Megye/ország: Szabolcs-Szatmár-Bereg
Elhelyezés időpontja: 2017.06.17 16:00
Megjelenés időpontja: 2013.11.24 12:04
Utolsó lényeges változás: 2017.06.17 16:16
Utolsó változás: 2017.12.29 22:56
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: halindaattila, majd Norbee97
Ládagazda: Norbee97 Nehézség / Terep: 2.0 / 2.0
Úthossz a kiindulóponttól: 600 m
Megtalálások száma: 288 + 1 sikertelen + 4 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.5 megtalálás hetente
A 10 cm átmérőjű kék fedelű, kör alakú ládát a domb túloldalán találod, egy fa talajszinten lévő odújában, száraz fűvel álcázva. Írószer sajnos nincs a ládában, hozz magaddal! Ha teszel bele egyet, megköszönöm.
A ládába TravelBug nem helyezhető!
Megközelítés, parkolás, rövid bevezetés
Nyíregyháza központjából nyugati irányba haladunk a 36. számú főútvonalon, a Tiszavasvári úton. A körforgalmat északi irányba hagyjuk el. 900 méter megtétele után a "T" elágazáshoz érünk ahol nyugati irányba haladunk 1100 métert. Itt megállva N 47° 57,912' E 21° 40,239' 107 m [GCGERI+letérés] mindenki eldönti, hogy sétál 550 métert vagy megközelíti autóval a 250 méterre lévő célt.
Arra kérlek, hogy gépjárművel ettől a ponttól ne menj közelebb még akkor, sem ha erre a terepre alkalmas közlekedési eszközzel érkeztél. Tehát parkolás a célhoz legközelebb itt: N 47° 58,078' E 21° 40,253' 108 m [GCGERI+parkolás] (7-ik fénykép)
A tömegközlekedést kedvelő keresőknek a H40-es busz "Szakiskola és kollégium" megállóját tudom ajánlani, kicsivel arrébb a 23-as, valamint a 17-es busszal is megközelíthető, legvégső esetben teljesen más irányból, az 1-es/1A-s busszal.
A Nyíregyháza bokortanyák térségben álló 14 méter magas Geri-domb valójában a Kr. e. 3000-3500 között épített mesterséges kurgán sírhalom, hazánk egyik legmonumentálisabb építménye. A kunhalmok hazánk legtitokzatosabb helyei közé tartoznak. Mint ez a domb is. Vajon a régmúltban kit temettek a magyar piramisba?
Piramisok ősi mementója Kr. e. 3500-ból
Nyíregyházán sokszor hiányoljuk a régi időkből származó építészeti emlékeket. Kevesen tudják, hogy a bokortanyák lenyűgöző ősi építményeket rejtenek. A köznyelv kunhalmoknak nevezi őket, bár a kun néphez vajmi kevés közük van. Ezek a mementók a Kr. e 3-3500 éve a Kárpát-medencében élő lovas népekhez köthetők, akik az előkelők sírjai fölé szabályos földhalmokat emeltek. A legnagyobb ilyen sírhalmok (szaknyelven kurgánok) magassága még most, több ezer év elmúltával is 14 méter. Akkor jogosan tehetjük fel a kérdést magunkban, vajon mekkora volt ez a halom eredetileg?
Az Alföldön valaha több tízezer volt belőlük, mára csak pár ezer maradt. Az elmúlt évezredek, kivált az utolsó száz év emberi tájhasználata többségüket elpusztította. A ma ismert kurgánok legnagyobb része csupán néhány méter magas, a szántás, elhordás miatt alig felismerhető. Az ép kunhalmok egy részén ritka védett élőlények is élnek. Jogszabályaink értelmében 1997-től hazánkban ma minden kunhalom védett! A bokortanyák térségében tucatnál is több kunhalomról van adatunk, s bár sok mára elpusztult, van mire büszkének lennünk. Hazánk egyik legnagyobb és legépebb kurgánja éppen itt található: A Szabadságbokor és Nyíregyháza között álló Geri-domb más néven Őr-halom 14 méteres (négyemeletes ház) magasságával uralja a környéket, s abszolút értelemben is Nyíregyháza legmagasabb pontja.
Keletkezésük
A hajdan volt mintegy 40 000 alföldi kunhalom keletkezése különböző korokra vezethető vissza. A legkorábbi leletek szerint a tellek (lakódombok) egy része már a neolitikumban is lakott volt. A rézkorban a halmok kihaltak, de a bronzkorban újra benépesedtek. Ebben az időben jelentek meg a temetkezés céljára szolgáló halmok. A későbbiekben a már meglévő halmokat az itt letelepedett lovas nomád népek (szkíták, szarmaták) tovább használták. A szerepük idővel megváltozott, és már nem lakóhelyként, temetkezési helyeként, hanem őrhelyként és határjelzésként használták őket.
Típusai
A kunhalmokat csoportosítják méretük vagy alakjuk szerint is, de a leggyakoribb az elsődleges funkció szerinti besorolásuk.
Tell (lakódomb): olyan domb, amelyen valaha lakóhelyek voltak. A telleken különböző, általában az újkőkortól a rézkoron át a bronzkorig tartó időszak kultúrrétegei rakódtak egymásra. Alakjuk általában szabálytalan, nagy kiterjedésűek, magasságuk elérheti a 6-8 métert. Létrejöttük lassú, több ezer éves folyamat eredménye. Magyarországon a bronzkori településhalmok vannak többségben.
Halomsír (kurgán): elődeink a rézkortól egészen az Árpád-korig használták a halmokat temetkezési helyként, temetőként. Kisebb átmérőjűek, mint a lakódombok, kúp alakúak, magasságuk különböző, elérheti a 10 métert is.
Őrhalom: az alföldi sík vidékeken a tellek közé gyakran emeltek alacsony halmokat figyelő célzattal. Ezek a halmok láncolatot alkottak, és valószínűleg éjjel tűzjelzéssel lehetett üzenni, nappal füstjellel. Alacsony méretük miatt könnyen beszánthatóak, így jelentős részüket korán mezőgazdasági művelés alá vonták.
Határ halom: a megyék, települések határait jelölték meg a segítségükkel a középkorban és az újkorban, s így a legfiatalabbak a halmok között. A hármas halmok három település közös határán álltak. Egykori feljegyzések szerint, hogy a határos települések nevét, valamint az építés idejét egész életére megjegyezze és így tanúsítani tudja, egy fiatal fiút alaposan elfenekeltek a frissen emelt halom tetején.
Régészet a kunhalmokon
Régészeti szempontból a lakódombok és a sírhalmok keltenek érdeklődést. A telleken az újkőkortól a népvándorlás koráig találhatóak leletek. A halommá emelkedett telephelyek kultúrrétegeiben az ott élt emberek házainak omladékát, edénytörmelékeket, tűzhelyek maradványait, állati csontokat, kagylóhéjakat találtak a kutatók.
A sírhalmos temetkezés alkalmával a halottat a talajszinten szabályos gödörbe temették el, amelyet tölgyfagerendával fedtek, esetleg egy sírkamrát emeltek farönkökből. A halottat általában zsugorított helyzetben helyezték a gödörbe, s különböző használati tárgyakat tettek mellé: kést, kardot, lándzsát, lószerszámot, edényeket. A bronzkori sírokban rendszeresen tettek a halott feje mellé vörös színű okkerrögöt, amelyhez vallási képzetek társultak, hiszen a vörös az élet színe volt. Erre a gödörre emelték a halmot, amelynek földanyagát a környékről szállították oda. Ezek a halmok gyakran az Árpád-korban is temetkezési helyként szolgáltak.
Egy országos felmérés alapján, amelyben 1649 halmot vizsgáltak meg, kiderült, hogy a halmok mindössze 4%-a régészetileg feltárt, 94%-a nem volt feltárva. A maradék 2%-ról a kutatóknak nincs adata.
Még egy, szép kunhalom megtalálható ezen kívül, a Nyíregyháza- Nagycserkesz- Hajdúdorog hármas határában, mely Bene halom néven ismert. A halmon keresztül vezet át az úgynevezett Csörsz-árok, ami az Alföldön keresztülhúzódó ókori védműrendszer egyetlen töréspontjában áll. Egykoron határ- és őrhalomként szolgált. Másik érdekessége, hogy egy ritka védett növény a törpemandula egyetlen élőhelye a térségben.
2013.11.24.: A láda megjelent, eredeti rejtő halindaattila.
2016.10.02.: "Cerberus csapat" játákostársaink ideiglenesen javították a ládát, a jelszó is megváltozott, köszönjük. Bár kereshető, de még mindig ládagazdai aktualizálásra vár a láda és a ládaoldal is. [Admin (Fazék)]
2017.03.17.: A láda régóta betegeskedik, a rejtő inaktív, ezért a ládadoki javaslatára adoptálhatóvá tettem. [Admin (Fazék)]
2017.03.27.: A ládát örökbefogadtam, köszönöm Attila eddigi gondoskodását.
2017.06.17.: A láda új helyen újrarejtve, a jelszó is megváltozott.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.2]
A ködben hamarabb letettük az autót, és egy kellemes séta után értük fel a halomra, majd le a rejtekhez. A koordináat egy üres rejtekhez vezetett minket, amit nehezen fogadtunk el, hisz egy hete került pótlásra a doboz. Szétnéztünk, és miután nem találtuk a többi fa tövében már lekezdtünk a jelszó nélküli találat gondolatával szemezni. Viszont ekkor felnéztek, és kb 3 méter magasan megpillantottam a lila fedelű dobozt, ami egy hete volt a helyszínen. Levettük, és logolás után visszaraktuk a helyére.
Ha megint eltűnne, akkor érdemes lenne szerintem a rejtést átgondolni, mert a halom tetején frekventált motoros/quados nyomokat lehet látni, így muglik is látogatják a helyet bőven.
Ha megtaláltam és tetszett, vagy nem tetszett - vagy teljesen közömbös hogy mit érzek, akkor is csak ennyit írok logként: Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.2.5]
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Szuper elmémy volt a gyerekeknek kitatni a fákat vajon hol lehet! Köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.2.3] A rejtés rendben van.
Bringával, hóban, vízben.
A domb közelében volt egy szabadon futkározó kutya. Kicsit futott mellettem aztán megunta.
Elfelejtettem lefotózni a dombot. Pedig egy havas kép is elférne még.
61 kilométeres tekergés Nyíregyháza környékén eleketromos MTB-vel. Az előző logokat olvasva kicsit félve közelítettem meg a halmot kutyatámadástól tartva, de a környék csendes volt, egy lélekkel nem találkoztam. A mai napon még egy kunhalmot , a Bene-halmot is felkerestem. A rejtés második próbálkozásra meglett.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
Érdekes hely és több ezer éves múltra tekint vissza. A kilátás nagyon szép.
A környéken "szabadon kóborló" nagy testű kutyák miatt visszont veszélyesnek gondolom és csak gépjárművel ajánlom a megközelítést. Nekünk a kisfiammal konkrétan be kellett bemenekülni az autóba előlük.
Ez persze nem a láda/rejtő hibája, csupán óvatosságra szeretnék inteni mindenkit.
[Geoládák v3.12.10]
Köszönjük a rejtést. Érdekes helyszín, jó kilátással. Autóval eléggé megközelítettük, de a helyi ifjúság nálunk is közelebb ment a tetőhöz. A közeli házőrző- vagy pásztorkutyák kicsit idegesítőek voltak a visszafele úton, bár inkább csak azt ugatják, ami berreg.
Belegondolni is hátborzongató, hogy ez egy 1500 éves , emberek által létrehozott "építmény". Az odajutást tengernagyságú pocsolyák nehezítették, de megérte a kitartásunkat. Nem beszélve arról, hogy kb. 1 kg szegfűgombát is begyűjtöttünk a dombon.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.12.10] Érdekes képződmény. Szép kilátás nyílik róla. A ládát rejtő fában egy nagy fakopáncs lakik, aki elégedetlenkedéssel fogadja a logolást. Köszi!
Éppen vágták munkagéppel a bekötő utat, így az ágazásban segíteni kellett a munkásnak, hogy az úttorlasz eltűnjön. A dombtetőn egy nagytestű kutya szabadon futkozott.
Köszönöm a lehetőséget.
[g:hu+ 2.9.11]
Az utolsó két Rotary ládáért indultam (Felsőtárkány és Nyíregyháza), de ha már ilyen messzire "kellett" autózni, begyűjtöttem a maradék Nyíregyháza környéki ládákat is. Mivel Nyírtelek felől érkeztem, ezért "hátulról", Füzesbokor felől közelítettem meg a ládát. :)
Hajdú-Bihari kalandozások során itt jártunk Robogo es tabletta társaságában. Nyíregyháza, Debrecen, Hajdúszoboszló környékével ismerkedtünk, közben sok érdekes helyet is felkerestünk, hus és comos ládákat is kerestünk.
Nagyon szépen köszönöm a rejtést és a munkát, amit a láda kihelyezésébe fektettél.
Sok megyés (Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Békés, Jász-Nagykun-Szolnok ) ládázós hosszú hétvégén kerestük fel a ládát kitkat0123 és tabletta társaságában. Hu-s és com-os ládát se hagytunk megtalálás nélkül. Mai célpontunk Nyíregyháza és környéke volt. Érdekes hely.
Köszönöm a rejtést!
Megtaláltuk, köszönjük szépen!
Harmadjára jártunk itt, és minden alkalommal elképesztő volt a hely. A színes novemberi ködben, a kora áprilisi virágzáskor - a közelben nyulakkal, és most, a májusi akácvirágzáskor, összevissza cikázó, gyönyörűséges gyurgyalagokkal.
Szép időben látni lehet a tokaji hegyet.
Kérem a látogatókat, hogy tényleg ne hajtsanak fel autóval a dombra! Sajnos valaki nem tartotta magát a kéréshez (ahogyan az két képen is látszik), ronda nyomot hagyott maga után, legázolta a vadvirágokat és beomlasztott több gyurgyalag-odút. Én szégyellem magam helyette is...
Megtaláltuk ! 🙂
Őszölés Nyíregyháza környékén, és természetesen ládák felderítése.
A 338 sz.uttól a hídig tudtunk bemenni, innét a birkák által kijárt csapáson fel a piramis tetejére. Jó sok földet összehordtak annak idején az emberek. Mindig elgondolkodom, mi lehetett az az ösztönző erő ami erre késztette őket.
Jó távolra el lehát látni a tetejéről.
Köszönjük a lehetőséget! [iGC] [wapon beküldött szöveg]
Fogtam!
Nem mentem el az ajánlott keresztezésig, mert nagyon mély volt arra a sár. Előbb kanyarodtam jobbra és a házig autóztam elsőre:) Aztán tovább a domb lábáig.
A második nap (vasárnap) itt kezdtünk. Elég sokat kellett matekolni, hogy merre is menjünk, mert az időjárás nem volt túl barátságos. Mára egész napos esőt jósoltak... No, de reggel még csak szemerkélt, úgyhogy gyorsan eljöttünk ide, ami nagyon tetszett. Érdekes volt, hogy az Alföldön egy 'kis' domb építésével hogy be lehet látni a tájat... Ezek az őrhalmok is új információk voltak számunkra.
Köszi a rejtést! [g:hu 1.6.2y]
Nyírség - Hajdúság ládamaraton 20+1/5.
Nem a javasolt irányból érkeztem, hanem "oldalról" hozott a Waze, de így is jó volt, kb. ~200 méter séta. Nekem tetszett a hely, a nyugalom, meg a történelem együtt.
Családi ládatalálat!
A 37-es útról a régi víztorony felől indulva közelítettük meg a ládát.
Útépítésen keresztül valamilyen csoda folytán eljutottunk a Barát utcába, onnantól pedig gyalog a ládáig...
Köszi a rejtést!
Szombaton akkora köd volt, hogy nem láttuk a dombot sem. Azt hittem, hogy elhordták. Ma visszamentünk jó időben. Kiderült, hogy csak 200 méterre voltunk tőle legutóbb. Vigyázat, egy másik faodúban egy törött, sötét üveg van. Azt hittem az a láda, nem tudtam kivenni. De aztán meglett az igazi!
Lefülelve :-)
Tokaj-Nyíregyháza ládaszemezgetés közben ide is elvetődtünk, és megmásztuk a piramist.
Meg persze megkóstoltuk a szilvát: hmmmmmm :D
Köszi a rejtést
A láda nagyon kiesik a többi nyíregyházi láda felkeresési útvonalából, de megérte a kitérőt. A koo pontatlan, 5 méterrel odébb mutat, de a láda meglett.
Sajnos nem lett meg a láda. Egy pótjelszót a rejtővel egyeztetve elrejtettem az adott koordinátán. Lassan kunhalom specialista leszek, annyi ilyen helyen voltam mostanában... Köszönet a rejtésért!
Nagyon tetszett ez a helyszín, rendkívül hangulatos nem csak maga a "piramis", de a környéke is. Remek helyszín.
A ládát mi sem találtuk, a rejteket adó fa tele van ráaggatott szeméttel, szóval rendszeresen rájárhatnak. Sajnos nem volt alkalmunk csereládával készülni, viszont a helyszínen talált és a nálunk lévő dolgokból egy átmeneti "ládát" létre tudtunk hozni, ami a fa egyik üregébe került. A kis műanyag kapszulában korábbi megtalálók beírásai mellett egy általunk kitalált és admin segítséggel élesített jelszó is van, valamint néhány lognak elegendő papírlap. A láda most így átmenetileg kereshető, azonban mindenképpen igényelne egy rendes, végleges pótlást is. A domb hátsó részében lévő fáknál talán jobb helye lenne valahol.
A hét végi ládázás egyik legszebb helye, mellesleg a megérett eprek nagyon finomak voltak. Kiemelem, mennyire jó a web-es leírás.
Kérem a kép alapján az elfogadást.
Próbáltuk az alsó lyukon vékony fával benyúlva "kitapintani" a ládát, szerintem nem beleesett, hanem elvitték...
Amúgy remek hely.
A kép alapján kérném a jóváhagyást!
Az odúban nem találtuk meg a ládát mi sem. Próbáltam fényképezni az odú belsejét, de így sem volt nyoma a ládának. Viszont a fát gyurgyalagok őrzik.
Kérem a képek alapján az elfogadást!
Köszönöm!
Törpe
Valószínűleg a láda be lett ejtve a fa odvába, vagy csak mi nem láttuk a drót végét, így nem tudtuk kiszedni. Javaslom a rejtőnek, hogy keresse fel a ládát! A képek alapján kérem elfogadását!
Hát ez meglepő volt! Nagyon tetszett. A jelszón is elcsodálkoztunk.
Az általános leírás érdekes, de sajnálom, hogy erről a konkrét, nagy jelentőségű halom régészeti feltárásáról nem tudunk meg semmit.
Meglett hamar, volt helyismeret :-) Régebben itt sokat bicajoztam, még versenyt is rendeztek itt(Geri-Kupa). Ha tiszta az idő ellátni innen egészen a Bükk-Hegységig!
Köszi a rejtést!
Megtaláltam. Dolgozni kellett egy kicsit,- ott a ládikó ne add fel keresd nyugodtan,- biztosan megtalálod légy türelmes. Köszi szépen a lehetőséget. -).-).-)
Az előző logokat olvasva utólag látom, nem voltam elég alapos, azt hittem, nincs a helyén, az üregben nem találtam, és a szemét is kicsit nyomasztó volt... plusz nagyon sietnem kellett a vonathoz... kérem, hogy a képek alapján fogadd el találatnak! (Háttérben a kerékpárom :) Köszönöm a rejtést!
A megadott koo-n megvan a fa, megvan az üreg, de nem volt benne a láda. A környéken tűzrakás, italozás nyomai, szétdobált ruhák és egy női próbababa voltak... legénybúcsú? :) Mindenesetre a ládát nem leltük. Viszont nagyon metál hely! :) Kérnénk a találat elfogadását. Köszi!
A nagy nyári kánikula után az első hűvösebb napon kanyarodtam el errefelé. Régen kerékpárral sokat jártunk ide, volt hogy a szomszéd tanyáról kiszaladó burkuskutyák küldtek haza a dombról (biztos úgy gondolták, hogy az ott lévő birkákat akarjuk hazavinni). Akkor is és most is nagyon tetszik a környék és a kilátás. A hozzá tartozó történet pedig csak még jobbá teszi számomra a helyet :)
Ez úton szeretném kérni a találat fénykép alapján való elfogadását.
A ládának csupán a hűlt helyét találtuk, illetve arra utaló jeleket (madzag, csavar, stb. ) hogy itt láda volt. Az eperfa meglett, a környezet csodálatos, a története pedig fenséges. Kérem a csatolt fénykép alapján a találat elfogadását.
Nyíregyházi ládatisztogatás alkalmával megtalálva.
Vegyes érzelmeim vannak. Remek hely, birkák közt jutottunk a csúcsra, de a láda és a jelszó hagy maga után kívánni valót.
Kicsit nézelődtünk a nagy szélben, aztán inkább lemenekültünk.
Köszi
Szép nagy domb ez itt a homokvidék közepén. Jól járható homokos utakon jutottunk el ide. Hogy valóban kunhalomról van-e szó, nem tudom. Akár még ez is megeshet. Álljunk pozitívan a dologhoz és higgyük el, hogy így van! Akkor viszont igen magas rangú embernek kell a közepében nyugodnia, hogy ilyen magas lett. Talán ha olyankor jövünk, amikor kevesebb a fákon a levél, messzebbre is elláthattunk volna, de panaszra így sincs okunk. A rejtés a lehetőségekhez képest remek. A jelszó viszont nincs túlbonyolítva. De ez sem baj. Barni mackómmal másztam fel rá.
Megvan. Feleségem barátnőjének esküvőjére mentünk-jöttünk Mádra, természetesen az útba eső ládák begyűjtése nem maradhatott ki. 8/8, azaz utolsó felkeresett láda. Az idevezető úton két izgalmas dolog történt. Először meghaladtam egy fénysorompó vörös jelzését, mentségemre szolgáljon, hogy már jóval fékúton belül váltott át. A második eset a láda közelítésekor. Szűk utca, épp, hogy elfér két autó, de csak úgy, ha mindkettő lehúzódik. Természetesem egy parkoló járgány a fél utat elfoglalja. Egy nőcit nem nagyon zavart, hogy jövünk, szépen ránk nyitotta az ajtót, miközben be akart szállni. Fék, duda, és némi ízes magyar beszéd. De akkor mostmár jöjjön a láda. Szinte szemben a dombbal parkoltunk le, onnan vagy ötszáz méterre. Vezet a legelőre, és fel a dombra egy út, de mi ott csak megfordultunk, és megálltunk az árnyékban. Szokásos forgatókönyv: Asszony az autóban, én a ládáért. A rejtek könnyen megtalálható. A kilátás szép a dombtetőről, még a tokaji Kopasz is idelátszódik, egész messzire ellátni. Visszaúton még ejtőernyősöket is láttam. Mostmár hazáig nem álltunk meg. Köszönöm a lehetőséget! Micsoda jelszó!
Utoljára kisgyerek koromban jártam itt. Előjöttek az emlékek! Köszönöm ezt a rejtést, hogy ezáltal eljöhettem ismét erre a helyre. Szép innen a kilátás! Mégis csak ez a "hegy" a város legmagasabb pontja!
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.4.30x] [wapon beküldött szöveg]
Szombati bicajos kódorgás a kimaradt ládák felkutatására. Impozáns kiemelkedés, köszönhetően a környék élő fűnyíróinak is. Szerencsére nagyobb számú állat most nem akadt, csak két kutya jelezte érkezésemet a szomszédos tanyáról. Egyedi, zöld szegélyes panoráma nyílik a Jósavárosra.
Nyíregyházán töltött hosszú hétvégénk utolsó találata volt. Szép környék, tetszett, a rejtés pedig a már megszokott.... ötletes, köszönjük, hogy megmutattad.
Ládázás Nyíregyházán (lvl 2) 1/9.
Ezt is megtaláltam! Köszönöm a rejtést!
Nem volt hiába eljönni ide. :)
Részletek és képek hamarosan!
Szerencsére elértem a 17-es buszt, aminek az órája 5 percet siet, pont mint a busz. Innen jött egy kiadós gyaloglás, egészen a dombig. Nem találkoztam kutyákkal, de aggódtam egy kicsit. Csak a dombról láttam őket, de csak ott lent ugattak. Mielőtt végeztem volna, jött a birka sereg a pásztorral, de nem érdekelte mit keresek ott, meg amúgy is még messze voltak. A jelszón meglepődtem, nem gondoltam volna, hogy ilyen rövid is lehet. A GCNYVT egyik pontjához elég bonyolultan értem le a 100-as vasútvonal, és ki tudja még mik keresztezésével. :) [g:hu 1.5.0t] [wapon beküldött szöveg] 166.
homokos földúton álltam meg, onnan baktattam fel az egylelkesebb esőben a dombtetőre. A birkáknak csak a nyomait láttam, arrébb legeltek, de a pávák lelkesen rikoltoztak.
Megtaláltam. Hurrá! [g:hu 1.4.26z] [wapon beküldött szöveg]
36/22. Hosszú hétvégi ládázás a Nyírségben. Köszönjük!
A domb alsó részén parkoltunk. Az ott lévő gazdaság bejáratánál egy hatalmas kutya őrzi a terepet. Nem volt megkötve, csak ugatott egyet... Elég sietősre vettük a domb-mászást, de szerencsére nem történt semmi félelmetes.
Könnyű, nyíregyházi, 30 kilométeres városi tekerés közben jártam ezen a számomra nagyon érdekes dombon. Ha a története fele igaz, már az is izgalmas. A kilátás egész jó, hiába az Alföldön nem kell nagy hegy egy jó kis kilátóponthoz. A rejtés profi. Tetszett minden.
Megtaláltuk. Köszönjük a lehetőséget.
BigMick, Iza [g:hu 1.4.30x] [wapon beküldött szöveg]
Az oda vezető út borzasztóan sáros volt, szegény autó rodeózott eleget, míg átcsúszkált a legrosszabb szakaszokon.
A dombon katika59 és párja kb. pont annyival előbb bukkantak fel szemből, hogy ők vehették elő a "ládát". Kis beszélgetés után ki-ki indult vissza az autójához.
Kellemes kessertársakkal jöttünk össze, kívánunk nekik sok-sok találatot!!!
Karácsonyozás után a Szatmári rokonoktól hazafelé megszakítottuk utunkat és levadásztuk a Nyíregyházán és környékén megjelent újabb ládákat. 8/2. találat.
Nagyon jól megközelíthető a hely a homokos földutakon, semmi jele nem volt sárnak vagy dagonyának. Mi a domb aljáig gurultunk, mert az ajánlott parkolótól is kijárt út vezet a dombhoz ill. a mellette lévő lakóépületig.
A domb és főleg a kilátás a tetejéről nagyon tetszett, érdekes volt olvasni keletkezésének történetét. Kár, hogy nem volt hó, tudtunk volna egy jót ereszkedni.
Megcsíptem!
A mai nap első közös megtalálása Bl4st3r & Amy-vel.
Tetszett a hely, azt leszámítva, hogy rögtön két kutya rohant a szomszéd tanyáról, egy kicsi ládát varázsoltunk elő, ahova lehetett volna normál méretű ládát is helyezni! Na, ez van! Köszönöm a rejtést
Már ismerős helyre tértem vissza. 2009-ben jártam itt először, akkor a Bulgár EB-re edzettem, következő évben pedig a Horvát VB-re.
Hogy milyen magas tud lenni fél óra edzés után meg lehet érezni. :)
Köszönöm a rejtést és a részletes ismertetőt! :)
A képek szeptember végén készültek, amikor még színesebb volt a táj. :)
a ládába lehet tévesen a tegnapi dátumot írtam bele, a helyszínen ne tévesszen meg senkit, ma logoltam.
Ez a 300. találatom, amit sikerült egy piros 1-esnek behúzni. :)