Elhelyezés időpontja: 2012.05.03 00:00
Megjelenés időpontja: 2012.05.07 14:00
Utolsó lényeges változás: 2012.05.07 13:58
Utolsó változás: 2014.02.02 19:42
Rejtés típusa: Multi geoláda (2H+1V)
Elrejtők: SziszoZozo
Ládagazda: SziszoZozo Nehézség / Terep: 2.5 / 2.0
Úthossz a kiindulóponttól: 2000 m
Megtalálások száma: 296 + 1 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.5 megtalálás hetente
WAP:
1. pont: Kisgyón természetbarát telep A 2. pont koordinátái, és az első jelszó részlet, egy laminált lapon olvasható. 2. pont: A láda koordinátái, és a második jelszórészlet, egy palackban, egy több törzsű fánál elhelyezve. 3. pont: A láda, egy 1 literes, 17X12X5,5 cm-es konyhai doboz, mely egy szép bükkfa alatt lapít.
A ládába TravelBug nem helyezhető.
______________________________________________
Kitettük első ládánkat, mellyel Kisgyón mára már letűnt bányászatának szeretnénk emléket állítani.
Megközelítés:
A 81. sz. főútról, Bakonycsernye irányában, Bakonycsernye/Kisgyóni elágazásnál (buszmegálló) a Gaja-patakon áthaladva, kb. 2 km-es út megtétele után jutunk el Kisgyónbányára.
A láda: Hagyományos, 1 L-es 17X12X5,5 cm-es konyhai doboz (kisebb méretű ajándékok férnek bele), az erdőben egy bükkfa alatt várja a kincskeresőket.
Jelszó képzése : A három ponton megtalált jelszórészletet 1-2-3 sorrendben szóköz nélkül egybeírva.
Néhány szó a környékről:
Kisgyón a Bakony-hegység észak-keleti részén egy északi nyílású völgyben található, Bakonycsernye községtől 2,5 km-re.
A kisgyóni terület 1541-ben a várpalotai, 1696-ban a csókakői várhoz tartozott. 1720-tól a Zichy családé volt, akik a múlt század közepén két részben eladták. 1913-ban az állam visszavásárolta katonai célokra, és a Honvéd Kincstár kezelésébe adta át, amely fűrésztelepet létesített itt. 1922-ben kezdődött Kisgyónban a szénbányászat, de vasút és villamos energia híján igen lassú volt a fejlődés. A bánya csak 1948-tól kezdett nagyobb ütemben fejlődni, és 1972-ig termelt. Ebben az időben közel száz bányászcsalád lakott itt, és sok bejáró bányász is járt ide dolgozni. 1972-től, a szénvagyon kimerülése után megszűnt a bányászat, a közeli Balinkára szerelték át a berendezéseket és a bányászok is elhagyták a települést. Az egykori szénbányára ma már csak a bányászmártírok emlékműve és a keskeny nyomközű kisvasút szénosztályozójának és rakodójának maradványai emlékeztetnek. Szerencsére a gyönyörű környezetben lévő házak egy részét sikerült turisztikai célra megmenteni, a fejér megyei természetbarátok 1980-ban 12 kulcsosház kialakításával létrehozták a Kisgyóni Természetbarát Telepet, amely azóta is fejlődik és igen kedveltté vált a természetbarátok, kirándulók körében. Többnapos kisgyóni táborozás esetére is színes programot jelenthet a vadregényes környék bejárása, Bodajk, Mór, Zirc, Tés vagy Várpalota környékére irányuló gyalogos, kerékpáros vagy autós túrák szempontjából is kedvező bázishely.
A telepen levő kulcsosházak igénybevételével kapcsolatos információk a Fejér Megyei Természetbarát Szövetség honlapján megtalálhatók.
A telep körül a bakonyi erdők jellemző bükköseiben és gyertyános tölgyeseiben kirándulva az atalanta lepke, a havasi cincér, az aranypettyes bábrabló példányait csodálhatjuk meg. A házak mögött csörgedező égerfákkal szegélyezett Dültfás-patak az erdő szélén kis tavacskát táplál, tele békákkal és szúnyogokkal. A környék mészkőfelszínébe mélyedő víznyelők, aljukon barlangokat rejtenek. Közülük a legnagyobb ismert az ország harmadik legmélyebb cseppkőbarlangja - az Alba Regia barlang. A környék két nevezetessége az őskövületeket őrző Tűzköves-árok és a vadregényes Burok-völgy, jellegzetes kőzeteivel és élővilágával.
Igen sok látványosságot, érdekességet rejt még a környék, maradandó élményt nyújt a gyönyörű erdei környezetben lévő Hosszú-Kígyós kanyargós völgye, bejáratánál a VADEX által állított Erdei Szentély, felső végén a meséskönyvek képeire emlékeztető Károly-lak nevű vadászházzal. Olvassuk el az üdvözlő táblán lévő szép gondolatokat, és egy rövid pihenőt tartva gondolkodjunk el ezeken.
A bányaközpont területén több szobor is állt, amelyekből ma már csak egy maradt fenn. A bazaltból készült alkotás az 1944-ben elhurcolt elveikhez hű bányászoknak állít emléket. Az alkotásnál ma is rendszeresen koszorúznak. Az alkotás a bánya bejáratát jelző - ma már hiányos - valamikor lámpákkal felszerelt, 'Kisgyónbánya' feliratos oszlopon túl állva hirdeti, hogy egykor itt nyüzsgő élet folyt. Valaha itt volt a bánya központja, kastéllyal, buszállomással, iskolával és a kisvasút átrakóállomásával. A szénosztályozó maradványai emlékeztetnek az egykori szénbányára. A szobor - ahogy az archív felvételen látható - a kastély előtt, kissé balra, lejjebb látható. Még előrébb másik szobor állt, illetve a kastélytól jobbra, lefele is állt egy alkotás (ebből nem sok látszik a fáktól). A szénosztályozóból már nem sok látszik, a természet visszavette, ami az övé. Az épületeknek ma már nyoma sincs. A területről a használható eszközöket a balinkai bányába vitték. A kisgyóni bánya területén 10 akna működött, az 1922 és 1972 közötti 50 év alatt 10,7M t szenet termeltek ki.
2003-ban Bakonycsernyén a még fellelhető bányaeszközökből, gépekből, egy szabadtéri állandó bányamúzeumot hoztak létre, amely ingyenesen látogatható egész évben, minden nap. N 47° 19,089' E 18° 5,359' 189 m [GCKGYS+múzeum]
Bár a pontok autóval is megközelíthetőek, a táj szépsége miatt inkább egy kellemes sétát javaslunk. Az út során több szalonnasütésre is alkalmas hellyel találkozhattok. Túrátokat akár összekapcsolhatjátok egy másik közeli, Csikling vár körtúra multiláda megkeresésével is, mely akár e túra folytatása is lehet.
2013. május 12-én ládakarbantartást végeztünk. A ládát újra feltöltöttük ajándékokkal.
Kellemes időtöltést kívánnak a rejtők: Sziszó és Zozó.
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
A mai napon a dr. Hegyi Imre teljesítménytúrán vettem részt, amely Kisgyónból indult. Reméltem, hogy végül minden pontot sikerül majd begyűjteni, és végül így is lett. De ne szaladjunk előre! :-)
Az első pont tipptopp, semmi gond vele, ráadásul több példányban is jelen vannak a szükséges infók az objektumon. Szuper! :-)
A második pont most tükörsimán megközelíthető - a jelek szerint valamiféle gaz-/bozótirtás lehetett itt nemrég. A szobor tetszetős, a pont itt is remek állapotban van. Döbbenet, hogy a kép alapján mennyire máskép nézett ki itt minden pár évtizeddel ezelőtt...
A harmadik pont, háát... Itt azért egy kicsit lefagyott a mosoly az arcomról. A túrán előzőleg több száz métereket kellett nehezen járható, bózóttal (jobb esetben "csak" faágakkal, rosszabb esetben szederrel és/vagy vadrózsával) sűrűn benőtt szakaszokon átvergődni (meglepő módon a Közép-Dunántúli Piroson is!), úgyhogy egy kicsit nyűgös voltam, amiért itt is be kellett mennem JÓCSKAN a sűrűbe a ládáért. Illetve ezzel alapvetően nem is lett volna baj, viszont csak hosszas bozótcsörte után lett meg nagy nehezen a láda. (Ekkor 12 m-t mutatott a GPS...) Nem értettem, miért került a doboz pont ide, és számomra sajnos a leírásból sem derült ki... Itt is bányaterület volt régen...?
Ha már leírás: az itt ajánlott GCsikl láda 2015. környékén megszűnt...
Szép helyen jártunk, a jelszórészletek, koordináták mindenütt jól kereshetőek. Viszont egyetértek az előttem ottlévőkkel, hogy a láda indokolatlanul nagyon benn van az erdőben. Köszönjük a rejtést.
Megtaláltam barnanyával, köszönöm a rejtést! OKT közben. Két részletben kerestük meg. Az első pontot 2022 márciusában, a többit pedig most. Az első pont akkor rendben volt, a második most is (igaz, kellemetlen volt bemászni érte a bozótba). A harmadik pont teljesen sértetlenül van a helyén, még el sincs takarva, úgyse jár arra senki. Ott beázott a láda, ezen érdemes lenne javítani. A harmadik pontot (szerény véleményem szerint) jobb lenne közelebb helyezni az úthoz, mert a mugliveszély ugyanakkora (majdnem 0), látnivalóból egyáltalán nincs kevesebb, viszont sok kellemetlen karcolást megúszhat a kereső. [Geoládák v4.4.0]
A GCMTB3 ba fűztem bele, kár hogy rejtettpontos, így kutakodni kell egy track után, hogy lássa az ember, merre is megy kb., hogy tudjak tervezni. Szóval gond nékül illesztheto be a mtb3-ba...
Amúgy jó láda, a logok alapján azt hittem, boztóharc is lesz, de sima abszolute nem volt vészes.
-------------
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.3.0]
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.2.6]
Szép időben, gyönyörű helyen sétáltunk. Érdekes a hely története, nem sok minden maradt a bányász időkből.
Némileg rontott a jókedvemen, hogy a 2., de főleg a 3. pont olyan susnyásba került, ahová fejig érő, sűrű növényzeten kellett áthatolni, egy csomó kullancs társaságában. Alig van itt forgalom, miért kell a legnagyobb dzsungelbe rejteni???
Az első pont könnyen meglett. A második és harmadik pont susnyásban. Talán könnyebben megközelíthető helyekre is lehetett volna rejteni ezeken az elhagyatott helyeken. Köszi a rejtést.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.12.10]
Remek láda! Tésről jöttem le biciklivel Kisgyónbányára, úgyhogy visszafelé útbaestek a pontok. Remek sétát lehet tenni, a végén kicsit továbbmenve, a csigás ládánál szép kis sütögetőhely van!
Az OKT pecsételést követően felkerestük az első pontot, majd a túrába illesztve vissza Csőszpusztára felkerestük a másik kettő pontot is. A rejtések rendben a helyükön vannak. A 2. ponton óvatosan, mert illemhely lett a facsoport :-( [Geoládák v3.12.10]
22 km-es sárban cuppogós túra a Keleti-Bakonyban. Kisgyónban parkoltunk a szebb napokat is látott kulcsosház telep mellett. A pontok megvannak, a 2. állomáson metszik a fákat, szerencsére a rejtekadó facsoport csak fazonigazítást kapott. A végládát én a koordinátától 15m-re DNY-ra találtam meg, de lehet, hogy csak a teló volt épp pontatlan. Köszi.
Egy 24 km-es Várpalota-Bakonycsernye túra alatt...
Az első pontot többször felkerestem már, de ma eljutottam a következőig is. A végládára azonban nem jutott idő, mert sietnem kellett a buszhoz.
Mindkét pont rendben a helyén.
Isztimérről indultam, egy nagyobb túrára fűztem fel a közeli ládákat. Úgy alakult, hogy épp ennek a multinak a pontjai felől érkeztem, tehát a begyűjtéséhez épp arra kellett visszamennem, amerről jöttem. De én nem bántam a plusz kilométereket, a rejtett pontos ládáknál ez a játék része. Köszönöm!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! A 3. ponton az összes fa tövét átkutattam, de a ládát sajnos nem találtam. Köszönöm targonczás segítségét.
James [Geoládák v3.12.10]
Köszönöm a rejtést.
A Kéktúrázás Napján, a Bakonykúti-Kisgyón-Csőszpuszta szakasz teljesítése során begyűjtve. Picit felkészületlen voltam, a gyenge térerő miatt a helyszínen a korábbi logokat nem tudtam elolvasni, így (ragaszkodva a 2. ponton megtalált koordinátához) túl szűk területen kerestem a ládát, ami nem lett meg. Így a 3. jelszórészlet rejtői segítséggel lett meg, amit ezúton is köszönök!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.11.3]
Bringával jó kis túra volt. Mecsérről a piros jelzésen, az erdőn keresztül. Eső után, az erdei terep húzós volt ( dagonya) az első pontig, de utána jól járható.
Kis szépséghiba, hogy a hármas pont koordinátája nem pontos. 10-20 méter eltérést tapasztaltunk. Rövid bozótharc után, azért így is meglett.
(Az első két pontnál pár méteren belülre mutattak a koordináták, de a harmadiknál már 10-15 méter eltérés volt. Az úttól sokkal távolabb volt a láda, mint a telefonom mutatta, így kicsit keresgéltem mire megtaláltam az erdő széli harmadik fa alatt.)
Megtaláltuk! 🙂
A sok medvehagymásszal együtt sétáltunk fel a csiga lenyomatig, végig járva a rejtés pontjait. Kellemes séta volt, a szél a völgyben nem ért a nap kellemesen sütött.
Köszönjük a lehetőséget! [Geoládák v3.9.0]
Az első két pontot megtaláltuk, de a ládát nem, pedig fél órát kerestük, egy okostelefon és egy 60csx is volt nálunk. Kérlek, hogy a feltöltött fotók alapján fogadd el a megtalálást.
A ládáért és medvehagymáért mentünk, csak egy Kisgyón - Erdei Szentély sétára, sajnos a medvehagymák még nagyon aprók voltak.
OKT-9.szakaszának,Kisgyón-Jásd közötti részét teljesítettük. Gyönyörű tavaszias, bükkös erdő kísérte a multi pontjait, ami az útvonal irányunknak pont kapóra jött, HRita KesserHercegnővel. Eme rejtésnek sem tudtunk ellenállni, így megtaláltuk a Kincsesdobozt, amelynek nagyon örülünk. ;) [Geoládák v3.9.6]
Kisgyónbányai versenyközponttal sokszor volt itt a környéken tájékozódási-túraverseny.
Emlékezetes éjszakai és szakadó esőben rendezett versenyekre is emlékszem. A multi pontjait könnyen megtaláltam. A végláda teljesen használhatatlan állapotba került. A tartalma is csupa víz és szemét volt. Szép új egyesületire cseréltem.
A szokásos kifogástalan társaságban sétáltunk egy kicsit.
A rejtő segítségével fordított sorrendben kereshettük fel a pontokat.
A végládánál nemvárt dagonyával szembesültünk, de így is sikerült rábukkani a dobozra. A "füzet" már többrészre szakadt, és eléggé nyirkos is, de még sok hely van az írásra. A szemét jelentős részét elhoztuk.
A második pont palackja kicsit párás, de olvasható.
Az elsővel nincs probléma.
A mai túra úgy adta, hogy a pontokat fordított sorrendben estek útba. Így engedélyt kértünk a rejtőtől, hogy így kereshessük, amit ezúton is szeretnénk megköszönni. Vagy 10-15 éve én már jártam erre, akkor is KDP-ztünk Pisti barátommal, így a helyek többé-kevésbé megvoltak a fejemben, csak egészen más ládához kapcsolódóan. Az Erdei Szentély valóban alkalmas a csendben, nyugalomban történő merengéshez. Most sem zavarta ezt semmi. Csak mi voltunk némileg morcosak, hogy a ládához vezető széles erdei utat valami járgánnyal olyan dagonyává változtatták, hogy járhatatlan volt. Meg talán ennél közelebb is kerülhetett volna a padokhoz a láda. Odabent kissé nyirkos volt, de mivel az idő nem tette lehetővé, hogy szárítsunk rajta, visszatettük a ládába. Ezek a ragasztott dolgok nem alkalmasak logfüzetnek, mert gyakran és könnyen lapjaira esnek szét. Az egykori tárók környéke ma nagyon érdekes összehasonlítva a régi fotókon láthatóval. Szinte nyomtalanaul eltüntettek mindent, ami emlékeztethetne rá. Innen már aszfalton értünk le a mai túra céljába, amit nem is nagyon bántunk. Itt a vizes élőhelyek jelentettek érdekességet. A turistaházak nem tudom, hogy milyen hatásfokkal üzemelnek. Gyanítom régebben ezek is kihasználtabbak voltak - legalább a hétvégéken benépesítették a környéket az emberek. Brumi mackónkkal jártuk végig.
OKT közben összeszedtük, fotókat készítettem a pontokon, a ládát viszont nem kerestük meg, mert a GCSTB megtalálása elterelte a figyelmünket. Köszönöm a rejtő segítségét. Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.6.7]
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.6.1x]
Én nem szeretem azokat a multikat, ahol nem tudom előre a pontokat, egy nagyobb túra (pl. OKT) esetében hasznos lenne a tervezéshez. A lényeg, hogy ha valaki Bakonykútiról megy Jásdra, akkor útba fog esni a multi pontjai. A végláda nekem 15 méterrel volt pontatlan.
OKT bejárás közben a GCCSIK és a GCSTB közti úton jártunk itt. Sajnos az irányított multi pont fordítva irányított minket, mint ahogy kellett volna. Tés felől jövet elhaladtunk az első pontnál megadott koordináta mellett, s mivel még igen sok kilométer állt előttünk, nem akartuk bevállalni a plusz minimum másfél kilométernyi utat betonon oda-vissza (pláne úgy, hogy az imént jöttünk el mellette).
A környék most nagyon csendes, békés volt. Az első ponthoz közeli padokon pihentünk egy nagyot és elfogyasztottuk utolsó szendvicseinket, mielőtt továbbindultunk volna.
Köszönjük a rejtést és a szíves segítséget a rejtőknek! Sajnáltuk, hogy rossz irányból érkeztünk!
Elfelejtettem a túra után regisztrálni.
Késő őszi utolsó túra. Nagyon köszönjük, még nem jártunk erre pedig nimcs is messze Fehérvártól.
Sürgősen meg kell tanulnom a fafajtákat mert annyit tudtam a bükkről hogy blnem fenyő :)
Megtaláltuk. Köszönjük a lehetőséget. [g:hu 1.5.3y]
Nagyon tetszett a túra. Menet közben megcsíptük a GCKEKL mozgót, hisz azért jöttünk.
Sajnos a palackban is vizes a papír és a ládában is penészes a logfüzet.
Mire megérkeztünk szerencsére elmúlt a köd. Egy nagyon kellemeset sétáltunk az erdőben. Az emlékműnél járva hihetetlen volt érzékelni ahogy a természet visszavette azt, ami az övé.
A második pontnál mi 12 méter eltérést találtunk, a harmadiknál 7 métert.
Köszönjük a rejtőnek, hogy ide "hívott" minket.
Innen már igazán nincs messze GCSTB.
TFTC!
Egynapos kirándulás a csodaszép kelet-bakonyi tájakon.
Szép kis multi szerencsére útba esik a GCSTB felé.
A ládát kicsit keresgélni kellett, nekem 15 méterrel arrébb mutatta.
Kisgyónról indulva egy 30km-es körön találtam meg a környék 6 ládáját, és az MTB sorozat 3 pontját.
Kora reggel a völgyben még néhány helyen fagyott, de az emelkedő, és a felkelő nap hamar átmelegített.
A rejtett pontos kivitel némileg rontott az élvezeti értékén, de szerencsére belesimult a többi láda útvonalába.
Az első pontnál hagytam a kocsit, onnan biciklivel mentem tovább. A palackot kerestem egy darabig, de azért meglett. A ládánál az utolsó 300 métert gyalog tettem meg. Eléggé nagy volt a sár. A ládát is kerestem egy darabig, először azt hittem, talán az irtás áldozata lett. Szerencsére nem.
Kerékpáros találat.:-)
Az MTB széria első 3 darabját tekertük ma végig és mivel az MTB 3-nak épp eme multi mellett volt egy pontja így ez sem maradhatott ki. Az első pont egyből meglett, teljesen rendben van, innen visszatekertem a 2-es ponthoz ami mellett elhaladtunk, csak nem voltunk még a koo birtokában, itt megnéztem a szobrot, meg a lámpát a felirat maradvánnyal, majd visszatekertem kedvesemhez aki megvárt az első ponton, innen folytattuk az MTB trackjét, majd a P+-nél lesétáltunk a végládához, ami szintén egyből meglett. Remek kis multi, öröm volt végigjárni.
Már jártam itt biciklivel és kéktúrázás közben is. Egyszer pedig a Csikling vár körtúra (GCsikl) keresése közben, szakadó esőben.
Most végre ez is megvan.
A pontok:
1 kopott, töredezett
2 rendben
3 oké
A termés: egy kullancs a kezemen mászott. Sajnos itthon még egy-egy kullancsot találtunk magunkban. :(
Nagyon szép kis séta! Az első ponton a műanyag lapocska törött, eléggé lekopott a jelszó és a koordináta! Sajnos nálunk nem volt filctoll, de talán a következő megtaláló tud segíteni. Szép rejtés!
Húsvéti ünnepeket megtoldottam még egy nappal, és eljöttünk sirgalahad-del sétálni egy jó 31 km-est. Pont onnan jöttünk, amerre aztán a multi pontjai miatt menni kellett, így mindent kétszer láttunk, de nem baj. Nehéz elképzelni a képeket, meg a mai helyszínt látva, hogy itt ekkora bányatelep volt valamikor. Köszönöm a rejtést!
Az utolsó napok sikeres logjait olvasva kicsit csalódott vagyok, hogy már a második ponton elvéreztünk. Itt az adott koordinátán egy kötéllel rögzített egyértelműen jelszóhordozónak alkalmas dolgot találtunk, amire az volt ráírva, hogy "Ez nem a geoláda, kólás üveget keress!". Ez utóbbit viszont égen-földön nem leltük. Helyeket azért felkerestük, így ha lehetséges a képek alapján kérjük a jelszó nélküli találat elfogadását. Köszönjük! :)
Az 1. ponton lévő jelszóhordózónak esedékes a cseréje, a 2. pont koordinátája nehezen vehető ki róla.
A 3. pont koordinátája nem jó helyre mutat, a megadott koordinátától kb. 20 méterrel távolabb keressétek a turistaúttól távolodva.
A múltkori csigatalálat-os rejtésnél begyűjthettük volna ezt is. Mindegy, visszajöttünk. A végpont kicsit el van mérve, a traktor-szántotta úthoz van közelebb, bükkfa alján. Hejj, Geo Bányászok!
Megvan, köszi! Az első ponton a lap már alig olvasható, cserére szorul. A 2. pont gyors találat. A 3. ponthoz közel most is folyt a fakitermelés, a láda valószínűleg eltűnt (kitartó kereséssel sem találtuk, átnézve 20-30 m-es körben a fák tövét), így ez a jelszórészlet segítséggel lett meg. Indokolt lenne áthelyezni máshová a 3. pontot.
Az elso pont igen csak avitos... Erosen cserere szorul. A vegladaban nagyon nyirkos a logbook, a szakadt zacsit kicsereltem. (Bocs, csak kutyakakizacsi volt nalam...)
Nagyon kellemeset setaltunk, gyonyoru az oszulo erdo. Koszi!
Ma délelőtt kerestem a ládát, de sajnos a környéken fakitermelés folyik. A láda pozíciója körül is vágtak ki bükkfákat. Nézelődtem kicsit a környéken, de a favágók is figyelték, hogy mit csinálok ezért sokáig nem turkáltam a levágott gallyak között. Kérem a megtalálás elfogadását a képek alapján.
Kéktúráztam három társammal 07.26-30-ig. Ez alkalom volt az útba eső ládák keresésére. Az időjárás nem kedvezett, szinte minden nap megáztunk.
A csapatból csak én ládáztam, ezért állandóan futottam utánuk.
Az első két pont nem okozott gondot, a láda koordinátája összeállt, de nem találtam.
Köszönöm a Rejtő gyors segítségét.
80 km tekerés hőségriadóban.
Az MTB3 multi közben teljesítve. Sajnálom, hogy nem tanulmányoztam át a leírást a multi bejárása előtt, más szemmel néztem volna pl. a szoborra. Szépen rekultiválták az egykori bányaterületet.
A természetbarát telepen nyüzsögtek a nyaralók, többször meg is zavartak az első pont keresése közben. A felirat itt már elég bizonytalanul kivehető.
OKT Bakonykúti - Jásd szakasz teljesítése közben.
Az első nagyobb pihenőt a Gyöngyvirágnál tartottuk, ahol egy csapat gyerek épp befűtött az estére.
Az első pont hamar előkerült, a felirat sajnos törött, de még olvasható. Ezután kellemes séta a második pontig, a bányabejáratig. A palack hamar adta magát.
A kápolnánál azt olvastunk, "....élvezd a csendet...". Mi a favágók hangját élveztük csak, na meg a túrát. :)
A ládikó teljesen rejtetlenül hevert egy fa tövében, logolás után betakargattam.
Köszi
Két napos szakosztályi túratalálkozó második napi túráján az OKT mentén. Kisgyónbányáról Jásd felé szerencsére jó irányba mentünk a láda szempontjából. Köszönjük a rejtést!
Két napos OKT, szakosztályi találkozó második napján szsoutdoor-ral és két túratárssal - Biankával és Krisztával - kiegészülve, Kisgyónbányától Jásd felé tartva kerestük meg ezt a ládát. Szerencsére mindhárom pontja az utunkba esett.
Köszönjük a lehetőséget!
Újévi sétánk. Szerencsére a multipontok pont arrafelé estek, amerre sétálni terveztünk. Viszont sajnos a harmadik pontot nem találtuk meg a hó alatt - köszönjük a rejtő segítségét!
Nem vagyunk hívei az aszfalton caplatásnak, így az első két pontnál a drive-in megoldást választottuk.
Nagyon érdekes, hogy milyen rövid ideig tartott itt a bányászat és megszünése után milyen hamar eltűnt az élet, amit maga köré teremtett.
A szép erdőben a magas fák dobálták a jelet rendesen, így nem adta a láda olyan könnyen magát. De aztán felbukkant az avarban!
Milyen jó, hogy volt benne információs papír a játékról! Előttünk a vezető erdész logolt. Nem hinném, hogy a láda a helyén maradt volna, he ő nem tudja meg, hogy mit tart a kezében.
Tetszett az igényes logbook!
A leírás személytelen és copy-paste. Nemt tudom, részei ugyanabból a forrásból származnak-e mint a GCsikl szövege vagy arról az oldalról lett-e másolva (forrásmegjelölés mindkettőnél hiányzik), de elég unalmas kétszer egymás után a hasonló, hosszú, száraz szöveget olvasni.
A bányászszobor egy 1943-as eseményre utal, nem '44-esre.
Bocs, de drive-in-re vettük a "sétát", mert a Csikling várat is beterveztük, és az oda-vissza aszfaltos gyaloglás azért unalmas lett volna. Az erdei szentélynél van is parkoló.
Érdekes pontokat mutat a multi, és végre egy igényes logbook, köszönet!
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.4.30x] [wapon beküldött szöveg]
Újabb Várpalota környéki bicajos nap. Előzőleg már bejártam a multi első két pontját nagyon hangulatos, múltidéző környezetben, ráadásul a szintkülönbség sem sok. A láda helyszíne már más környéket mutat, de az emlékhely azért itt is lenyűgöző.
A hajnali eső után, napos időt sikerült kifognunk a túrához. A környezet nagyon szép, csodás erdők borítják a környéket. Szinte hihetetlen, hogy itt alig negyven éve nyüzsgő település létezett. Nekünk az erdei csend azért jobban tetszett, mint az akkori bányásztevékenység zaja. A kis multi érdekes helyekre kalauzol, a rejtések koordinátái pontosak. A láda közelében felkerestük a hatalmas puhatestű lenyomatot, a sziklán. Az erdei szentélynél valaki feliratozta a keresztet, ezzel nem politikai hovatartozásáról, hanem agykapacitásának csekély mértékéről tett tanúbizonyságot. Nagyon jól éreztük magunkat, a séta végén egy kellemes szalonnasütéssel ünnepeltük, az újabb találatot. Köszönjük az élményt és a rejtést: Andi, Cözi, Feri, Acsart GeoMazsi.
Eddig valahogy elkerült ez a láda, hát ma felkerekedtem begyűjteni.
A hely ismerős volt, a multi pontjai teljesen rendben vannak, olvashatóak, megközelítésükkel sem volt gond. A végláda közelében némi makacskodás a holdakkal, de mire meglett, a gps is pont oda mutatott.
Régebben többször túráztam erre. Már akkor felfedeztem az Erdei Szentélyt és a bányász szobrot. Szinte hihetetlen, hogy a 70-es évekig milyen élet volt ott. Most, hogy lehullottak a levelek, jobban átlátható az erdő. Így most sikerült felfedeznem a szoborral szemben lévő oldalon egy megmaradt falmaradványt, amit nem bontottak el. Jó volt újra visszamenni oda.
Székesfehérváron a kórházban lábadozik egy kedves ismerősünk, akit megleptünk reggel a látogatásunkkal. A délelőtt nagy részét vele töltöttük, majd a terv ennek a multinak a bejárása, kibővítve még egy-két közeli -korábban már megtalált- ponttal. Sajnos már induláskor cseperegni kezdett az eső, majd egyre erősödött, így csak egy kisebb kört tudtunk tenni, amibe a csigakövületet és környékét legalább belefoglaltuk. Jártunk már a környéken régebben egy másik irányból. Jó volt újra itt lenni. Köszönjük.
Meglett! Az első pontot hamar megtaláltuk. A második egy kicsit megdolgoztatott. Első "körben" nem is találtuk, aztán másnap szinte azonnal megkerült. A harmadik pont már nem okozott különösebb problémát. Nagyon szép a környék, csak már később jutott eszembe a Csikling váras túra... Mindegy, érdemes lesz visszamenni érte! Gondolom az összes pontja mellett elmentünk. :-)
Köszönjük a rejtést!
A kisgyóni Erdei Szentély 5 km-es TT közben a pontokat bejártam, a ládát megtaláltam!
Az előző napi GCTOUR miatt nem szándékoztam nagy távot menni, de az Észak-Dunántúli Kupában indult személyként ide is kellett a pont.
A helyszínt már ismertem, majd parkolás és nevezés után indultam is felfedezni a multit.
Az 1. pont lehetne jobb is, mert így gagyinak néz ki a lap.
Innen egyenesen a szobor felé tartottam (ami egyik kedvenc szobrom) és megleltem a 2. pontot is. Ez már jobban tetszett, igaz javasolnám a drótot damilra cserélni.
A TT az Erdei Szentély felé vitt, ami egy másik kedvenc helyem itt a keleti Bakonyban. A környéken meg is találtam a végládát is.
Ismét csalódtam, mert a ládát takaró fa előtti cserjékre valaki(k) nejlonzacskókat húztak, mutatva a rejtek helyét. A láda gazdag, azonban a fa tövében avarral és faágakkal történő álcázás eső után, ráadásul egy vizes nejlonzacskó kibontásával kombinálva nem egy gusztusos cselekedet.
Visszafelé tartva ki nem hagytam volna a Tűzköves-árkot és szépen visszasétáltam a rajtig.
Közben azon gondolkodtam, hogy a szép helyszíneket bemutató multit pár jobb rejtéssel simán fel lehetne turbózni. Mondjuk elején egy rejtett PET előforma, esetleg a láda helyén is egy és szépen visszahozni a parkolóig a multit olyan helyre, ahol a doboznak jobb helye lenne. Még segítenék is a rejtőknek, ha kérnek segítséget.:)
Szerencsés a multi kialakításában, hogy tényleg szépen ráfűzhető a Csikling-váras multira. Kettőt egy csapásra egy nagyon szép túra keretében. De nincs messze a Burok-völgy sem!:D
Köszönöm a lehetőséget!
És még a mai napon megszereztem a Fejér Megye Teljesítménytúrázója kitüntetést is!:)
Kisgyónbánya - Jásd OKT közben kerestük meg a ládát...
Már jártunk erre pár éve, de akkor még se nem Kék túráztunk, se nem ládáztunk...
Most ez is megvan.
Köszünjük a rejtést!
Griffsel tekerve. A hely gyönyörű, sokszor jártam a környéken a Kisgyóni nyolcas és félnyolcas túrákon, de még mindig tud újat mutatni. A rejtések sajnos már nem a legszerencsésebbek. Az 1. nehezen olvasható, kissé otromba, a 2-al nincs különösebb gond, a 3. teljesen jellegtelen helyen van. Azért egy jó tekerés volt!
OKT közben némi kitérő - de csak hogy biztosan meglegyen a 30 ;-)
A szomszédos multi kapcsán, no meg a Hamuház TT alkalmából jártam már erre, de nem árt néha az update (persze Norbi nélkül :D)
Egész napos MTB-zés közben kerestem a pontokat. A Hamuház felől jöttem, így az első és második pont közötti távot 3-szor tekertem le, de nem baj, úgyis a sportolás volt a cél. A ládát nem kellett keresni, mert a kezembe adta az előttem járó kessercsapat :).
Meglett...
Kaputyinékkal közös találat.... Remélem kis csapatunk "új" tagjainak is sikerült meghozni a kedvet a "kincskeresés"-hez....
Köszi a rejtést.... :-)
Tipikus áprilisi idő volt: megérkezve az ajánlott parkolóhoz még deres, fagyos volt minden, visszafelé már melegben, egy szál pólóban lehetett sétálni.
A környék egy másik láda kapcsán már ismerős volt, de ezzel a tematikával mégis újnak hatott. A végén - úton Tés felé - benéztem a bányamúzeumba is.
Köszönöm! Tádé
OKT Kisgyón-Jásd között.Pontosan útba esett,csak a ládánál kellett egy nagyon picit letérni.Rengeteg autó volt és csodálkoztunk is,hogy ennyien kirándulnak erre,aztán megértettük az okát.Mindenki 3-4 szatyornyi medvehagymával jött szembe vagy épp szedték tele a szatyrokat.Nagyon nagy mennyiséget láttunk az út mellett.Igaz már a ládától jóval messzebb,de még hó is volt az út mellett.
Hát hogy is mondjuk... nagy csalódás ez a láda. Az egyik kedvenc túrahelyünk a környék, több láda kiindulópontja Kisgyónbánya. Ha legalább a Károly lakig elvinne a multi - de nem, az útvonalát simán teljesíti az aki a gcsikl első pontjáig elmegy. Száraz, jó időben szinte a ládáig elehet autózni - a bányászat bemutatásából sem láttunk semmit.
Pedig ünnepinek szántuk ezt a túrát, ez volt az 1900. találatunk.
A természetbarát telep padjainál ebédeltünk majd elindultunk a multi pontjait megkeresni. Az első még olvasható, bár a kátrány kezdi elborítani a feliratot. A második rendben volt. A harmadikat nem találtuk, ehhez a részlethez segítséget kaptunk. Egyébként kellemes séta volt, köszi!
Az utolsó pontig egy nagy csata volt az apró legyekkel, amik mind a 100 000-en az én szemembe akartak kerülni.(Mellesleg csodálatos a manőverező képességük, hogy miközben én 10-15 KM/ ó sebességgel haladok a kerékpárral, ők repkednek az arcom előtt, és ugyan azzal a sebességgel repülnek hátra felé...)Köszönöm a lehetőséget
Az OKT Bakonykúti-Jásd szakaszának tejesítése közben esett útba ez a multi.
A környezet tetszett, a leírást elolvasva pedig érdekes volt látni, hogy az emlékmű köré épült bánya helyét mennyire visszahódította a természet.
Sajnos az első ponton a felirat számomra nehezen volt olvasható, a láda rejtése pedig egyszerű rőzsehalom volt, megfűszerezve egy rikító kék nyllonzacskóval.
Köszönjük a rejtést!
Ismerős volt a környék, jártunk már itt. Kicsit meglepett a behajtani tilos tábla. Most vettem csak észre, eddig mindig az emlékműnél, a második pontnál parkoltunk. Most viszont jó nagyot sétáltunk a melegben.
Ez volt a mai első ládánk. Sajnos maga a láda nem lett meg, egy jó darabig kerestük, aztán feladtuk.
Köszönjük a segítséget!
Csodás környezetben, kellemes séta után jutottunk el a természetbarát teleptől (ahol a kocsit hagytuk) az első két ponton keresztül a végláda környékére. A GPS szerint hajszál pontosan jó helyen voltunk, de majd egy órányi keresés után sem sikerült a ládát megtalálni. A jel nagyon gyenge volt, talán mégse voltunk jó helyen, bár túl messze nem lehettünk tőle az biztos. Kérjük szépen a fotók alapján elfogadni!
Gcmtb3-Gckgys-Gcmobo-Gcmtb4 tekerés második találata. A környezet nagyon tetszett, nem csoda hisz ez a Bakony. Az utolsó pontot elég sokáig keresgéltem, végül elolvastam a leírást ('bükkfa alatt') és így már meglett.
A GCBUBE után visszatekertem Bakonykútiba, majd onnan északi irányba (kezdetben a Kéken) indultam Kisgyónbánya felé, relatív jó minőségű szekérutakon. Minden pont hibátlanul azonnal meglett, örültem neki. Klassz kis multi. Jót tekertem. Szint is volt, szép idő is, jókedv, vidámság. 33 km lett a két láda együtt. Utána még levezetésképpen Bal3 és Gábor barátokkal nyomtunk egy 50-est a Páty-Zsámbék-Gyermely-Gyarmatpuszta és vissza útvonalon. Hibátlan nap volt, 84 km-rel.
Kedvelem ezt a helyet.
Másodszorra meglett.
Az első nekifutás vak sötétben indult.
Már a célnál voltam, keresgéltem lámpafénynél a ládát, erre pucolnom kellett, mert túl sok vad (*azi nagy csorda) jött a sötétben és nem akartam konfliktust egyetlen agyarassal sem.
Semmit nem láttam ki a bozótosból, csak hallottam a morgást meg a susogó közeledést felém.
Na akkor jött az ötlet...pucoljunk innen hyper sebességgel:)
Úgy megindultam, hogy szerintem még a vörös fénycsóva is leszakadt a hátsó lámpámról és csak a szobornál ért utol:)
Kár, hogy az éjszakai édes virágillatot nem tudom megosztani, mint egy képet.
Amúgy élveztem a szitut:)
Sajnos a harmadik ponton nem találtuk meg a megfelelő fa tövét. Kicsit azt éreztük, keressünk-e tűt is a szénakazalban...
Egy ideig bolyongtunk a szóba jöhető bükkök között, de aztán feladtuk.
Kellemeset sétáltunk Lalikutyával, jó volt végre kimozdulni.
A kisgyóni erdő mindig is favorit marad.
Nem volt könnyű találat, sokat bolyongtunk, majd "másztunk be" a ládáért.
Szerencse, hogy komolyan vettük a behajtani tilos táblát, ugyanis az úton motoros rendőrökkel találkoztunk!
Köszönjük
Megvan!
Kisgyón környéke rengeteg lehetőséget tartogat, bár ez a multi a régi bányáról szólt, nekem azért maradt hiányérzetem. Lett volna itt még megmutatnivaló bőven.
Köszi a rejtést!
Mivel a környéken (is) lakunk, ezért egyrészt kötelező volt a láda felkeresése, másrészt így lehetőségünk volt egy szép napot választani erre. Napi rutin útvonalaink egyike, ezért GPS-re csak a ládánál volt szükség. Érdekes, hogy már most kesserösvény segíti a ládavadászokat. Én a pontoknak kevéssé bujkálós helyeket választottam volna, de ez persze ízlés dolga, de a közeli Csikling várral ellentétben ezek teljesen vállalhatók és nem szívatósak.
Odafelé biztosan (csókakői biciklisek) és visszafelé valószínű, hogy találkoztunk játékostársakkal, ezúton is üdvözlet nekik.
Bringával Csókakőről. Ismert terepen könnyű volt a navigálás, GPS csak a pontokhoz kellett volna.
Visszafele Almondot láthattuk -mint később a logból kiderült- csak tovasuhantunk :)
Jó pár napig nem tudtam, mit írjak ehhez a ládához. De aztán látva a rejtők GCFEK és GCSREP ládákra adott értékeléseit, megnyugodtam, nem kell finomkodnom:(
Szöllősi Jani barátommal egyetértek, hogy rengeteg lehetőség lett volna még a helyben. Miért nem lehetett még 1 pont beiktatásával körtúrát csinálni? Miért kellett az első pontot 5 méterre bevinni az úttól, amikor ugyanolyan objektum van az út mellett is? Már most kesser ösvény vezet hozzá, az üdülőkörzetben:( Hogy mehetett át a moderáción egy fa tövébe ledobott, avarral takart láda ? Persze a legsűrűjében:( Hogy lehet első rejtés ennyire igénytelen? Az utat járva szebbnél szebb fagyökereket-faodúkat lát az ember, nehéz lett volna hasonlót találni. Télen, hó alatt ki fogja megtalálni? A rejtők szerint a GCSREP rejtése 3. Ez alapján én nagyon nagyvonalú voltam.
A gcmtb3 végállomása után bringával bejártam a bányász multi pontjait is. Az első ponton kicsit félrevezetett a leírás, először az ismertető táblán kerestem a feliratot, majd a koo és a nyomok alapján megtaláltam az igazi helyszínt. A második és harmadik pont gond nélkül meglett, a bükkfa elég jellegzetes környezetében. A választott útirányom miatt vissza kellett menjek a szentélyhez, ahol előzőleg már jártam, de a távolság nem volt túl nagy, végül is háromszor jártam be az útvonalat. Megdöbbentő, hogy egy komoly bánya-létesítménynek az évek múlásával ilyen kevés nyoma maradt.
Nem lett meg könnyen. Lámpa nélkül sietve kerestem, de ha nem kapok kölcsön lámpást - köszi bferi - nem találom meg. Őszintén szólva rossz a műholdvétel a környéken és kicsit túlságosan is el van rejtve, mármint az úttól eléggé távol került. Szép környék, köszönöm!
A végláda rejtése olyan jól sikerült, hogy a megtalálás után fél órával sötétben lámpával, de gps nélkül már nem találtam meg újra amikor Hörcsögnek segítettem :)
Három óra előtt néhány perccel észleltem a láda megjelenését. Négyig dolgoztunk, utána feleségem javaslatára azonnal indultunk. Az első ponton a fű annyira letaposott volt, hogy szinte biztosra vettük, hogy valaki már járt előttünk. A második pont könnyű megtalálás, itt már kezdtünk reménykedni, mert egy lélek sem mozgott a környéken. A ládát talán tíz percig is kerestük, "hiányzott" a megszokott kesserösvény. Sok szép bükkfa van a környéken. Kulcstartót elhoztuk, feleségem által készített könyvjelzőt és pohár alátétet betettük. Madárcsicsergés, fáról hulló vízcseppek tették élvezetessé "kutatómunkánkat". Köszönjük a rejtést. Marika és Imre