Megye/ország: Baranya
Elhelyezés időpontja: 2012.05.27 18:00
Megjelenés időpontja: 2012.06.03 13:30
Utolsó lényeges változás: 2021.04.07 13:54
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: ani95, Pomisa
Ládagazda: Pomisa Nehézség / Terep: 2.0 / 2.5
Úthossz a kiindulóponttól: 400 m
Megtalálások száma: 345 + 1 sikertelen + 3 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.5 megtalálás hetente
Sajnos a kilátó életveszélyessé vált és javítási szándék továbbra sem látszik, ezért úgy döntöttünk, hogy a ládát egyenlőre megszüntetjük! A láda nem adoptálható és nem átvehető!
WAP:
A 8x8x5cm-es ládát az úttól 2m-re egy vastag törzsű fa melletti odúban találjátok talajszint felett.
Tollat hozzatok magatokkal!
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Az első megtaláló jutalma egy kis lélekmelegítő!:) Gratulálunk Fairy-nek az első helyért!
Láda
A 8x8x5cm-es ládát az úttól 2m-re egy vastag törzsű fa melletti odúban találjátok talajszint felett.
Tollat hozzatok magatokkal!
Kilátó
Keszü keleti felénél a Malomvölgyi-tó fölé magasodó domb tetején álló, kő alapra épített kilátó. A kilátót 1980-ban építették a Kisújbánya közelében található Cigány-hegyi-kilátó mintájára. Szép körpanoráma nyílik innen Pécs irányába, és a tavakra.
Kökény
Kökény település története a régmúlt időkig nyúlik vissza. A község neve írott formában 1332-ben majd 1335-ben bukkant fel Koke, Kuke formában, ami valószínűleg családnév volt.
A török uralom alatt ez a falu elnéptelenedett. A török hódoltság végén az 1680-as években boszniai horvátok telepedtek le a falu mai helyén. Az idetelepültek Mostar környékéről érkezztek. Az őshaza emlékét a szőlőhegy "Mosztár" elnevezése őrzi.
A címer felső részén mélykék háttérben lévő fehér fonat tipikus horvát motívum, amely a falut alapító nemzetiségre utal. Az 1851-ben kiadott "Magyarország geographiai szótára" is így ír: "Kökény, horvát falu Baranya vármegyében..." Ugyanitt olvasható a következő: "Lakja 496 katolikus. Van itt egy pompás kilátással bíró uradalmi ház, és a szőlő alatt egy jeles uradalmi pincze több ágra oszolva, melyben 50, 100, 150 akós hordók állnak... Bírja a pécsi papnövelde ..."
A címer bal oldalát uraló kereszt a falu lakóinak római katolikus hitére utal, valamint arra, hogy a faluval szemközti "Párlognak" nevezett domb és a "Mosztár"-nak nevezett szőlőhegy nagy része egyházi tulajdon volt. Jelzi ezt a napjainkig álló kápolna is "Párlogon".
A címer jobb alsó részén lévő két domb a szőlőhegyet, valamint azt a dombot szimbolizálja amelynek oldalába a falu épült. A szőlőfürt és az ekevas arra utal, hogy a települést szőlőtermesztő és földművelő emberek lakták.
A címer alján lévő ezüstcsík a falut ölelő patakokat jelképezi ,melyhez szorosan hozzátartozik a malomkerék, hiszen a ma Malom-völgynek nevezett részen valaha két vízimalom működött.
Mindezen tényeket figyelembe véve ezen címer híven tükrözi Kökény község történelmét.
Malomvölgyi-tó
A tó és körülötte elterülő parkerdő területe 20,5 hektár a tó mélysége helyenként a 3-4 métert is eléri. A mesterséges tórendszer 1,2 hektáron várja a természetkedvelőket. A csodálatos tavat az 1970-es években hozták létre a völgyzárógátas víztározó megépítésével, melynek vizét a több forrásból eredő patakok táplálják. A Malomvölgyi-tórendszer a patakok vízének felduzzasztása során jött létre. A tó meglehetősen gazdag halállománnyal főleg ponttyal és ezüstkárásszal várja a horgászokat, akik már az év legelső szakaszában is vízbe meríthetik a csalijukat. Kényelmes horgászállások lettek kiépítve a tó körül.
Sajnos a kilátó életveszélyessé vált és javítási szándék továbbra sem látszik, ezért úgy döntöttünk, hogy a ládát egyenlőre megszüntetjük! A láda nem adoptálható és nem átvehető!
A Malomvölgyi tó meletti séta után feljöttünk még ehhez a kilátóhoz is. Sajnos a ládát nem találtuk meg, pedig a képek alapján jó helyen kerestük. Kérjük a képek alapján az elfogadást. Köszönjük a rejtést!
Úgy gondoltuk, hogy munka után begyűjtünk pár Pécs közeli ládát, de a napok óta tartó monszun megtréfált minket. Pedig amikor kiszálltunk az autóból, még alig csöpögött, de pár perc múlva zuhanyként hullott ránk az égi áldás. AltSanyi esernyővel próbált védekezni, ami kissé szürreális látvány volt az erdő közepén, JungSanyi pedig kétségbeesetten küzdött a folyós sárral, kb úgy, mint AltSanyi gimnáziumi felvételi feladatsorában a kis csiga a gravitációval. (négyet föl, hármat le). Végül azért technikásan, és nagyobb esések nélkül pont közelbe értünk, és óvatosan, eláztatás nélkül megnéztük a jelszót. Eddigre már a zuhanynál is erősebben esett, ami igencsak lehűtötte lelkesedésünket, így abban egyeztünk meg, hogy más alkalommal gyűjtjük be a többit.
Halló!