WAP: Egy 15x10x5 cm méretű konyhai doboz, a bekerített objektumtól északi irányban található szikla üregében kövekkel álcázva.
Kérem, hogy a rejtekről semmilyen fotót ne töltsetek fel!

A ládába TravelBug helyezhető.
Ha Veszprémben jársz ne hagyd ki ezt a rejtést! Érdemes az eléd terülő panorámáért felkeresned ezt a helyet, amelyet a turista térképek ugyan névvel nem jelölnek, de a környéken mindenki "Látóhegy"-nek nevezi - talán nem véletlenül.
Megközelítés
A láda kényelmesen megközelithető a Vp-Almádi bicikliútról induló mezőgazdasági úton, ill. továbbiakban az eddigi ösvényeken. Az elágazás koordinátája:
N 47° 4,690' E 17° 55,773' 284 m [GCVLAT+lehajtás]
A rejtést várost elkerülő 8 sz. főútról tudod megközelíteni, amennyiben járművel érkezel.
Kérek mindenkit a KRESZ-szabályok betartására a balesetek elkerülése végett.
Gyalogosan érkezőknek a Cholnoky lakótelep felől javaslom megközelíteni a rejtést. Szerviz alagúton, 8-as alatt ki lehet jutni, Boglarka utcai lakoparktol indulva... Gugli térkép jelöli a BMX pályát.. az indító állványnál :) keresd (köszi TündImi!)
N 47° 5,599' E 17° 55,940' 274 m [GCVLAT+szervizalagut]
A láda
Egy 15x10x5 cm méretű konyhai doboz, a bekerített objektumtól északi irányban található szikla üregében kövekkel álcázva.
A környéken nagy a mozgás, sokan sétáltatnak kutyát, ezért kérek mindenkit, hogy diszkréten logoljon, majd gondosan rejtse vissza a ládát!
Veszprém
Veszprém az Árpád korban 5 dombra települt település: Vár-hegy, Benedek-hegy, Jeruzsálem-hegy, Temető-hegy, és a Látóhegy (egybe írandó).
Veszprém vára az esztergomi és székesfehérvári várakkal együtt egyike volt legkorábbi várainknak, Géza korában már biztosan létezett, de egyes feltevések szerint már a honfoglalás előtt is állt. Bár a hagyomány szerint Veszprém öt dombra épült, valószínűbb, hogy a völgyekben való megtelepedés időben megelőzte a dombok beépülését. A vár és a középkor elején még önálló vár körüli falvak ("szegek") az évszázadok során egyetlen településsé olvadtak össze.
Veszprém a királynék városa. A Séd patakot övező dombokon és völgyekben terül el, három kistáj találkozásánál: északról, északnyugatról a Bakony hegyvonulata, délről a Balaton-felvidék, keletről pedig a sík Mezőföld északnyugati nyúlványa által határolt, átlagosan 270 m tengerszint feletti magasságú Veszprémi-fennsík területén. Ez a központi helyzet jelentős szerepet játszott a város kialakulásában és a történelem során betöltött társadalmi-gazdasági szerepében, jelentőségében.
Veszprém a legmagasabban fekvő megyeszékhely: felszíne átlagosan 260-270 méterrel található a tengerszint fölött. A városba érkező első benyomása egy hegyek félkaréjával ölelt (fenn)sík-vidéki város képe, amely aztán a központ felé közeledve markánsan megváltozik. A Séd folyó meanderszerű kanyargásával a fennsíkot feldarabolja, s a városon belül nem ritkán 30-40 méteres szintkülönbségeket alakított ki. Az ilyen módon eldarabolódó területek városrészeket alkotnak, melyeket a Séd és mellékvízfolyásainak mélyvonulatai választanak el. A szintkülönbségek különösen szembetűnőek a Séd-völgy déli és keleti oldalán, ahol az északnyugati szelek munkájának is köszönhetően meredek dolomitsziklák törnek a magasba.
Látóhegy
Veszprém délkeleti részén, a várost elkerülő úton kívül helyezkedik el a Látóhegy. A Látóhegyről csodálatos panoráma tárul elénk, az egész várost, és a fennsíkot vehetjük szemügyre. Megfigyelhetjük továbbá a három kistáj találkozását.
A hegy tetején egy vízvédelmi objektum található, ami
zárt terület, így mindenkit kérek, hogy
ne másszon át az amúgy is hiányos kerítésen.
Ne feledd: "Veszprémben vagy fúj a szél, vagy harangoznak"
Jó keresést!
Kérem, hogy a rejtekről semmilyen fotót ne töltsetek fel!
