Elhelyezés időpontja: 2013.06.30 13:30
Megjelenés időpontja: 2013.07.02 18:44
Utolsó lényeges változás: 2013.06.30 17:07
Utolsó változás: 2019.01.04 19:05
Rejtés típusa: Multi geoláda (1H+3V)
Elrejtők: Piroskaa1 & Piedone & BlueMali
Felhasználó: Blue Mali Nehézség / Terep: 2.0 / 2.0
Úthossz a kiindulóponttól: 4000 m
Megtalálások száma: 452 + 2 sikertelen + 9 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 1.1 megtalálás hetente
Wap
3 virtuális rejtés, mely adott pontokon Koffolás laminált lapokon (2x6 cm-es) pontról-pontra koo (kivétel a 2. pont) és 4.ponton hagyományos geoláda 5X12X17 cm-es láda. (Végláda a megadott koon egy borostyános fa tövében jól ellapulva vár rátok, kérlek fotót ne töltsél fel a rejtésről!
Eme rejtésünkkel szeretnélek elhívni Budapest mellé a kis szerény településre Pilisszentivánra, és bemutatni neked a Jági tanösvényt. Eme multiláda, illetve a sétánk hossza 3.5 kilométer. Érezheted a Budai-hegység friss, és hűsítő hatását, kellemes erdeje csendjét.
Rövid történet
Szeretettel köszöntünk a Jági tanösvény induló állomásán. Ha most jársz először erre, talán még nem is hallottál a Jági-tóról.
A Budai-hegység turistatérképén a Pilisszentivánhoz közeli tó mellett nem találunk nevet, és a szomszédos Jági-rét is "Vadász-rét" néven szerepel. Ám a tanösvénynek olyan nevet adtunk, amely a helybeliek számára természetesen hangzik.
Szentivánon az 1720-as évek óta élnek németek, akik
nemcsak a földrajzi neveket, de a természeti értékeket is továbbadták utódaiknak.
A község mai címere egy négy részre osztott pajzsot ábrázol. A Nap a nyári napfordulóra, vagyis Szent Iván napjára utal, a kereszt az itt élők hitét jelképezi, a bányászjelvény azt mutatja, hogy egészen 1969-ig főképpen a szénbányászat biztosította a helybeliek megélhetését, a jobb alsó sarokban pedig ott virít a világon egyedül itt élő pilisi vagy pilisszentiváni len, a község különleges természeti gazdagságának legismertebb képviselője.
A Kis- és Nagyszénás vidéke, melynek értékeivel itt megismerkedhetsz, több mint kétszáz éve a hazai zoológusok és botanikusok zarándokhelye. Pilisszentiván egykori földbirtokosa,
Karátsonyi Imre gróf már az 1930-as évek elején gondoskodott a pilisi len védelméről - megelőzve az első hazai védett növény- és állatfajokat kihirdető 1935-ös erdőtörvényt.
Az Európa Tanács a területnek 1995-ben Európa Diplomát adományozott, amivel nemcsak azt ismerte el, hogy az itt talál-
ható természeti értékek Európában egyedülállóak, hanem azt is, hogy a környéken lakók megóvásukat fontosnak tartják.
Kérünk, hogy te is vigyázz rájuk!
Kellemes és izgalmas felfedezőutat
kívánunk!
Állomások
1. állomás: Hárshegyi homokkő
2. állomás: Békák a Jági-tóban
3. állomás: Akácos
4. állomás: Kilátás a Kis- és Nagy-Szénásra
5. állomás: Fák a Hársas-forrás kör
6. állomás: Ehető vadgyümölcsök
A lenti linken lehetőség van egy lap kinyomtatására, és egy játékra. Ha végigjárod a tanösvényt, és a megfelelő kérdésekre megfelelő válaszokat megadod, leírod, és az 1.-es pontnál található ládába bedobod, akkor segíted az NP-t, és egy felmérés része leszel.
A második pont koordinataja nem tudom, mennyire pontos, mi a megadott helyen nem találtuk. Annak, aki keresi, azt ajánlom, hogy menjen kicsit tovább azon az úton, amin elindult és meg fogja találni :) a ládát szintén sokáig kerestük, a koordináták alapján nem találtuk meg, itt is azt tudom javasolni, hogy kicsit messzebbre csatangoljon, aki keresi :) köszönjük a rejtést! [Geoládák v3.7.6]
Munka után kerékpárral kerestem meg két ládát Pilisvörösváron. A tanösvényt kerékpárral jártam be, mivel a talajviszonyok nagyon jók voltak, semmi sár nem volt. A végláda helye meglepett, azt hittem a tanösvény nyomvonalán lesz. Köszönöm a rejtést!
Solymári tartókodásunk alatt tekertünk át Pilisszentivánra egy pár multi begyűjtésére, kezdve ezzel. Kellemes kis 1 órás séta a tanösvény, bár a 2. ponton jó időt eltöltöttünk. Illetve a 4. pont koordinátája kicsit meglepő, de összességében érthető. Köszönjük. [Geoládák v3.3.2]
Két részletben sikerült. A második ponton nem találtam a jelzett helyen a fa tövében semmit. Bíztam, hogy a harmadik pontot megtalálom. A leírt objektum és a koordináta gond nélkül meglett. Innen más irányba mentem tovább, így a ládát egy másik alkalommal kerestem meg. Köszönöm a rejtést.
Megtaláltuk.
Nagyon jól kiépített a tanösvény. Kb. 7 km-t gyalogoltunk és bejártuk a tanösvényt és kerestük meg a koordinátákat. Sajnos a második pontot nem találtuk meg, de aki kitartó és végigjárja az ösvényt az is meg tudja lelni a végén a ládát.
Ani@Zsolti
Rejtői segítséggel, bár pöppet megtévesztő volt az SMS, mert nem jobbról volt a keresett 3. pont, hanem balról :)
A második pont nem lett meg és a leírás se sokat segített, egy kvázi fenyőerdőbe annyit írni, hogy "fenyőfa tövében", hát nem egy nagy segítség :)
A túra amúgy kellemes, tudatosan választottuk, mert könnyed sétát akartunk. GCXM18 okán jártunk itt először.
A láda 1-2 pontját már a tavasszal megtaláltuk. Igy meg volt a 3. pont koordinátai is. Azt megtalálva indultunk a végládáért. Örömmel tapasztaltuk, hogy megújult az átkelő fa híd is.
Jót sétáltunk a mai nagy melegben az erdő fái alatt.
Az első ponton nem találtuk a 2.pont kko. Találtunk bónusz ládát.
Viszontagsagos találat. Első pont nincs a helyén szerintem. Második pontot sem találtam, de ott van egy kis susnya és sok a fenyő. Többi ők. Kornyezet szuper.
Megtaláltuk.
Kellemes séta volt. minden pont a helyén. A végládánál egyel több hegyet másztam meg mert az ajánlott parkoló környékét lezárták, valami film forgatás miatt, így nagyobbat kellett kerülni.
Köszönjük a lehetőséget! [iGC] [wapon beküldött szöveg]
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.6.0]
Január elsején, fenyőfa kutatás közben elkezdtem a láda becserkészését, de akkor a 2. pontnál elakadtam.
Most is ott akadtam el, de Blue Mali segített. Tényleg ott a falap...
Kerékpárral kutattam végig a pontokat 1/4 láda.
tftc
A második pontnál nem teljesen a megadott koordinátán van a cache, kellett több mint 20 perc mire megtaláltam. Szerintem nem a gps-emmel van a baj, mert a többi 3 pontnál pontos volt a koordináta.
2. pont visszahelyezve!! Kérek mindenkit, hogy ne rejtse át!
Végládából a logfüzet kivéve, de Zergiék által belerakott füzet új!
Kérek mindenkit, hogy minden egyes oldalra írjatok, hisz azért van!
Geokarácsony apropóján jártuk végig ismét a tanösvényt. Másfél éve egy vezetésen ismerkedtünk a környék élővilágával. Most megkerestük a pontokat és a végládát. A második pont nem talajszinten keresendő... elég sok időt elvesztegettünk itt a kutakodással. Amúgy a további helyszíneken rendben találtuk a leolvasandót.
Köszönjük.
A "Geokarácsonyfa-expedícióba" remekül bele lehetett iktatni ezt a multit; becsülettel (és örömmel) végigjártuk, kellemes körséta volt. A tó nevével korábban már találkoztam, de élőben egy kicsit nagyobb méretűre számítottam.
A 2. ponttal elszórakoztam jó 20 percet; annyira a fák TÖVÉRE koncentráltam (a leírás alapján), hogy csak akkor ötlött szembe, amikor mérgemben széttörtem egy száraz faágat a rejtekadó fa törzsén. :-) Akkor vált nyilvánvalóvá, hogy a koordináta-hordozó nem a fa tövében van, hanem a TÖRZSRE van felapplikálva, kb. 70-80 cm magasan.
A rejtés karbantartást NEM igényel, de a fentiek alapján érdemes lenne módosítani a leírást, hogy a következő keresőknek ne okozzon bosszúságot a 2. pont.
Végigsétáltunk a tanösvényen az unokatesókkal meg a nagymamákkal, Sári nénivel és Sverrével. Közben persze megkerestük a karácsonyfát is, ami nagyon szép és nagy volt - a tavalyi díszeinkből is megtaláltunk néhányat. Útközben minden dombot megmásztunk, majd lelkesen lecsúsztunk róluk - szóval örülhet a mosógép, lesz dolga! A ládát megtaláltuk, köszönjük a rejtést!
A tanösvényt becsülettel végigjártuk a geokarácsonyfa apropóján. Beiktattuk az Ördögtornyot is, hogy legyen egy kis szintkülönbség is. Második pontot már nem találtuk, bár sokáig nem is kerestem, de a fenyőfa tövén biztosan nincs. Azóta láttam a logokban, hogy azért megtalálható, csak nem ott, ahol írva van. Ezt nem szeretem :(
Az út egy kellemes séta, sajnos a tanösvény jellege elveszett a hiányzó táblák miatt. Ha a szentiváni honlapról letölthető lenne a leírás, akkor legalább a kesserek élvezhetnék a tanösvény jelleget, de sajnos a link helyéről hiányzik a Jagi.pdf
PEx2-vel és barátainkkal jártuk le a tanösvényt. A fenyőfa tövében damillal segítség megtévesztő, sokáig kerestük a leírás szerinti helyen, majd megtaláltuk a fenyőfa derekán. Jó lenne a leírást a tényleges helynek megfelelően helyesbíteni. Köszönjük a rejtést.
Ha már Geokarácsonyfa, akkor mint sokaknál, ez a tanösvényes láda is levadászva... Bár sajnos a táblák hiányoztak, így inkább csak egy jó kis túra útvonal maradt... De hátha egyszer újra rendbehozzák.
Köszi a rejtést!
Sokat szemezgettem ezzel a ládával ősszel,de valahogy az elindulás mindig elmaradt.Ennél kapóbra nem is jöhetett volna a karácsonyi láda.Rengetegen voltak ma erre.A ládával és pontjaival minden rendben van,a kettes pont is meg van,igaz csak szabadon lóg a damilon.(én határozottan fára emlékszem)
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.6.0]
Köszönjük szépen a segítséget! Az egyik fán találtunk madzagot, de nem volt rajta a faszelet. A többi rendben!
Megvagy! [g:hu 1.6.0]
A második ponttal megszenvedtünk, egy kartonpapírra írt koo segített ki. A többi pont OK volt. A harmadik ponttól kevesebb, mint 100 méterre ott a GCXM18.
GCXM18-cal összekötve, körbementünk a tanösvényen. Elég elhanyagolt a tanösvény, a kilátóból alig maradt egy szint, jelzés helye üres fehér négyzet, magyarázó tábla egy sincs.
A logbook teljesen tele van. A borító hátuljára írtunk.
Az úgy volt, hogy a 2018-as gerokari (GCXM18) ládája a Jági tanösvény útvonalára esett. Érthetően adta magát, hogy ezt is begyűjtsük, hiszen az idő erre kiválóan alkalmas volt, és az út sem volt vállalhatatlanul sáros.
GCXM18 meglátogatásával egybekötött séta.
Ahogy láttuk, a tanösvényt nagyjából megette az idő vasfoga, és néhol szűgyig ért a sár, de azért mi jól éreztük magunkat. A végládát korom sötétben, zseblámpák fényénél gubiztuk ki a borostyánból - érdekes tornagyakorlat volt :)
Köszönöjük a rejtést!
Hát ez szuper kis kör. Parkolóba leraktuk az autót és gyalog indultunk a pontok felfedezésére. Mindegyik katonás sorban jött, könnyen megtalálható, jól látszódik. A dobozka is könnyen meglett, bár már nem igazán borostyán, hanem levelek és néhány ág takarja. Sokan voltak az első száz méteren, még egy fekete kutya is mellénk szegődött, de hamarosan már magunkba jártuk a tanösvényt. A végén még felsétáltunk a kálváriához is. Nagyon szép környezet, köszönjük a kalauzolást!
Alapvetően nagyon szép az erdő, és könnyen végigjárható a körút, viszont a tanösvény állomásai egy kissé elhanyagoltnak tűnnek. Ettől függetlenül egy kellemes körsétára mindenkinek ajánljuk!
Mi az út elejére sorompót tennénk, mert sokan lusták sétálni pár száz métert a parkolótól a tóig, és kocsival hajtank be az erdőbe, de egy ponton ezt a természet most meg is akadályozta egy kidőlt fával.
😈 🌲
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést. Első komolyabb láda keresésem volt, a 2-es és 4-es pont kicsit nehezen ment, de össze jött.
kellemes délutáni kutyás séta volt :-)
A 2. pont kb. 4 méterrel arrébb mutat, de ott van közvetlenül az út mellett a tó felőli oldalon nem a padok irányába. Oda tettük vissza, ahol találtuk (mintegy fél órás keresés után, már majdnem feladva), és ágakkal, tobozokkal "alig" feltűnően álcáztuk.
Nagyon jó kis túra, kellemes séta, mindenkinek ajánlom. Ma csodálatos havas volt a táj, amire nem számítottam, mert itt Budapesten egy szem hó sincs.
GC2017 után. Örülök, hogy meggyógyult. Azok a kedvenc ládáim (a bringások után:)), amelyek komplett, erdei körtúrát nyújtanak. A tó, a hìd, a gyönyörű lefelé vezető ösvény remek sétát adnak ki. Csak ajánlani tudom mindenkinek!
]8 éve ládázom, de ez volt az első geoszilveszterem. Az esemény után elbotorkáltam a hóban a karácsonyfához, útba ejtve minden ládát. Kellemesen elfáradtam.
A 3.pont publikus volt, ezért időhiány miatt azzal kezdtem. Kiderült hogy ezzel a táv egy méterrel se csökkent :)
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.5.3y] [wapon beküldött szöveg]
GC2017 keretében kerestük fel a pontokat. Nagyon kellemes időben, remek terepen szereztünk új élményeket. Az esemény nélkül valószínűleg nem mostanában jártunk volna erre. A második pontot többen kerestük, jól elbújt, az utolsó pontnál is csapatosan keresgettünk. Köszönjük szépen!
Hát, ez a szilveszteri sok ládász hátránya... :) Mi már a kocsiból kiszállva nekifutottunk Chubby és Niki logolásának, akik leleplezték a ládát. A bejelentés után jártuk körbe a pontokat, a tavat...
Köszönjük a rejtést.
Kukucsival egy jót kirándultunk a szilveszteri kessertalálkozó után...
Geoszilveszter előtt. Sajnos nem láttam, hogy ideiglenesen publikus a 3. koo, így hosszú időt töltöttem a második ponton, ahol végül a fagyott földből került elő a gyógyszeresdoboz. A negyedik pont is nehéz volt: a leírással ellentétben nem borostyán fedte, hanem egy fakéreg, így a vártnál nehezebben lett meg. Köszönöm a rejtést!
Kilencládás pilisi séta dzoli1 társaságában. A kettes pont hiányzik, a hiábavaló keresés nyomai már most is látszanak a környéken. Fura, hogy nem derült ki, hogy mit akar megmutatni a tanösvény. Tábla csak egy volt az elején.
[:1069:]
Nem is bánom, hogy nem 1-jén jöttem, ahogy eredetileg terveztem, sokkal szomorúbb idő volt. Ma viszont verőfényes napsütés, szinte tavasz így november elején. A napsütésben az erdő színei is jobban kijöttek, szép volt. A tanösvény kicsit elhanyagoltnak tűnik, bár a jelzéseken látszik, hogy időnként újrafestik. A tó maga nem túl látványos, a patakmeder kiapadt teljesen sajna.
Megvan!
Jó kis körtúra, tetszett. A kocsit az ajánlott parkolóban hagytam, onnan sétáltam végig. A pontok egyértelműek voltak, egyedül a kettest kerestem jó 10 percig, de csak előkerült.
Az utolsó koo-nál meglepődtem kicsit, hogy hova kell menni, de aztán jobban megnézve a térképet már értettem az okát.
Tetszett az egész, köszi a rejtést!
5/5. Mai napunk utolsó ládája, mert rájöttünk, hogy amit terveztünk az túl hosszú lett volna, meg onnan nehéz lett volna visszajutni Solymárra a Templom térre, ahol a kocsit hagytuk. Így ezt a ládát, amit már ősrégen terveztem, végig tudtuk járni. Hogy őszinte legyek, a tanösvény egy kicsit elhanyagolt és nem igazán mutat túl sok érdekeset, kivéve a homokkő sziklákat az elején. De azért jól esett a szemerkélő esőben keresgélni a rejtéseket. Köszi a ládát!
Piliscsévi nyaralás 30/36.
Ezt is megtaláltam! Köszönöm a rejtést. Nem volt hiába eljönni ide. :)
Részletek és képek hamarosan.
Nem a legszebb környék, de mindenesetre nem rossz, csendes. Az első pont sima ügy, de a második ponton sokat keresgéltem, mégsem került elő a fiola. Így egy korábbi log alapján inkább tovább mentem, ott szerintem az minden, csak nem kilátó, fel se lehet menni. Majd ezután az utolsó pontra mentem, kicsit hosszú séta volt,
de jól eltelt. Kicsit itt is kellett bolyongani, de feltűnt a gyanús rejtek, és sikeresen megtaláltam a ládát. :) [g:hu 1.5.4a] [wapon beküldött szöveg] 746.
Nagyon jó tanösvény, kellemes környezet. A tó szép. Mezítláb mentem végig, jól esett :)
A 2. pont eltűnt, nem találtam a bozótban sem. Köszönöm Blue Mali kedves telefonos segítségét. Az utánam jövőknek egyszerűsítem a helyzetét: menjenek tovább a tanösvényen a kilátóig, az a következő pont. Nem hiszem hogy gond hogy elárulom, mivel úgysem lehet rövidíteni...
A ládát nyitva találtam a fa mellett, emiatt el is volt ázva, de még nem menthetetlenül. Az előző megtaláló elfelejtette becsukni és visszatenni a helyére. Sajnos voltak esők így elázott. Szerencsére a logfüzet (szintén visszacsukás nélkül, de) zacskóban volt, így az nem ázott el nagyon. Kiöntöttem a vizet a ládából, de szárítani nem volt időm.
A parkolóhelyen a kemence nagyon tetszett, ide visszajövök egyszer baráti társasággal.
Sajnos a Pilisszentiváni letöltő link sem működik már, és a tanösvény táblái is hiányoznak :(
Kicsit fura volt ez a tanösvény, mert bár nagyon szép környezetben vezetett, de egyetlen ismertető táblát sem láttam útközben, ami egy tanösvénynél azért illő lenne.
A 2. ponton az információhordozó függőleges oszlop elkorhadt és kidőlt, de pár méterre a bozótban megtaláltam. A 3. ponton lévő objektumról mostani állapotában nehezen elképzelhető, hogy egy kilátó volt.
Jó volt, azt hiszem eddig ez volt a második multiládám. (Első, amit logolok is :) Jó élmény volt, nagyon jó geoláda. A hagyományos doboz teljesen rendben volt, viszont a 2. pont, el van ázva és alig tartja valami.
Megtaláltam, köszönöm a lehetőséget. A többit majd otthonról :) [g:hu 1.5.2x] [wapon beküldött szöveg]
Ez volt a mai napi gyalogos ládavadászatom 5. találata a hatból :)
A Nagy-Szénásról az Iváni-hegy és az Ördög-torony érintésével gyalogoltam le a tanösvényhez. Indulás előtt még gyűjtöttem egy kis erőt a Villa Negrában, aztán belecsaptam a lecsóba, hadd' szóljon... :)))
Tetszett a tó és az egész tanösvény, élmény volt átkelni a patak feletti fahídon, viszont sajnáltam, hogy a kilátóra nem lehet felmászni. De sebaj...
A pontok, a koo-k és a végláda könnyen meglettek, jó időt mentem. Logolás és visszarejtés után megindultam be a községbe, hogy levezetésképpen a GCPils multit is becserkésszem... :)
A gyalogtúra során készült képek itt nézhetőek meg.
Köszi a rejtést!
TFTC!
Két multi jutott a mai napra - ez szép kis körséta volt, a zárópont helye nagyon tetszett.
A 2. pontnál megvan a következő koo, van ott egy harmadik oszlop is - nem az amelyik mindjárt kidől...
Gyönyörű a tanösvény, minden méterét élveztük:) Illetve.... : A végládánál volt egy kis adrenalin: éppen logoltunk, amikor tőlünk pár méterre - előtte ahol elhaladtunk - éppen kidőlt két szép fenyőfa. Köszönjük a rejtést..
Rejtett a környék remek izgalmakat, bár főleg a földalatti üregrendszerrel és Ördög-toronnyal. Mi így inkább azok felé tereltük volna a multi útját, így voltak kissé sematikusabb útszakaszai, de azért szép túrát köszönhetünk neki! :)
Remek séta, a híd és a létrázások a fénypontok! A második pont nincs meg (az oszlop könnyen kiemelhető, a tábla hiányzik), de az "objektum" enélkül is könnyen azonosítható. Köszönjük a rejtést! Jázi, Lóci, Mami, Papi
Köszönjük, hogy a rejtés révén megismerhettük ezt a tanösvényt. Előre kinyomtattuk a tanösvény füzetét, így élvezetes volt a végigjárása ismertető táblák hiányában.
A 2.ponton nem találtuk a koordinátákat, köszönjük a rejtő segítségét a továbbjutáshoz.
Névnapi túra :)
Nagy bánatunkra épp csak a ládát nem találtuk meg a borostyán-mezőben, olyan jól takarta... :(
A többi koordináta viszont egyértelmű, klassz rejtés! Kár, hogy a kilátóba nem lehet felmenni, jó lenne, ha felújítanák. A képek alapján kérjük a találat elfogadását.
Megvan!
3x kellett ott járnom, hogy a láda meglegyen:
1. félbehagytuk az önmagába mutató 2. pont miatt
2. végigjártuk az utat, de ránk sötétedett, hiába mutatta a gps az 1-2 m-t,
3. világosban gyorsan meglett, s láttuk azt is, hogy a sötétben is jó helyen kerestük, bár akkor nem akadtunk rá.
Köszi a rejtést!
Nem mondom hogy ez lesz a kedvenc ládám. Pont az ellenkező irányból érkeztem, szóval volt egy kis oda-vissza szaladgálás a pontok között. Annyira a tanösvény sem ragadott meg, de azért jót sétáltam az alkonyodó őszi délutánban. Köszi!
Gyrossal végigjártuk a tanösvényt és a tónál közösen elrejtettük a GCTO ládáját is. Többször eleredt az eső, de ez nem volt akadály a láda felkeresésében. Láttunk már rendezettebb tanösvényt is, de az eső ellenére is jól esett az erdei séta. A Jági-tó a kicsi mérete ellenére is nagyon hangulatos, nem is gondolná az ember, milyen gazdag élővilággal rendelkezik.
A Wikipédián ez olvasható:
A Jági-tó élővilágát elsősorban a gazdag kétéltű- és vízi rovarfauna jellemzi. A hazai békafajok közül a barna varangy, a kecskebéka, a zöld levelibéka, az erdei béka és a vöröshasú unka fordul itt elő, de él itt pettyes gőte és mocsári teknős is. Az érdekesebb vízi rovarfajok közül említhető a háton úszó poloska, a víziskorpió, a szegélyes csíkbogár és más fajok.
Gondoltam jó lesz mára Jági tanösvény. Mire az első ponthoz értünk, már megvolt 2 comos láda. Szépen elballagtunk a megadott 2. ponthoz. Ott viszont nem értettem miért is a 2. koo 3. ponté is? Segítség: alulról szemléld az objektumot... Az oszlopot ki kellett volna húznom a földből, mert az alján van a laminált lapocska a köv. koo-val? Ja és nem is laminált a lapocska, csak rajzszöggel beleszúrva... Megnéztük a tavat, ahol gyerekek naphalat fogtak, megnézték és visszadobták. Mi meg sarkon fordultunk és hazaindultunk.
A rejtőt kétszer is próbáltam felhívni, sikertelenül.
Nagykovácsiból a Nagyszénáson, és az Ördögoltáron keresztül közelítettem meg, hogy kijöjjön egy rendes túra.
Gyengus kis tanösvény, szerintem nem is érdemli meg ezt az elnevezést, az út nagyobb része teljesen érdektelen (már-már unalmas) útvonalon halad, de kutya sétáltatásnak jó volt.
A 2. ponton én sem fogtam fel hogy mi a poén az önmagába mutató táblácskának, és honnan kellene megtudni a 3. pont helyzetét.
Az előző megtalálókhoz hasonlatosan én is a 4. ponton kezdtem a játékot, de gyakorlatilag így is végigjártam a tanösvényt. Szép hely, köszönöm a lehetőséget!
Egy kicsit problémás a megtalálás a 2. pont miatt. Érdemes végignézni a logokat. Nekem ez segített. Ez a hely egy apró szelete annak amiért érdemes ezt a játékot folytatni. Biztosan eljövök még ide, de akkor már nem csak egyedül. Köszönöm a rejtést.
Kellemes séta volt ugyan, de a kettes pont teljes mértékben érthetetlen. Ha nem olvastuk volna el a korábbi bejegyzéseket, bizony megoldhatatlan feladat lett volna. Aztán vagy tovább megyünk és szerencsénk lesz, vagy mérgünkben inkább visszafordulunk. A cél gondolom nem ez. A moderátoroknak is illene az ilyen megoldásokat jószándékkal elhárítani. Amúgy még azt sem értjük, mitől is tanösvény ez a kis körút. Szerintünk tanösvény az, ami némi információt is nyújt a kirándulgatók okulására. Itt ennek nyoma sincs. Erről persze nem a rejtő tehet. Ettől függetlenül örülünk, hogy körbejártuk az utat, nagyon tetszett a táj. Mindenek ellenére köszönjük, hogy idecsaltál.
A 2. ponton hosszas és fölösleges keresgéléssel... Javítani (kiírni) kellene a 3. pont koordinátáit!
Amúgy tetszett a tanösvény és a környék! :-)
Köszi a rejtést!
Valami mindig hiányzott, így a korábbi logokban leírtak segítettek a megtalálásban. Úgy gondolom a logokban felgyülemlett megjegyzések alapján ideje lenne frissíteni a 2. pontot, valamint a "borostyán már nem takaró", viszont a láda helyén kívül mindenhol az van... A környék egyébként gyönyörű. Már-már rendszeresen visszajárunk kis családommal és még mindig nem jártunk be mindent. A láda hozott el minket ide, ezért köszönet a rejtésért.
Köszönjük a kellemes sétát a tavaszi napsütésben!
A korábbi logok alapján egyből elsétáltunk a kilátóig a tanösvény jelzése szerint, ott vettük elő a GPS-t a 4. ponthoz.
Megtaláltuk. Köszönjük a lehetőséget.
Bigmick, Iza [g:hu 1.5.1e] [wapon beküldött szöveg]
Második kísérlet. Most volt elegendő időnk a tanösvény végigjárására. A korábbi logok segítettek túllendülni az önmagába mutató 2. ponton. Jóleső nagyot sétáltunk, találkoztunk egy barátságos öreg kutyával, hallottuk a focimeccsen szurkolókat méltatlankodni, szóval eseménydús keresés volt.
A leírásban jobb lenne csak a tanösvény látnivalóit ismertetni a falu bemutatása helyett.
Jó lenne a rejtéseket átgondolni, mert milyen négypontos multi az, ahol jobban jár az ember ha a keresést csak a harmadik pontnál kezdi, mert különben csak összezavarodik?
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.4.30x] [wapon beküldött szöveg]
Bátyámmal begyűjtöttük pilisi túránk során. A 2. pont teljesen érthetetlen volt számunkra, de a logok segítségével tovább tudtunk menni. Gondolkoztunk, hogy elmenjünk-e a 4. pontra, mert az utunk nem arra vitt volna, de úgy gondoltuk, így teljes a kép.
Úgy kell menni,hogy a 2. pontnál nincs koordináta(vagyis van,csak ott állsz épp) ,ami segítene a 3. ponthoz történő eljutáshoz! Tovább kell menni a zöld levél jelzésen /600-800 m/ ,majd átmenni a patak felett a hídon,jelzés is arra van, onnan kb. 100 m-re lesz a kilátó.(ne várj nagy építményt :-)
Ott van a következő koordináta ami kell a ládához már...
Kellemes szilveszter délelőtti séta keretében, gyönyörű napsütésben. A tanösvényt már végigjártuk egyszer, de barátokkal ismét megnéztük, az Ördögtoronnyal együtt. Az elején vicces volt, hogy a barlangból sokkal melegebb levegő áramlott kit, mint ami kinn volt.
A logokat olvasva nem is foglalkoztunk az első két pont keresgélésével, mivel a kilátót tudtuk hol van. Igazából nehezen érthető, hogy a rejtő még arra sem veszi a fáradtságot, hogy a leírásban jelezze a rejtés 'anomáliáit'.
Béka, Bütyök
Geokarácsonyozás után nagyon kellemes sétát tettünk a tanösvényen. Nekünk is Begeba logja segített a 3. pont megtalálásában, így utólag nagyon egyszerű: csak követni kell a zöld levél jelzést, át egy kis fahídon, utána hamarosan következik baloldalt a "kilátó". Köszönjük a rejtést.
Kellemeset sétáltunk a karácsonyi láda után. A 2. pont koo-ja mellőzhető, hiszen a láda koo-ja a 3. ponton van. Addig pedig simán el tudtok jutni, ha zöld levél jelzést követitek. Ez a tó után átvezet egy kis hangulatos hídon, majd elhalad a kilátó mellett, amiröl a 3. pont koo-ját leolvashatjátok. A jelzések egészen sűrűn megtalálhatók, az tanösvényről nem kell letérni sehol, csak a ládánál. Köszönjük a rejtést!
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.4.30x] [wapon beküldött szöveg]
Külön köszönet a rejtőnek, telefonos segítség nélkül nem ment volna:) Nagyon szép a környezet, kisgyerekkel és kutyával is könnyű őszi séta volt.
Meglett, bár a tó után csak minden mindegy alapon mentünk tovább, nem jöttünk rá a titokra, de egy véletlen okán meglett az utolsó koordináta. Szép, változatos táj, nagyon tetszett nekünk. :)
A környék még rendben is lenne, bár az autókkal történő behajtás kissé kiábrándító, de sajnos ez a rejtés nekem csak 3 pontot ér a második ponton lévő dezinformációért. Nem is értem a koncepciót benne.
A végláda szvsz jó helyen van.
Headshot! Köszönjük a lehetőséget! [g:hu 1.4.30x] [wapon beküldött szöveg]
Szép helyen visz a tanösvény, különösen a bükkösön keresztül vivő rész tetszett, olyan volt, mint a Tiltott Rengeteg a HP-ben. Kár, hogy az egyik ponton szarvashibát vétett a rejtő, fel is kellett hívnom, ezért rejtésre csak 3-as. A végláda az erdei kálváriánál is kerülhetett volna jobb helyre.
Köszönöm a rejtést.
Hát, ezt az önmagára mutató második pontot egyáltalán nem értem. Gondoltam majd utólag hátha rájövök az értelmére, de nem. Korábbi megtalálók, legfőképpen begeba logja segített a továbbhaladásban. A tanösvény útvonala tetszett, szép őszi időben gyalogoltuk végig.
Kis kiruccanás a csodálatos szeptemberi napsütésben.
Nagyon jót sétáltunk, kifejeleztten tetszett a fokozottan védett rész. Csendes és nyugodt volt az erdő ezen szeglete. Rengeteg gombát láttunk, próbáltuk őket azonosítani.
A 2. pont valóban önmagára mutat, de korábbi logok alapján könnyen megtalálható a valódi 3. rész.
Köszi
Nagy szívás volt. A második pont, ami nem a harmadikra, hanem magára mutat engem is megtorpantott. Koordináta hiányában hívtam a rejtőt -- aznap nem utoljára --, nagyon kedves és segítőkész volt. Megkaptam a koordináta nélküli "itinert", mármint, hogy mi is az az "objektum", amit keresnem kell, aztán meg majd alulól nézegetni. Egy másik log azt is írta, hogy kb. 1100 m-re van.
Na indultam a magam feje után, amiből egy 2 órás hegymászás lett. Objektum után kutatva az utolsó órában út már nem is volt, az utolsó fél órában már GPS sem (lemerült) csak a szintvonalakból meg vízmosások irányából tájékozódtam. Végül csak visszakeveredtem origóra, mármint a 2-es pontra. Onnan vissza a vendéglőig a kocsihoz, mert töltő aksim volt, de a madzag a kocsiban maradt. Utána újra vissza 2-es pontra, addigra GPS életre kelt, még egy pontosító telefon, és akkor itt kicsit részletesebben leírnám, hogy más ne szívjon. A koordináta hiányában a keresendő objektum egy "kilátó". Hál'stennek ezzel nem árultam el sokat, mert ez alapján bizony nem lehet megtalálni.
A 2-es ponttól követni kell a tanösvényt, a falevél jelet. Először kicsit "benőtt", de aztán kiszélesedik. 6-700 méternél elér egy kerítés sarkot, tovább egyenesen. És itt van a trükk. A levél jelzés ez után 100-150 méter múlva jobbra átkel egy patakmedren. Finoman szólva nincs agyon jelölve. Na ez sikerült elsőre elrontanom. Figyelni kell. Abból is látszik, hogy hol ez a pont, hogy utána, az egyébként addig már homokos sztrádává szélesedő út hirtelen újra "benőtt" szakasszal folytatódik. Patakmedren át, aztán az eredeti irány felé. És után már csak keresd azt a "kilátót".
Ezt is megleltem, köszönet a rejtőnek :-)
Köszönöm szépen Blue Mali segítségét, magamtól nem találtam a végládát. [g:hu 1.5.0t] [wapon beküldött szöveg]
Alapjában többet vártam a tanösvénytől. Nekem valahogy az a képzetem, hogy egy tanösvény esetében nem csak dolgokat kellene nekem megmutatnia, hanem szükség lenne magyarázatokra. Nem bonyolult, nagyon szakmai nyelvezetű dolgokra gondolok, hanem közérthető, ám mégis szabatos megfogalmazású táblákra. Rendben vannak a tájékozódást segítő nyilak, meg a tanösvény falevél jelzései, de ez így nekem nem elégséges. Pláne úgy, hogy a tuhu-n POI-kként szerepelnek az egyes állomások. Na, mindegy! A lényeg, hogy egy jót sétáltunk. A tanösvény elején vannak érdekes dolgok. Úgymint a konglomerátum-feltárás vagy a Jági-tó. Innentől a magaslesig elég "lapos". Ezt mi feldobtuk úgy, hogy beletettünk egy kis kitérőt az Ördögtoronyhoz. A les környéke is egész jó, de mára a fák túlnőtték. Amikor láttuk, hogy a Gyertyán-forrást is érintjük, felderült az arcunk. Ám odaérve csalódnunk kellett, mert teljesen ki volt száradva. Visszaúton a képoszlopot csodáltuk meg, majd legvégül a kálvárián bolyongtunk egy kicsit. A virtuális pontok többé-kevésbé rendben vannak. Egyedül a második pontnál nem stimmelt a dolog. OK, hogy cseles, de nem értem, hogy ez így miért jó. Összességében nem bántuk meg, hogy eljöttünk, mert menet közben pár com-os dobozt is megtalálhattunk Bibissel.
Vasárnapi családos ládázás. Jó időben gyalogoltuk végig a tanösvényt, majd utána jött a Csali Csárdában a megérdemelt, bár erősen megkésett ebéd.
Az önmagára mutató második pont nekünk már annyira becsapós volt, hogy csak segítséggel tudtunk továbbmenni :(, de valóban kb. 1100 métert továbbsétálva az objektumon könnyen megtalálható az újabb koordináta.
Kellemes hosszúságú sétát tettünk, azonban hiányoltuk a pontokon az információs táblákat. A leírás első olvasatra nem volt egyértelmű a koordináták félreértelmezhetősége miatt.
Kellemes séta, szép környezetben. 1,5 óra alatt megtettük a kört. Majd finomat ebédeltünk a közelben, utána játszótér. A falu szép tiszta rendben tartott.
Jó kis sétát tettünk, de a 2. ponton nem volt meg a rejtés, lehet, hogy a tóban található most már? Szerencsére a 3. pont objektuma meglett enélkül is.
Esőben jártuk végig az utat, ennek ellenére több kutyasétáltatóval is találkoztunk. A korlát továbbra is a földön fekszik, átfordítottuk, hogy legalább ne legyen annyira feltűnő. A domboldalon lefelé szépen csúszott a vizes avarral kevert sáros talaj, egyszer kicsit meg is hemperedtem rajta. A végládánál, a szomszédos fánál egy vödörnyi (!) kutyaszar díszelgett.
Végső konklúzió: a település nagyon szép fekvésű, jó adottságokkal rendelkezik, de a lakói rendkívül igénytelenek! (Mindenfelé rengeteg szemetet és kutyagumit láttunk sajnos.)
A korláttal a helyzet válzozatlan, nem gondoltam volna, hogy az a korhadt fadarab valaha korlát volt. Már a hó is belepte, de mielőtt feladtam volna a keresést meglett a következő pont koordinátája. A kilátónál nagy kirándulósoportot értem utol, akik pont itt tízóraiztak. Még szerencse, hogy nem hagyományos ládát kellett keresni, így legfeljebb furcsálották, hogy mit keresek a kiáta alján olyan elmélyülten.
Több nehézséget (egyik pont eltűnt, többször besötétedett, hideg, szél, több helyen borostyán) leküzdve csodálatos környezetben kiváló rejtés, kedves telefonos segítséggel. Harmadik nekifutásra sikerült. Köszönjük.
Remek kis tanösvény, érdemes volt végigjárni. A 2. ponton a korlát a földön fekszik tényleg, sajnos az így nem lesz hosszú életű.:-( Mikor körbeértünk a tanösvényen a többiek bementek enni, inni a Villa Negrába, addig mi Andival elszaladtunk a végládáért.
A terep ismerős volt, itt rendeztük tavaly az Eötvös tájfutó versenyt.
A második pont korlátja tényleg a földön fekszik. Sajnos későn jutott eszembe, hogy neki kellett volna támasztani valaminek, mert ha leesik a hó, nagyon nehéz lesz megtalálni.
A.
Összességében kellemes séta volt, egyszer már elkezdtem korábban, de akkor kevés idő maradt már rá, nem akartam szaladni vele, szerintem jól döntöttem. Most nyugodtabban végigjártam, néhol kerestem az utat, néhol hosszabban az adott pontot. Nem rossz hely ez a tanösvény, de nekem kicsit "tessék-lássék" stílusú. A kilátás jó volt (kevés lomb), a végládát magamhoz képest hosszú ideig kerestem, mer a kütyü megint nagyon urgált. Köszönöm, hogy elhoztál ide!
Kellemes kis séta volt. A közeliek kedvenc kiránduló helye, nagyon sok emberrel találkoztunk. A séta fénypontja, a kis kápolna volt.
A 2. ponton a korlátot a földön találtuk, rajta van a laminált lapocska, még. Sürgős javítást igényelne, amíg el nem viszik a korlátot tüzelőnek.
A rejtés a rőzserakás tipikus esete volt, próbáltam egy kicsit javítani rajta.
Megtaláltam. Sajnos a 2. pontnál nincs meg a korlát. Elöttem megtalálók még ráleltek a bokorban. Sajnos én már ott sem találtam.Köszönöm kivancsifancsi segítségét.
Az Ördögoltárhoz tett kitérő miatt az idei második megtalálásom lett. Jó kis séta, kellemesen kereshető pontok. (Kivéve a másodikat, melynek már csak romjai lelhetők fel egy darabig.) A hely tele volt kutyasétáltatókkal, kirándulókkal.
A geoszilveszter után, még sötétedés előtt jó ki séta, remek túra. Sajnos a 2 pont (korlát a tóparton) összetörve fekszik a parton, javításra vagy a plakett újratelepítésére szorul... A végládát már sötétben, elemlámpákkal kerestük meg, kösz a rejtést.
Öröm a köbön.:) [g:hu 1.4.26z] [wapon beküldött szöveg]
Lopakodóval közös találat. A tó nagyon tetszett, meg a létramászás is mókás volt. A végláda helyén pedig jót derültem. :-)
Köszönöm a rejtést!
A "talán csak meg lesz az a 900" túra keretében jártam végig a multit. Solymáron dolgozom, így Pilisszentiván mondhatni hazai pálya nekem. Többször jártam már itt -az egyik barátom a záróláda közelében lakik- de a tanösvényt sosem jártam végig ezidáig. Most viharos szélben került sor erre. A környezet szép, bár a tanösvény második része számomra egyhangú volt. A rejtések adták magukat, de a záróláda rejtése sima rőzsekupac, ráadásul szemét gazdagon van körülötte! A 3. pontnál Don Razzinoékkal futottam össze és ez a záróládánál sem esett másképp.
Köszönöm a rejtést!
Legutóbb pár hónapja jártam itt, de mivel akkor országúti bringával voltam, az első ponttól visszafordultam. Már akkor is arra gondoltam, hogy jó lesz ez egy családi kutyasétáltatós programnak. Ezt ma megtettük. A kutyát alig lehetett kiparancsolni a tóból, pedig még apró jégdarabok is úszkáltak a felszínén. A létrákat is hibátlanul vette. Igazából végig ő vezetett minket végig az úton.
Jó a vége is, de a rejtés az pocsék, inkább nem értékelném. Nem hiszem el, hogy ez az eredeti, inkább valami lusta kesser műve. Remek borostyános rejtekek vannak 5-6 méterre, először arra is mentem rá, nem gyanakodtam, mert simán belefért a hibahatárba. Sajnos a GPS-nek lett igaza, a doboz egy semmi fa tövében lapult, csak néhány gallyal álcázva. Kár érte, csoda, hogy még nem tűnt el.
YETI-vel,és kis unokáimmal sétáltunk körbe, kb. 3 és fél óra alatt. Közben mindent megnéztünk a legkisebb unokánk, aki még nincs 3 éves, ő is végig sétált. Igaz, a végén már nyakban tette meg az utolsó 200 m-t.
Nagyon tetszett a csapatnak, de az idő hosszúsága miatt mire a ládát kerestük volna kimerült a gps, így sajna nem lett meg. Ezért a képek alapján kérjük a megtalálást.
Megtaláltam mindhárom állomásnál a koordinátákat. GPS nélkül nyomjuk a dolgot a gyerekekkel. A parkoló melletti dombos részen hosszasan keresgéltük a borostyános fát. Szerintem megtaláltam a kis barlangnál, de láda nem volt.
Szép környék, a leírás a pontokkal és a vég céllal kapcsolatban szerintem nem elég részletes.
All children grow up, except one ... [wapon beküldött szöveg]
Pilisborosjenőn kezdtünk volt kollégámnál és barátomnál, aki rengeteg szabadidővel rendelkezett, mivel csak a 3 rosszcsont fiára kellett egyedül vigyáznia. Hihetetlen módon osztódás nélkül eleget tett a teendőinek, ráadásul egész hétvégén.
A bolhapiacon a legnagyobb gyermek eladóként vett részt. Amíg mi csavarogtunk egy kicsit a faluban, ő több, mint ezer forintot keresett a megunt játékok értékesítésből. Nem rossz teljesítmény egy alsóstól.
Mi egy kovácsoltvas újságtartót vettünk, amit pofátlanul lealkudtam 1500 jó magyar forintra.
Már ebédidő volt, amikor a parkolóhoz értünk, így egyből a rágcsálnivalóval kezdtünk. Vandus is befalta a szendóját, pedig a PBJ bolhapiacon már betolt egy zsírosdeszkát teával az arcába.
Én már jártam a megadott parkolónál, Amancsics Gombaszedése okán. Messzebbre akkor azért nem mentem, mert annyira tetszett a völgy, hogy a lányok nélkül nem akartam felkeresni. Eltelt pár év, az a láda megszűnt, de szerencsére lett helyette ez. A tavacska igen vonzó, ki is néztük magunknak, hogy ide jöjjünk majd korcsolyázni télen. Jelenleg néhány jobb sorsra érdemes gázóra úszkál a tóban. Érdekes történet lehet, hogy kerültek ide. Valószínűleg sohase fogjuk megtudni.
Az itteni pont félig megsemmisült, de legalábbis nincs az eredeti helyén. Feltehetően az történt, hogy igen bátor de legfőképpen erős főemlősök tönkretették a korlátot...
A gyerekek nagyon élvezték a kirándulást, hihetetlen, hogy mi mindenben megtalálják a játékot. Nem lehet őket elég sokszor a természetbe vinni, és sajnálhatja felnőtt fejjel az aki soha nem találkozik ezekkel a dolgokkal gyerekként.
Köszönjük a rejtést!
Nagyon tetszett a környék és a tanösvény. 5* Örülök, hogy megmutattad. Jól megtervezett és kivitelezett multi pontos koordinátákkal. Köszönjük. Teljesítette 4 fő. (kópé1993 ezúton is üdvözlünk Titeket)
Megtaláltuk! Kellemes erdei sétában volt részünk, de valahogy a várakozásainkhoz képes tkissé ingerszegénynek bizonyult ez a tanösvény. Lehet persze, hogy csak el voltunk már kényeztetve látványilag. Ládavadászatnak viszont teljesen jó kis menet volt, a virtuális pontok is kellő igényességgel lettek kidolgozva. A végláda helye kissé meglepett, de aztán rájöttünk a dolog nyitjára. Köszönjük a rejtést!
u.i. Ha a jelszóból nem tudnátok egy betűt kiolvasbni, az a T lesz. :)
Ahhoz képest, hogy tele volt a parkoló, nem sok emberrel találkoztunk. A végén kiderült épp focimeccs volt. Jobb hangulat volt, mint egy magyar válogatott meccsen. Szép volt az őszi erdő. Köszönjük!
Kellemes kis körséta volt ez a mai, kis kitérővel a közeli .com-os ládákhoz is.
A virtuális pontok helye és kivitelezése tetszett, kicsit hiányoltam, hogy a 3. pont és a láda között is lehetett volna még legalább egy arra érdemes pontot beiktatni. A végládánál csúcsforgalom volt, az előző megtalálókat éppen logolás közben értük. Amíg végeztek, mi elvonultuk apuval a közeli látnivalót fényképezni. :)
Mindenkinek szívből ajánljuk! 10 éven aluliaknak, 70 éven felülieknek is. Kellemes körséta az év bármely szakában, szép környezetben. Nekünk külön szerencsénk, hogy gyönyörű napsütéses időt fogtunk ki. AA
Jópárszor jártunk már erre, 2x körbe is mentünk már az ösvényen. Ma új com-os dobozokat keresgéltünk a környéki hegyekben, így levadásztuk ezt a remek multit is. Köszönjük!
Mai rövid programunk egyetlen "rendes" pontja. Egyetlen hibája, hogy menet közben kell a koordinátákat bepötyögni. Nem szeretek ezzel vacakolni. A végláda helyszín jó ötlet volt. Köszönjük.
Nem rég jöttünk haza a Bükkből, sajnos boka-húzódással. Még mielőtt kirándulhattunk volna ott, történt a baleset. Ma, jó pár nappal és gyógyultabb bokával vágtunk neki a tanösvénynek, mint egy teszt vagy próba túrának. Már nagyon hiányzott a természet nekünk. Kellemes séta volt, örülünk, hogy megmutattad nekünk a helyet kedves rejtő! :)
köszi :) a kánikulában aszalódva ládázni már függőség? :) A multi jó, csak a végpont nem volt praktikus: a rejtő Ördögoltárnál lévő ládájával összekötni így kicsit macerás volt, az oda-vissza útszakasz miatt :)
Megtaláltam:-) Szentivániként nem volt túl nehéz, végigsétáltam a tanösvényt(úgy századszor),pedig a láda a házunktól kb 500m-re van.
Tettem egy tollat a dobozba, mert nem volt.Ötletes multi!
Egy könnyed kis kirándulást terveztünk mára Anitával, és mi más is lehetett volna a vezérelv, mint ládák és GG játékok Budapesten és közelében. Az eredmény 5 db .hu, 3 db .com és 3 db GG találat.
A pasaréti GCIROK után jöttünk ki ide egy kis erdei sétára, ami nagyon kellemesre sikerült. Szépen sütött a nap és lágy szellő is fújdogált néhol, így nem volt nagyon meleg, pont jól éreztük magunkat. A patak és a tó ellenére nem volt sok szúnyog és bogár, nem úgy mint pár hete a Naszályon ahol invázió volt.
A pontokon nagyon korrekt rejtésekkel találkoztunk, amik körülvittek a tanösvényen és a végére visszaértünk a kiindulási pontunkhoz, ami igen közel esett a végládához.
Délutáni bringás körre szabadultam el a munkahelyemről. Vörösvár környékén vadásztam ládákat, első sorban természetesen az újakat. A Jági tanösvényt absolút nem ismertem, sosem jártam erre. Nem különösebben érdekes maga a tanösvény, de kitűnően bringázható volt. Éleveztem az egészet. A rejtések korrektek, a végláda picit olyan "blue malis", az lehetett volna picit szellemesebb :)
Köszönöm a helyet és a rejtést! Jó volt itt lenni!
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.4.27] [wapon beküldött szöveg]
Végre egy nem kánikula nap, így kimerészkedtünk, és elmentünk kicsit ládázni. Szépen felépített multi, nem köbgyökvonós, nem kell össze-visszatekeregni, a végén az elejére kilyukadunk, ami kicsi gyerekkel külön plusz pont. Az erdő szép, kellemes szél fújt, a tó külön meglepi volt, a koordináták könnyen megtalálhatóak, a rejtés azért nem 5 mert a vég ládán szatyor van. Minek? Esőben koszos lesz, nem kellemes hozzányúlni. A helye igazán jó volt. Külön dicséret pici lányunknak, aki a táv nagy részét legyalogolta, ami 17 hónaposan nem is rossz. Murus, Cica és Johanna
A javasolt parkolóban álltunk meg. Az első három ponton a táblák nagyon tetszettek, a leírás pontos, nem volt nehéz megtalálni őket. A végláda szokásos (bocsi, hogy az ígényes táblácskák után valami extrábbat vártam). Az első két pont után elmentünk a nem túl közeli GCTELJ ládát megtalálni és továbbvinni, így a tanösvény nekünk jó hosszúra sikeredett. A tavat, hidat, kilátót láttuk, de nem sok ismertető táblát találtunk. Így csak annyit tanultam meg a tanösvényen, hogy többet szúnyogriasztó nélkül ne induljak el!
A focipályán valami bajnokság zajlott, nagy élet volt a környéken és finom lángos meg rétes.
A vége szebb lett mint az eleje. :-)
Az ajánlott parkoló előtti utat a rend éber őrei focimeccs miatt lezárták, és kedvesen de határozottan elirányítottak minket az erdőszéli tisztásra.
Lehet, hogy mi voltunk bénák, mert gyorsan elvétettük a zöld paca jelzést, de mikor újra összefutottunk vele, azt követtük.
A kilátóból végül is kiláttunk. Készült néhány kép, és a pilisi feeling mégis megvolt. Köszönjük a rejtést!
Szilárd, Jenő
A környéken több gyerekcsoporttal is találkoztunk, akiket lelkes vezetőik (alighanem bioszos egyetemisták) próbáltak bevezetni a természet rejtelmeibe. Ez még a tanösvénynél is jobban tetszett :-)))
Boldizsárral jártuk végig: hátihordozóból nézelődött, majd a felénél elaludt. A tanösvényen volt minden: homok, sár, szúnyog, rozoga fahíd, kerítés feletti létra, kilátó - kár, hogy az információs táblák hiányoztak.
Megtaláltam. [g:hu 1.4.27d] [wapon beküldött szöveg]
Ezt a szépnek ígérkező délelőttöt választottuk a láda felkereséséhez és egy összességében 4400 méteres, zömében madárfüttyös erdei sétához. A javasolt parkolóból induló utunkat virágok szegélyezték, időnként sütkérező gyíkok szaladtak fedezékbe, nagyvadat azonban - sajnos - nem láttunk. A tanösvény jelzése és állomásai részben fel lettek újítva, sajnos a berendezések egy részére már ismét ráférne egy alapos karbantartás. A bejárt út egyébként szokványos, két-három olyan pont van, ami valóban tetszett és emlékezetes marad. Közéjük tartozik a csendes, nyugodt vizű tavacska, a kálvária, valamint a sárkányt legyőző Szent Györgyöt ábrázoló "képeskő", melyet Sebastian Ballaban állított 1910-ben. (Belegondoltam: micsoda engedélyezési procedúrát kellene manapság végigcsinálnia egy ilyen emlékmű elhelyezéséhez... ;-)
Apropó: tanösvény és annak neve. 160 évvel a budai és pilisi dűlőnevek magyarítása, illetve visszamagyarítása után, most ismét "eredeti neveket" keresünk: nem nehéz meglátni az összefüggést a leírásban is említett Vadász és Jági (jäger) helynevek között. Ezt persze nem rosszallásként vagy az ott élő németajkúak ellenében jegyzem meg, csupán tényként konstatálom...
Összességében jó volt itt lenni, köszönjük a rejtést.
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.4.26z] [wapon beküldött szöveg]
Ismét bringával a hét elején már felkeresett környékre, ha nem kapkodom el, egyszerre begyűjthettem volna a két új ládát.
Kellemes kör a tanösvény, majdnem végig tudtam tekerni. A feliratok profik, s ládarejtek is jó helyen van. Egyedül a 3. pontnál nézelődtem egy darabig, aztán megtaláltam a feliratot.
A környéket már sokszor bejártuk, többek közt a Pilisi len tűrák során is. A tavat láttam már sokkal sekélyebbnek, most a sok csapadék eredményeként van benne víz.
Szerencsére létrát nem kellett mászni, bringával picit nehézkes lett volna.
70 km kerékpár edzés 800 m emelkedéssel a Budapest - Pilisvörösvár - Solymár - Pilisszentiván - Piliscsaba - Pilisjászfalu fordítóval útvonalon 2 új és 1 régi ládával.
Pilisszentivánon álltam rá a tanösvényre. Valamennyi pont a Verőcéről jól ismert táblácskákkal azonnal meglett. A kör lényegében végig kerékpározható, kivéve a mély homokos és a dagonyás részeket (persze vannak fahidak, mászókák, amiken talán Peter Sagan sem egykerekűzne végig). A tanösvény és a rejtések kiválóak, a láda is azonnal meglett. Különösen szép része a körnek a stációk a kápolnával.
Sajnos egy éles kő kilyukasztotta a hátsó belsőmet, és mivel > 10 folt volt már a gumin, végleg cserével kiállt.