WAP: A láda (9cm átmérőjű, 13cm magas) henger alakú, kék fedelű, kék színű fém kávés doboz (lásd képen). Tuskóba rejtve, mohával álcázva.
A ládába TravelBug helyezhető.
FIGYELEM!!! A LÁDA A GOLFPÁLYA TERÜLETÉN KÍVÜL TALÁLHATÓ! A PÁLYA CSAK NYITVATARTÁS IDEJE ALATT LÁTOGATHATÓ, HA EZEN AZ IDŐN KÍVÜL KERESI VALAKI A LÁDÁT KÉREM A PÁLYA MELLETTI JÁRHATÓ AKÁCOSBAN KÖZELÍTSE MEG!
Megközelítés: Nyíregyházára érkezve, Sóstó-gyógyfürdő felé hagyjuk el a várost, majd Nagyhalász irányába haladva a megyeszékhelytől 8.5 km-re, Libabokor elágazásnál jobbra fordulva, 2700m után érkezünk meg a Körmendi tanyán lévő gyakorló golfpályára. Parkolásra a golfpálya bejáratánál van lehetőség.
N 48° 1,728' E 21° 46,882' 110 m [GCKTGP+parkoló]
Amennyiben valaki biciklivel érkezik, és nem akarja a parkolónál hagyni a biciklijét, haladjon tovább a betonúton 600-700 métert. Ahol a gézvezeték keresztezi az utat ott a gázvezeték mentén haladva akár 15 méteres távolságra is meg lehet közelíteni a ládát biciklivel.
Hosszabb 25-30km-es biciklis túrára is lehet indulni. Sóstó felé indulva szintén bicikliút vezet egészen Nagyhalászig, itt az útról még Sóstóhegyen a 8-as kilóméretkő után kell lefordulni Libabokor felé. Innen panorámaút vezet Nyírturáig. Nyírturától a 4-es főút mellett vissza Nyírpazonyig. Majd a láda megkeresése után a 4-es főút mellett vissza a bicikliúton Nyíregyházára. A túra során megkereshető
GCKTGP és
GCNYRT geoláda, melyet érint az útvonal.
Környezet: Kelet-Magyarország első gyakorló golfpályája kivételesen csodálatos helyen, akácerdővel szegélyezett környezetben várja a kikapcsolódni, sportolni vágyókat. A barátságos kialakítású klubháznak, méltó kiegészítő létesítménye a kültéri búbos kemence, mellyel együttesen kiváló lehetőséget biztosítanak baráti társaságok összejövetelére.
A Láda: A geoláda a golfpálya mögötti akácos erdőben található, a gázvezetéken túl. Megközelítéskor, kérlek a golfpálya melletti erdőszélen haladj, egy ideig taposott ösvényt találsz, aljnövényzet nincs, az akácost épp ritkítják, így a láda megközelítése egyre könnyebb lesz. Menj ki a golfpálya végén található gázvezetékig, innen a ládához az egyetlen földút visz, néhány méter után menj fel jobbra a tuskósor felé. A ládát egy tuskó rejti mohával álcázva, kérlek a ládát alulról vedd ki, felülről túl szűk a hely.
A láda egy 9cm átmérőjű, 13cm magas, henger alakú kék fedelű kék színű fém kávés doboz, fekete szatyorba csomagolva.
A GOLFPÁLYA NYITVATARTÁSA:
HÉTFŐ: SZÜNNAP
HÉTKÖZNAP: 14:00-20:00
HÉTVÉGÉN ÉS ÜNNEPNAPOKON: 11:00-20:00
Ha ki akarják próbálni a golfozást előtte egyeztessenek a tulajdonosokkal, az alábbi elérhetőségeken:
Podlovics Attila (tulajdonos) 06-20-9155-940
Terjék Tímea (üzletvezető) 06-20-534-3003
Ár: 1000Ft/1 kosár labda
Egy kosár 60db labdát tartalmaz, ennek megvásárlása esetén ütőt, és kezdő oktatást is kapnak a vendégek.
A golf története
Már a XIII. században veronai falfestményen és a XVI. századi németalföldi festményeken szerepel egy hasonló játék, az viszont biztos, hogy a skót tengerparton a pásztorok "találták ki" és játszották. A pálya eredeti neve "links" is erre utal és a legeltetett birkák által a füves területen keletkezett kitúrt homokos rész, a bunkerek a mai homokcsapdák ősei voltak.
A skót, angol és ír területeken rendkívül gyorsan elterjedt játék körülbelül 100 évvel ezelőtt lépte át a Csatornát és terjedt el öreg kontinensünkön. Ugyanekkor lépett be Észak Amerika és Japán is a "golfőrültek" táborába. Jelenleg mintegy 65 millió ember golfozik a világon, akiknek 98 %-a amatőr.
Magyar Golftörténelem
Magyarországon a golf ősbemutatóját 1902-ben gr. Andrássy Géza - a NOB tagja - tartotta a Lóverseny-pályán. Az első pálya Tátralomnicon épült (1908-09) és az első verseny 1909-ben is itt zajlott le. A pálya építője Lauber Dezső építészmérnök volt. 1911-ben alakult a Budapesti Golf Club, amely később Magyar Golf Clubbá alakult. A világhíres Széchenyi hegyi pályát szintén Lauber Dezső építette. A '20-as években a magyar golf óriási fejlődést mutatott, 1926-36. között meghatározója volt Európa golféletének. A magyar golf sport ebben az időben rajtuk kívül kiválóan képzett versenyzők tucatjait mutatta fel és hozott sikereket az országnak. 1989-ben értek meg a feltételek ahhoz, hogy megalakuljon a Magyar Golf Szövetség, első elnöke Dr. Gáti Ferenc lett. A szövetség azonnal tagja lett az Európai Golf Szövetségnek és a Világ Amatőr Golf Tanácsának. Az 1951-ben felfüggesztett Magyar Golf Club időközben újjá alakult.
Jelentős szerepet játszik a magyar golféletben az 1995-ben alakult Senior Golfozók Társasága /MSGT/. A magyar golfsport és ezen belül a seniorok eddigi munkájának elismerését jelenti, hogy az Közgyűlése a magyar tagszervezetet kérte fel a 2009 évi Európa Bajnokság megrendezésére. Erre 2009 augusztusában került sor a Magyar Golf Szövetség aktív támogatásával, a Máriavölgyi, Tatai és Balatonudvari pályákon.
Nyírség Golf Klub története
A klubot Závaczki Zsolt alapította:
2006 elején, 10 alapító taggal jött létre az egyesület. Akkoriban, nem kis feladatot tűzött ki maga elé a későbbi elnök Závaczki Zsolt, minthogy olyan tagokat találjon az első Kelet-magyarországi golf klub megalakításához, akik már valamilyen kapcsolatba kerültek ezzel a sporttal. 2006 júniusában végül megalakult a Nyírség Golf Klub.
Ezzel párhuzamosan megtervezésre került, és elkezdődött a kialakítása, annak a driving range-nek, amely az egyik alapító tag területi felajánlásával valósulhatott meg.
A 2006-os munkálatok után, végül 2007 áprilisában nyitotta meg kapuit a gyakorló pálya.
A nagyszabású pályaavató ünnepségen, a sok meghívott mellett, Nyíregyháza város polgármestere, Csabai Lászlóné és a Magyar Golf Szövetség elnöke, Sugár András volt jelen, és avatták fel hivatalosan a golfpályát. A hivatalos megnyitó után Ifj. Tringer László és Sárközi Richárd tartott egy nagyon magas színvonalú golfbemutatót.
Forrás: Nyírség Golf Club és
A Magyar Golf Szövetség honlapja
Kellemes vadászatot, és jó vételt kívánok mindenkinek!
Jáger Patrik (haywire)