-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
kisgyerekkel is megközelíthető
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
-
GPS nélkül is érdemes megkeresni
-
a látnivalóért fizetni kell
A láda 2020 végén meg fog szűnni, mivel bakonyi, katonai területen halad keresztül.
Amint elkészül az Eplény-Veszprém bringaút, kibővített formában várhatóan feléled.
Bringás, nagyrészt aszfaltos multi.
1. Jelszórészlet műanyag gömbben.
Remélem nem ázik be :)
2. Jelszórészlet derékmagasságban.
3. Fán, az út nyugati oldalán, mellmagasságban.
4. Jelszórészlet derékmagasságban.
Alternatív, 30-as közúti tábla hátulján.
5. Fán, derékmagasságban. Már nem működik az eszköz, de kézzel kihúzható. Jelszórészlet a belső csövön.
6. Jelszórészlet ládában (10*20*5).
7. Jelszórészlet (?) derékmagasságban.
Ha országúti bringával vagy és nem akarsz bemenni az 1-es pontért, akkor megértő leszek a jelszó nélküli találatnál! 1-es alternatív található a hárskúti jobbosnál (veszprémi út) lévő villanyoszlopon elosztódoboz aljára írva (ha még nem kopott le).
Általában PET előformát keress (pluszos dobozhoz hasonló)!
Segítségek a rejtésekhez, arra az esetre ha nem boldogulnál:
1: NEBZÍV A TTALA ŐSCPÉLZÍV KIDAMRAH
2: GALAZS
3: TEP
4: SENGÁMŐTŰH RÉHEF
5: TZÖKZSE ZA DLÁNZSAH, EL DDEV TREGNEH
6: NABKÉDASAH, LÁNTROPOSCAF SIK
7: NABÁPOLZSO TÁLROKGALAZS
Jelszóképzési sorrend: 6,2,3,4,1,5,7

A ládába TravelBug
nem helyezhető.
Aktuális információ!
A pontkirakást 2013.március 30.-án végeztem bringával. Sárvédővel felszerelt géppel a multi most is problémamentesen teljesíthető! Balatonalmádi szélén maradj a kerékpárúton és aszfalton vissza tudsz térni a trackre. Kedvencem a Csinger-völgy, de a bizonytalan hóhelyzet miatt, a 7-es ponttól visszafordultam. Hárskútról visszagurultam a Márkó előtti mélypontig (N47 08.171 E17 48.574) és ott tértem rá a 100% sóder útra! Sárral itt sem találkoztam, csak kisebb hófoltokkal. OUTI-val ez a sóderút simán járható! A csoportos szintpusztításon Povyági is ezt választotta outi-val és elmondása alapján: sima ügy.
A helyiek (Márkó, Bánd, Herend), a 8-as főutat is használják (én nem tenném),
így a multi 100% aszfalt!
Upgrade: sorozatos eltūnések miatt az egyes pont bekerült az Esztergáli --forráshoz (elōbb kint volt ez a pont, mint a hagyimányos láda) . Ha outival vagy és nem szeretnél bemenni érte, készíts egy fotót a faluról és elfogadom találatnak!
A cím nem véletlen! Szerettem volna elkerülni, hogy bárkinek is a ládamegjelenés esztendejében 70. életévét betöltő
Pupu jusson eszébe:) A 100% aszfalt verzió sem azért van, hogy a legendás bringás letekerje:)) Viszont így kétségtelenül megfordul a fejedben, hogy a gc.hu leghosszabb és legnagyobb szintemelkedését tartalmazó kerékpáros multijával állsz szemben!! A cél egy aszfaltos kör volt, amit ezen a csapadékos télen, bőven volt időm tesztelni (a ládaoldal szerkesztése közben, 2013.03.14.-én is hóvihar tombol odakint).
Az általam 'Balatoni Panorámaút'-nak elkönyvelt szakaszt
kicsiogre-től kaptam, a bakonyi Kab-hegy kört, pedig
enazatitól.
Vagyis már minimum 3 bringás kessernek a szíve csücske ez az útvonal, aminek egy része, már a GCKEM-nél is jól vizsgázott:)
Útvonal
Márkó-Hárskút-Veszprém-B.almádi-Felsőörs-Lovas-Paloznak-Csopak-B.füred.-B.szőlős-Tóthvázsony-Nagyvázsony-Kab-hegy-Szentgál-Herend-Bánd-Márkó. 127 km.,1.600 m. szintemelkedés. Vízszintes útszakasz az etapban elvétve található. Vagyis, ha egyben szeretnéd teljesíteni, ajánlom a fotókon látható edzéstervet:) Viszont 90% aszfalt (ezért is nem lett az mtb széria része), a Hárskút-Veszprém, kavicsos (néhol kicsit makadám) szakaszt leszámítva. A Balaton miatt a teljesítést szezonon kívüli időszakban ajánlom, gépjárművekkel ilyenkor csak elvétve találkozunk. Mint említettem, 2 kört egyesítettem, ezért a multi 2 nap alatti teljesítését is jó szívvel ajánlom. Két kedvenc részem is ki kellett vágnom, amikkel a kétrészes trackben viszont találkozol (ld. a leírás végét). Ilyen például a gyönyörű Tekeres-völgy. A helyiek rendszeresen használják Nemesvámos-Csatár-hegy közötti közlekedésre, de az erdészeti szabályozás szerint engedély köteles! Itt vagy használd az alternatív útvonalat, vagy kérj engedélyt az erdészettől! A multi eredeti, 1 napos útvonalával nincs gond, de a láda nem emiatt született. Nem csak kihívásokkal teli útvonal, de gyönyörű és változatos is, én minden egyes kilométerét élvezem!! Ráadásul több olyan résszel találkozunk, amit a ládák eddig elkerültek (Hárskút, 2-es pont emlékműve, Remete-völgy, Bszőlős stb.) A számtalan lakott település miatt az élelmiszer és vízutánpótlás nem jelenthet problémát.
Nagyvázsonynál viszont 'tankoljunk fel', Szentgál 42 km. és 570 szint!!
Parkoló
Mivel körtúrával van dolgunk, ezért szubjektív ki honnan indítja a multit.
Almádiban találunk parkolót bőven, szezonon kívül még bővebben:) Ebben az esetben az utolsó, csaknem 30 kilométerünk gurulás/szintvesztés lesz.
Veszprémi indulásnál én az alábbi benzinkutat szoktam választani:
N 47° 5,141' E 17° 55,201' 280 m [GCPUPU+1parkoló]
Legjobb megoldásnak azonban a Márkói Csárdát gondolom:
N 47° 7,277' E 17° 48,815' 230 m [GCPUPU+2parkoló]
Így egyből bemelegíthetünk egy jó kis kaptatóval:) Ez a multi legdurvább emelkedője, jobb az elején letudni!
A rejtések, a segítséggel kiegészítve, nem jelenthetnek problémát. Egy .com-os rejtéssel ezúttal is találkozhatunk.
Az útvonal tracklogja letölthető
innen. Ez az eredeti és legjobb útvonal, de csak száraz időben! Az útvonalpontokat hagyd figyelmen kívül!
A sármentes és outi
útvonal. A Csinger-völgyet ne hagyd ki!
Két részre bontva:
-
1.nap.
Az első nap tesz még egy kis kitérőt a Balaton-felvidéken, viszont így kimarad a Balatonszőllős feletti brutál emelkedő és ez volt
GCKEM útvonala is. Az egyik nagy kedvencemmel, a Tekeres-völggyel is találkozni fogsz. Vedd figyelembe, hogy sárérzékeny völgy.
- a második szakasz megtervezése, az egész túra és az első szakasz ismeretében már nem okozhat problémát!
A pontok koordinátái.
1.
N 47° 10,862' E 17° 49,256' 510 m [GCPUPU-1]
2.
N 47° 8,297' E 17° 53,022' 265 m [GCPUPU-2]
3.
N 47° 2,430' E 17° 58,792' 219 m [GCPUPU-3]
4.
N 46° 59,358' E 17° 57,106' 141 m [GCPUPU-4]
5.
N 46° 57,940' E 17° 50,977' 201 m [GCPUPU-5]
6.
N 47° 0,618' E 17° 43,475' 278 m [GCPUPU-6]
7.
N 47° 2,723' E 17° 40,088' 453 m [GCPUPU-7]
Az alternatívokkal együtt 11 pontot raktam ki, az utolsó 3-at szakadó esőben. Mindezt bringával, 1 nap alatt, az eredeti nyomvonalon. Ne neheztelj rám, ha elbaltáztam valamit!
Jó tekerést!!