WAP
A láda egy kb. 10x10x10 centiméteres fém dobozka, ami akár mágneses is lehetne, de nem az!
2015.08.21: A láda újra kereshető. Harmadszorra telepítettem újra. A rejtés módja ugyanaz, de a patak túlsó felén kell keresni. Jó vadászatot.
A ládába TravelBug helyezhető.
Megközelítés
Káptalanfa Veszprém megye nyugati részén helyezkedik el a Kígyós-patak völgyének peremén futó nyugat-kelet irányú, Devecser-Sümeg közötti útvonal mentén. A Bakonyalja és Nyirádi-dombság területéhez tartozik. A középkori falu azonosítását egyszerűvé teszi a máig használt Sárosfői major elnevezés. A falut írott forrásaink 1252-ben említik, amikor a csatári konvent és a fehérvári káptalan elhatárolják itteni birtokaikat. A falu nevének első említése 1397-ből való. A vármegye vizsgálatot rendelt el a jenői pálosok panasza ügyében, mivel a káptalanfalvaiak elhajtották a legelőről a jenői pálosok marháit. A falu első birtokosa a fehérvári káptalan volt. A törökök 1552-ben elpusztították a községet, csak később népesült be ismét. Káptalanfa népessége 1785-ben 547 fő volt, 1930-ig növekvő, majd ezt követően csökkenő a lakosság száma. 1949-ben még 1180 lakója volt a falunak, 1990-ben sajnos már csak 878 fő. Parkolni itt tudtok: N 47° 4,078' E 17° 21,060' 215 m [GCKLFA+parkoló]
Szent János híd
A híd az 1746-50-ig épült templom után a falu legrégebbi építészeti emléke. A maga nemében mestermű, amit életkora is igazol, hisz ebben az évben tölti be a 220. életévét. Nem véletlen, hogy Káptalanfa címerpajzsa a hidat vette alapmotívumnak. Célszerű lenne a hidat, mint értékes és páratlan építészeti emléket műemlék-felügyelet alá helyeztetni. Állaga jól láthatóan alaposabb karbantartást igényelne, amit az utóbbi évek fokozódó gépjárműforgalma is alátámaszt. A műemlékké nyilvánítás egyfajta védelmet jelenthetne a matuzsálemi korú hídnak. A híd 1794-ben épült, tehát a kevés XVIII. századi építmény egyike. Az akkori hídépítő mester a munkájáért 256 forintot kapott.
A templom
A plébániatemplom 1746 és 1750 között épült. Korábban is volt temploma a falunak, egy, a mainál sokkal kisebb, sőt, kántor is működött itt. Mindkét templomot, a korábbit és az 1750-ben szenteltet is a szeplőtlenül fogantatott boldogságos Szűz tiszteletére szentelték. Mára sokban módosult a templom berendezése. A jelenlegi főoltárt 1844-ben készítették a földesúr hozzájárulásával. Egy pápai asztalosmester, bizonyos Freizperger faragta az oltárokat és hozzá az angyalokat. A főoltár Mária szobra egyetlen fatörzsből kifaragott értékes alkotás. Mária jobbja felől Szent Vendel szobra látható, balról Szent Flórián alakját találjuk. A szentély bejáratánál jobbra van a keresztelőkút, balra pedig a szószék. Feltehetően mindkettő az eredeti berendezés darabjai. A szószék műemlék jellegű. A keresztúti ájtatosság képeit egy vindornyalaki festő készítette 1933-ban. A templomot fennállása óta többször felújították, de eredeti, késő barokk stílusát mindvégig megőrizték. Az utolsó nagy munkálatok során 1983-ban három secco készült a mennyezetre, amelyeket Závory Zoltán festőművész készített.
2014.07.23: A híd felújítás alatt. Elég sok munkás tartózkodhat a láda közelében. Ha nem tudod észrevétlenül levadászni kérlek inkább a pótjelszót keresd az információs táblán, a hidunk története bekezdés 13. sorában a 9. szó az (13 betű).
2014.08.17: Megnéztem. A láda valóban eltűnt :( úgy döntöttem, amíg a munkások a környéken dolgoznak biztosan nem helyezek ki újat. Ráadásul nem fémet. Leginkább a log book-ot sajnálom! Addig is nyugodtan használhatjátok a pótjelszót. Ráadásként valahogy sikerült derékba törniük a szobrot i:s
2014.11.21: A láda újra kereshető :) A láda egy kicsit kisebb, mint volt, így kevesebb ajándék is fért bele. Kérlek visszarejtésnél ugyanoda, és ugyanúgy tedd, ahol, és ahogy találtad! Köszönöm.
2015.08.08: A ládát harmadszorra telepítettem újra. Az új rejtek ugyanaz,mint eddig, csak a patak másik oldalára "tükröztem". Jó keresést!
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
+
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Pótjelszóval!
Miután belogoltam elnéztem a láda felé hátha csak az előző megtalálók néztek be valamit. A "láda" ami egy kb. sörösdoboz nagyságú műanyag PET-előforma (úgy emlékszem így szokták hívni), RENDBEN A HELYÉN , bár a koo kicsit pontatlanul a patak másik oldalára írja, viszont érdemes jól BENÉZNI mindenhova :)
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.2.6]