Elhelyezés időpontja: 2014.05.23 18:00
Megjelenés időpontja: 2014.05.24 23:39
Utolsó lényeges változás: 2021.06.15 21:53
Utolsó változás: 2022.08.09 21:18
Rejtés típusa: Multi geoláda (1H+6V)
Elrejtők: griffs, 06209211738
Ládagazda: griffs Nehézség / Terep: 2.0 / 3.0
Úthossz a kiindulóponttól: 52100 m
Megtalálások száma: 155 + 1 sikertelen + 16 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.3 megtalálás hetente
Hétpontos multiláda 1. A nagy tölgyfához legközelebbi síron volt, de eltűnt.
Alternatív a temető melletti középső tábla egyik oszlopán. Falap. 2. Mellmagasságban. TTELLEM ÚT ZA NELTEVZÖK,NABÁF
Alternatív a folyamatos szalagkorlát utolsó oszlopában, kő. 3. Fejmagasságban. NÁF ÜSZRÖTTÉK 4. Láda, talajszinten, ideiglenesen fa tövében. 5. Talajszinten. NABÚDOAF. Alternatív, szomszédos fa hántolt felületére írva. 6. Kakukktojás az út felőli falon, magasan. A mágneses "kakukktojás" eltűnt, de a fémlap, a felirattal a helyén van.
Alternatív jobb oldalon, a tetőgerendáknál, fémlap. 7. Térdmagasság alatt. Talajszinten elágazó soktörzsű fát keress!
Alternatív, a rejtekhez legközelebbi, kéttörzsű fa ölelésében, derékmagasságban.
Jelszóképzési sorrend: 1,3,4,5,6,7,2
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Miért mtb0 ?!
Részben mert nem illeszkedik a GCMTB széria 'vonulatába', legalábbis az mtb6 után semmiképpen. Másrészt a láda megjelenésekor (a legtöbb helyen most is) komoly korlátozások voltak érvényben, a kerékpározással kapcsolatban, természetvédelmi területen (vagyis a legtöbb hegységünkben). Szerencsére azóta táblák jelentek meg a Vértesben (pl. Fáni-völgy bejárata, Vérteskozma mellett), mely szerint a kerékpározás a Vértes minden útján engedélyezett. KÖSZÖNJÜK VERGA !!
A túrát kerékpárra optimalizáltam! :) Azaz gyalogtúrázó számára 'emészthetetlen' részeket, hosszú aszfaltos szakaszokat is tartalmaz. Kérlek gyalogosan saját útvonalat válassz, ne a megadott tracket kövesd!
Szóval ezért is lett mtb0.
Bringával fontos, hogy a tracket kövesd, a pontok sorrendjében! A 3-as után le az aszfaltra, irány a láda és utána az ötös, különben hosszas bringatolásban lesz részed. Az 5-ös ponttól levezető völgy tele lehet bedöntött fával (2018 tavaszi fakitermelés). Ebben az esetben haladj tovább fent, a GCJU86 felé. Az említett láda után (remek helyszín), lefelé vissza tudsz térni a trackre. Szigorúan csak terepgumival! Köves utak, gyalogösvények, alacsony pontokon mély homok vár rád!
Jómagam Csákberényről szoktam indulni (a Horog-völgyet nem hagyom ki) és ilyenkor a felülmúlhatatlan GCTV1 parkolóját használom.
Kerékpárral neked is ezt javaslom (a két multi együttes teljesítését) és talán kis hazánk legszebb túrájában lesz részed!
A multi születése
Pár éve nepster barátom ajánlotta nekem a Horog-völgyet, ami azóta is az egyik kedvenc terepem. Már az elején is kedveltem a lejtőket, a Géza-pihenőtől Gántra, a kéken. Később a felülmúlhatatlan GCTV1 megjelenésével még gyakrabban jártam a környéken, új utakat és látnivalókat megismerve. Így ez a multi gyakorlatilag GCTV2 lett, nepster 'áldásával és segítségével.
Látnivalók
Mindig is rejtély volt számomra, a lakott településektől távoli, erdei temető (1-es pont) kiléte, de a közelmúltban ismertető táblákkal látták el és 'helyrepofozták' Megdöbbentő történetet olvashatunk a táblán, a falu, Kápolnapuszta tragédiájáról.
A jelen:
Akik a borzalmakat túlélték, már nem kívánkoztak vissza, így a falu feledésbe is merült, egészen 1979-ig. Ekkor a "Másfélmillió Lépés Magyarországon" felvételei során Rockenbauer Pál és csapata interjút készített Kápolnapuszta egyetlen lakójával, Farkas Lászlóval. Három ház volt már csak itt ez idő tájt: az egyik a székesfehérvári pedagógusok kulcsosháza, a másik egy romos épület, a harmadik pedig az egyetlen lakott ház. Farkas László egymaga gazdálkodott, és havonta járt be Gántra vásárolni, illetve elhozni a postáját.
Az interjú után egy évvel azonban Farkas László meghalt, így mára a poros szekérút Gántról csak egy rétre, illetve egy romos házhoz visz. Az egykor gyógyhatásúként emlegetett Vörösmarty-forrásnak már csak a foglalata van meg, vize zavaros. A magyar katonák által egykoron kiépített árokrendszer maradványai még fellelhetők, akárcsak a falu temetője a kivégzettek sírjaival.
Annak ellenére, hogy a Vértes délnyugati vonulatának közepén elhelyezkedő Mindszentpusztán (3-as pont) nem található geoláda (a GCMSP kicsit odébb van), a legtöbben ismerhetjük, már csak az OKT miatt is.
A közelmúltban megszépült Kőhányáspusztára (5-ös pont) igazán ráfért egy geoláda, még ha csak egy multié is :) Jó lenne itt élni, a 15 lakóház egyikében. 1987 óta nem kellett is temetést tartani, de ennél sokkal többet tudhatunk meg a helyszínen, a falu történetéről.
Na és persze ott a Mézeskalács (6-os pont) házikó is. Ez legyen a multi meglepetése :)
Nem utolsósorban megfordulunk a Nagy-Bükkön (475m, 7-es pont) és a Nagy-tisztán (417m, 4-es pont) és egy régi kőbányánál (2-es pont).
A természetvédelmi terület, vagy éppen az útvonalvezetés miatt, pár helyen az említett látnivalótól odébb került a pont (pl. láda), de a tracket követve nem tudod kihagyni őket.
A rejtések
A láda kivételével virtuálisak, az úttól pár méterre, ahogy azt az NP szellemisége megköveteli. Természetesen törekedtem megőrizni az mtb széria színvonalát, így azért találhatunk 1-2 érdekes pontot:)
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.0]
Több vértesi gyalogos túra alkalmával gyűjtöttük össze a pontokat, közben rengeteg szép helyen jártunk a Vértesben, különböző évszakokban
Az 5. pontot még 2023. novemberében GCJU86 keresése közben ejtettük útba, de közel egy órás kutatás után sem találtuk, még a pótot sem. Fakitermelés folyt éppen, lehet áldozatul esett. Lehet azóta pótolva lett, de később nem mentünk vissza érte. A 6. pontot sem találtuk, a kis házikó fel lett újítva, lehet akkor fedték le rajta a feliratot.
Ma GCMSP keresése közben útba ejtettük a 2. és 3. pontot, majd a hiányzó 5. és 6. pontokat betippelve sikerült logolni.
A vértesi bringatúrák a kedvenceim lettek. A találat bejelentéséhez a rejtő segített, amit ezúton is köszönök. A 6. pontot sokáig kerestem eredménytelenül. Köszönet a rejtésért!
Évek alatt, több részletben összeraktuk. A jelszón mi is jót nevettünk. A hetes ponton nincs meg a tojás, csak az alternatívot találtuk meg.
Hihetetlen mennyi energiát fektettél a ládába, köszönjük.
Megtaláltuk, köszi a rejtést.
Bigmick, Iza
[g:hu+ 2.10.17 dev]
Gyalogosan, 4 etapban.
A 6. ponton nem találtunk jelszórészletet, de a többi alapján kitalálható volt.
Az első 5 pont bejárásakor értettük meg, hogy miért olyan kevés a bringás megtalálása ennek a multinak :)
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Nehéz és hosszú sorozat végén talán 3 vagy 4 túrában érintve a pontokat lett meg végúl minden pont! Szép helyek, érdekes helyek, köszönöm! [Geoládák v4.2.6]
Több év keresgélés után ma végre meglett az utolsó részlet is. Jót nevettem a jelszón. Ma Gánt felől a forrássig mentünk az erdészeti úton onnan a kéken a hiányzó kettes és hármas pontért. Kedvelem a Vértest, ezzel a multival ki lett szürkítve. Szofi már nem tud velünk jönni túrázni, de az elején még ott volt, ezért emlékül teszem fel a képet róla.
Három körben gyűjtöttük össze a po tokat gyalogosan Pex2-vel és golyostollal. Mára maradt a 6. és 7. pont. A 6. ponton nem találtuk a jelszórészt, a 7. ponton meglett, így kikövetkeztettük a hiányzó rész. Köszönjük a rejtést, jókat gyalogoltunk mindhárom napon.
Két részletben, gyalogosan teljesítettem ezt a multit. Még a tavalyi évben lett meg a 6. és 7. pont, az első ötöt pedig a nemzeti ünnepünkre időzített kéktúra szakasz bejárást is magában foglaló 35 km-es körtúra keretében kerestem meg. Kőhányáspusztáról indulva és oda érkezve 5-3-2-1-4 sorrendben kerestem a pontokat. Az 5. pont keresését 20 perc után feladtam, egy korábbi megtaláló segített ki. Gyanús, hogy nem én bénáztam, hanem eltűnt a rejtés. A többi pont rendben van. Többször is láttam őzeket, szarvasokat (tigrist nem) :) és egy nagy létszámú mufloncsapat is keresztezte az utamat. Tudom, hogy a rejtő bringára optimalizálta az útvonalat, de ez a kör nekem így, gyalogosan teljesítve nagyobb élmény volt.
Köszönöm! Több részletben gyalog kerestem meg a pontokat. A 7. állomásnál nem találtam meg a tojást, de az alternatív jelszó segített. Pedig a hely egyértelmű. Szêp túrák voltak, hol Pusztavàmról indultam, hol Gántról, hol Kőhányásról. A Vértes gyönyörű! [Geoládák v3.12.10]
Megtaláltam.
Két részletben kerestem meg. Egyszer kőhányáspuusztáról más ládákat is felfúzve a 3..7 pontokat. Másodszor pedig Gántról az 1-es a 2-es pontot kerestem meg.
Két részre osztva gyalogoltuk le a multit, némelyik résznél nem irigyeltem a kerékpáros teljesítőket. A helyszínek szépek, nyugalmasak, a mai szarvasbőgés koncert még fokozta az élményt, köszönjük.
Hát, nem ez lesz a kedvenc bringás multim, annak ellenére, hogy jól kidolgozott, és szép helyeken vezet.
Korán reggel indultam itthonról, hogy bőven legyen időm letekerni a kört, esetleg még egyéb potya láda is beleférjen a napba. Időre haza kellett érnem, így nem vesztegettem az időt. Fél nyolckor már a bringán ültem. Kicsit korábban is indulhattam volna, de megvártam, amíg a zápor, ami pont akkor kezdett esni, amikor megállam a parkolóban, elvonuljon. Úgy kalkuláltam, hogy egy laza tekerést fogok előadni, így minimum 10km/h-ás átlagot irányoztam elő magamnak.
A harmadik pontig a 10km/h-ás csúcssebességet sem nagyon sikerült elérnem, nemhogy ekkora átlagot. Mindenféle olyan útburkolat volt, ami arra hivatott, hogy megakadályozza a kerékpáros előrehaladást. Az út nagy részén jó nagy kövek voltak, ami kirázta belőlem a lelket is. Közte volt olyan szakasz, ahol apró, laza murvával volt borítva az út, ami folyamatosan el akarta tekerni a kerekemet, és volt jó puha, süppedős homok is bőséggel. Elég küzdelmes volt így az előrehaladás, bár technikailag nem okozott gondot. Sehol sem kellett leszállnom a paripámról, csak lassú volt, és megerőltető. Mondjuk az én gépem nem MTB, hanem egy vékonyabb kerekű cross bicikli. Lehet, hogy montival könnyebb lett volna.
Szóval küzdöttem, míg a harmadik pont után el nem értem az aszfaltot. Itt egy kicsit megkönnyebbültem, és tekertem egy jó tempósat. Sikerült is az átlagot 10 fölé tornásznom a negyedik pontig.
Különben az első ponton nincs meg az eredeti rejtés, és a pótjelszó leírása is elavult az oldalon, mert idő közben felállítottak egy harmadik információs táblát is, ami közelebb van a bejárathoz, mint a pótjelszót rejtő. De szerencsére ezt ott a helyszínen sikerült kilogikázni.
Az ötödik pontig viszonylag sima volt az út. Bár voltak szar, köves részek, voltak jobban járható sima földutak is. Viszont az ötödik pont után adódott egy kis pitty-putty. A letöltött tracket próbáltam követni, de az olyan irányba ment innen tovább, ahol nem volt út. Sem a térképen, sem a valóságban. Egy ideig próbáltam menni az állatok által fellazított, levelekkel fedett talajon, ami láthatóan egy szurdokba vezetett be. Az avar alatt jó sok faág volt, ami folyamatosan dobálta a bringát. Számomra tekerhetetlennek tűnt, ezért nagyon gyorsan vissza is fordultam. Inkább tovább mentem a kéken, mert az is ugyanarra az aszfaltra vezetett, mint a letöltött track. De a kék is befordult a következő szurdokba, ami ugyancsak tele volt faágakkal, fákkal, fatönkökkel. De itt legalább volt egy kitaposott ösvény, amin lefele gurulva próbáltam több-kevesebb sikerrel kikerülgetni az akadályokat. Egyszer majdnem fejre álltam egy nagyobb ágra ráhajtva, és egy út melletti tuskó kicsit odébb kikapott egy darabkát a bringámból. Szerencsére semmi olyat, amitől ne tudtam volna tovább menni.
Végül néhány átemelés és limbózás után elértem megint az aszfaltot. Itt a hatodik pontig jó sokat kellett menni, így volt lehetőségem megint feltornászni az átlagomat 10 fölé, ami a negyedik pont után megint meredeken ment lefelé.
Az elhagyott házikóig nagyon simán eljutottam. Leginkább aszfalt, és egy kevés jól tekerhető földút volt itt. Miután megkerestem a jelszót, elgondolkoztam, hogy levágom a nagy kurflit, ami a trackben volt a kék kereszt jelzésen. Aztán mégsem tettem, bízva abban, hogy az eredeti track hasonlóan jól tekerhető földúton halad tovább. De sajnos megint rázós kövesre váltott az út, ami nagyon nem esett jól. A vége felé már a kezeim is el kezdtek zsibbadni. Jó hosszú szakasz volt ez, lassan tudtam csak haladni rajta. Aztán az utolsó pont előtt megint csak aszfaltra váltott az út. A jelszó összerakása után célba vettem a parkolót. Innen, a parkolóig vezető útszakasz tetszett a legjobban. Nem azért, mert aszfalt lett volna végig, mert azért itt is voltak még köves útszakaszok, de itt volt legszebb a táj. A zöld kereszt, majd kék jelzésen a környezet fantasztikus volt. Az a nyitott, ligetes tölgyes, amit nagyon kedvelek.
Kicsit kevesebb, mint 5 óra alatt abszolváltam a távot, ami a műszereim szerint 55km lett, 740m szintemelkedéssel.
A nehézségek ellenére azért tetszett a kör. Sok helyen láttam állatokat is. Szarvasokat, nyulat, mókust, harkályt. Sajnos egyikről sem készült fotó, mert ők voltak a gyorsabbak.
Régóta szemeztem ezzel a multival, de eddig halogattam. Most végre nem. A környező ládák már megvannak, de nem akartam velük összevonni, erre egy egész napot szántam. Inkább túrázni szeretek, mint bringázni, úgyhogy gyalog vágtam neki. A kocsit a pusztavámi fatelepnél hagytam, onnan nagyrészt jelölt turistautakon haladtam. Így a sorrend 3,5,4,1,2,7,6 lett. A jelszórészletek könnyen meglettek, végül 39 km lett a karika. Szeretem a Vértes, köszönöm szépen a rejtést.
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. Régóta szemeztem már ezzel a ládával. Kőhányásnál parkoltam, onnan indultam biciklivel. Az útvonal GCMTB0-5, GCJU86, GCDOTO, GCMTB0-6, GCTV1-2, GCFMLP, GCMTB0-7, GCTV1-1, GCMTB0-1-2-3, GCORVA1-2, GCMTB0-4. A 6. pont és GCTV1 2. pontja közötti, valamint az első ponttól a köves rész gyötrelmes volt, teljesen szétrázott. Maga a kör végül 56km-re sikerült.
James
[g:hu+ 2.9.11]
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (172 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.