1. N 46° 21, 380' E 17° 47,189' Mágneses lapocska a jelszó első részével, a pad alatt. Ülj le a triciklihez közeli padhoz, szorosan a kő mellé. A mágneses lapocska a pad keresztáthidalóján, belölről. Az utca nagyon forgalmas, kérlek igyekezz kerülni a feltűnést!
Pótjelszó ugyanannak a padnak a másik oldalán látható!
2. N 46° 21, 323' E 17° 47,333' A szobor melletti szöveg negyedik sorának utolsó szava.

A ládába TravelBug
nem helyezhető.
Megközelítés
Legközelebbi és ingyenes parkolási lehetőség a közeli Kapos Pláza parkolója
N 46° 21,362' E 17° 47,067' [GCKSZO+parkolo].
Pontok
N 46° 21,380' E 17° 47,189' [GCKSZO-1] Legegyszerűbb leülni és úgy keresgélni az alul lévő mágneses lapocskát. A triciklihez közeli pad keresztáthidalóján, belülről, közel a kőhöz!
N 46° 21,323' E 17° 47,333' [GCKSZO-2] Az épület előtt "ülő" szobor mellett olvasható szöveg negyedik sorának utolsó szava adja meg az értelmes jelszó utolsó részét.
A látnivaló
A közeli
GCKVAR egy kellemes séta keretében mutatja be Kaposvár belvárosának nevezetességeit. A város azonban folyamatosan fejlődik, szépül, egyre több utca válik autós forgalom elől elzárt sétáló övezetté. A belváros gyönyörű szecesziós épületei közt barátságos színfoltként vannak jelen az utcákon a szobrok, amelyek nem fölénk tornyosuló talapzaton állnak, hanem barátságosan beférkőznek közénk, miközben mi munkahelyre, iskolába megyünk, vagy csak ráérősen sétálunk köztük. Így lehetséges, hogy találkozz Florentinnel - a szép kalapos hölggyel, vagy Rippl-Rónaival, amint éppen Adyval diskurál az utca forgatagában.
Ady Endre utca
Az egykori Korona utca a város belső magjához tartozott. Családi jellegű házai a 19. század második felében épültek késő - romantikus és eklektikus stílusjegyekkel. A lakóházak földszinti üzletsora a város bevásárlóközpontja volt. Az egykori Gabona téren (Ady Endre utca vége) zajlottak a hetivásárok és a naponkénti kispiacok. Az itt zajló forgalom miatt üzletekkel népesült be a Korona utca. "A város kevés helyen enged bepillantást régebbi korszakaiba"- írja Zádor Mihály Kaposvár építészettörténetében. Az Ady utca ilyen része a városnak, ezért érdemel "különös megbecsülést és védelmet". A város központi részének megőrzését szolgálja, hogy a Fő utca folytatásaként az Ady utca is sétálóutca lett.
Az ajánlott parkolóhely felől érkezve szerintem legszebb részéről csodálhatjuk meg az egész utcát. Mindjárt az elején egy ivókútnál olthatjuk szomjunkat. Tovább haladva hamarosan játszó gyerekeket találunk, az alkotás Sörös Rita munkája.
A gyerekek mellett lévő kerek formájú építmény két oldalán padok találhatóak. Ha leülsz a gyerekek oldalán lévőre - ekkor pont rálátsz az ivókútra és a 67-es útra - a pad alá nyúlva, fém részen megtalálod a ládát.
Említést érdemel a 10-es számú ház, amely a gyerekek mellett található: ennek az épületnek a szülötte Gyenes János (Juan Gyenes) (1912-1995) kaposvári születésű világhírű fotóriporter, fotóművész, a spanyol királyi udvar fotósa.
Az Ady Endre utca és a Kossuth tér kereszteződésénél "bele futhatunk" az "Ady és Rippl-Rónai találkozása" című köztéri alkotásba, amely Gera Katalin alkotása és 2010 óta díszíti a várost.
1909. november 7-én a Korona Szálló (most Kapos Hotel) vendége volt Ady Endre. Göndör Ferenc lapszerkesztő szervezte a felolvasóestet, aki Ady első számú kaposvári népszerűsítője volt. Ennek emlékét őrzi a
Kisvárosok őszi vasárnapjai című vers. Lelkendezve írt erről a Somogyvármegye című újság:
"A megkülönböztetett tisztelet és szeretet forró hullámai csapkodták körül a pódiumot, amelyen Ady Endre finom szavakban ismertette az ő különös, szigorúan magyar helyzetét; odamért néhány művészien tökéletes vágást ellenségeinek ábrázatára és miután illendően bocsánatot kért, hogy ő él, néhány versét szavalta el, köztük egyet, amelyet Kaposváron írt. Mindenki megértette tegnap Ady Endre verseit és tapsolva, tombolva, virágot dobálva, követelték az emberek, hogy minél több versét mondja el a közönségnek Ady Endre. Minden vers után percekig zúgott a taps. Még soha nem láttuk mi a kaposvári közönséget ilyen lelkesnek, ilyen melegnek, ilyen hálásnak. Ady Endre állt természetesen a kulturális jelentőségű ünnepség középpontjában, őt halmozták el a legtöbb virággal, de virágból, tapsból, ünneplésből bőven kijutott Mikes Lajosnak és Reinitz Bélának is. Büszkék voltunk tegnap a kaposvári közönségre."
Rippl-Rónai József is ott ült a közönség soraiban, s a felolvasóest után meghívta magához Adyt a Róma-hegyi villájába.
Magára hagyva a két férfiút és tovább haladva, a gyönyörűen felújított téren át jutunk el a szobrok által lakott következő utcába.
Noszlopy Gáspár utca
Az utca neve sokáig Erzsébet volt, ennek emlékét az Erzsébet vendéglő őrzi. Jelenlegi nevét az 1849-es szabadságharc somogyi születésű kormánybiztosáról kapta.
A Noszlopy Gáspár utcában álló "palotákat" Lencz Sándor és Gáspár Gyula tervei alapján építették. 1903-ban telepítették a négy platánfasort, melyek ma is kellemes árnyékot adnak a nyári melegben. A tér egyik impozáns épülete a Szivárvány Kultúrpalota, amely az utca átalakulásnak évében nyerte el mai formáját. Weeber Klára Florentin című szobrát szintén a felújításkor (2010. szeptember 3-án) helyezték el az épület előtti mészkőpadon. A szobor gipszmodellje évekig ücsörgött türelmesen a Vaszary Képtár előcsarnokában, míg ma bronzba öntve csodálja kalapja alól a varázslatos épületet, maga köré gyűjtve az előadásokra várakozó közönséget. Az utcán lefelé haladva először a régi mozi bronzból készült makettjét tekinthetjük meg (neve: Lamping emlékoszlop), amely Horváth Balázs alkotása és a mögötte álló épület átalakítás előtti képét mutatja be. Lejjebb érve négy szökőkút hívja fel magára a figyelmet, bennük egy-egy bronz szobor: Bors István alkotásai, amelyek a Négy évszak nevet viselik. Nyáron, amikor működnek a kutak, mindegyiknél bizonyos időközönként külön zene csendül fel, amely az adott évszaknak megfelelő tétel Vivaldi Négy évszakából.
Minden nap 7:30-21:45 óráig fényjáték, 7:30 órától 2 óránként hangjáték, az utolsó 21:30 órakor indul.
Forrás
Kaposvár város honlapja
Szivárvány Kultúrpalota
Ady Kaposváron
Ady Endre utca
Fotók'