6x10 cm méretű, hengeres, kampós-felakasztós megoldás, kívülről nem látható módon.
Bokamagasságban nyúlj be a fényes "ojjektum" mögé!
A ládába TravelBug helyezhető.
"Ezekkel a sorokkal és ládáinak gondozásával szeretnénk megőrizni játékostársunk, Vgyuri (Dr. Varga György) emlékét. A geocaching magyarországi indulásánál már ott volt, első ládája a 45. sorszámot kapta, a GCLHDC (Cívis reptér). A repülés szerelmeseként jelentős szerepe volt a budaörsi (GCLHBS) és a tököli reptér, (GCLHTL) ládák létrehozásában is. Elindította a "minden reptérnek legyen ládája" akciót. Összesen 11 ládát hagyott ránk, köztük a sinus90-el közös rejtését, a GCHGny-t, amelynél egy óriási kódex várja a megtalálókat, valamint a zsinagóga sorozatát."
Ládakeresés
Nem ez lesz a környék legfifikásabb ládája, mivel egy kis városi utcában vagyunk. (Jelenleg ingyenes a parkolás.) Nincs túl nagy forgalom, de azért ügyeljünk a járókelőkre és főleg a visszarejtésre. (Pl. hogy az esőcsatorna mindkét irányból takarja a kapszulát.) A koordinátával jelzett helyen levő kapszula csak útbaigazítást tartalmaz arra, hogy hol van az igazi láda. (Nincs messze :-) No meg a jelszó második részét.
A jelszó első részlete az "igazi" ládából szerezhető meg, ami elég nagy a vándorbogarak és ajándékok tárolására.
A ládába TravelBug helyezhető.
A múlt
Debrecenben, a keleti országrész élelmiszer-ipari központjában 1860 körül közel 100 malom működött. Nagy részük állatokkal hajtott ún. szárazmalom, de volt jó néhány szélmalom és - kuriózumként - néhány kisebb vízimalom is a hajdan sokkal bővebb vizű Tócó völgyében.
1864-ban épült (egy korábbi malom helyén) az akkor Barcsay-szélmalomként, ma Hortobágy malomként ismert egykori szélmalom, Közép-Európa legnagyobb szélmalma. Ez azért érdekes, mert ebben a korban már inkább a gőzmalom volt jellemző. A modernizálásra itt csak 1898-ban került sor Parragh Mór vezetése alatt, majd a gőzgépek szerepét 1929-ben gázgenerátoros motorok vették át. Utóbbiaknak a szélmalom vitorláira nem volt szükségük, ezért azt sajnos eltávolították, pedig ma is látványosság lenne.
A kis malmok nem bírták a versenyt a 2-3 nagyobb, gazdaságosabb malomipari egységgel, ezért eltűntek. Debrecen legnagyobb malma, az István gőzmalom a II. világháborúban megsérült, a továbbiakban csak gabonaraktárként funkcionált (ma a Malompark üzletközpont áll a helyén), maradt a Hortobágy malom. (Meg még egy kisebb, de korszerűen gépesített az Apafi utcán.) Nagyjából az 1960-as évekre azonban ezek is alulmaradtak a még korszerűbb új malmokkal szemben, amik Debrecentől távolabb, a gabonamezőkhöz viszont közelebb helyezkedtek el.
A vég kezdete
Az egykori büszke szélmalom, és a hozzá épített két többszintes üzemépület kiürült. A malomhoz tartozó környező kisebb épületeket lebontották, helyükön panelházak és egy benzinkút épültek, de a szélmalom tornyának nagyságát ezek még csak kiemelték. Belül viszont a baglyok és a rágcsálók vették birtokba az épületet. Műemlékvédelem alá a toronyépület és a Böszörményi úttal párhuzamos szárny került, a másik szárnyat különféle kisebb-nagyobb vállalkozások vették birtokba, van ott pizzázótól bútorraktárig minden.
A műemlék épület hasznosítása szokás szerint szinte megoldhatatlan volt, álmodtak oda malom- vagy élelmiszer-ipari múzeumot, de pénz - főleg a rendszerváltás után - nem volt rá. Az új évezredben kívülről szépen rendbe hozták az épületet, de a belső hasznosításra nem volt pénz, főleg mivel az ipari műemlék belső struktúrája semmi másra nem volt hasznosítható.
Sok év után a hatóság ebben kénytelen volt engedni, így a belső hétszintes fastruktúrát kibontották, a gépek maradékát is elvitték. Az így kialakult üres térben EU támogatással 2013. augusztus 20-án, a Virágkarnevál apropóján nyílt meg a
Malom Hotel****
A jelen
A szálloda hatszintes, a toronyépületben van a csigarámpás lépcsőház, a másikban a szobák, összesen 44 férőhellyel. A földszintet egy faszerkezetével és dekorációjával az egykori malombelsőt idéző söröző foglalja el.
Olvasnivaló
A Malom Hotel**** honlapja
Egyebek
Ha szeretnéd a többi debreceni és környékbeli hagyományos és multi geoláda pontjait egyetlen nagyítható térképen látni, akkor ajánlom figyelmedbe K:Pisti által elkészített térképet, mely a
geocaching.lap.hu támogatásával jött létre:
Debrecen és közvetlen környékének összes geoláda pontja Google Maps térképen