Elhelyezés időpontja: 2014.05.23 18:00
Megjelenés időpontja: 2014.05.24 23:39
Utolsó lényeges változás: 2020.04.15 20:23
Utolsó változás: 2020.04.15 20:36
Rejtés típusa: Multi geoláda (1H+6V)
Elrejtők: griffs, 06209211738
Felhasználó: griffs Nehézség / Terep: 2.0 / 3.0
Úthossz a kiindulóponttól: 52100 m
Megtalálások száma: 106 + 15 egyéb Megtalálások (havi bontásban): A legaktívabb hónap 2014-06 volt 7 'Megtaláltam' loggal, OFF
Megtalálások gyakorisága: 0.3 megtalálás hetente
Hétpontos multiláda 1. A nagy tölgyfához legközelebbi síron. SESCÉM
Alternatív a temetőhöz közelebbi tábla egyik oszlopán. Falap. 2. Mellmagasságban. TTELLEM ÚT ZA NELTEVZÖK,NABÁF
Alternatív a folyamatos szalagkorlát utolsó oszlopában, kő. 3. Fejmagasságban. NÁF ÜSZRÖTTÉK 4. Láda, talajszinten, szikla alatt. 5. Talajszinten. NABÚDOAF. Alternatív, szomszédos fa hántolt felületére írva. 6. Kakukktojás az út felőli falon, magasan. A mágneses "kakukktojás" eltűnt, de a fémlap, a felirattal a helyén van.
Alternatív jobb oldalon, a tetőgerendáknál, fémlap. 7. Térdmagasság alatt. Talajszinten elágazó soktörzsű fát keress!
Alternatív, a rejtekhez legközelebbi, kéttörzsű fa ölelésében, derékmagasságban.
Jelszóképzési sorrend: 1,3,4,5,6,7,2
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Miért mtb0 ?!
Részben mert nem illeszkedik a GCMTB széria 'vonulatába', legalábbis az mtb6 után semmiképpen. Másrészt a láda megjelenésekor (a legtöbb helyen most is) komoly korlátozások voltak érvényben, a kerékpározással kapcsolatban, természetvédelmi területen (vagyis a legtöbb hegységünkben). Szerencsére azóta táblák jelentek meg a Vértesben (pl. Fáni-völgy bejárata, Vérteskozma mellett), mely szerint a kerékpározás a Vértes minden útján engedélyezett. KÖSZÖNJÜK VERGA !!
A túrát kerékpárra optimalizáltam! :) Azaz gyalogtúrázó számára 'emészthetetlen' részeket, hosszú aszfaltos szakaszokat is tartalmaz. Kérlek gyalogosan saját útvonalat válassz, ne a megadott tracket kövesd!
Szóval ezért is lett mtb0.
Bringával fontos, hogy a tracket kövesd, a pontok sorrendjében! A 3-as után le az aszfaltra, irány a láda és utána az ötös, különben hosszas bringatolásban lesz részed. Az 5-ös ponttól levezető völgy tele lehet bedöntött fával (2018 tavaszi fakitermelés). Ebben az esetben haladj tovább fent, a GCJU86 felé. Az említett láda után (remek helyszín), lefelé vissza tudsz térni a trackre. Szigorúan csak terepgumival! Köves utak, gyalogösvények, alacsony pontokon mély homok vár rád!
Jómagam Csákberényről szoktam indulni (a Horog-völgyet nem hagyom ki) és ilyenkor a felülmúlhatatlan GCTV1 parkolóját használom.
Kerékpárral neked is ezt javaslom (a két multi együttes teljesítését) és talán kis hazánk legszebb túrájában lesz részed!
A multi születése
Pár éve nepster barátom ajánlotta nekem a Horog-völgyet, ami azóta is az egyik kedvenc terepem. Már az elején is kedveltem a lejtőket, a Géza-pihenőtől Gántra, a kéken. Később a felülmúlhatatlan GCTV1 megjelenésével még gyakrabban jártam a környéken, új utakat és látnivalókat megismerve. Így ez a multi gyakorlatilag GCTV2 lett, nepster 'áldásával és segítségével.
Látnivalók
Mindig is rejtély volt számomra, a lakott településektől távoli, erdei temető (1-es pont) kiléte, de a közelmúltban ismertető táblákkal látták el és 'helyrepofozták' Megdöbbentő történetet olvashatunk a táblán, a falu, Kápolnapuszta tragédiájáról.
A jelen:
Akik a borzalmakat túlélték, már nem kívánkoztak vissza, így a falu feledésbe is merült, egészen 1979-ig. Ekkor a "Másfélmillió Lépés Magyarországon" felvételei során Rockenbauer Pál és csapata interjút készített Kápolnapuszta egyetlen lakójával, Farkas Lászlóval. Három ház volt már csak itt ez idő tájt: az egyik a székesfehérvári pedagógusok kulcsosháza, a másik egy romos épület, a harmadik pedig az egyetlen lakott ház. Farkas László egymaga gazdálkodott, és havonta járt be Gántra vásárolni, illetve elhozni a postáját.
Az interjú után egy évvel azonban Farkas László meghalt, így mára a poros szekérút Gántról csak egy rétre, illetve egy romos házhoz visz. Az egykor gyógyhatásúként emlegetett Vörösmarty-forrásnak már csak a foglalata van meg, vize zavaros. A magyar katonák által egykoron kiépített árokrendszer maradványai még fellelhetők, akárcsak a falu temetője a kivégzettek sírjaival.
Annak ellenére, hogy a Vértes délnyugati vonulatának közepén elhelyezkedő Mindszentpusztán (3-as pont) nem található geoláda (a GCMSP kicsit odébb van), a legtöbben ismerhetjük, már csak az OKT miatt is.
A közelmúltban megszépült Kőhányáspusztára (5-ös pont) igazán ráfért egy geoláda, még ha csak egy multié is :) Jó lenne itt élni, a 15 lakóház egyikében. 1987 óta nem kellett is temetést tartani, de ennél sokkal többet tudhatunk meg a helyszínen, a falu történetéről.
Na és persze ott a Mézeskalács (6-os pont) házikó is. Ez legyen a multi meglepetése :)
Nem utolsósorban megfordulunk a Nagy-Bükkön (475m, 7-es pont) és a Nagy-tisztán (417m, 4-es pont) és egy régi kőbányánál (2-es pont).
A természetvédelmi terület, vagy éppen az útvonalvezetés miatt, pár helyen az említett látnivalótól odébb került a pont (pl. láda), de a tracket követve nem tudod kihagyni őket.
A rejtések
A láda kivételével virtuálisak, az úttól pár méterre, ahogy azt az NP szellemisége megköveteli. Természetesen törekedtem megőrizni az mtb széria színvonalát, így azért találhatunk 1-2 érdekes pontot:)
A mai Kőhányáspuszta környéki gyalogtúrán a 3-4-5 pontokat érintettük (5-3-4 sorrendben). Mivel gyalogtúra volt, biztosan nem teljesen a megálmodott útvonalat jártuk be. Tettünk egy kitérőt az 5-ös pont közelében lévő dagonyázótól a cirka 700 méterre ÉNy-i irányba lévő sírhoz is, amit a tuhu-n láttunk ikonként. Maga a sír nem volt annyira érdekes, de az odavezető úton volt egy nagyon hangulatos kis rét is, ahonnan Ny felé pazar volt a kilátás. Egyébként az 5-ös pont közel 20 méterrel odébb mutatott, de ennek ellenére is megtaláltuk. A másik kettő adta magát. A túra vége felé találtunk egy igazán termetes hím havasi cincért is Frédivel.
2021.01.03. 11:47 KDP Mór - Pusztavám
Ha már a mai etapon érintettük a 6-os pontot, akkor úgy voltam vele, hogy a 7-es se maradjon megkeresetlenül. Így amig a csapat többi része megebédelt a Vértesi Tábornál, mi Kokóval és Foresttel tettünk egy kis kitérőt. Nekem tetszett a Tábor környezete is. A tavacskával, a fából faragott és tetszetős szobrokkal. A Mézeskalácsházikó viszont nem jött be. Talán amiatt, amit odabent találtam - lim-lomokat, rumlit. Innen a K+ jelzésen folytattuk utunkat, ami igen meredek és tekerésre gyakorlatilag alkalmatlan. Ez mondjuk gyalog nem volt gond. Mivel az erdő semmi különlegeset nem mutatott, inkább a földdel foglalkoztam. Itt ugyanis több helyen is nummuliteszeket gyűjthettünk. A pontot elérve, jórészt iránymenetben mentünk tovább GCKRID-hez.
Több körben az elmúlt időszakban részletekben érintettük a túra útvonalát és a pontokat úgy szedegettem össze. Az 5. pontot nem találtuk, a 2. pontot meg nem jól kerestük, az alternatív vélhetőleg a korlátban a helyén lehet. Szép a Vértes, a multi minden pontja más hangulatú. Köszönjük a rejtést!
Szombati bringás ládázás a napsütéses Vértesben. A körtúrát Kőhányáson kezdtük, 5-6-7-1-2-3-4 ládasorrendben. Az 5-ös ponton megtaláltuk a rejtekhelyet, de magát a jelszót nem, de lehet, hogy én voltam béna. A GCJU86 és a GCkrid ládák útba ejtésével értük el a multi névadó, 6. pontját. Az innét induló dózerút eddig ismeretlen volt számomra. A kápolnapusztai temetőben ismét nem találtam a rejtést, de lehet, hogy megint csak én bénáztam. A Mindszentpusztára vezető dózerutat már régóta ismertem, egyik nagy kedvencem a Vértesben, a kápolnapusztai völggyel együtt. Mindszentpusztáról a kéken gurulás nagyot tetszett, gyalog már voltam erre OKT közben, de bringával még élvezetesebb volt!
Köszönöm a rejtést!
Bringával, több részletben. Ma egy nagyobb, 46 km-es kör, 860 szinttel.
A 7-es pontnál többször is jártam, az útvonal déli része ismerős volt. A Vértes északi része furcsa volt a számomra, nagy kontrasztban állt az ismert és kedvelt részekkel.
A 6. pontnál 8-9 autó robogott el előttem a piroson É felé. Jó nagy port kavartak. Nem tudtam, hogy itt ilyen forgalomra kell számítani. Később is találkoztam 1-1 autóval. A Lépakuti-tóban pedig sokan fürödtek.
Közben felkerestem GCORVA és GCDoto rejtéseket is.
Utolsó vértesi geoládánk -egyúttal jubileumi túránk - napja virradt ma ránk. Három különböző gyalogtúrából raktuk össze a teljes jelszót :)
Kedvenc gánti pihenőnknél bivakoltunk egy klassz 19 km-es Borostyán-barlanggal és Leányfej-sziklával, gyönyörű zöld erdőkkel és tarka virágokkal, finom illatokkal és alkonyi vadakkal tarkított túra után :)
Kihasználtuk az első igazi "nyári" hétvégét és tekertünk egy kellemes 60 km-es karikát a Vértesben. Eredetileg a Boglártanyáról akartam indulni, de végül kicsit rövidítettünk a körön a csákvári indulással.
Igyekeztünk trekkingbicajjal is fogyasztható útvonalon menni, a Sámolyi-bükk környékén ennek ellenére volt egy szakasz, ahol elfogyott az út, itt volt némi terepezés egy szarvastehén rosszalló pillantásától kísérve. :) A Dobay-tó felé is próbáltunk egy kitérőt tenni, de hamar tengelyig süllyedtünk a homokba az úton (amit az OSM megengedően 'makadám' útnak jelez :), így ezt nem erőltettük.
Egy-két pontot nem értettem, hogy miért épp oda került, ahová (pl. a 3-as), de ettől függetlenül jól fel lehetett őket fűzni egy körre, és a rejtések is ügyesek és könnyen elérhetők, látszik, hogy van benne munka.
Fogynak a vértesi/Fejér megyei megtalálatlan ládáim ... Ma ezért gyalogoltam majd 30 kilométert, köszönhetően a múlt heti bénázásnak (MTB0_3 odébb költözött 30 méterrel ...). Szóval megálltam Pusztavámon az alig látszó behajtani tilos táblánál és GCFMLP-vel nehezítve (a piros rom jelzés értékelését lásd ott) beszereztem az MTB0 6., 7., 2., és térerő hiányában a 3. pontját (pedig volt ötletem, de biztosra akartam menni). Sikerült. A 7. ponton a pótjelszót nem találtam, de a sikeres megtalálás után lehet, hogy nem elég kitartóan kerestem. A 2. ponton minden a helyén. Remek erdei utak (hol jelzett, hol nem), szarvasok, muflonok ... ennyi állat elég is. Szóval jó buli volt, maradt a Burok-bérc. As soon as possible ... :)
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.3.2]
A láda pontjait három túra alkalmával, összesen harmincegy kilométert gyalogova kerestük meg.
Nagyon élveztük minden kilométerét, nagyon szép helyeken vezetett végig az útunk, főleg különböző típusú erdőkön, hol már más ládák kapcsán megismert helyszíneken, hol új helyeken.
Mindezt szép tavaszi időben, a legszebben újrazöldellő időszakban.
Mi kell más? Semmi. Ez a geocaching.
Megtaláltam. Az első pont pótjelszóval a 3.pont csak a rejtötől sikerült megtudnom, mivel nem találtam. :-) Nagyon tetszett és köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.6.7]
Terepgumis bakancsban megtaláltuk. Bár nálunk volt az mtb, azt csak a láda leírás előírása szerint használtuk. A 3. pontot sokáig kerestük, de csak a rejtő segítségével tudtuk megfejteni. Köszönjük!
Bringával teljesítve, köszönöm a rejtést!
A 3. pont, le van esve a rejtési helyről, azt a fa törzsénél találtuk meg. Nem volt nálunk semmi eszköz, hogy visszaapplikáljuk, így azt javítani kellene. Megpróbáltuk visszatenni a helyére, de lehet, hogy nem fog sokáig tartani...
Amúgy nagyon jó, könnyen teljesíthető túra volt, a szokásos klassz rejtésekkel.