Elhelyezés időpontja: 2011.10.03 15:00
Megjelenés időpontja: 2011.10.04 00:00
Utolsó lényeges változás: 2023.02.26 16:14
Rejtés típusa: Multi geoláda (2H+3V)
Elrejtők: Griffs 20/9211-738
Ládagazda: griffs Nehézség / Terep: 3.5 / 3.5
Úthossz a kiindulóponttól: 40000 m
Megtalálások száma: 107 + 8 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.2 megtalálás hetente
Ez a geoláda a Magyar Honvédség Böszörményi Géza Csapatgyakorlótér Parancsnokság (2023 előtti nevén: MH Bakony Harckiképző Központ) Lő- és Gyakorlóterületén található.
A Magyar Honvédség legújabb fejlesztéseinek eredményeként a megnövekedett tűzerő miatt a központi lőtér fölötti gerincen kifejezetten veszélyessé vált tartózkodni, illetve a gyakorlótér egyéb részén is fokozott óvatossággal közlekedjetek. Általában is a Központi Lő- és Gyakorlótér területén csak a kijelölt utakon (turistaút, szilárd burkolatú, erdészeti gerincút) szabad közlekedni, bejelentett lőgyakorlat idején még ott sem. Ha túrázás közben esetleg fel nem robbant tüzérségi- vagy egyéb lövedéket találsz, akkor jelentsd be a MH-nek.
Hasznos információk: - A Központi Lő- és Gyakorlótér területe a turistautak.hu térképén rózsaszín satírozással kiemelve. - Ha fel nem robbant lövedéket találsz, itt tudod bejelenteni: +36-88-549-555 vagy +36-88- 549-500 vagy +36-88-549-583 - Az időszakos korlátozásokat, azaz a lőgyakorlatok időpontját itt tudod ellenőrizni
Ötpontos multi láda.
1. N 47° 17,711''' E 18° 10,108'
Hány szem található a turistajelzéssel ellátott fán:) Szemmagasság felett.
2. N 47° 18,017' E 18° 06,935'
A Fa matuzsálem közvetlen szomszédságában, facsoporton, térdmagasságban, PET előforma. Alternatív, 20-30 m-el tovább, átellenes oldalon. fém vadászles lábára írva.
3. N 47° 16,901' E 18° 04,990'
Megjelölt fadarab, combmagasságban. SESENGÁM
4. N 47° 14,011' E 18° 07,131'
Egy szép fenyő melletti fa tövében, kövek közt. Fadarab.
5. N 47° 13,368' E 18° 10,666'
Láda, faodúban. Jelszóképzési sorrend:2,1,3,4,5
Az útvonal tracklogja letölthető innen.
Parkoló Bakonykuti játszóterénél található (a bolt és kocsma nem üzemel)!
A multi teljes átalakításon esett át: Jelenleg csak a WAP-os leírást és a fenti tracket használd, a részletes leírás szövege még átdolgozás alatt van (letöltéskor természetesen már az új koordinátákat kapod)! Köszönöm a türelmedet!!
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Mivel a Sárréten elkerülő utat építenek, ezért a multi útvonalát átalakítottam. Olyan kört csináltam belőle, amely az egyik kedvenc Kelet-Bakonyi karikám. Igaz az 1-es pont pár km.-es környéke sárérzékeny, a vadászok terepjárói miatt, de sajnos más, montis alternatíva nincs a kör azon részén. Szóval egy Bakonykúti-Isztimér-Kisgyón-Hamuház-Hétházpuszta-Királyszállás-Lőtér-Bakonykúti túrával van dolgunk. Én imádom :) Ráadásul így most az MTB1-el és MTB2-vel egy nyolcast alkot a multi, akár 3 kerékpáros ládát begyűjthetünk egy közel sem teljesíthetetlen túrával. Kocsmát csak Isztiméren találunk, a főút menetirány szerinti bal oldalán.
Meghagyom az eredeti leírást is:
A GCMTB1 és GCMTB2 multi kedvező kritikái után, megjött a folytatás. Most jóval nagyobb fába vágjuk a fejszénket, 100 kilométer teljesítésére vállalkozunk. Legalábbis, ha egyben teljesítjük, a két szakaszra (GCMTB4) bontott távot.
Csőszpusztától Szápárig, az aszfaltra szavazók sebességrekordokat döntögethetnek. A merészebbek itt 60 km/h fölé is engedhetik a cajgát. Nekem 52.8 a rekordom, de fékeztem rendesen. Ezért lett a cím: gurulj velem. Mondjuk egy idő után rájöttem, hogy a terepes rész (a tracken mtb3terep) sokkal szebb és élvezetesebb. Az 50 km/h-t itt is megközelíthetjük.
Vagyis többször is válaszút elé foglak állítani, így mindenki szájíze szerint választhat egyes szakaszoknál.
Számottevő szintkülönbségek, aszfaltos szakaszokon vannak. Mindezek ellenére, nekem, átlagos fizikummal, 9-10 órára van szükségem a két multi együttes teljesítéséhez. Melegben ez a kedvenc útvonalam, a tracken fordítva haladva. Így szinte az összes emelkedő árnyékban és erdőben jön! Országúti kerékpárral az útvonal jelentős része járhatatlan. MTB !
A körútról track log készült, ami letölthető a leírás végén. A track log használata erősen ajánlott, az útvonal bonyolult és hosszú. A lépésről-lépésre leírás most el is marad, csupán a pontok környezetének leírására vállalkozok. Az érintett helyiségekről bővebb információkat, bármelyik keresőprogram segítségével, könnyedén találunk.
Részletes leírás
Mivel körtúrával van dolgunk, így bármely ponton beszállhatunk. Fehérvárról indulóknak, 1 kilométeren belüli, a Lidl áruház. Tágas, biztonságos parkírozója van. N 47° 12,265' E 18° 23,144' 107 m [GCMTB3+parkoló]
Nem kedvelem az emlékművek tábláit, virtuális pontként. Most viszont nem hagyhattam ki, mivel ez a buszbaleset az én környezetemben és korosztályommal történt. Annak idején fél órán belül a helyszínen voltam.
Ez az emlékmű az első pont. N 47° 17,711' E 18° 10,108' 307 m [GCMTB3-1]
Az évszám hasznunkra lesz a GCMTB4 utolsó pontjánál, jegyezzük fel. Most viszont a harmadik áldozat (élt 29 évet), vezetéknevének első két betűjére lesz szükségünk.
Kis forgalmú, hangulatos, külvárosi utakon haladunk tovább, pár kilométert, a 8-as főút, benzingőzös, bringaútja helyett. Hamar elérjük a Sárrét szélét. A magasabb részeken fog vezetni utunk, amit még a 2010-es belvíz is csak részben érintett. Dimbes-dombos részek, öreg fák, nádasok szegélyezik utunkat, váratlanul változatossá téve azt.
A második pont is egy öreg, odvas fában található. N 47° 18,017' E 18° 6,935' 230 m [GCMTB3-2]
Fémlemez, jól elrejtve, légy figyelmes. Mivel birkanyáj szokott itt legelészni, 1 kilométerrel tovább, helyeztem el alternatívot. A földút mellett nem lehet nem észrevenni a tájvédelmi körzet táblát. Az oszlopon, földközelben, fémlemez.
Csóron is a kisebb utcákat választjuk, itt egészen más az élet, mint a főúton. Csór és Inota között lesz ismerős szakasz annak, aki teljesítette a GCMTB2 multit. Haladhatunk ugyanazon az útvonalon, a track log azonban a temető mellett már felvisz. Ez keményebb, MTB-s rész, viszont hamar fenyőillat csapja meg az orrunkat. Árnyékosabb, hangulatosabb.
Ne hagyjuk ki az Inotai Készenléti Lakótelep kocsmáját. Kívül ronda, belül hangulatos. Vendéglátó egységet csak 30 km-el később találunk. N 47° 12,339' E 18° 12,212' 145 m [GCMTB3+Kocsma]
Elhaladunk az eldugott inotai horgásztó mellett is, majd pár kilométer kavicsút leküzdését követően, jön az igazi kihívás.
A legendás, Tési fennsíkra vezető út. Itt még a 'békebeli' autók is meg szoktak szenvedni. Közel 300 méter szintkülönbség.
Hamar letérünk róla, a panoráma és a harmadik pont kedvéért. Ez egyben a láda is, pluszos doboz formájában. Egy berobbantott bunker, levegőztetőcsöveinek egyikében, kővel takarva. N 47° 16,901' E 18° 4,990' 291 m [GCMTB3-3]
A sok eltűnés miatt kb. 2 méterre, egy fix kőre is felírtam a jelszórészletet, a bunker lejáratánál.
A legnagyobb dilemma itt fogad minket. Ha az eddig megtett nyomvonalon visszatérünk az aszfaltútra, akkor sima utunk lesz. A track log azonban terepen visz felfelé. Nem szeretek visszafelé haladni, a kihívásokat jobban kedvelem. Úgy 150 métert toltam is a bringát, de jó erőpróba volt. Az aszfaltútra felérve viszont már át is hidaltam a szintkülönbséget. Csőszpusztán, a szápári elágazó első háza mögött található a Bakonyi Barlangkutató Állomás. Sokat barlangásztam itt fiatalkoromban és még többet ittam-buliztam. Nyugodtan járjuk körbe az épületet, érdemes.
Pár méterre található a negyedik pont, filmes dobozban. N 47° 14,011' E 18° 7,131' 446 m [GCMTB3-4]
Alternatív: falu vége tábla tövében fémlemez.
Jön a nagy száguldás a Gaja patakig és egy kisebb lejtő Szápárig, de erről már beszéltem. Van közben emlékhely és egyéb látnivaló, de nem láttam még bringást, aki megállt volna. Ezt a száguldást vétek félbeszakítani:)
Az ínyenc mtb-sek, viszont inkább a falutábla után letérnek jobbra, a kék jelzésen. Itt egy rövid földút fogad bennünket, amiről hamar letérhetünk a pirosra. A jóleső erdei gurulás, kíváló minőségű utakon, egészen az uccsó pontig tart.
Ha mégis az aszfalt verziót választottuk: Szápárt csak érintjük, a terjedelmes Bakonycsernyén viszont végigtekerünk. Üzemelő éttermet csak a falu elején találunk (baloldalt), egy Pizzéria formájában. Egy gyros tállal szoktam magam itt feltölteni:)
Az ötödik pontot Kisgyón területén helyeztem el. N 47° 13,368' E 18° 10,666' 248 m [GCMTB3-5]
Egy feliratot keress egy dobozon. Necces rejtés, ezért az eggyel visszább lévő villanyoszlopon fémlapot találunk, földközelben, alternatívval.
Ha probléma támadna, csak bringás keresést fogadok el (fénykép), elvégre ez egy kerékpáros multi.
Egy szuper Videó, a multi csoportos tekeréséről, mentororom, Gextrem tollából.
Jó tekerést!
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
-
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
-
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
+
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Gyalog... Hja, bringával könnyű... :) A pontok sok helyen hiányoznak, de a rejtő kisegített. Köszönöm!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.0]
Idejében elkéretőztem, hogy Pünkösd hétfőjén eljöhessek ide letekerni. Család is bejelentkezett, hogy akkor ők mennek a veszprémi Állatkertbe, így az indulást Várpalotára tettem.
Gyönyörű idő volt, az előző napi eső nem tette járhatatlanná az utakat, talán ha 2x szálltam le ez miatt a bringáról, inkább a kidölt fák voltak szép számmal. ami miatt folyton meg kellett állnom. (Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ezek nem annyira az MTB3 útvonalán voltak, inkább az érintett többi ládánál, főleg a GCCRGT és a GCvbbk-nál.)
Ezért az 5. ponttal kezdtem, onnan mentem az 1. pontra. Az útvonal egyetlen problémás része az Isztiméri szőlőhegy utáni K-négyzet volt, mert konkrétan alig látszott valami az útból úgy egy 500m-es szakaszon. Ha nem jön szembe két túrázó, nem is hiszem el, hogy az a turistaút. :)
A GCKGYS-t itthon lecsekkoltam egy trackből, merre megy, így azt eleve beterveztem az útvonalba (rejtett pontos... gyűlölöm, hogy nem tervezhetőek...). Csigatalátat is rendben volt, 2-őt is találtam, és a láda is meglett. :)
Csikling-vár és az Alba Regia-barlang után mentem a 4-es pontra. Innentől nem követtem a tracket (bár csak vissza kellett volna gurulnom Várpalotára egyenesen), hanem a GCvbbk (rejtett pontos, hurrá! :D ) felé vettem az irányt. Innen a Bátörkő-várhoz, bár azt nem kerestem meg, nem annyira bringás cipő kompatibilisnek éreztem. A P+ -on visszamásztam a hegyre (remek élmény a kidőlt fák nélkül is kemény mászás, na...).
A GCCRGT-n keresztül értem vissza Várpalotára, bár nem kifejezetten bringás út, kár lett volna kihagyni.
Összességében maga az útvonal remek, jól bringázható, gyönyörű a táj, szóval nagyon tetszett!
Juhu! Már csak az GCMTB4 van vissza (az MTB6-hoz...).
----------
Ja, 54 km, 1029 m szint lett.
--------------------------------
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.3.0]
Gurultam, illetve csak részben. 4-5, 1, 2-3 sorrend volt a pontok között, de több év kihagyással. Kicsit megszenvedtem a logolásssal, mert nem akart kijönni a jó jelszó, de miután a 2,1,3... sorrendet alklmaztam, sokkal jobb lett. Köszi a rejtést![Geoládák v3.12.10]
Igen, tudom, ez egy alapvetően bringás láda, de a mai gyalogtúrán annyira útbaesett a 2-es és a 3-as pont, hogy még kitérő(ke)t sem kellett tenni a pontokért. Az Alba Regia-barlang felől érkeztünk, így a kiszáradt Úttörő-forrást is érintettük. Hamuháznál én egyszer már aludtam a házikó felső teraszán. Ennek emlékére ma is felmásztam, közben meg a Mikulás kiosztotta mindenkinek az ajándékait. Innen a Csikling-várhoz tettünk egy pinduri kitérőt, majd gyalogosan ereszkedtünk le a Tűzköves-árok felé Kisgyónba. Megnéztük az egykori bányászati központ hihetetlenül kevés maradványait, majd innen már aszfalton értünk le mai túránk végére, Kisgyónba. A mai túrán Brumi jött velünk.
2020.12.20. 14:40
Aranyvasárnapi csavargás 2+1
A mai napra tervezett túra második felében a Csörget-völgyben lévő multit (GCCRGT) jártuk végig, s ez után tettünk egy kis kitérőt a multi ezen (4-es) pontjához. A völgyből kiérve igen sűrű köd fogadott, így az esetleges kilátás gondolatának is búcsút inthettünk. A széles, murvás úton egy különös módon meggallyazott fenyő jelentette az érdekességet. Az itteni pont könnyen meglett, így Macóval a kocsi felé vettük az irányt.
A mai etapba egy kis kitérővel sikerült az 1-es pontot beiktatni. Elsőre nem erre gondoltam, de tulajdonképpen egész ötletes megoldás. Brumival a 3-as pontot is újra megkerestük útközben, mert a régi jelszórészletek eltüntek az időközben behalt külső meghajtómról. Tartottam a kitérőtől, hogy belefér-e időben, de a végén kicsit sietni kellett, hogy elérjük a buszt Bakonykútiban.
Megtaláltuk, egy jelszórészlet híján. Köszönjük a lehetőséget.
Bigmick, Iza
[g:hu+ 2.10.5 dev]
3 menetben, gyalogosan teljesítve, a megadott sorrendben érintve a pontokat.
Részben jól ismert, részben majdnem jól ismert tájakon, őszi, téli, majd szinte tavaszi időben.
Az első pont Isztimér felett félig napos, félig ködös időben simán meglett. Megszámoltuk, amit kellett.
A második ponton, Kisgyónban télies, havas tájon vagy fél óráig keresgéltünk. A famatuzsálem elég egyértelmű volt, de a tubust nem leltük az általunk vélt helyén. Tágítottuk a keresési kört, még az út túloldalán is kutakodtunk hiába. Vissza a nagy fához, ahol újabb hosszas meddő keresgélés után Iza egyszer csak meglátott a fa tövénél a piszkosfehér hóban heverni egy hasonló színű tubust. A kopott feliratokból egyértelmű volt, hogy ezt kerestük, de sajna kupak nem volt rajta, a belseje üres volt, a külsején meg pont a jelszó volt az, amiből már semmi olvasható nem maradt :(
Na mindegy, ilyen elgyengült állapotában elrejtettük a rejtő által közölt információknak megfelelő módon. A rejtőt nem zargattuk, ő akkor éppen Európa nyugatabbik felén élvezkedett...
A harmadik pontért Csőszpuszta szélétől nagyot sétáltunk a gyönyörű havas, zúzmarás erdőben. A rejtés egyértelmű volt, a jelszórészlet simán meglett.
Karácsony utánra maradt a Várpalota melletti 2 pont. Ragyogó napsütésben, a viharos szél ellenére is jólesett a 2-szeri kiadós séta.
A negyedik ponton a rejtés viszonylag gyorsan meglett a pontos leírás alapján. A problémát az jelentette, hogy a pöttöm kis jelszóhordozót hogyan tudom kivarázsolni a szűk lakásából úgy, hogy a viharos szél ne tudja rögtön elragadni. Büszke vagyok magamra, mert én voltam a gyorsabb...
Innen még odébb sétáltunk a szomszéd dombra, egy kis Balatont nézni.
Az utolsó ponton megint csak hála a pontos koordinátának és egyértelmű leírásnak, a "láda" gyorsan meglett.
Összességében jól esett, köszönjük.
Az első négy pontot gyalogtúrák közben találtam meg szeptemberben, most biciklivel visszajöttem az utolsóért. Valóban jó biciklis terep: dimbes-dombos táj, járható földutak. Köszönöm!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Több részben jártam végig a pontokat, egyedül a 4. ponthoz mentem biciklivel, a többihez gyalog, vagy kocsival.
James [Geoládák v3.12.10]
A szokásos minőség :) két év alatt, több részletben . Végre ez is lezárult, bár sikerült elkeverni a jelszórészleteket. Hol gyalog, hol meg nem, de szuper helyeken mindig, köszi a rejtést!
Pár hete még havas időben kerestem a 2. pontot, akkor feladtam. Tegnap megtaláltam az avarban és visszatettem a helyére. Sok sikert a következőknek.
[Geoládák v3.12.6]
Megtaláltuk, de nem volt egyszerű. Az 1. pontot 2x kerestük fel, elsőre már szürkület volt, szóval vissza kellett menni. Világosban sem volt egyértelműbb, sokadikra jöttünk rá, mire gondolt a rejtő. A 2., 3. pont oké, viszont a 4. nem egyértelmű szintén, javasolnám, hogy a jelszó részlet felülvizsgálatát, az 5. pont szintén rendben.
Összességében nem voltunk elragadtatva az egésztől, szerintem a két tekerés (Bakonykútiból Fehérvárra és vissza), és a Velencei terepezés jobb volt.
Megtaláltuk. Köszönjük a lehetőséget. [g:hu 1.6.4]
A környéken lévő ládák megkeresése mellett ennek a multinak is levadásztuk a pontjait.
A második pontot 2018.04.01-én kerestük fel. Majd az átalakítás miatt újra felkutattuk az első, harmadik és negyedik pont megkeresése mellett 2020.07.18-án. Az utolsó ponton lévő ládát ma találtuk meg.
Az első jelszórészlettel akadt egy kis gondunk. Nem megfelelő számú szemet számoltunk a fán, de a többi részlet ismeretében ezt jól kiokoskodtuk. :)
A harmadik, negyedik és ötödik ponton lévő rejtések nagyon ötletesek.