WAP: 70x5cm-es henger 1m magasan a fa déli oldalán.A jelszó megszerzéséhez 1.5 liter vízre, 2 jelszórészletre, és egy kis kézügyességre lessz szükséged.
Kérlek, hogy a logodban ne tegyél fel képet a rejtésről, és ne áruld el a titkot.
Pótjelszó ha nem szeretsz játszani: N 47°21,345' E 18°57, 255'
1.5 m magasan. A ládába TravelBug nem helyezhető.
Megközelítés
Autóval ajánlott a halásztelki Diófasor utca végén megállni. Innen gyalog a láda körülbelül 1700 méterre található. Kerékpárral, vagy motorral egészen a ládáig el lehet jutni.
A helyi volánbusz járatok megállnak a Diófasor utca elejében, innen indulva a séta körülbelül 3000 méter a ládáig. A menetrendekről ezen az oldalon tudtok tájékozódni: Budapest felől - Szigethalom felől
Nagyon szeretjük a Duna-partnak ezt a szakaszát. Kellemesen el lehet üldögélni itt egy csendes őszi délután... Főleg a közeli községekből, járnak ide. Ideális helyszín sütögetni, piknikezni, kicsit kikapcsolni.
A ládát érdemes az ősztől tavaszig tartó időszakban felkeresni, mert nyáron jellemzően élvezhetetlenül sok szúnyog szokott lenni. Télen pedig 5cm hó felett nem érdemes nekiindulni.
Amennyiben Budapesten már átlépte a vízszint a 620cm-t a láda nem kereshető. Az aktuális vízállásról itt tájékozódhattok: www.vizugy.hu
Halásztelekről röviden
A település gyorsan elérhető Csepel felől, de igen jól megközelíthetjük az M0-ás autópálya szigetszentmiklósi kijáratától vagy az 51-es útról Szigethalom felé lekanyarodva.
Ha hinni lehet az egyértelműen csengő névnek, a Duna menti halászok telepe lehetett valaha, talán már a bronzkorban is, melyről több korabeli lelet tanúskodik. A középkorban a hódoltság alatt elpusztult. A XVIII. században Savoyai herceg tulajdonába került a sziget, majd a királyi birtoktesthez csatolódott ez a vidék is.
A polgári korban Tököl község Hermina pusztája volt, és a helybeliek öntözéses kertészkedéssel foglalkoztak. A leghíresebbek a bolgárkertészek voltak. 1926-tól nagyszabású parcellázás kezdődött a területen. Sok nyaraló épült, melyekből idővel állandó lakások lettek. Önálló községgé 1950-ben vált Herminatelep néven. Mivel a Csepel-szigeten már 1283-ban említenek egy hasonló nevű települést, ezért 1951-ben József nádor második feleségének neve helyett a Halásztelek elnevezést kapta, 2008-ban pedig városi rangot kapott.
A Duna főágát kísérő gáton öreg fák között indulhatunk rövidebb-hosszabb szigeti kerékpártúrára.
A parkolónál még továbbmentünk, egy névtelen utcácskán (a térképen Parlag dűlő után pár méterrel) fordultunk jobbra, ahol a kerítésig mentünk autóval. Innen rövid kocogással jutottam el a ládáig, amit rendben meg is találtam. Mindkét jelszórészlet fenn volt, én is oda tettem vissza, mert alulra nem fért be. Valaki kedvesen otthagyott másfél liter vizet, ezt viszonozva én két palackot is megtöltve hagytam ott a következő megtalálónak :)
Csak a ládától visszafelé láttam a táblákat, hogy szigorúan tiltott, elvileg fegyveres őrrel védett vízmű védterületen keltem át. Upsz.
Remek volt, köszönöm, a hely is nagyszerű.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.12.10]
Hihetetlenül kreatív és zseniális megoldás, ez volt az eddigi legjobb megoldás rejtésre. Kétszer futottunk neki, de logikusan belegondolva nagyon szuper lett, örültünk neki :) Hatalmas dicséret a láda kitalálójának :) [Geoládák v3.12.10]
Ez a ládarejtés egy kuriózum,gratuláunk a rejtőnek.Szunyog mentes időben,kicsit sárosan de megcsináltuk.A környék a szokásos árvízterület,kicsit piszkos,sáros,szemetes.Köszi a rejtést.
A rejtés tényleg egyedi, és nagyszerű!
Az odavezető út nem egyszerű, a vadkerítésen épphogy átfértünk, bár helyiek valahogy személyautóval is odataláltak.
Szúnyogból tengernyi van a ládánál, de kint a Dunánál nincsenek.
Siralmas a vízállás...
Köszi!
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (478 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.