Elhelyezés időpontja: 2002.07.05 19:00
Utolsó lényeges változás: 2020.10.03 16:03
Rejtés típusa: Multi geoláda (1H+2V)
Elrejtők: chris, Piedone, Blue Mali
Felhasználó: Blue Mali Nehézség / Terep: 2.0 / 2.0
Úthossz a kiindulóponttól: 1100 m
Megtalálások száma: 1560 + 22 sikertelen + 28 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 1.6 megtalálás hetente
Wap
3 pontos láda.
1-es pont: Hagyományos 5x10x15 cm-es láda a megadott ponton
egy többtörzsű fa közepén (kb. 50 cm. magasan).
2-es pont: Kb. 10 cm-es fadarabon a jelszó másik része, egy tölcsér oldalában kinőtt fa tövében, damillal rögzítve.
3-as pont: 3x5 cm-es mikroláda kb. 140 cm. magasan, egy fa résben, falevél alatt alatt.
Jelszó: 1-2-3-as pontokon található szavak egymásután írva!
A ládába TravelBug helyezhető.
A rejtés az "Erdészek emlékére" láda sorozat egyik tagja. A GCEEZ záróláda helyének megismeréséhez szükséged lesz a sorozat mind a 23 ládájának megtalálásához.
Érdemes néhány percig a gps-t nyugalomba helyezni itt és összehasonlítani az adatokat. A pont koordinátái EOV-ben is ismertek. Alkalmas tehát kalibrációra, nagy pontossággal megmért adat. Innen délnyugatra nyílik kilátás, a János-hegyi kilátót is láthatod a hegy tetején.
65-ös busz végállomástól kék sávon (laza), vagy 137-es busz Hedvig utca zöld + , zöld sáv majd kék sávon (kapaszkodós). Innen már ösvény vezet az első pontunkig, majd tovább.
Érdemes felmenni a hegy tetejére, koordinátái: N 47° 33,333' E 18° 59,934' 482 m [GC3hat+hegytető]
Hármashatár-hegy
A Hármashatár-hegy a Budai-hegység északi-északkeleti részében az Ördög-árok, a Duna völgye, a Solymári-völgy és a Pesthidegkúti-medence között elhelyezkedő rögcsoport központi, 495 méter magas orma. Hármashatárhegy egy szóba írva Budapest egyik városrésze a III. kerületben.
Guckler Károly-kilátó
A Guckler Károly-kilátó egy kilátó a Budai-hegységben, Budapest II. és III. kerületének határán, a Hármashatár-hegy 495 méter magas csúcsán. A turisztikai létesítmény 2015-2016 folyamán épült a Pilisi Parkerdő Zrt. beruházásában, Dr. Lőke Ferenc építész tervei szerint. Hivatalos átadása 2016. július 14-én történt.
A kilátó egy második világháborús légvédelmi ütegállás, mint a 21. századra is megmaradt tájseb begyógyításaként, annak újrahasznosításával jött létre. Alaprajza szabályos nyolcszög, vasbeton kilátószintje 4 méter magasságban helyezkedik el, bonyolult kiképzésű faszerkezete 40 köbméter réteg ragasztott fenyőgerenda és a rögzítési pontokon közel 4,5 tonna acélszerelék felhasználásával készült.
Névadójának Guckler Károlyt (1858., Debrecen-1923. augusztus 31., Budapest) választották, akinek fővárosi erdőmesterként, később az Erdészeti Hivatal vezetőjeként nagy szerepe volt a 19. század végére a lakossági tűzifaigények miatt szinte teljesen fátlanná lecsupaszított budai hegyek, ezen belül is különösen a Hármashatár-hegy újraerdősítésében. Guckler a korábbi sikeres bécsi mintákat alapul véve kevéssé kényes fekete fenyveseket telepített, a sekély talajréteg megkötése és további talajképzés céljából, s az így megerősödött talajon később a Pilisi Parkerdő Zrt. már megkezdhette a fenyves állományok őshonos fafajokra történő cseréjét.
A kilátót érinti az Országos Kéktúra útvonala, továbbá a közelben található néhány másik turisztikai létesítmény is, mint a Hármashatár-hegyi Kiránduló Központ[1]- amely egyben méltó tiszteletadás a terület repüléstörténeti múltja előtt -, a 2014 tavaszán átadott Hármashatár-hegyi Erdő Ajándéka Erdei Iskola, a 2014-ben felújított Hangár Bisztró és a hivatalosan 2016. július 14-én átadott 50 férőhelyes új Hármashatár-hegyi Turistaház[2].
Domborzata
A hegycsoport többi tagjától nyergek választják el. Északon a Virágos-nyereg választja el a Csúcs-hegytől, délen a Felső-Szépvölgy, valamint a Farkas-torok völgye a Tábor-hegytől, a Felső-Kecske-hegytől és az Újlaki-hegytől.
Kopár csúcsáról széles kilátás nyílik a budai hegyek teljes vonulatára, de látszik a Pilis, a Visegrádi-hegység és a Börzsöny is. A hegy lábánál található a Hármashatár-hegyi repülőtér.
Ládatörténelem
2016. július 8. A régóta betegeskedő ládát a Logbíró betegre állította.
2017. január 19. Strombus és Péter60 játékostársaink új ládát helyeztek ki, köszönjük, de ennek ellenére a ládát adoptálhatóvá állítom, mert a rejtője régóta nem aktív, a ládaoldal méltatlanul elhanyagolt, a multira és az oldalra egyaránt ráférne egy alapos felújítás. [Admin(Fazék)]
2017.02.28: Ládakarbantartás, áthelyezés, új kereshető, saját kihelyezésű jelszóhordozók.- Blue Mali
2020.01.08: A betelt logfüzetet elhoztam, s kihelyeztem egy vadiújat!- Blue Mali
Nevéhez, és a hely szelleméhez méltóan három pontos multi ládának estünk neki a dallamos, és szépen rímelő GCBJBP-től visszakapaszkodva a gerincre. JungSanyi igyekszik átadni az OKJ-s szaktudását a rejtők lélektanáról, így egyre inkább bevonja AltSanyit a rejtekhelyek felkutatásába. (Az általános munkamegosztást lásd a bemutatkozó profilnál). Most is így történt, az első pont felkutatását Qui-Gon Jinn-ként rábízta padavanjára, aki nem bizonyult méltatlannak a feladatra. Ezután röpke rátekintés az aznapi munkaterületre a közeli tisztásról, melyről szép lehet a panoráma, ha nem ennyire párás a levegő, de Tóth Tamás az M1-en csak szombatra ígért légtisztító frontot. Azért így is megvolt a hangulat. Végre AltSanyi is kezd szinkronba kerülni e térképpel, és együttesen eljutunk a csúcsra, ahol egy kilátó vár. Itt már körpanoráma van, de a fátyolos levegő miatt nem olyan részletgazdag a látvány, hogy minden apró érdekességet észleljünk. Feltűnnek a Kevélyek legközelebbi zsákmányszerzésre kiszemelt púpjai is, JungSanyi legnagyobb rémületére. Érzi, hogy kihívás lesz, de hát a hídon akkor megyünk át, ha odaérünk, kár ezen most filózni. Leereszkedtünk a csúcs alá a második részládához. Magát e rejtési módot nem tudtuk egyértelműen beazonosítani a leírásból, csak a tereptárgyat, amit egy idősebb úr éppen megkönnyebbülésre használt. Azt hitte rejtve van a csúcs körüli kirándulók elől, (bár ebben a gyér növénytakaróban ez sem igaz) de nem számított a ládavadászok minden zugot bebarangoló szenvedélyével. (Még a tájfutók hasonlóak, s bizony néha meglepő szituációkra bukkannak az erdőben). A két Sanyi türelmesen kivárta a sorát, mint félmaraton előtt a toy-toy WC-knél szokás, majd behatolt a tereptárgyba, hogy beazonosítsa valahogy a titokzatos rejtekhelyet. A bomló fehérjék illatárjában nem volt a legkellemesebb a rejtvényfejtés, ráadásul fél szemmel mindig arra kellett figyelnünk, nehogy aknára lépjünk. (És itt most nem a világháborúból itt maradtakra gondolunk) Bizony nem volt könnyű, de végül a padavan megmutatta, hogy van benne érzék, és rábukkant a második szófoszlányra. Innen egy kellemes lejtő a tisztás széléig, a harmadik részládáig. Azaz kellemes lenne, ha nem bukkannának elő időről időre sétáló hölgyek a vérengző fenevadjaikkal. Ez JungSanyinak kellemes kapcsolatteremtő alkalom, a belvárosi, és állatmentes bérházban szocializálódó AltSanyinak pedig adrenalin bomba, hogy mikor falja fel valamelyik. (Már nem hölgy, hanem az ölebük). Szóval aknamező, vadállatok, igazi akciófilm, amíg végre meglett a maradék láda is, és együtt a jelszó. A számnevet nem tudtuk benne értelmezni. És ha már itt vagyunk, nézzük meg a GCerep -et.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
Nemcsak a köd nehezítette a túrát, hanem a sárban való csúszkálás is. ez kist egy ilyen nap volt, de legalább délutánra kisütött a nap!! [Geoládák v3.9.6]
Az első ponton törött volt a láda, cseréltem egy egyesületire. Sajnos a jelenlegi helye elég otromba módon volt álcázva a kövekkel. A második pont nagyon cuki volt, a 3. ponton nem volt jelszó, (de a láda fent volt a helyén) csak a mikróba volt beleszuszakolva egy oda nem illő tengeri csigaház, de bicskával kijött. Köszönöm Blue Mali gyors hathatós telefonos segítségét, és sikerült egy plexilap segítségével pótolni a jelszót.
Ezzel a három ládával kezdtük a játékot. Hatalmas élmény volt, köszönjük!!! :)
Az első dobozban travelbugokat találtunk illetve egy fehér cetlin 52! feliratot (úgy tűnik nem ez volt a jelszó része...), a második helyen egy bokorra volt egy fadarab fellógatva rajta a névvel és [jelszót töröltem, Admin] felirat. A harmadik ponton az ág tövébe, apró gallyak alá rejtve (jó, nevezzük levélnek :) ) egy sárga, leginkább gyógyszeresdobozra hasonlító eszközben volt egy dugó, amin [jelszót töröltem, Admin] feliratok voltak.
Ez alapján feltételeztem a jelszót [jelszót töröltem, Admin] de úgy tűnik mégsem az...
Nagyon köszönjük a rejtést, szuper túra volt.
Sajnos a 3 pontból 2-t sikerült csak megtaláljunk. A 3.pontig a kisgyerekek miatt már nem jutottunk el. Remélem így is elfogadod a találatunkat.