A templom bejáratával szemben állva, bal oldalon a templomhoz legközelebbi padra kell leülni a kereséshez. Húzódjunk a pad templom közeli végébe, és szemmel keressük a sűrű növényzetben sípcsont magasságban a fekete filmes dobozt, ami egy drót segítségével van felakasztva.

A ládába TravelBug
nem helyezhető.
Ez egy
örökbefogadható geoláda. Ha szívesen lennél a gazdája, kérlek,
keress meg!
Ha egy árva ládát szívesen gyógyítanál, ha van rá módod, előtte vedd fel a kapcsolatot a
LádaDokikkal.
Ha csak a helyszínen derül ki, hogy a gazdátlan láda gyógyításra szorul, segíts rajta bátran! Változtass azon, amin szükséges! Ha akarsz, találj ki új jelszót, keress a közelben egy jobb rejteket!
A megváltozott adatokat juttasd el minél hamarabb az
Adoptálható ládák felhasználónak!
Köszönjük a közösség nevében! :)
Megközelítése
Sátoraljaújhely Borsod-Abaúj-Zemplén megyében található, Miskolctól közúton 82 km-re a 37-es úton, észak-keleti irányba. A Bercsényi utcára itt érdemes kanyarodni nyugati irányba, parkolás céljából.
N 48° 23,643' E 21° 39,362' 120 m [GCRKPS+letérés]
Az autót itt érdemes hagyni
N 48° 23,642' E 21° 39,354' 120 m [GCRKPS+parkolo]
A város központja a felvidéki kisvárosok jellegzetes hangulatát őrizte meg. A főtér arculatát a római katolikus nagytemplom, a Kossuth-szobor és a barokk stílusú Megyeháza határozza meg.
A sátoraljaújhelyi Széchenyi téren álló késő barokk római katolikus épületegyüttes helyén már a középkorban is templom állt, aminek nyomai már nem láthatók. A XVIII. század során több templomot is emeltek itt, hisz gyakori volt a tűzvész. 1765. május 15-én és 1768. március 18-án is a tűz martalékává lett a templom. Mind a két alkalommal a város Mária Teréziához fordult segítségért, de mind a két esetben elutasította. Így mindig kisebb nagyobb adományokból újítgatták 1775-ben a királyi kamara vette kézbe az építkezést és 1790-re épült fel a templom, az egykori gótikus templom maradványainak felhasználásával. 1795-ben szentelik fel Szent kereszt tiszteletére.
Két esetben, 1805. december 6-án és 1806. március 15-én is itt őrzik a Szent Koronát.
1812-ben a templomot ismét a tűz rongálja meg.
A mai plébániatemplomot 1860-ban szentelték fel
Szent István tiszteletére és új oltárképet is kap. A templomot a mai formáját 1909-1910 között nyerte el. Ekkor bővítik kereszthajóval és szentéllyel.
A Szent István plébániatemplom főoltárát Hild Lipót, oltárképeit pedig Boruth Andor helyi mester készítette. A templom kétmanuálos
orgonája 1891-ben készült a Rieger cég műhelyében.
Alternatív jelszó: a templom főbejáratához képest balra elhelyezett kő kereszten lévő évszám.
Templom nyitva tartása: A templom előcsarnoka 6-19 óráig mindig nyitva van a látogatók előtt.
Miserend alkalmával azonban akár a főoltárig is bejuthatunk.
A templom ma műemléki védelem alatt áll.
Forrás a templom belsejében megtalálható információs tábláról.
Ládatörténet
2014. 06. 05. A komplett láda csere elhasználódás miatt!
2020. 2. 22. A régóta beteg ládát sanzi89 játékostársunk javította, köszönjük. Az eredeti rejtő régóta nem aktív, azért a ládát adoptálhatóvá teszem. [Admin(Fazék)]