Elhelyezés időpontja: 2013.05.17 19:20
Megjelenés időpontja: 2013.05.17 19:25
Utolsó lényeges változás: 2013.11.04 08:49
Utolsó változás: 2020.05.26 19:26
Rejtés típusa: Multi geoláda (1H+12V)
Elrejtők: Ajtony & Zerind HUN
Felhasználó: Ajtony Nehézség / Terep: 1.5 / 1.5
Úthossz a kiindulóponttól: 14600 m
Megtalálások száma: 188 + 2 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.5 megtalálás hetente
Figyelem! A valós láda rejtekhelyén épületfelújítás folyik, annak befejeztéig a láda nm kereshető. Ha addig is teljesíteni akarod a multit, akkor kérlek előtte küldj e-mailt, és én átküldöm annak a szelvénynek a excel fájlját, amely a kiértékeléshez szükséges. Javaslom ennek a szelvénynek a kinyomtatását, és azzal indulhatsz a ládalapon is megadott koordinátájú szobrokhoz. Vadvirág-út Kerékpáros vagy autós útvonal Kaposvárról a Zselic szívébe 14,6 km-en át. Az útvonalon a valós láda, továbbá 12 db, fából készült térplasztika felkeresése a feladat. Iróeszközt vigyél magaddal!
Valós láda (találsz hozzá segítséget a fotók között):
N46° 21,443' E17° 47,577'
Szobrok:
1. N46° 21,454' E17° 47,575'
2. N46° 20,424' E17° 45,788'
3. N46° 19,850' E17° 45,538'
4. N46° 19,455' E17° 45,502'
5. N46° 19,249' E17° 45,246'
6. N46° 18,598' E17° 44,393'
7. N46° 18,501' E17° 43,899'
8. N46° 18,446' E17° 43,797'
9. N46° 17,838' E17° 43,745'
10. N46° 16,527' E17° 44,133'
11. N46° 16,299' E17° 43,981'
12. N46° 16,119' E17° 43,369'
A jelszó egy többjegyű szám, amit a valós ládától indulva akkor kapsz meg, ha mindegyik szobrot tanulmányozod! A valós ládában "kiértékelő szelvényeket" találsz, ezek közül egyet magaddal kell vinned a jelszó képzés érdekében. A téli időszakban lehet, hogy egyik-másik szobor fakabáttal van védve, de a teljesítést ez nem akadályozza meg.
Kérlek, ha fogytán a kiértékelő szelvény, jelezd a logodban! TravelBug nem helyezhető el. A kiértkelő szelvény használata:
A szelvény felső pár sorában növénynevek vannak feltüntetve, ezek sorszámát kell azonosítanod. Alattuk a 12 soros, két oszlopos táblázat, amelyen az első oszlop mutatja a játékban részt vevő szobrok sorszámát, ahogy az útvonal mentén következnek a kaposvári kormányhivataltól indulva 1-től 12-ig, a második oszlopban az ezekhez tartozó koordinátapárok - a koordináták alapján egyértelmű, hogy hányadiknál jársz. Ha olyan növény szobrára találsz, amelyik szerepel a fejlécben, akkor bekarikázod a hozzá tartozó sorszámot. Az út végén a bekarikázott számokat felülről lefelé leolvasva egymás mellé írod szóköz és írásjelek nélkül. Vigyázat! A feltüntetett növények nem mindegyike található a kihelyezett 12 + 1 szobor között; a valós, de ki nem helyezett növényeket nyilván nem fogod megtalálni, és a jelszó szempontjából teljesen figyelmen kívül kell őket hagyni. Példa: ha az első, harmadik, tizenegyedik, aztán egy kamu, majd a tizenkettedik lenne a megjelölt állomás, akkor a jelszó 131112 lenne, mivel ezeket karikáztad be.
A láda és a virtuális pontok keresése Valós láda tippszelvényekkel, egyszerre van 1 méter és 5 méter magasan. Segítség a ládakereséshez: az első szobortól indulj déli irányba a terasz szintjén! N 46° 21,443' E 17° 47,577' 150 m [GCVADV+Valós láda]
Megközelítés
A valós láda Kaposvár belvárosában áll, a környéken sajnos csak fizetős parkolók találhatók (főleg hétköznap), az összes többi szobornál országút padkáján lehet leállni. A második szoborhoz Szenna irányába indulj ki a városból; a továbbiak már maguktól adódnak.
Az útvonal ötletgazdája Horváth-Béres János szerdahelyi szobrászművész, aki a környezet és élővilág megóvását korunk alapvető feladataként jelölte meg. Ezt a gondolatot 21 darab (utalás a 21. századra) ritka, védett vagy szigorúan védett, egy kivételével lágyszárú növény szobrának megfaragásával közvetíti.
A terv kivitelezésében a Somogy Megyei Közgyűlés volt segítségére.
A szobrok más üzeneteket is közvetítenek. Az anyagválasztás is tisztelgés a múlt előtt: vidékünkön a mindennapi élet ezer szállal kötődött az erdőhöz, a lakosság megélhetésében nagy szerepet vitt az erdőművelés és a fafeldolgozás. Széles körben elterjedt a háziipar (villa, gereblye, háztartási apróáru gyártása), melléktermék-gyűjtés (gyógynövény, gomba, cserzőgubacs), erdei állattartás (makkoltató disznótartás) és nincs mit szépíteni, a vadorzás. Emellett adott korban komoly iparnak számított a fára mint anyagra és energiaforrásra települt faszéngyártás, hamuzsír- és kocsikenőcs- (kalamász, avagy degenyeg) főzés, üvegolvasztás és kerámia-égetés.
A szobor-sorozat a városból a Zselici Tájvédelmi Körzetbe visz, "vissza a természethez".
Egyúttal évezredeket is összeköt: a sorozat felállítására az ezredfordulós megemlékezések nyújtottak alkalmat.
A kiválasztott növények jellemzőek vidékünkre, általában Somogy megyére, különös tekintettel a Zselic dombvidékére.
A 2...3 méter magas szobrokat alkotójuk évszázados, hatalmas tölgyfa törzsekből faragta ki, némelyik átmérője közelíti az egy métert. Mindegyik szoborhoz fa tábla tartozik, amelyek feltüntetik a növények neveit is.
Eddig összesen 13 szobor lett felállítva, és a jelenlegi állás szerint az anyagi források megszűnése miatt a hátralévő 8 darab kihelyezése bizonytalanná vált. A 8 darabból 4 már elkészült, közülük 3 magángyűjteménybe került, egy pedig a művész műhelyében várja sorsát. Az utolsó négy darab elkészülte ilyen módon kétséges.
Kevés az esély arra, hogy belátható időn belül a virtuális pontok száma bővüljön...
Az elkészült szobrok a Kaposvár - Kaposszerdahely - Szenna - Zselickisfalud - Szilvásszentmárton útvonalon lettek elhelyezve az országút mentén.
A feladat közülük 12 darab felkeresése, egy szoboré pedig szabadon választható, mivel az az egy darab kitérő elágazáson, Patcán áll (a Katica-tanya geoláda felkeresésekor nagy valószínűséggel úgyis megtalálod).
Köszönetnyilvánítás
Ez úton köszönjük a szobrok alkotójától kapott információkat.
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
-
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Nagyon szépen köszönöm a rejtést és a munkát, amit a láda kihelyezésébe fektettél.
A virágokat nagyrészt tegnap látogattuk meg, ma pedig felkerestük a belvárosban található pontokat is. A felújítás a külső részeken már nagyrészt elkészült, a lépcső is járható, a hivatal belső részeit még csinálják. Korábban pár éve én már megtaláltam ezt a dobozt, így tudtam hol kell keresni. Nem volt a helyén, de megláttuk a korlát és a talajszint között a borostyánon csüngeni. Első körben sikerült egy kicsit lejjebb lökno, majd leessvén már megkaparinthattuk. A doboz beltartalma sértetlen, egyedül a logbook ami lassan betelik. Érdekes, hogy az én tavaly decemberi logom volt benne az utolsó.
[Geoládák v3.8.3]
Hát ennek is vagy négyszer vágtam neki, mert teljesen béna és tehetségtelen vagyok az ilyen rejtvényekhez. Aztén végül most mégis sikerült, egyrészt mert Roy velem volt, másrészt mert barátok kisegítettek. Köszi a rejtést!
TFTC! Zselici kirándulás.
Érdekes multi, kicsit bonyolult jelszóképzéssel.
5 éve találtam meg Kaposváron a szelvényt, azóta őrizgetem...ma végre sikerült a szép faragott szobrokat beazonosítani.
[Geoládák v3.5.4]
Kerékpáros geoaszfaltgyúrás Kaposvár környékén. Kösszi a rejtést! --- Nagyon jó kis bringás multi, kersgélős feladvánnyal. A 11. ponton le volt takarva ponyvával a faragvány, név tábla nincs, ezért a piros/fehér tábla hátuljára felírtam a növény nevét (rejtő megmondta).
Megfejtve! Köszönöm a lehetőséget és a befektetett munkát! Igazán különleges, emlékezetes cache! Nagyon tetszettek a szobrok.
Biciklivel jártam meg 2 részletben. A 11-es szobornál én sem találtam meg a táblát, de aztán segítségre leltem...