Fa mögött pezsgőtablettás doboz.

A ládába TravelBugot kérlek, ne tegyél, nem elég biztonságos.
Gratulálok
Kerticsorbinak a piros egyeshez! Jutalma egy aktiválatlan TB.
Megközelítés
Az a kevés kesser aki invitálásomra felkerekedik, valószínűleg a dél-dunántúli régióból indul, ezért ezt a megközelítést írom le.
Pécstől Zomborig 100 km-ert kell autóznod, akár az udvari, akár a hercegszántói határátkelést választod. Szóba jöhet még a beremendi, bácsalmási (csak 7-19 van nyitva!) és a tompai határátlépés is. (A Zombor-Budapest távolság 220 km.)
Én legjobban Udvar felé szeretek menni, Udvar - Duboševica (Dályok) - Topolje (Izsép) - Galić (Hercegmárok) - Draž (Darázs) - Batina (Kiskőszeg), szerb-horvát határ, - Bezdán - Sombor (Zombor) útvonalon. Batinából Bezdán felé ne a legrövidebb utat (első jobb leágazás Bezdán táblával) válaszd, mert az egy nagyon rossz minőségű mellékútra terel. Maradj a főúton és hamarosan jobb útra találsz!
Útközben össze lehet szedegetni a
GCmaga, a
GClila és a hagyományosnak álcázott, de szinte születése óta virtuális (viszont nagyon szép helyen lévő)
GCBRS ládákat is.
Gyerekkel érdekesebb lehet Pécs felől a hercegszántói határátkelőt megcélozni, mert akkor Mohácsnál kompozni kell. A komp fél óránként jár,
menetrendet itt találsz. Ajánlom figyemedbe a hercegszántói
GCMSZH ládát, nagyon jó!
Zombor
Zombor Szerbiában, a Vajdaságban található. Egy szép, valamikori gazdagságról árulkodó, hányatott sorsú bácskai város, amelynek magyar lakossága még mindig számottevő, kb. 7 %, 3 700 fő.
A város virágkorát a XIX. század végén épült impozáns épületei tanúsítják a leginkább. Ezek közül is a legjelentősebb a volt Vármegyeháza elegáns, négyzet alaprajzú, belső udvart körülölelő épülete, amelynek építése 1805-ben kezdődött, mai formáját azonban csak 1882-re nyerte el.
Tanácstermét Eisenhut Ferenc "Zentai csata" című hatalmas (4 x 7 m-es) festménye díszíti. A realisztikus, monumentális kép a magyarok milleniumi bejövetelének ünneplése alkalmából készült 1896-ban. A kép központi részén az osztrák Savoyai Jenő herceg fehér lovon, mellette Pálfi gróf fekete lovon, kivont török karddal. A terem mennyezetén a régi bácskai nemesi családok címerei és Zombor szabad királyi város címere láthatók. A teremben áll még Pallas Athéné és Justicia faszobra. Ha nincs ülésezés, normál munkaidőben, azaz 8-17 óra között a tanácstermet meg lehet tekinteni.
Ha nincs alkalmunk, merszünk vagy nyelvtudásunk a tanácsterembe felkéredzkedni, akkor sem maradunk érdekes néznivaló kép nélkül. A főkapun belépve, mindjárt a kapualj bal oldalán találjuk Branislav Jovin építész 1993-ban, több mint egy év munkájával készült 2,70 x 1,60 méteres rajzát, amely Zombort ábrázolja madártávlatból, megközelítőleg 1:2000 méretarányban. Zombor minden épülete szerepel rajta, kb. 15.000 ház! Érdemes elmélázni rajta, megnézni hol is parkoltunk, hol a geoláda, merre is jöttünk az autóval, mit szeretnénk még megnézni.
Legfontosabb egyéb látnivalók:
Milan Konjović Galéria
N 45° 46,329' E 19° 6,833' 92 m [GCZOM1+múzeum]
Városháza
N 45° 46,355' E 19° 6,874' [GCZOM1+városháza]
Sétálóutca
N 45° 46,284' E 19° 7,006' [GCZOM1+sétálóutca]
Parkolás
Zombor belvárosában, csakúgy mint sok más városban, általában nem könnyű parkolni. A vármegyeháza közelében limitált a férőhelyek száma, innen bármelyik irányba indulva nagyobb az esély arra, hogy találunk helyet. A parkolás a belvárosban fizetős, nyáron 7-20 óráig, télen 7-19 óráig, szombaton 7-13 óráig. Jegyet mobil telefonon vagy trafikban lehet venni és tollal kitöltögetni, hogy melyik nap melyik órájára szól a jegy, beixelni a parkolás kezdetének az időpontját. A legbelső rész a Zona Extra parkolóövezetbe tartozik. Figyelj arra, hogy így kérd a jegyet! Itt max. 2 órát szabad parkolni és egy óra parkolás díja 35 dinár (a láda megjelenésének időpontjában).
LÁDATÖRTÉNET
2012. október: a láda beltartalma gyors egymásutánban kétszer is eltűnt.
2013. 01. 01.
Kis-Molnáréknak hála, a láda új helyre került. Nagyon köszönöm ezt a kincset érő segítséget.
2013. 05. 06. A láda ismét kicsit arrébb vándorolt a régi rejtek környezetében kialakult mocsok és mugglikár miatt. :-(
2015. 01. 31. Ládakarbantartás. Minden rendben.
2015. 10. 25. Pár hete egy bolgár .com-os játékos jelezte, hogy nem találta a ládát.
Sagabi volt olyan kedves, hogy felajánlotta az újrarejtését, megspórolva nekem 210 km autózást. Köszönöm.
2016. 04. 16. Ládakarbantartás. Bár más még nem panaszolta, de nekünk Sagabi ládáját nem sikerült megtalálnunk, így pár méterrel arrébb új helyet kerestünk és új ládát tettünk ki.
2017. 02. 12. Ládakarbantartás. A Sagabi által 2015-ben kitett láda hamar és jó állapotban előkerült, az általam tavaly kitett ládának csak az álcája lett meg. A megtalálók véleményét figyelembe véve kicsit arrébb kerestünk újabb rejteket.
2018. 03. 10. Ládakarbantartás. A ládát nem találtam. Újat, sajnos, a körülményekre való tekintettel, kisebbet rejtettem.
2019. 07. 07. Ládaellenőrzés. A láda a helyén, jó állapotban, a környezet jelenleg szintén.
Források:
Zombor madártávlatból
Milan Konjović Galéria
Zombor
