282' - E 20° 0,290'
Abony főterén álló kék vércsékről és a Kaszáló erdőről szóló információs tábla jobb alsó sarkában található Nemzeti Park igazgatóság telefonos körzetszámának első számjegye. Figyelem: A táblát 2020 február elején felújításra elszállították. Ígéret szerint 1-2 hónapon belül visszakerül a helyére. A jelölt koordinátán, a padok melletti lámpaoszlopokon a beillesztendő karakter kihelyezve.
2. pont
A végláda koordináta: 47°09,9??' - 19°5?,???'
A Kaszáló erdő mellett található hagyományos geoláda természetes rejtekben. Megtalálásához a kódrészletet illeszd a végláda koordinátájába.
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Részletes leírás:
1. pont - koordináta részlet
Abony főterén álló kék vércsékről és a Kaszáló erdőről szóló információs tábla jobb alsó sarkában található Nemzeti Park igazgatóság telefonos körzetszámának első számjegye. Figyelem: A táblát 2020 február elején felújításra elszállították. Ígéret szerint 1-2 hónapon belül visszakerül a helyére. A jelölt koordinátán, a padok melletti lámpaoszlopokon a beillesztendő karakter kihelyezve.
Ettől a ponttól nem messze egy másik abonyi láda is található, ajánljuk figyelmedbe: GCABAN
2. pont - fizikai láda
Abonyt délnyugati irányban elhagyva a Gereceszék dűlőnél kanyarodj jobbra. Ha autóval jössz és nem magasépítésű vagy terepjáró, parkolj itt, mert a dűlőút nehezen járható. N 47° 9,750' E 19° 58,469' 88 m [GCKVTA+leágazás]
A dűlőúton haladva az erdő déli részét éred el. N 47° 10,310' E 19° 56,950' 90 m [GCKVTA+erdő széle]
Innen az első ponton leolvasott kódrészlettel kiegészített koordináta alapján keresd a ládát, amit egy fa tövébe rejtettünk.
A kódrészletet illeszd be a kérdőjelek helyére.
Végláda koordináta: 47°09,9??' - 19°5?,???'
A városközponttól, vagyis az első ponttól 7 kilométerre fekszik a láda.
A logoláshoz szükséges jelszót keresd a ládában.
A ládát északról, a 40-es főút felől is elérheted, de az általunk megadott útvonal a legjárhatóbb.
Figyelem: Jelentősebb mennyiségű csapadék után a láda nehezen megközelíthető.
Mutatom:
A madarak májusban-júniusban költenek, a természet védelme érdekében ebben az időben javasolt az erdő elkerülése. Ezért is rejtettünk távol a fészkelési helytől. A rejtéstől nem messze költőládák vannak kihelyezve, ebben az időszakban ha kérhetnénk ne menjetek közel hozzájuk, nehogy megzavarjátok a védett madarakat. Köszönjük!
Tipp: Vigyetek távcsövet, remek madarász hely ilyenkor az erdő és környéke.
Kérlek a rejtésről ne rakj fel képet.
_________________________________________________
A kék vércse és élőhelye
Napjainkban az Alföldre jellemző növény- és állatvilág található meg Abonyban. Ez azt is jelenti, hogy nagyszámú védett állatnak ad menedéket az abonyi táj. Madárvilága például most is gazdag. Abony határában, a Kaszáló erdőben - mely egy telepített akácos - található Európa legnagyobb kék vércse telepe. Ez valójában egy vetési varjú fészektelep, melynek társfajai a kék vércse és az erdei fülesbagoly.
Az abonyi Kaszáló erdő, a Gödöllői dombság és a Tisza völgye között elhelyezkedő 85 m és 189 m tengerszint feletti magasságú, löszökkel és futóhomokkal fedett alacsony ármentes síkságon található. Gazdag madárvilága, az abonyi kék vércse telep papíron védelem alatt áll. A kék vércse Eurázsiában őshonos költöző madár, elterjedésének nyugati határa Magyarország. Síkvidéki erdők jellegzetes faja, gerle nagyságú, erősen fogyatkozó telepesen fészkelő ragadozómadár. Táplálékát nyílt terepen, érintetlen réteken ejti el, zsákmányát apró rágcsálók és egyenesszárnyúak teszik ki. A kék vércse szitálva szemeli ki zsákmányát és hirtelen lecsap rá. Fészket nem épít, más fajok (vetési varjú, szarka) elhagyott fészkeit foglalja el, vagy a második költésre készülő szülőket üldözi el. Májusban tojik 3-8 tojást, melyeken 28 napig ül.
Ahol a vetési varjakat pusztították, ott a kék vércsék is megritkultak. Abonyban az engedély nélküli fakivágások veszélyeztetik a faj életterét. Európában amúgy Abonyban költ a legtöbb pár. 15 évvel ezelőtt Polyák László kezdeményezésének köszönhetően menekült meg a kék vércse telep a jövő nemzedék számára. Mára azonban a varjúfészkek eltűnésével földönfutóvá vált madarunk elfoglalja ugyan a magányos szarka és a dolmányos varjú fészkét, de ott nincs biztonságban. Az alföldi varjú fészkelőhelyek oktalan pusztítása, a mezőgazdasági területek növekedése és a legelők felszántása miatt egész Európában megritkult és veszélyeztetetté vált a kék vércse.
Gazdag állat és növényvilág
Esti és hajnali szürkületben egyre gyakrabban találkozhatunk erdeinkben a fekete-fehér csíkos feju borzzal. Éjjeli rovarvadászaink a közönséges és a hosszú fülű denevér és az európai sün. Kertjeinkben elszaporodott a védett vakond és a kiemelten védett földikutya. Horgásztavaink, nádasaink védett faunájára a vizibéka fajok, a mocsári béka, vöröshasú unka, európai levelibéka, a fürge gyík, a vízi sikló és a mocsári teknős jellemző. Mezei és kerti virágainkon méhek, dongók, darazsak röpködnek. Nádasaink környékén és kertjeinkben is előfordulnak a karcsú testű, kék és zöld ragadozó szitakötők: a szép légivadász, a kisasszony szitakötő és az acsa-félék, a virágok nektárját és a lehulló gyümölcsök nedveit szívogató színes lepkék, pillangók, pl. számos boglárkalepke faj, a fecskefarkú és kardos pillangó, a szintén pillangófélék közé tartozó, rendkívül ritka farkasalma lepke, gyakori továbbá a kis rókalepke, nappali pávaszem és a gyönyöru Atalanta lepke. A gerinctelen fauna rendkívül gazdag, kutatása jelenleg is folyik.
Erdei madarak
A széncinege, a fecske, a fülemüle, a nagy fakopáncs, a barátposzáta, a vörösbegy, a búbosbanka, a csíz, a zöldike, az erdei pinty, a feketerigó, a sárgarigó, a seregély, a kerti és házi rozsdafarkú dűlőink és kertjeink kedves, hasznos vendégei. Rendszeres fészkelő madarunk a kis őrgébics. A dűlőkben téli vendég a nagy őrgébics, míg a tövisszúró gébics májusban érkezik vissza Afrikából. Énekes madaraink közül kiemelkedő természetvédelmi értékű a cigány- és a rozsdás csaláncsúcs, a fülemüle, a barátposzáta, a fitisz és a csilpcsalp füzike. Csodálatos énekük a belterületen is hallható. Cinegeszerű ügyességgel kutat a stiglic, a bogáncs, a pitypang, a bojtorján és más évelő növények szárain. Télen nagy számban lepik el a dűlők fáit a meggyvágók, sármányok, fenyőrigók és a sordélyok.
Kultúra követő madarak
Az ember közelségét keresik a gólyák és a fecskék. A fecskék közül a füsti- és a molnárfecske fészkelő madarunk, a sarlósfecske csak átvonuláskor figyelhető meg. Elhagyott homokbányákban egyre gyakoribb a partifecske, a színpompás tollú gyurgyalag és a szalakóta. Szántóföldjeinken a barázdabillegető, a mezei pacsirta és a búbos pacsirta építi fészkét a talajmélyedésekben. Elhagyott szarkafészkekben rendszeresen fészkel az erdei fülesbagoly, itt költi ki fiókáit a vörös vércse, az örvös galamb és a vadgerle. A Nagyerdőben nagyon sok az idős, odvas magyar fekete- és fehér-nyárfa, itt fészkelnek állandó madaraink: a kékcinege, a széncinege, a barátcinege, a csuszka, a csóka, a rövid- és a hosszú karmú fakúsz, a kuvik és a harkályfélék. Leggyakoribb madaraink: a feketerigó, az erdei pinty, az örvös galamb, a vadgerle. Május elején érkezik a szürke- és az örvös légykapó Dél-Afrikából.
Vízi és vándormadarak
A nádasokban és a csatornák partján nádi rigó, nádi tücsökmadár, nádi veréb költ. Őszi és tavaszi vonuláskor megpihennek nálunk a költöző madarak: a piroslábú cankó, a nyári lúd, a nagy lile és kis lile. Hosszú, elnyúló őszökön feltűnnek a délebbre vonuló darvak és a fekete gólyák. 1995-ben jelent meg a hatalmas méretu (75-98 cm hosszú, 230 cm fesztávolságú) nálunk áttelelő rétisas. A Lenge nádas környékén rendszeresen felbukkan hazánk legnagyobb énekesmadara, a holló. Szikeseink és a Gerece ős-szikeseinek jellemző költöző fajai: a nagy goda, a bíbic, a partfutók, a barna és a hamvas rétihéja, a kerecsen- és a kabasólyom.
Ládatörténet:
2015.04.21. A ládát 2014. októberében kifosztották, de tarsolyos kessertársunk jóvoltából a mai naptól ismét tartalmaz mindent, ami kell :)
Köszönet érte!'
2018. szept. 24. A láda több mint 4 hónapja beteg volt, a ládagazda már nem aktív (vagy nem látszik javítási szándék), a ládaoldal nincs aktualizálva, ezért a Ládadoki javaslatának megfelelően 'Mosi Family' kessertársunknak adom át. [Admin(Fazék)]
A szolnoki Rotary láda ürügyén a környékbeli még hiányzó ládák jöttek sorba. Kékvércsét nem láttunk, csak fecskét. Találtunk két tollat elhullajtva, azok szépek és kékek.
TFTC!
Kb. 5 éve őrizgetem a láda koordinátáját, ma sikerült eljutnom a ládához, most szinte drive-in, éppen elég volt az a pár száz méteres séta a tűző napon.
[Geoládák v3.12.10]
Megtaláltam, köszönöm a lehetőséget! [g:hu 1.6.4]
Az 1. ponton a keresett számot az I.vh-s emlékmű melletti lámpaoszlopon találtam meg, kb. 2,5 m. magasan. Behelyettesítettem a koo-ba, és már tudtam is hová kell tekernem.
A Kaszáló-erdő hihetetlen mennyiségű varjútól volt hangos, már messziről lehetett hallani az óriási hangzavart, károgást.
A láda rendben a helyén lapul, köszi a rejtést! :)
Az első pontot még az abonyi ládával együtt kerestem fel. Most, a fagyott talajon könnyen el lehetett bringázni a második pontért. Kicsit para volt azért az elemlámpás keresgélés, de köszi! Madarat most nem láttam :) [Geoládák v3.12.5]
Megtaláltuk, köszi a rejtést!
Az egyik oszlopi koordináta félig letépve, a másik rendben van még.
Kicsit kalandos volt bejutni a szántott, saras úton, de csak meg lett! [Geoládák v3.12.2]
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Volt hangulata az útnak, őzek, varjak és vércse is feltűnt a hatalmas pusztai szikes gyepek szomszédságában. [Geoládák v3.9.6]
HEURÉKA! Köszönöm a rejtést! Kellemes séta az aszfalt útról, szitáló vércsék, komótosan repülő vetési varjak, illegető sárgabillegető és suhanó őzek társaságában. Már értem miért láttam annak idején az aszfaltút melletti fákon ennyi vércsét. A láda rendben volt.
[Geoládák v3.10.5]
Köszönöm rejtést! Nincs komolyabb túrára alkalmas idő, így gondoltam megnézem. áprilisi havaseső és erős szembeszél sem szegte kedvem. [Geoládák v3.6.0]
Nagyjából 5 éve van meg a végpont koordinátája. Most végre sikerült eljutni ide. Láttuk a sok fészket, de leginkább csak varjakkal találkoztunk. Lehet, hogy vércsét is láttunk, de nem tudtuk, hogy az az volt.
A láda jó állapotban a helyén van. Köszi a rejtést.
Az első pont már vagy két hete megvolt, de akkor nem leltük a bevezető utat, meg idő sem nagyon volt rá. Most egy kiadós sétával meglett.
A vércsék hangoskodását már messziről lehetett hallani.
Köszönet a rejtésért!
Kissé nehezen de eljutottunk a ponthoz,hosszas keresgélés után vettük észre,hogy nem a fa tövében van hanem a dűlő út szélén, nyílt terepen ami a fától kb. 25 m . Feltételezhetően valami állat (kutya,róka) vihette oda ki. Visszahelyeztük a fa tövébe kissé elrejtve és úgy,hogy vadállat ne férhessen hozzá vagy mozdítsa el,valamint az időjárástól is védve van.
Lelkes madármegfigyelőként már nagyon vártam ezt a ládát és nem is okozott csalódást. A rejtés könnyen meglett és egy távcső segítségével a vércsék is a szemünk elé kerültek.
Megtaláltuk. Köszönjük a lehetőséget. [g:hu 1.6.4]
Az első pontot még nyáron, július 27-én megkerestük. Ma a láda felkutatására indultunk. A kövesúttól gyalogolva oda-vissza közel hat kilométer lett a séta. A fekete zacskót a ládával, néhány méterre a fától, a fűben láttuk meg. Logolás után a ládát a fa tövében lévő hatalmas oduba raktuk.
Szerencsére a védett terület széléig bejutottam kocsival, nagyon unalmas lett volna a kukoricaföldek között gyalogolni. A füves pusztán jól esett a séta, sok vércse repkedett a környéken.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v2.2.5]
Az első pont logikáját túlbonyolítottuk, köszönjük "mozsarak" segítségét.
A második pont megközelítése autóval kb. 1.3 km-re lehetséges, mert a mezőgazdasági munkák miatt onnantól kezdve hatalmas a bakhát a földúton, ráadásul óriási kődarabok is vannak rajta.
A nagy forróságban (36 fok) innen gyalog mentünk a ládához. Rengeteg kék vércsét láttunk, élmény volt. Ráadásul a láda helyét is őrzi egy fészek, benne a velünk szemező kék vércse fióka... Ha mostanában jöttök vigyázzatok rá!
Abonyban és környékén már sokat voltam, egyrészt családfakutatás miatt (ott lakott pár ősöm), más részt ládázni is. A környezet tényleg nagyon alföldi, de az ember nem gondolná, hogy ennyi ritka madár és más állat is él arrafelé. Maga Abony, mint város, is szép, köszi a rejtést!
Az első pontnál már alig látszik a vércsés táblán a tudnivaló, mellé raktak egy újat a szalakótákról. Hálát adok a Dusterért, mert különben nem jutunk el a ládához abban a pokoli metsző szélben.
A multiságnak semmi értelme, lehetne önmagában a második pont egy hagyományos láda. A második pontot felkeresni nagyon jó volt, Abonyról gyalog indultam, jól esett egy kis séta a nyugodt pusztaságban.
Ezen kívül engem mindig zavarnak azok a rejtések, ahol nem tudom a pontos koordinátát induláskor, de ez betudható az egyéni defektemnek.
Látom új, lelkes gazdája lett a ládának.
Két dolgot is javasolnék, ha szabad:
1. Az első pont felesleges, kitalálható, netkesselhető, a központot meg bemutatja egy másik láda.
2. Bár szép a láda helye, de túl messze van. Most száraz időben meg magasabb építésű kocsival nem volt gond, amúgy sárban ilyen hosszan bandukolni szántóföldek közt szívatás kategória. A jelszónak vajon mi köze az egészhez?
Azért tetszett, köszönöm.
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.5.4]
Logbook pótolva, újra kereshető.
Betévedtünk a védett területre, ahol rengeteg madárral és 3 őzzel találkoztunk. Köszönjük a rejtést.
A mai nap végre neki vágtunk ennek a láda második pontjának a felkeresésének. Az egyes pontnár már korábban voltunk akkor feljegyeztem a szükséges jelszó részletet, de sajnos erre rosszul emlékeztem. így ismét fel kellett keresni a főtéren lévő táblát. Majd örömmel mentünk a kettes ponthoz. Sikerült kocsival eljutni az erdőig, innet gyalogosan közelítettük meg a rejtési pontot. Sajnos a ládában mi sem találtuk jelszót, próbáltam a rejtőt telefonon hívni, de ez sikertelen volt.
Nagyon sok madarat láttunk főleg vetési varjakat, de láttunk vércsét is.
Kérem a feltöltött képek alapján találat elfogadását.
Már harmadik alkalommal jártunk Szolnok környékén és mindig kihagytuk ezt a ládát. Most kissé sarasan eljutottunk ide és nincs logbook! A karbantartás csak emiatt szükségszerű.
A rejtőtől kérjük a képek alapján a megtalálás elfogadását!
Ez a pont szerintem egy hagyományos 1 pontos ládának sokkal jobb lenne. A körzetszám simán kitalálható és nem ad túl sok pluszt az információs tábla.
Gyalogoltunk. Útközben egy fiatal őz először jól megnézett a kukoricásból kikandikálva, majd könnyed mozdulatokkal tovább ugrott. Élmény volt.
Mikor elindultunk még borús szomorkás idő volt, de kb. 1/2 óra múlva kisütött a nap és remek idő kerekedett. A nap során háromszor volt részünk záporban, de nem áztunk meg....
Nagyon tetszett a szántóföldek közötti gyaloglás!
Sajnos kékvércsét nem volt szerencsém látni! Viszont szarkát és varjakat annál többet.
Egy csali ládában még elfogott szarkára is találtam! Nem tudom mi célból volt oda kitéve.
A helyszín nagyon jó választás, igaz gyalogolni is kell érte.
Köszönöm a rejtőnek a fáradozásait!
Meg van, részletesen késöbb... Üdv Mr Zerge. [wapon beküldött szöveg]
Már régebben megtaláltam az első pontot, de vártam a megfelelő alkalmat a láda elérésére. A logok alapján a téli turát választottam. Most igazán jó volt gyalogolni a havas tájon. Az utakon az autók nyomában könnyű volt menni. Nagyon sok őzet és nyulat láttunk útközben. Mivel ilyenkor nincs legeltetés, kutyák sem zavartak minket.
Vittem egy új csere dobozt új logbookkal. A rejtek egyébként jó.
Az első jelszórészlet könnyen kitalálható, így már a vonaton beírtam a GPS-be a láda koordinátáit. Szolnokról érkezve azért elgurultam az első ponthoz egy ellenőrzésre (és a közeli GCaban láda megkeresésére).
Törtel felé nagy szembeszél volt, aztán pedig kb. 1 km nagyon nehezen biciklizhető szakasz (sár szerencsére alig volt, de a nehézgépek után nagyon rázott keskeny országúti gumikkal a bicikli). Utána már inkább füves volt az út, szépen lehetett haladni.
A kék vércsék védelméről olvastam (MME tagok vagyunk), így érdekes volt látni egy ilyen helyet. (A madarak már elrepültek.) A rejtekadó magányos fa tetszett - a láda viszont eléggé amortizált: nincs logbook. Szerencsére a jelszó fel van írva a tájékoztató lapra.
A láda után dél felé folytattam az utat egy csatornáig, és annak a partján tekertem ki a törteli országútra.
Országúti biciklivel a Szolnok vasútállomás - körös-körül Szolnokon - Abony - kékvércse telep - Törtel - Cegléd - Budai út vm. útvonalon, 12 ládával, összesen 100 km biciklizéssel. Délelőtt szép napos idő volt, délután kicsit befelhősödött, és elég kellemetlen szembeszél volt.
Az elágazóból gyalog tettük meg az utat, amely egy idő után fárasztó volt. Gépkocsival necces lett volna. Madarat nem láttunk, valószínűleg mi vagyunk figyelmetlenek. Köszönjük a rejtést. Marika és Imre
Második abonyi láda. Bár az út eleje kicsit necces, de egy Peugeot-val igen jól megközelíthető volt a láda. Odafele a birkanyáj figyelt minket, visszafele a gazdájuk... :D
Tényleg nincs logbook a dobozban, sajnos nálam sem volt, pótolni...
Köszönjük a rejtést!
Bementünk Abony központjába is, és elolvastuk az információs táblát, de már otthon a készülődés közben tudtuk, hogy onnan mit fogunk leolvasni, és hogy pontosan hova kell menni a ládáért. Először megijedtünk, hogy beszántották az utat is, de szerencsére megtaláltuk. Bátrak voltunk és autóval elmentünk az erdőig. Nagyon unalmas lett volna oda-vissza gyalog megjárni ezt az utat. A fa jól néz ki, a láda hamar meglett. Nagy rejtély, hogy tűnhetett el a füzet (és csak a füzet)két megtaláló között. Sajnos nálunk most nem volt üres füzet. Köszönjük a rejtést.
Sajnos a ládából eltűnt a füzet, így a jelszó sem lett meg. Azon kívül minden volt benne.
Köszönöm a rejtő segítségét, és a bele egyezésével felírtam a jelszót a kétnyelvű ismertető szöveg tetejére. Mindkét papíron rajta van.
Köszi a rejtést. Én drive-in betudtam menni 200 méterig a ládáig egy suzuki swift-tel.
Abonyban sokszor jártam már, elsősorban átutazóban. A főtér olyan igazi vidéki hely. Rendben van, de semmi extra. A kérdéses számjegy jól olvasható a tábláról. Ha már itt voltunk, akkor egy com-os dobozba is logoltunk. A ládához biztos nem lett volna kedvem elgyalogolni. Szerencsére kocsival voltunk és az út jól autózható volt. Hogy mit láttunk a vércsetelepből? Gyakorlatilag semmit. Gondoltuk, hogy melyik lehet az az erdőrészlet, ahol állhat. Még madarakat sem láttunk szabadon repkedni, nemhogy egy telepet. Gyakorlatilag 20 méterre a ládától álltunk meg. Mivel a ládában nem volt füzet, tettünk bele egyet. Erős a gyanúm, hogy a juhász a ludas a füzetek eltűnésében. Senki másnak nem tűnik fel az arra vetődő kesser. Dörmi mackómmal jártam itt.
Gyalogtúra Abonyban (15.56.). Busszal közelítettem meg a községházát, ahonnan a multi is indul. Szép, rendezett, kellemes. A táblát lassan kikezdi az idő, de a koordinátához szükséges karakter kiválóan olvasható. Gyorsan bekukkantottam a kétlábú póznához (GCaban), majd elindultam a ládához. Az út - mivel nem először teszem meg a távot - már-már megszokott volt. Úgy gondoltam, hogy az aszfalt része lesz pusztítóbb, és nem a földút, de nagyot tévedtem. Kifejezetten utáltam a mai utat a második ponthoz. A nehézségek a lakókocsitól kezdődtek: kutya, birkák ott, ahol a vércséknek kéne lenni, kilométerekig követő legyek a birkák miatt, szúnyogriasztóra érzéketlen, szintén az aszfaltig követő szúnyogok nehezítették a kikapcsolódásom. Erről nem a rejtő tehet, máskor semmi gond nem volt a gyalogtúra során. A láda épségben, a helyén van.
Megtaláltuk, az erdő sarkáig érdemes elmenni autóval, mert különben sokat lehet sétálni. Egyébként nem nehéz a terep 3 éves kislányommal elsétáltunk a ládáig. Köszi a rejtést.
Autós ládázás harmadik találata! A második pontért egy jó kis 6 km túrát kellett tennem. Szép környék! Ezen a szakaszon egy őz került elém kb 40 méterre volt.
Talán a nagy meleg miatt, talán mert csak nem volt szerncsénk, de nem túl sok élőlénnyel találkoztunk! A láda az első ponthoz valóban nincs túl közel, rekkenő hőségben gyalogosan árnyat adó fák híján kimondottan ellenjavalt! ;) Köszönet a rejtésért!
Az út normál autóval könnyedén járható volt így eső után is egész a tábláig. Ennek örültem, mert gyalog iszonyat messze lett volna. Aki tud vezetni, bátran próbálja be! A rejtés csillagos ötös! Eddigi megtalálásaim talán legjobb rejtése.
Köszönöm a lehetőséget!
Családi ládázás keretében sétáltunk el a ládáig. Sajnos a bejegyzést nem olvastam így készületlenül mentem. A környék szép, hangulatos alföldi rét. Aki erre megy vigyen egy logbook-ot meg egy tollat a jelszót meg egyeztesse a rejtővel.
Kérem a rejtőt a találat elfogadására.
Köszönöm.
Márciusban, amikor még mondhatni éppen csak elkezdtem ezt a "játékot", akkor jártam, jártunk itt Derzs bő-vel Abonyban. Ezt a ládát is kinéztük magunknak, de akkor csak az első pontig jutottunk... szerencsére... motorral voltunk... megúsztuk a terep motorozást :) De most az állatkert meglátogatása után, autóval nem volt probléma. Persze tényleg nincs út, és a legelőn kell menni... de mikor elbizonytalanodtam, a pásztor útbaigazított... :) mondta, nyugodtan menjek csapásirány felé. Több birkát láttunk, mint madarat, de jó volt a rejtés. Köszi!
Kerékpáros találat.
Az ajánlott útvonal viszonylag jül járható, csak egy helyen kellett a kukoricásban kerülnöm. Félúton két veszettúl csaholó, megkötött juhászkutya mellett kellett eltekernem, szerencsére bírta a láncuk...
A tuhun meglevő utat innentől betárcsázták, így a legelőn zögykülődtem tovább.
Sajnos kék vércsét talán csak egyet láttam, de rengeteg szürkegém volt a környéken. A rejtekhely egyértelmű, egyből meglett a láda.
136 km-es geocaching kerékpártúra keretében találtam meg. Az utolsó pont a felkészületlenségem miatt a rejtő segítségével lett meg.
Rengeteg kék vércsét láttam, a ládát rejtő fáról a közeledtemre legalább tíz röppent fel. Gyönyörűek ezek a madarak! Később Kocséron is találtam táblát a kék vércsékről.
Az út teljesen járható. Most virágzik a sóvirág, aki szereti a szárítható virágokat gyűjteni, annak kötelező!
Megvan. Cegléd-Csemő-Nagykőrös-Törtel-Abony geós túrám 9/9, azaz utolsó felkeresett ládája, A szokásos vonat + bicó kombi Debrecenből. Törtel után egy földút ágazik ki, erre kell térni, és valamivel több, mint két kilométer még a láda. Figyelem: bár a tuhu, és a kütyük térképe szerint is úton haladunk, de arra készüljetek fel, hogy egy néhány száz méteres részen nincs út! A valóságban szántóföldön, vagy valamilyen legelőn kell keresztülhaladni, és annak ellenére, hogy nincs út, térkép szerint mégis van. Innen már az abonyi vasútállomás következett. Köszönöm a lehetőséget!
A mai nap eredménye: 85,6 kilométer megtétele biciklivel, 9 felkeresett geoláda a Cegléd-Csemő-Nagykőrös-Törtel-Abony útvonalon, és a környékbeli erdőkben. Az abonyi vasútállomáshoz már magam sem tudom, hogy tekertem be, annyira ki voltam purcanva. Az aranyszabály most is érvényben volt: ahol vasútállomás van, ott kocsma is van. Ez volt a szerencsém, védőitalként egy jó hideg sörrel gyógyítottam magamat. A hazaúton természetesen nem volt kerékpárszállító kocsi. De azért utazz együtt a bicikliddel, mert az milyen jó dolog! :-(
Most száraz úton sikerült meg közelíteni a rejteket ,akartam képeket csinálni de ez szerintem lessátor nélkül lehetetlen vagy egyszerűen ügyetlen voltam esetleg kezdő a technikám.Köszi.
Oldfoxxal sikerült megfigyelnünk egy kékvércsét, igen alacsonyan repült.. amúgy rémes volt a tűző napon gyalogolni.. útközben láttuk a birkanyájat a meleg elől bebújtak a kis erdősávba, árnyékba. Ott tülekedtek, a fás rész nagyobb része meg üres volt.. no, ezért birkák :-)
Köszönjük szépen, a meleget leszámítva remek volt!!!!
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.4.26z] [wapon beküldött szöveg]
Az első pont könnyedén a második kicsit nehezebben de meg lett. A ládánál fészkel egy csomó bogár és szúnyog.
Ide érdemes volt eljönni. Az erdőbe természetesen nem mentünk be, csak kívülről próbáltuk meglesni a kék vércséket. Nem sok sikerrel. Varnyú viszont annál több volt. Szegény vércsék. Hogy bírják ebben az eszeveszett károgásban. Vagy ennyit el kell viselni a készen kapott fészkekért? Végül a búzaföld fölött sikerült felfedezni egy példányt, aki valószínűleg ebédet (na jó inkább uzsonnát) keresett.
Elkezdődött a költési szezon (májustól június végéig). A természet védelme érdekében kérünk minden erre látogató kessert, hogy az erdőbe ne menjenek be, és a költőládákat is kerüljék el. Ezért is rejtettük az erdőtől messzebb a geoládát. 20-30 kék vércse érkezett eddig, most alapítanak épp családot. :) Köszönjük! Tipp: Vigyetek távcsövet, remek madarász hely ilyenkor az erdő és környéke.
Megtaláltuk a családommal. Kb. 1 Km-re eljutottunk kocsival pedig egy WV Polo-t használtunk. A többit gyalog tettem meg csak egyedül. A rejtésnél Örvös galambok fészkelnek, de azért a rengeteg vércse fészek sem semi. Köszönjük.
55 km kerékpár edzés a Cegléd - Abony útvonalon az új ládával. A láda megjelenése óta foglalkoztatott, most, GCKUPA végeztével kerestem az alkalmas körülményeket a láda becserkészésére.
Ma máshová készültem ládázni, de az előrejelzés szerinti -8 C° reggeli hőmérséklet mindent megváltoztatott. Igyekeztem már nem sötétben, de a hajnali fagyot még a legjobban kihasználva beosztani a menetet. Így esett a választás a 07:03-as vonatra, 9 óra tájban elértem az 1. pontot, és néhány perc múlva már a puszta talaját kóstolgattam a kerekeimmel. Néhány jókora őzből álló csapat és 3 kövér nyúl volt a társaságom.
A szervezés és az előkészületek tökéletesen beváltak: a ládáig leszállás nélkül folyamatosan tudtam tekerni. A tócsák tövig befagytak, a sáros részek kemények voltak, inkább a rázkódást kellett védeni. A láda azonnal meglett.
A csodálatos tiszta időben, a kristálytiszta ragyogásban a magyar puszta a legszebb arcát mutatta. Logoltam, majd indultam vissza a megadott elágazásig. Az út végére a talaj felső rétege már kezdett felengedni, igyekezni kellett elérni az aszfaltot. Ceglédig 54/14 - 54/15 között tempóztam átlagos 85 rpm ped. és 136 bmp pulz. mellett.
Mai 11/10. A főtéren a templom pont "nekünk" játszotta a 511. dicséretet: "Maradj velem, mert mindjárt este van" ez tetszett, kéregetők, ez nem tetszett. 2. pont: az erőszél pontig, a letérőtől kb. 2,5 km most kissebb gödröktől eltekintve jól autózható. Onnan kb. 750 m a láda, útközben őzeket risztottunk. Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.4.21] [wapon beküldött szöveg]
Megtaláltuk. Köszönjük a lehetőséget.
BigMick, Iza [g:hu 1.4.24] [wapon beküldött szöveg]
Az "erdő széle" pontig mentünk autóval a tűrhetően járható földúton. Onnan gyalog a rejtekhelyig a nedves füvű szikes réten ragyogó napsütésben. Útközben őzek, (meg tán szarvasok) szökelltek előttünk, remek hangulata volt az egésznek.
A második pont okozott egy pici fejtörést, hogy a koordinátákat milyen programba lehet beírni ami mutatja a cache helyzetét (egyébként a g:hu appot használjuk, de abba mi általunk megadott koordinátát nem lehet átadni a programnak, hogy mutassa az irányt). Végül a Locus megoldotta a gondjainkat, nagyszerű app, azóta már meg is vettem a pro verzióját, letöltve mellé a geocaching addonját is.
A ládát megközelítve az első ajánlott ponton parkoltunk. Innen azért jó pár km-es, hosszú séta kellett a most elég kopár szántóföldön át a ládához. Mint utólag kiderült, az erdő széléig azonban simán be lehetett volna menni kocsival, mert bár néhol kátyús a földút, de egész jó állapotban volt. De egy eső után azért ebben már nem lennék ilyen bizonyos :)
Pozitív viszont, hogy - bár kék vércsét nem láttunk -, ám nagyon sok őzzel és nyúllal találkoztunk a hosszú gyaloglás alatt.
A láda-lak-ról készült, leírásban szereplő kép becsapós, mert tényleg így néz ki, de pont nem abból a szögből, ahonnan megközelítettük.. :)
A ládát - mint a vadászatok nagy részében, most is - csapatunk legkisebb tagja, Zénó találta meg.
A multi elsö pontján a táblát kb. 80 méterrel arréb rakták felújítás miatt. A mostani helyes koordináta a mi gps-ünk szerint: N 47 fok 11,282' E 20 fok 0,352' a második pont nagyon szuper helyen van, láda nélkül biztos nem jöttünk volna ki ide. Levivel és Csengivel közös találat. Köszönjuk!
A családi abonyi kiruccanás záróládája. A városnézést és az állatkertet követően kérdéses volt, hogy kisgyerekekkel marad-e erre is kapacitásunk; szerencsére maradt. Autóval mentünk a köztes kanyarig, de akár a ládáig is el lehetett volna menni.
Van valami megkapó misztikum ebben az alföldi pusztaságban! Néha tetszik. Néha azt gondolom, hogy ez annyira rossz, hogy már jó!
lenyűgöző ez a pusztaság! nyulak őzeket ijesztenek, őzek nyulakat üldöznek, birkanyájnak kell könyörögni, hogy átengedjenek az úton, és vércsék kétpofára lakmároznak ki szőrös prédaállatokat.
nagyon klassz hely!
Kösz. [g:hu 1.4.11] [wapon beküldött szöveg]
A földút személyautóval is járható volt, csak óvatosan...
Láttunk két őzikét, a kukoricásba menekültek előlünk :-)
Vércsét nem láttam, se kéket, se más színűt, de a láda környékén felzengett a szúnyog és légyhad örömünnepe az új hús láttán. A ládának még külön speciális örzői is vannak - kis méretű, de könnyen ingerelhető darazsak. Már csak egy csörgőkígyó hiányzik! Óvatosan! (A leírás egy kissé zavarosra sikeredett.)
Nekem nem volt egyértelmű, hogy mi alapján jutok el a ládához, de sikerült összerakni. Ha nem motorral vagyok, neki sem indulok megkeresni.
A jelszóképzés nagyon félrevezető, mivel az első ponton talált számra nincs szükség a jelszóhoz!
A leírás szerinti útvonalon, Gereceszékdűlőnél elfordultunk és a földút pontosan a rejtekhelyre vitt. Hosszú, nagyon poros és zötyögős az út odáig. Esős, sáros időben nem lesz könnyű a megközelítés.
Kék vércsét nem láttunk és nem hallottunk, a madár sem járt a környéken.
A rejtés nagyon ötletes. Köszönöm a rejtést és a lehetőséget.
A mai nap fő célja az állatkertben lévő kistigrisek megdögönyözése volt. Pár simi mindenkinek jutott, édesek a kis "cicák".
A ládához vezető földút jó döcögős, szép lassan haladtunk egyre beljebb.
Az utolsó kb 800 métert gyalog tettük meg. Pár madárkát ugyan láttunk a rekkenő hőségben, de egyebet sajnos nem. A nagy melegben az állatkák is elbújtak.
A láda körül sok a darázs, vigyázzatok!
Köszi
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.4.11] [wapon beküldött szöveg] Már régóta tervezett láda találat. Hiszen itt a szomszédban lakom. A hétvégén eljött az a pillanat, hogy biciklire ültem és végig kerekeztem a Cegléd-Abony-Törtel -Cegléd útvonalat. Természetesen számtalan alkalommal elkerekeztem már ezen az úton, de ugye a geocaching kell ahhoz, hogy az ember felfedezzen valami újat a környezetében. A megtalálás után én nem a bejelölt úton mentem vissza a főútra, hanem tovább kerekeztem az alig észrevehető földúton és így ki is jutottam a Perje patak töltésére és ezen értem vissza az Abonyt Törtellel összekötő útra.
Az erdő széléig autóztunk, onnan gyalogoltunk. Láttunk nyulat, őzet, fácánt varjút és természetesen kék vércsét is. Visszafelé autózva már láttuk a következő kereső csapatot is. Nekünk nagyon bejött ez a szép nyugodt alföldi táj.
A száraz földúton autóval az erdőszélig, majd onnan kellemes sétával a ládáig. Útközben nagy kékvércse sereg pillangógént, szinte egy helyben lebegett az út felett. Egy sérült varjúval(?) is találkoztam, nem tudott elrepülni, közeledtem elkeseredetten károgott. Köszönöm a rejtést.
U.i. szerintem teljesen felesleges "titokzatoskodni" a láda koordinátáival, mivel -hála a megközelítési mód pontos leírásának- azok egyértelműen kitalálhatóak. :-)
A nap utolsó 11/11 ládája.
A síkság nem semmi... 5 Őz legelészett a lucernásban:)
Spontán találkozás a rejtővel és baátaival/családtagjaival, a rejtés ellenörzés során.
Köszönjük a rejtést
Szép időben kellemesen járható utakon mentünk a láda közeléig, majd sétáltunk egy kicsit a réten. Madarat sokat láttunk de szabad szemmel nem voltak felismerhetők. A sok kirakott fészkelőhely viszont jelzi a helyiek gondoskodását. Köszi!
Szép volt. Egy helyi fiatalember megszólított minket, hogy mi járatban vagyunk, geoláda? Elmesélte, hogy tavaly előtt még százhúsz kék vércse pár volt itt, míg tavaly már csak három, mert egyes honfitársaink telente vágják az erdőt. Most érdeklődéssel figyelik a telepet teljesen önszorgalomból, egyelőre csak a vetési varjak hangjától hangos az erdő.
Köszönjük a bemutatót is és a ládát is. Kb. 4 km séta. De ne is menjetek be teljesen autóval, mert megzavarjátok a madarakat, és reméljük a vércsék minél nagyobb számban hamarosan visszajönnek.
Zs&E
Gyalogos találtat! (~15) Már korábban jártam Abonyban, de ma úgy gondoltam vissza kell mennem ezért a ládáért. A főtér már anno is tetszett. Térkép alapján láttam, hogy nincs közel a láda, lélekben fel is készültem rá. Amire nem, az a süvöltő szél, a sár és a víz. Az állatok ott voltak, és kiugrasztottam egy nyuszit is az üregéből. :) Ilyen időben ajánlott a gumicsizma. Köszönöm a rejtést! :)
Karácsonyra Kecskemétre tartva az M5 helyett a 4-es utat választottam :) Abony felől érkezve, ráfordultam a megadott pontnál a földútra. Fagyos volt, talán végig lehetett volna autózni, de ahhoz nem volt kedvem, így lett egy bő 5 km kellemes séta a kietlen, téli pusztában. Sok nyuszival és kevés mozgással. Nem egy adrenalinbomba, de jól esett a mozgás. Köszönöm!
Az út elején csodálkozva láttuk, hogy kifelé tart egy autó, de gondoltuk bármi előfordulhat, hiszen frissen szántott földek között vezetett az út.
Utólag jót mosolyogtunk, hogy az első megérzésünk volt a helyes.
Felmerült bennünk a kérdés, hogy a rejtő csapata miként talált erre a rejtekhelyre. Nekünk tetszett, mert jót sétáltunk a pusztában, a kutyák pedig nagyon élvezték a szabadságot.
Két birkanyájat is láttunk legeltettni. Vajon hol itatthatják őket?
A romos tanyaépület számos gondolatot ébresztett bennünk.
Nagyon élveztük a puszta csendjét, a jó levegőt, a mozgást és a rejtekhely is hangulatos.
Köszönjük.
Jó, hogy nem a nyári nagy kánikulában jöttünk ide.
Mi kocsival közelítettük meg a rejteket, ünnepi autóval nem ajánlom. Kifelé jövet a földút kezdeténél egy autót láttunk parkolni, közelebb érve már láttuk a kis csapatot, akik nem is lehettek mások, mint hasonló cipőben járó kesserek :)
Majd' egy órás éjszakai gyaloglással értük el a ládát Pananttal. Sajnos a láda tartalma teljesen eltűnt, csak az üres műanyagdoboz van a rejtekhelyen.
Így a jelszót sem tudtuk leolvasni.
Kérem a megtalálás jóváhagyását.
Az első pont GCABAN után rögtön meglett, a végláda koordinátáját hamar kiszámoltam majd indultam leágazás felé. Az előző logokból már tudtam, hogy nem fogom megkísérelni az autóval való behajtást. A közel öt kilométeres séta alatt volt alkalmam megfigyelni a puszta életét, hisz rengeteg vadat láttam, nyulakat, őzeket, a távolban birkanyájat. A rejtek könnyen meglett a visszaúton traktorokat lehetett látni a távolból. Köszi a rejtést.
Ui: a földúton tényleg nagy gödrök vannak, ne kockáztassatok
Hát... A város közepétől 7,5 km. Ide soha ki nem jöttem volna olyan messzi van gyalog, de bringával is nehezen járható a dűlő út. /A lelked is kirázódik./ Cosinuszékkal legalább az út egy részét autóval megtettük, a többi egy derékszögű háromszög két befogója... az átfogó 1,8 km körüli. Szerencsére szép időnk volt és végig dumáltuk az utat - régen találkoztunk.
Való igaz a védett telep környezetébe nem jó lett volna a ládát tenni, ezzel is zavarva amúgy is fogyófélben lévő madarakat, de ilyen messzire meg minek... Erdő 500 m-n belül nincs, csak kisebb facsoport. A rejtek jó, a doboz is - nem is kellene dupla belőle. A weben a Forrás hivatkozás nekem nem működött. Elég lenne csak a kék vércsékről szóló rész, a többi mehet link által, mert kinyomtatva 4 oldal. A más madarakról szóló rész még jól jöhet egy tavas-tanösvényes ládához is, - ahol tényleg sok madár van - kár azt itt ellőni.
Kánikulában és esős időben /különösen zivatarok idején/ egyáltalán nem ajánlott /gyalogosan és bringával/!
100. megtalálásom, a hely nem véletlen, szülővárosom és gyermekkorom helye, és még ma is erős szálak kötnek Abonyhoz. Családom társaságában, sinus90-nel (aki ezt a játékot megmutatta nekem) és Lacikával közösen. Szép, napsütéses időben jót sétáltunk a ládához, mivel a dűlőút tényleg kevésbé járható személyautóval. Mi legalábbis a néhány kátyúba összehordott törmelék (üveg, szöges fadarabok, téglák, csempék, járólap darabok) miatt, jobbnak láttuk ha kiszálunk az autóból, és gyalog megyünk tovább, nem kockáztatva autónk éppségét.... Útközben sok nagykócsagot, és birkákat is láttunk, a rejtek elég egyértelmű volt már messziről. Kellemes időtöltés volt, köszönjük.
ramsotetedett, elakadtam es a vegen mar az eso is rakezdett!
kerem a rejtot, h a telefonbeszelgetesunk es a kepek alapjan legyen szives jovahagyni a megtalalasomat!
kulonben, nagyon szep, csendes, bekes kornyek.
rengeteg ozzel es nyuszival talakoztam a lada kornyeki utakon!
koszonom!
Kecskeméten dolgoztunk ma, majd hazafelé vettük az irányt és megkerestünk pár közeli ládát.
A multi első pontját a GCABAN ládával együtt kerestük meg, majd a koo kiegészítése után a megadott útvonalat követtük. A földút kicsit körülményes,de megoldható a láda közelébe jutni. Kb. 600m-re leálltunk és gyalogosan kerestük meg a kiserdőt, majd a ládát. Valószínűleg egy idősebb kesser-párt láttunk - jó messziről -, mert pontosan attól a kiserdőtől indultak visszafelé, ahová mi igyekeztünk. Utunk közben egy szép vadnyuszit is láthattunk elfutni, atipapa ugrasztotta meg szegényt a nagy gazban.
A láda hamar meglett, majd logoltunk is. (Szerintünk ez előttünk ott járók a dátumot elírhatták, mert az időpont egyezett, de okt. 05. volt a füzetben.)
A 2. pont helyét már a felkészülés alatt kitaláltam (nem kellett nagyon megerőltetnem magam), de "a biztonság kedvéért" a GCABAN levadászása után ellenőriztük. A főtéri séta után a kiserdő felé vettük az irányt. Eredeti szándékunk szerint a szárazságot kihasználva az erdőig kocsikáztunk volna, azonban - az egyébként jól járható - földutat néhol "kijavították", azáltal valóban járhatatlan lett (csak ezen a sittel megszórt húsz méteren...). Mivel féltem, hogy az új, alacsony építésű kocsimmal fennakadok, a második "kátyúnál" visszafordultam és félig leálltam a kukoricásba. Onnan sétáltunk tehát vagy öt kilométert, de az az igazság, hogy ezen az utolsó nyári napon jól is esett. Közben láttunk vércséket fel-felszállni, vijjogva körözni, de csak tisztes távolból.
A láda meglelése nem okozott gondot - helye messziről "kiabált". Miután logoltam (nekem még csak 5-e volt...), láttuk, hogy jön egy kocsi, majd elkerülve bennünket elhajtott a Kecskés csárda irányába. Mivel a ládától nem messze is felrepült egy vércse, közelebb mentünk a facsoporthoz. Ez a példány a két kihelyezett költőláda helyett egy varjúfészket részesített előnyben. Alatta és körülötte a kicsik "meszes nyomai" voltak láthatók, s találtunk néhány tollat is. A vércse - sajnos - nem tért vissza fotózkodni, ezért visszaindultunk. Ekkor láttuk, hogy az előző kocsi utasai gyalogolnak át a mezőn, s egyenesen a ládához tartanak (mint a következő logokból kiderül, atipapa és LionDaddy voltak azok).
Kocsinkhoz érve ellenőriztük, nem szedtünk-e össze kullancsot (ahol juh, ott...), majd irány Szolnok és a két, még elő nem talált ládája.
Köszönet a rejtő csapatnak ezért a kellemes kikapcsolódásért!
Bringatúra Abony-Tiszavárkony-Szolnok. Először a látványos téren a táblát tanulmányoztam. A térképet és a segédpontokat nézve előre ez volt a tippem. A veszélyes törmelékkel feltöltött szakaszt leküzdve kizötyögtem a ládához. Közben számos madárral találkoztam, de kéket csak egy villanásnyira láttam a fák között. Igen gondosan kivitelezett láda. A puszta egyébként kihalt volt, még a birka karám is üresen állt.
Múlt héten tekertem át Szolnokról a másik ládához. Ma jöhettem megint. 57km oda-vissza. Be a városba a tájékoztató táblához majd ki. Nekem nem volt teljesen egyértelmű mik a hiányzó számok.
a terep nagyon bejött
Nem lehet megunni, soha soha nem lehet megunni... Koszi a lehetoseget! [g:hu 1.3.19] [wapon beküldött szöveg]
A "puszta" tökéletes a madarak megfigyelésére több kiváló képet is sikerült készítenünk. A rejtek átlagos, ok nélkül nem nagyon fogják zargatni. Az első pontot nem nagyon értem, egy tábla miatt multivá alakítani a dobozt... Amúgy meg elfér Abonyban.
Madarak! Készült pár silány minőségű fénykép. Mozgó autóból repülő madarat? Szinte lehetetlen! A lényegen mit sem változtat, hogy a láda nagyon jó helyen van aki szereti a madarakat. Köszönjük!!
Szerintem folosleges volt ennyire kivinni a pusztaba a ladat. Aki siet, az lathat egy levedlett kigyobort a lada melett.
Kocsival is siman jarhato az ut, foleg, ha a katyuzasra odahordott sittet bele is pakoljak a godrokbe.
132 km-es bringás tekerés Monorról. A GCm001 volt kinézve, mivel jó ideje a Csalánosi-parkerdő foglya, de reggelre felszívódott. Életbe lépett a tartalék alternatíva, odafelé mivel a multi kezdete a városban volt a 40-es úton ügettem Ceglédről, de visssza logikusan a törteli utat választottam, hiszen onnan támadtam a végládát. A betonról letérve, először a sziklává keményedett traktor-nyom rázta szét a gépet és az embert, majd a szúrós gazos és a szaru-keménységű lucerna tarló vizsgáztatta a gumijaimat (végig reszkettem egy esetleges defekttől, mostanában volt részem benne). Változatosságnak egy kis sziksós lapos következett. A rejtek az nagyon rendben, kékvércsét nem láttam, de egy egerészőlyvet és egy karvalyt megriasztottam. Köszi a rejtést: Paparazzy48.