KB 15x10x6-os láda egy villanyoszlop tövében. Talaj szinten keresd!
Lomtalanítás esetére pótjelszó a rejtektől kb 1.5m jelzőtáblán 2m magasan.
A ládába Travel Bug nem helyezhető.
Busszal: Széll Kálmán térről induló, 128-as busz végállomásától, 50 méteres körzeten belül található a láda
Autóval: Széll Kálmán tér - Szilágyi Erzsébet fasor - Kútvülgyi út - Alsó Svábhegyi út - Hadik András u. - Lelesz u. - Felső Svábhegyi út
Parkolni itt tudtok: N 47° 30,423' E 18° 59,272' 284 m [GCGKAP+parkoló]
A kápolna különlegessége, hogy az év minden csütörtökén egész éjjel látogatható! a hátsó kapu felől.
A kápolnáról
A Kútvölgyi Boldogasszony kápolna Budapest XII. kerületének Kútvölgy városrészében a Felső Svábhegyi út és a Városkúti út találkozásánál található. Az eredeti 18. századi kápolna köré 1990-ben egy nagyobb kápolnát építettek a Magyarság Engesztelő Kápolnáját. Majd 1998-ban zarándokház is épült a "Táborhegyen" zarándokház néven.
Regöczi István atya emlékére!
Története
Az eredeti kápolnát 1753-ban a Svábhegy oldalának szőlői között található mély kút, mai nevén Mária-kút mellé építették. A zarándokhely létét egy 1753-ban történt csodának köszönheti. Ekkor egy szőlősgazda gyermeke lovas kocsival hajtott lefelé a hegyoldalban, mikor a szekérbe fogott lovak megbokrosodtak az felborult és a gyerek a kútba esett. A lovakat meglettek, de a gyermeket csak később találták meg a kútnál, aki azt mesélte, hogy egy csudálatos szépségű asszony palástja tartotta a kút vizének felszínén. Még ebben az évben megépült a kút mellett a Segítő Szűz Mária tiszteletére az első kápolna. A mai is álló kápolna egy kis téglalap alaprajzú nyeregtetős épület. A kápolnát záró vasajtó szintén eredeti. A csoda hírének terjedésével a kápolna fontos zarándokhellyé vált, és a Mária ünnepekre a 19. század folyamán már zarándokok százai érkeztek, nem csak Pestről, hanem az ország távolabbi részeiről, és még külföldről is.
A telket, melyen a kápolna áll, tulajdonosa 1969-ben, Regöczi István atyának ajándékozta. Regöczi atya 1970-ben egy nagyobb fa épülettel vette körül az eredeti épületet. Ekkor már a kápolna kegyképe, egy 17. századi spanyol festő alkotása volt: Mária a gyermek Jézussal. A kápolna falait különböző neves művészek alkotásai díszítették.
A fakápolnát a rendszerváltást követően lebontották, és 1990-ben sóskúti mészkőből felépült a Magyarság Engesztelő Kápolnája. Ezt a ma is álló kápolnát, 1990. december 8.-án dr. Katona István váci segédpüspök szentelte fel. Ennek a kápolnának lett a szentélye az eredeti 1753-ban épült kis kőkápolna. Ekkor a kápolna mellett álló Mária-kutat fallal vették körül, egy kis kerengőt kialakítva. A kutat felújították és 1991-ben a kerengő falára belga zarándokok által ajándékozott carrarai márványból készült keresztút került.
A kápolna melletti területen 1998-ban épült fel a "Táborhegyen" zarándokház. Ezt az épületet 1998. december 8-án Karl Josef Rauber bíboros szentelte fel. A ház központi nagy termét szintén jelentős alkotók festményei díszítik. A nagyteremből lépcső vezet Mindszenti József bíboros emlékszobájába.
Ládatörténet
2020. 5. 15. A rejtő nem aktív, a ládát rendszeresen mások javítják (legutóbb kocsisjozsef74, köszönjük.) ezért a Ládadoki javaslatára adoptálhatóvá teszem. [Admin(Fazék)]
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
+
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
+
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?