Útmenti szikla alatt találod a kb. félliteres, 4 füles műanyagdobozt. Az út baloldalán.
A ládába TravelBug HELYEZHETŐ.
NFC tag a ládán. Olvasd le a mobiloddal!
További infók az NFC technológiáról itt.
Tudom, hogy közel van a Mexikó nevű dobozhoz, DE!....szóval itt az ajándékon kívül más is vár: kilátás!
A szirt meg fehér, és nem fekete, nem tudom, hogy kapta ezt a nevet!
Megközelítés
Megközelíteni egyébként az Esztergom-Dobogókő közötti útról lehet. Pilisszentlélek és a Két -bükkfa-nyereg közt indul felfelé a , itt meg is lehet állni kocsival N 47° 43,224' E 18° 51,023' [GCfeko+parkoló].
A behajtást az erdészeti útra sorompó akadályozza.
Szerintem a légvonalbeli távolság nem lehet több száz méternél a dobozig az otthagyott járműtől, de ez ugyanennyi magasságban is! :)))
Szóval szerintem szemből nekimenni nem érdemes! A 10 perc alatt fel lehet érni a Pilis-nyeregig, majd ott a kell keresni, azon szintén 10 perc, és már a célnál is vagy! A ösvénye egy picit csúszik. :))
A Pilis-nyeregben van egy megnézendő emlékmű is. N 47° 42,916' E 18° 50,939' [GCfeko+emlékmű]
Van rövidebb, meredekebb út is. Le lehet térni a piros jelzésről az erdészeti útra, majd arról is át egy meredeik ösvényre, itt: N 47° 43,070' E 18° 50,981' [GCfeko+itt felfelé]
Aki csak zizit szokott reggelizni, az mehet a két bükkfa-nyeregtől is, nagymamás úton, persze ott a terep szolídabb. :)
Kilátás nyílik a Szentlélek feletti katlanra, a Fehér-sziklára. Aki picit többre is vágyik, az lemerészkedhet kis kitaposott ösvényen a spiccre (csúcstól még kb 30 -40 méter előre), az az igazi élmény! Ja, tériszony akadály!!! :))
Gyereket szerintem nem tanácsos a spicchez levinni!!!
Jó keresgélést!
snake, skiccpausz
A Fekete-kő
Ha az elzárt Pilisszentléleki-medencéből felnézünk, jól látható a Pilis tömbjének meredek északnyugati leszakadása, amelyet égbe törő karcsú tornyok tarkítanak.
Ezeket a gyönyörű dolomit tornyokat nevezzük Fekete-kőnek, vagy, ahogy a helyiek hívják Hrebenynek, hiszen a hrebe szó szlovákul hegygerincet jelent.
A Fekete-kő, két sor sziklatoronyból áll. A keleti, amely a hegy élén van és alulról jobban látható, illetve tőle nyugatabbra húzódik egy másik sziklasor is, amely 4 toronyból áll. Beljebb az erdőben még több torony van elszórtan, de ezek egyáltalán nem látszanak a buja és sűrű növényzettől. Az amúgy is meredek hegyoldal pedig néhol függőleges letörésekben ér véget.
Talán komorsága miatt, a mai napig kevesen látogatják e zord kőtömböket, éppen ezért megőrizte vadregényes múltját.
Dolomit tornyait a külső erők formálták, preparálták ki a környezetükből. A körülöttük lévő puhább anyagú kőzetek hamarabb lepusztultak, míg a Fekete-kő keményebb anyaga megmaradt és tornyokra különült.
Meredek oldalaiban a mai napig is felfedezhető néhány hüvely, amely ékes bizonyítékként szolgál a második világháború történéseire. 1945 januárjában a Hrebeny alatt húzódó Esztergom-Dobogókői műút is a pilisi német áttörés helyszíne volt.
A háború után hegymászó gyakorló hely volt, mely törős kőzete miatt, még a könnyebb fokozatokban is kalandosnak számított.
Legmagasabb pontja 592 méter magasan áll. Innen festői kilátás nyílik a minden oldalról hegyekkel körülvett kis falura, Pilisszentlélekre, amely ma is csak alig több mint, 300 lelket számlál. (A középkorban e terület királyaink kedvenc vadászterülete volt, de a pálos rend tagjai is ide vonultak vissza a világi élettől.)
A csúcs közelében megtalálható a Pilisi kilátások nevezetű jelvényszerző túramozgalom pecsételője is.
Érdemes felkeresni e sziklákat és kilátópontot, hisz érintetlensége máig is különös nyugalmat és békét sugároz.
2017.10.17.
A láda újrarejtve, a szikla befotózva.
skiccpausz
2017.06.27.
Ezt a szuper snake geoládát örökbefogadtam.
skiccpausz
2017. 03. 04.
Becko játékostársunk újrarejtette a régóta betegeskedő ládát. A koordináta és a jelszó is változott Köszönjük. [Admin (Fazék)]
2012. 06. 10.
A ládát 2008 november 1-én megörököltem Snake-től. Így felkerestem a láda helyét karbantartás céljából. A törött műanyag dobozt kicseréltem, a szemetet a ládából eltávolítottam. A rejtekhely maradt a régi. Karbantartás közben fotózgattam is, így két új fotó is felkerült az oldalra. Egyenlőre a láda leírását nem változtatom meg, így Snake eredeti leírását olvashatjátok fentebb. Griga.
Állapot: kereshető
2 játékos jelölte kedvenc ládájának
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
-
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
-
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Megtaláltam.
Köszönöm a lehetőséget.
[g:hu+ 2.10.16]
Esztergom - Budapest kerékpártúra második állomása volt a fekete kő.
A két bükkfa nyereg felől közelítettem meg kerékpárral. Az első 40-45 méter meredek, köves, ott esélytelen tekerni földi halandóknak. Utána már jól járható az ösvény. Nem néztem meg, de lehet, hogy a nyeregtől induló aszfalt út, egy kis kanyar után becsatlakozik a mi utunkba.
A végcél előtt 30 méterrel van egy sík terület, ott raktam le a kerékpárt. A gyökerekkel átszőtt, lejtős részen inkább gyalog mentem el a ládához, és a kilátási ponthoz.
Szép időben, felülről láthattam Pajkaszeget.
Két régi kolléganőmmel elmentünk a téli napfordulót köszönteni a Pilisszántó feletti kápolnához, ahova Pilisszentkeresztől indultunk gyalog. Mindenkinek túrázhatnékja volt még az esemény után, ezért elindultunk egy szimpatikus úton a Pilis-tető irányába, ez viszont annyira meredekre fordult, és ráadásul a hólvadás után csúszott, hogy inkább random másfelé folytattuk utunkat. Így jutottunk el a Pilis-nyereghez, majd a geoládát is kapó Fekete-kőhöz. Csodás a panoráma, mint ez régi emlékeimből felsejlett. Innen havas/jeges út vezetett le a Két-bükkfa-nyeregig, a buszmegállóig, amit 2 és 3/4-ed órán át csodálhattunk volna a következő busz érkeztéig. Vártam én már itt eleget életemben, így kis rábeszélésem hatására lecsorogtunk (néhol szó szerint a saras, vizes úton) túránk kiinduló pontjára. Itt kis sütizés és séta a faluban. 19-20 km összejött végül.
Köszi a rejtést!
OKT-ről lekanyarodva.Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Távcső segítségével lehetett látni a
Dunát, Mária Valéria-hídat s a Bazilika kupoláját is.[Geoládák v4.0.3]
Megvan, köszi!
Kétbükkfa-nyeregtől indulva kutyás körtúrát tartottam, Vaskapu-völgyből a piros kereszten és a zöld sávon/háromszögön át ide kaptattunk fel.
Szép kilátás nyílt Pilisszentlélekre.
Láda rendben.
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (1252 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.