Elhelyezés időpontja: 2012.04.07 12:00
Megjelenés időpontja: 2012.04.13 22:24
Utolsó lényeges változás: 2012.05.14 13:50
Utolsó változás: 2018.12.26 10:42
Rejtés típusa: Multi geoláda (1H+1V)
Elrejtők: Petya, Noémi, Móni, Peti, Bobi a geokutya
Ládagazda: Adoptálható ládák Nehézség / Terep: 1.0 / 1.5
Úthossz a kiindulóponttól: 1200 m
Megtalálások száma: 333 + 1 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.6 megtalálás hetente
Multi láda /Források tanösvény/
1. jelszórészlet : Információs táblát olvasd el figyelmesen, majd válaszolj a kérdésre: Hány csodaszarvas? (számmal írd) N47 21.507 E16 29.078
2. pont: Geoláda (20x10x6cm), benne a jelszó 2. része N47 21.433 E16 29.400
A láda kisebb mérete miatt kérem, hogy ajándékot ne hozzatok!
Ez egy örökbefogadható geoláda. Ha szívesen lennél a gazdája, kérlek, keress meg!
Ha egy árva ládát szívesen gyógyítanál, ha van rá módod, előtte vedd fel a kapcsolatot a LádaDokikkal.
Ha csak a helyszínen derül ki, hogy a gazdátlan láda gyógyításra szorul, segíts rajta bátran! Változtass azon, amin szükséges! Ha akarsz, találj ki új jelszót, keress a közelben egy jobb rejteket!
A megváltozott adatokat juttasd el minél hamarabb az Adoptálható ládák felhasználónak!
Köszönjük a közösség nevében! :)
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Ezúttal a Kőszegi-hegységben található több tanösvény közül az egyiket szeretnénk bemutatni nektek.
Ajánlott útvonal
Autóval Velem felől érdemes a hegyre felmenni, és itt meg is tudsz állni:
Indulj el a kék ferde sáv piros telikör turistaúton.
700 méter jól járható erdei séta után elérkeztél a Jávorkút-forráshoz, ami egyben a multi első pontja is:
Itt olvasd el az információs táblát, és az írásban rejtőzik a jelszó első része: Hány csodaszarvas?
Ha megtaláltad a választ, jegyezd fel, és indulj tovább . Innét már csak 500 méter a Borha-forrás, ahol van kialakított tűzrakóhely, esőbeálló, pihenőhely, és a közelben a láda is itt rejtőzik egy fa természetes üregében, benne a jelszó második felével.
Ezután térj át a piros kereszt turistaútra, és nézd meg a barlangot:
1952-ben vágták, közel 120m hosszú, a környék legnagyobb denevér populációja itt található. Kérlek benneteket, NE menjetek be. /Forrás: Yumi/
Figyelmes légy, bele ne essél!
Jó ládakeresést, kellemes kirándulást kívánunk!
Velem
Velem község Magyarország nyugati határán a Kőszegi-hegység lábánál fekszik, Kőszeg városától 8 km-re. Északkeletre Cák, délkeletre Kőszegszerdahely, délre Bozsok, nyugatra pedig az osztrák határ szegélyezi. A település az Írottkő Natúrpark része.
Története
A község és környéke lakott volt már az újkőkorban is. A tárgyi emlékek legjelentősebb lelőhelye a község feletti 582 méter magas Szent Vid-hegy. Itt egy, az i. e. 13-11. század idején kialakult, őskori erődített telep maradványait tárták fel, amely a hegyek alján futó kereskedelmi utat felügyelte. A közelben talált réznek és antimonnak köszönhetően kiemelkedő jelentőségű fémfeldolgozó és fémműves telep alakult ki az erődítmény aljában. A két világháború közötti időszakban felfedezték természeti értékeit, idegenforgalma fellendült. A 30-as években strandot adtak át. 1938-ban Szombathely városa emeletes gyermeküdülőt építtetett és dr. Ujváry Ede polgármester ösztönzésére több szombathelyi család épített hétvégi házat a községben. Ugyanezen évben Pavetits Ede kőszegi polgári iskolai tanár ajándék telkén adták át a Garaboncia Üdülőtelepet, a Szent Vid-templom alatti platón. 1944-45-ben, a világháború utolsó hónapjaiban, a menekülő Szálasi-kormány rendezkedett be a községben. A Stirling-villában helyezték el a miniszterelnökséget, őrizték a Szent Koronát 1944. december 29. és 1945. március 19. között. Emlékhelye ma is megtekinthető. 1944. december 24-én pedig itt tartották az utolsó országgyűlést. A Stirling-villa és környéke ma népművészeti alkotótelep.
Környék nevezetességei
Sibrik család kastélya (ma kastélyszálló). (Bozsok)Koordináták: é. sz. 47° 19′ 48″, k. h. 16° 29′ 30″
A Batthyány kastély. (Bozsok) Koordináták: é. sz. 47° 19′ 48″, k. h. 16° 29′ 30″
A falu déli részén álló Szent Vid kápolna 1775-ben épült, műemléki védelem alatt áll. (Velem)koordináták: É 47° 21' 7.60" , K 16° 28' 36.90"
A bozsoki borház a Rákóczi u 133. szám alatt található.Szélesség (lat): N 47° 19,444'
Hosszúság (lon): E 16° 29,395'
Séta a Kőszegi-hegységben.
Kifejezetten az volt a célom, hogy a még meg nem talált ládákat körbejárjuk a mai túrán.
A Vörös-kereszttől ereszkedtünk le, kicsit fülledt időben. A második pontnál a forrásházból nem, de mellőle csordogált a víz. Ebben a szárazságban kész csoda.
Itt szusszantunk egyet, majd az első pont felé magányos őzikét láttunk.
Az első pontnál is volt némi víz. Innen felfelé vettük az irányt.
Köszi
Cákon a picesornál parkoltunk, majd GCGEOD > GCKLPS > GCFTEM > GCIRKO > GCHRMN > GCSTVD > GCFRTO > Cák. 24 km volt 1300 m szintemelkedéssel, hét geoládával.
Igencsak meglepődtünk, hogy ilyen sok lett a fel-le a végére.
A második pontot kicsit nehezen találtuk meg, mindenhol 3 métert mutatott a Garmin. Valami ezerfős kirándulócsoport szállta meg a Borha-forrást, akiket városnéző kismozdonnyal szállítottak fel és éppen a "túravezető" előadását hallgatták, így nem mentünk közel.
Kellemes gyalogtúrával gyűjtöttem be a két pontot és fedeztem fel a környéket. A forrásból most sajnos nem jött iható víz, a forrás alatti földrétegből csordogáló erecskét nem kóstoltam meg.
A Hét Vezér forrástól (okmányostól) autóval jöttünk a Panoráma úton... Nagy élmény az erdőben autóval túrázni, mert ez tényleg olyan érzésnek tűnt... :)
Mi a második pont felől kezdtük a sétát, ami itt élvezetes... Persze sokat számít, hogy az egész Kőszegi hegység tele van mindenféle turista útjelzéssel meg információs táblával. Így mindig van valamilyen attrakció... A források útja túramozgalmat, tanösvényt végig is járhattuk volna... :)
Köszi a rejtést!