Áprilistól megkezdődik a templom külső felújítása,így az udvar építési terület lesz. Mivel előre láthatólag októberig is eltart a felújítás, nem szeretném addig betegen tartani a ládát, így az eddigi pótjelszóval lesz kereshető a láda.
Közben természetesen már vannak ötletek arra,hogy a kiirtott borostyán helyett,az udvarban rejteket találjunk a doboznak.
WAP
1.N 46° 21, 781' E 17° 47,444' A templom falán lévő fém tárgyon 'kampós jelszó'.
2.N 46° 21, 627' E 17° 47,453' Jelszó második része a közeli fém szekrényen!
3.N 46° 21, 632' E 17° 47,646' fém tereptárgy oldalára ragasztva. A templom reggel 7 és este 18 óra között látogatható.

A ládába TravelBug
nem helyezhető.
Ezzel a három pontos ládával ismét Kaposvár egyik szép környékére invitállak titeket. Egy kellemes - akár kisgyerekkel is könnyedén teljesíthető - séta során szeretném megismertetni Veletek a város három különböző egyházhoz tartozó templomát, amelyek díszei és szerves részei városunknak.
Evangélikus templom
N 46° 21,781' E 17° 47,444' [GCHEHT-1]
A vörös téglából készült, görög kereszt alaprajzú, hagymakupolás templom neoromán stílusban épült Harsányi Géza kaposvári építőmester kivitelezésében.
A templomon megjelennek a szecesszió magyaros motívumai: növényi indák, tulipánok. Sándy Gyula tervező az eklektikus és a szecessziós elemeket ötvözte itt, ami a 20-as évek templomépítészetére jellemző volt. Jól látszik a korszak jellemző vonása: az irányzatok, áramlatok egymás mellett élése. A templom a lutheri tanítás szerint épült fel, amelynek középpontjában az ige és a szentségek (keresztség és úrvacsora) állnak. A jobb oldalról, a szószékről szól Isten igéje szól, a bal oldalon a keresztelőkútnál pedig a gyermekek részesülnek a keresztség szentségében.
Az épület külső-belső felújítására 2004-ben került sor, helyi védelem alatt áll. Itt is vasárnaponként 10 órakor kezdődik az istentisztelet. A templom egyéb napokon sajnos zárva található. A tervek szerint nyáron, hétvégéken pár órára megnyitják a látogatók előtt.
A Kossuth Lajos utcán tovább sétálva a második pont felé láthatjátok az 1928-ban épült református gyülekezeti házat, amely Lamping József építész munkája. Az épület 1977-től 2004-ig művészmoziként, mozimúzeumként is működött.
Református templom
N 46° 21,627' E 17° 47,453' [GCHEHT-2]
Az 1880-as évek elején megalakult kaposvári református gyülekezet másodikként felépült temploma a Kossuth Lajos utcai. A német téglagótika szellemében épült református templomot 1908. január 26-án szentelte fel Antal Gábor, a dunántúli kerület püspöke. A püspök mellett már az előző nap, az esti vonattal Kaposvárra érkezett gróf Tisza István volt (és leendő) miniszterelnök, egyben egyházkerületi főgondnok, aki szerint "ez Magyarország legszebb református temploma".
A templom harangjai közül kettőt beszippantott a világháború: 1916 novemberében hadicélra vették őket igénybe. 1918-ban, a háború vége felé még az orgona sípjai is erre a sorsra jutottak. (Azt mondják, hogy a háború alatt egy orosz hadifogoly is besegített a harangozásba.) A rekvirált harangok helyett a Harangművek Részvénytársaság csepeli öntödéjében készítettek újakat; ezeket 1925 áprilisában szentelték fel.
1922. július 11-én Zsilinszky Endre nemzetgyűlési képviselő (aki anyja után három év múlva vette fel a Bajcsy nevet is) "Új utak, új élet felé!..." címmel ideológiai és politikai kérdésekről tartott előadást a kaposvári evangélikus egyházközség vallásos összejövetelén, amelyet a református templomban rendeztek.
A templomban minden vasárnap 10 órai kezdettel tartanak istentiszteleteket, egyéb alkalmakkor nincs nyitva a kapu. Előzetes bejelentkezés alapján csoportok megtekinthetik a templomot.
Szent Imre - templom
N 46° 21,632' E 17° 47,646' [GCHEHT-3]
Jelszó a
N 46° 21,632' E 17° 47,646' [GCHEHT+jelszo] ponton található fém, téglatest alakú tereptárgy úttest felé néző oldalára ragasztva.
1912 egyik őszi napján a kaposvári főgimnázium (a mai Táncsics Mihály Gimnázium) tornatermében ünnepséget rendeztek az intézet százéves fennállásának alkalmából. Az ünnepségsorozat keretében Rédey Gyula veszprémi nagyprépost felszentelte a gimnázium kápolnáját, a Szent Imre-templomot. Az új század elején a korszak kaposvári egyházi életének egyik legnagyobb alakja: Bécsy Márton gimnáziumi hittanár, majdani veszprémi kanonok vette kézbe a templomépítés ügyét. Ő volt a mozgalom éltető lelke, akinek hite, "gáncsot és szidalmakat békésen tűrő természete", fáradságot nem ismerő munkája tette lehetővé az építkezést. A város elkötelezettségét is mutatta, hogy már az építés megkezdése előtt a magyar ifjúság példaképének tartott Szent Imréről, Szent István királyunk fiáról nevezték el az ott megnyílt utcát. A 35 méter hosszú, 10 méter széles, keletelt szentélyű, latin kereszt alaprajzú, egyhajós templom eklektikus stílusban készült, leginkább a román korból átemelt stílusjegyekkel. Ennek egyik legszembetűnőbb eleme a levélmintás díszítésű lépcsős, bélletes, oszlopos kapuzat, melynek finomsága sajnos a felújítás során alkalmazott vakolat-fröcsköléses módszer miatt elveszett. A román kori építészettel azonosíthatók a tölcsérbélletes és az ikerablakok, a torony törpegalériájának imitálása, a vakíves párkányok. Sajnos az eredeti kváderköves homlokzatmezőket nem állították helyre, így az épület megjelenése különbözik a száz évvel ezelőttitől. Nyolcszögletes tornya - amelyen a négy égtáj felé elhelyezett órák helye ma üres - nem tengelyben áll, hanem a nyugati homlokzat bal oldalán. A szentély felirata: "Ego sum via, veritas et vita" ("Én vagyok az út, az igazság és az élet"). A főhajó négy ablakát a nyugati egyháztanítók képe díszíti: Szent Ambrus püspök, Nagy Szent Gergely pápa, Szent Ágoston püspök és Szent Jeromos egyházatya.
A templom napközben 7 órától az utolsó mise végéig nyitva áll a hívek előtt. Misék vasárnap 9:00, 10:30, télen 18:00, nyáron 19:00-kor, valamint hétköznapokon - szerda kivételével télen 18:00-kor, nyáron pedig 19:00-kor vannak.
Forrás
Sonline - Refomátus templom
Sonline - Szent Imre - templom
Megyei és Városi Könyvtár - Virtuális kiállítás