Ha a temető kulcsot elkérted, a ládát a temetőben egy fa oldalán elhelyezett mesterséges objektumban találod, az úttól 5 méterre.
Kérlek ne menj torony iránt! Van út is tartsd tiszteletben a sírokat! Ha a kapuval gondod támadt akkor próbálkozz a temető északi kerítés kis kapujával.
Pótjelszót
N 47° 57,066' E 21° 41,731' 110 m [GCHOS1+alternatív jelszó] a kiskapu előtti parkoló mellett elhaladó aszfalt útat határoló hatalmas fa tövében találod ha figyelmesen körbejárod s keresed.
Azért helyeztem ki, mert úgy látszik az új kor ide is eljutott és a kollégium van hogy napokra bezár, mint húsvétkor, s ilyenkor a pótjelszó jól jöhet.
A ládába TravelBug
nem helyezhető.
Kérnék mindenkit, hogy a láda feliratát:
"Kérem a láda mind a négy sarkát gondosan visszazárni!" szíveskedjen gondosan eljárni! (NÉGY KATTINTÁS!) Sajnos nem mindenki győződik meg róla, és ezért ismételten beázott a láda. Gondot okozva az utána érkezőknek. Csak egy kis figyelmesség amin sok múlik!
A sorozatos beázások miatt kihelyezésre került 2013.09.04.-én általam készített mesterséges objektum amiben a ládát találod.
Ugyanitt a temetőben megtalálható még egy
GPSGames-es láda.
Megközelítése
Budapestről a távolság: 240 km. M3 autópálya lehajtás Nyíregyházánál,
N 47° 52,985' E 21° 42,623' 120 m [GCHOS1+M3 autópálya letérő Nyíregyháza irányába] majd a 4-es számú főúton érkezünk be a városba.
Az autót itt érdemes hagyni
N 47° 56,992' E 21° 41,804' 110 m [GCHOS1+parkolo]
A temető ma szabadon látogatható, kapujának kulcsát a szomszédos, Wesselényiről elnevezett, szakiskola és szakközépiskola kollégium portáján kell elkérni itt.
N 47° 56,991' E 21° 41,810' 110 m [GCHOS1+kulcs] A portán 0-24 óráig vannak az év minden napján. Ha az ajtóra az van kiírva, hogy azonnal jövök, az azért van, mert kétóránként járőrözniük kell egyet az iskola területén. Tehát hamarosan jönnek vissza csak türelem. A temetőnek két zárt kapuja van. Amihez mi kulcsot kapunk az ez az ajtó.
N 47° 56,986' E 21° 41,741' 110 m [GCHOS1+kapu]
A temetőbe belépve csak az úton haladva északi irányban elérjük a központban az obeliszket. Előtte pár méterrel balra fordulva az út végén bal kéz felől kereshető a láda.
Hősök temetője
Nyíregyháza városnak van egy lezárt temetője, nem messze az egykori huszárlaktanyától, a Friedmann telepen (Ságvári kertvárosban). Ez a Hősök Temetője. Erről a mai Hadik, Derkovics és Dugonics utcák valamint a Bólyai tér által határolt kegyeleti helyről már sok nyíregyházi sem tudja, hogy voltaképpen hol is fekszik, még kevésbé azt, hogy miképp került oda. Az I. világháború idején ebben a városrészben, a huszár laktanya közvetlen szomszédságában működött az Osztrák-Magyar Monarchia egyik legnagyobb hadikórháza, a 2700 ágyas ún. Barakk kórház. Ehhez a kórházhoz tartozott az 1915-ben megnyitott temető is, ahol a sírkövek összesen mintegy 3000 magyar és külföldi kapott végső nyughelyet.
A sírkert kegyeleti parkként működik, ahol 9 nemzet katonái nyugszanak. (pl. több mint 150 olasz, rengeteg román, orosz, dél-szláv és lengyel) hősi halott emlékét őrzik. Nekik állít emléket a bejáratnál lévő hatalmas obeliszk.
Két neves megemlékezés történik minden évben a temetőben. Május utolsó Hősök vasárnapján, illetve Mindenszentek napján emlékezik meg a város lakossága az itt nyugvó hősökről.
A jelenkori temető töredéke annak a területnek mint amekkora volt valójában a világháború idején. Ugyanis a temető széle a ma is működő vasút vonaláig ért.
Kertváros
Nyíregyháza-Kertváros (egykoron: Friedmann és Ságvári lakótelep) Szabolcs-Szatmár-Bereg megye megyeszékhelyének, Nyíregyházának az egyik városrésze. Nem lehet tudni pontosan hogy ez a rész mióta lakott vagy használt, de az biztos, hogy az 1950-es évekig Friedmann telepnek hívták. A telep valószínűleg az 1920-as évek idején alakult, a nagy lakásínség időszakában. Friedmann Sélig adományozott kölcsönöket, azoknak akik a házépítéshez felvett állami hiteleket nem tudták törleszteni. Ez a környék így fejlődött ki. A mai Kertváros három telepből áll, az egykori Friedmann, az Eletó és a Moravszki telepből. Ma már csak egyszerűen Kertváros vagy Ságvári lakótelep eme hely neve. A Kertváros valószínűleg már a 20. századtól a városhoz tartozott, habár ekkor még nem ezen a néven. Ma egy kellemes kis lakóterület, zöld növényzettel, játszóterekkel, sor és kertes házakkal.
Vegyetek részt egy
virtuális sétán ebben a kegyeleti emlékparkban.
Kívánok mindenkinek kellemes időtöltést, és láda vadászatot!
Attila
Forrás:
Internet
2020. 8. 26. Az eredeti rejtő nem aktív vagy nem látszik javítási szándék, a ládát régóta a közösség tartja karban, ezért adoptálhatóvá teszem. [Admin(Fazék)]