Nagy forgalomra való tekintettel a jelszót megtalálod a bejárat melletti márvány tábla jobb oldalán. "Csak húzd ki!" Kérem a gondos és feltűnésmentes keresést és visszarejtést !

A ládába TravelBug
nem helyezhető.
Ládatörténet:
2014.05.07.-én a ládát ellopták. 2014.06.27-én pótolva, és a pótjelszó kihelyezése.
2014.09.03. Ládakarbantartásra érkeztem, de valamelyik kreatív újrarejtő úgy beakasztotta a ládát, hogy a kerítéshez képest most két méterre van a láda. Elérhetetlen távolságba. Használjátok a pótjelszót míg kipecázom onnan! Irgum-burgum!!! 2014.09.04. A log füzetet kivettem véglegesen, a láda beázása miatt. Így belsejében nincs más csak a laminált jelszó.
Megközelítése
A 4-es számú főúton érkezünk be a város központjába és kanyarodunk nyugati irányba itt:
N 47° 57,241' E 21° 43,061' 100 m [GCGKTN+letérés] és érkezünk meg a Kálvin térre.
Az autót itt érdemes hagyni
N 47° 57,280' E 21° 42,875' 110 m [GCGKTN+parkoló] A parkolás itt fizetős!
A Bethlen Gábor utca elején emelkedik a
műemlékvédelem alatt álló kettős tornyú, kevert bizánci stílusban épült görög katolikus templom. A templom tervezésére Vojtovits Bertalant kérték fel, az építést Vojtovits Bertalanra és Barzó Mihályra bízták.
A templom alapkövét 1895-ben helyezték el, majd rövidesen elkezdődött az építkezés, mely anyagi nehézségek miatt 1897 nyarára fejeződött be, s még ebben az évben megtörtént a felszentelés is.
A templomot 1945-ben bombatalálat érte. A háborús sérülések helyreállítására támogatást kértek a Magyar Állami és Közoktatási Minisztériumtól és az Újjáépítési Minisztériumtól. Ez utóbbi 2000 Ft Újjáépítési segélyt utalványozott át. A templom tatarozása a következő évben elkészült, ekkor építették fel a szentély körül sekrestyét is. A tatarozás költségeihez az egyházközség családjai adományaikkal, a város 5000 Ft segéllyel járult hozzá.
A templom belsejében ékes ikonosztázion található, védőszentje Szent Miklós.
A templomkertben szabadon álló, görög kereszt alaprajzú templom, két toronnyal.
Szentélye a nyolcszög öt oldalával záródik. Bádogfedésű.
D-i főhomlokzatának középtengelyében egyenes záródású, kőkeretelésű kapu.
A kapu felett dúsan faragott füzérdíszes
fríz, a kapu félköríves fülkében hátrébb húzott a homlokzattól. Felette ovális, szalagkeretes ablak. A kapurészt ionfejezetű pilaszterek szegélyezik, melyek fogazott szélű
timpanont hordanak.
A tornyok karzatszintjén kötényes, szalagkeretelésű ablakok. A torony első szintjén
aediculás ablakok, az órapárkány felett bádog toronysisak.
A keresztházak végein 1-1 félköríves bejárati ajtó, három félköríves ablakkal.
A szentélyt is félköríves ablakok világítják meg, nyugati oldalán sekrestye és új, modern gyülekezeti terem kapcsolódik.
A templom harangjait az első világháború során rekvirálták és háborús célokra használták fel és nagy nehézségek árán a háború után pótolták. A második harangról egy 1965-ből származó irat tudósít:
"A nyíregyházi görög katolikus egyházközségnek két harangja van, melyek a templomunk tornyában vannak felállítva. Mindkettő a nyíregyházi hívek közadakozásából, az Ecclesia harangművek által készült Budapesten 1925-ben. A nagyobbik harang felirata: Oltalmad alá sietünk, Istenszülő Szűz. A kisebbik harang felirata: Szent Miklós, védelmezz minket. " Ezek a harangok 960 ill. 280 kg-osak.
A templomot 2003-ban ismét felújítják és nyeri el mostani kinézetét. Új ajtókat, kerítés és lépcsők készítenek. 2005-ben pedig a templom salétrom elleni szigetelése illetve a belső falak festésére kerítenek sort.
A templom címe: 4400 Nyíregyháza, Bethlen Gábor utca 5.
Templom nyitva tartása: A templom előcsarnoka 6-19 óráig mindig nyitva van a látogatók előtt. Misék alkalmával azonban akár a főoltárig is bejuthatunk. Misék: H-Szo: 06:45, 08:00, 17:30 V: 08:30, 10:00, 12:00, 17:30
Egyéni random idő szerinti látogatás alkalmával pedig bejelentkezés alapján (kulcs a parókián) Tel.: +36 42/500-006
Görög Katolikus Egyházművészeti gyűjtemény
Nyíregyházán a Bethlen Gábor utca elején, a Görög Katolikus Egyházművészeti Gyűjteménynek otthont adó
Katolikus Püspöki Palota
A gyűjtemény 1983-ban került megalapításra a magyar görög katolikus egyház művészeti öröksége megmentésére, tudományos feldolgozására és bemutatására. A gyűjtemény állandó kiállítása a bemutatott XVII-XVIII. századi ikonok, ikonosztázion-töredékek, XVI-XIX. századi liturgikus tárgyak, könyvnyomtatványok, ötvösművészeti tárgyak, így kelyhek, diszkoszok, liturgikus öltözetek, festett és grafikai ábrázolásokkal díszített liturgikus textilek, így ereklyekendők, sírleplek és templomi zászlók példáján Északkelet-Magyarország egyik fontos bár kevéssé ismert részével, a több száz éves helyi metabizánci kultúrájába ad betekintést. A tárgyak, amelyek egy része mára eltűnt fatemplomokból származik, vagy késő barokk görög katolikus templomokban maradtak fenn, a görög katolikusok történelmének és kultúrájának több évszázadát öleli fel
A gyűjtemény megtalálható: 4400 Nyíregyháza, Bethlen Gábor utca 7. Ötven méterre a görög templomtól keletre. Telefonszám: +36-42/500-028
Kívánok mindenkinek kellemes időtöltést, és láda vadászatot!
Attila.