Elhelyezés időpontja: 2012.12.31 12:00
Megjelenés időpontja: 2013.01.05 17:08
Utolsó lényeges változás: 2013.01.05 17:08
Utolsó változás: 2021.06.06 11:01
Rejtés típusa: Virtuális geoláda
Elrejtők: becko
Ládagazda: becko Nehézség / Terep: 2.0 / 3.5
Úthossz a kiindulóponttól: 2300 m
Megtalálások száma: 464 + 2 sikertelen + 2 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.9 megtalálás hetente
A láda tudomásunk szerint fokozottan védett területre esik.
Fokozottan védett természetvédelmi területen csak a turistautakon és az esetleges erdészeti feltáró utakon szabad közlekedni, azokról letérni vagy a természetet bármilyen egyéb módon károsítani tilos.
WAP: a jelszót egy öklömnyi kőbe fúrva találod, a nagy szikla jobb oldalán egy mélyedésben.
Egy kilátópontra hívlak benneteket a Sombokor hegy oldalában. A védett terület miatt virtuális pont lett, de a megváltozott szabályoknak köszönhetően, ez bizony semmiben nem különbözik egy valódi láda kereséstől.
Megközelítése a Kékestetőről egyszerűbb, mégis a Vörösmarty turistaházat javaslom kiindulópontnak, mert a Sombokor megmászása hozzátesz az élményhez.
Innen sárga négyszög , majd a sárga sáv jelzés mentén lehet megközelíteni a célt.
A sárga jelzés egy kb. 400 m-es meredek szakasszal indul, ez száraz időben is megpróbáltató, sáros, jeges talajon extrém kaland.
Ez az út része a Rákóczi turistaútnak, és a Mátrabérc túrának is.
A meredek szakasz után felérsz a Som-tető tisztására, ahonnan már nyugat felé van némi kilátás.
Innen már szolid emelkedővel éred el a sárga háromszög kiágazását, ahonnan csak 150 m a cél. A tisztásról észak, és kelet felé nyílik kilátás, előtted Parádóhuta, Parád, távolabbra a Bükk, tiszta időben jól látható a Tátra vonulata is.
A kilátásról beszéljenek a képek!
Jó túrázást!
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
-
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
Valóban fentről kell a jobb oldalt értelmezni, ez és az este esett kevés hó miatti csúszósság okozott némi bosszúságot. [Geoládák v3.12.10]
Hétfő délelőtt a ködös nyirkos időt miatt Kékestető lett a célpont, kellemes tavaszi idő fogadott minket 21fokkal. Sísánc láda után ezt is levadásztuk. Köszönjük a rejtést!
A kiolvasás jelentette a legnagyobb gondot. Akár jelentése is lehet. Legalábbis mi ketten részt vettünk ilyen nevű szervezetben valaha (2. és 3. karakter). Na de ez sem ma volt.
Szép időben kirándultunk erre. A barátnőmet utána a sárga sávon vittem le Mátraházára. Nem volt a legjobb választás. A szíve miatt hagytuk ki az emelkedőt. Könnyebb lett volna újra felmenni és a déli sípályán simán lekocogni. A kilátás szuper volt. Köszönet a rejtésért.
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést! [Geoládák v3.12.10]
A rejtés rendben a helyén. Kicsit bénáztunk ugyan a jelszó utolsó karakterével, de mentségünkre szolgál, hogy egy pontja földdel volt betömődve, így aztán a betűből szám lett a kiolvasáskor.