A ládát az eredeti helyén pótoltam, a jelszó változatlan maradt.
Ismét kereshető.
A láda 10x10x6 cm-es, hagyományos konyhai tárolóedény, a rejtek az emlékműtől 20-25 méterre, az erdőben, fatuskóban, talajszinten van. A doboz elővételéhez és visszarejtéséhez semmit sem kell megmozdítani! A ládába TravelBug nem helyezhető. Megközelítése
Vácról induló autóbusszal a végállomásig, Kosd Erdészházig N 47° 48,671' E 19° 10,856' [GCKBE+buszforduló] kell utazni, innen kb 30-35 perc alatt kényelmes gyaloglással közelíthető meg a Zöld körtúra jelzésen.
Autóval érkezőknek a Kosdi pihenőnél N 47° 49,006' E 19° 10,934' 173 m [GCKBE+parkoló]'érdemes a gépkocsit hagyni, innen kb 10-15 perc alatt elérhető az emlékmű a Zöld körtúra jelzésen.
A bátrabb hegyikerékpárosok megpróbálhatják végig hajtani az utat.
Ha hosszabb túrát tennél, indulj tovább a GCKiNa vagy a GCKKB multi pontjait is megkeresni, de a GCNaTe is útba ejthető!
Kevesen tudják, hogy a múlt század első felében Kosd határában szénbánya működött. Elsőnek elrejtett ládámmal a kosdi bányaszerencsétlenség áldozatainak szeretnék emléket állítani.
A kosdi szénbánya története
A kosdi kőszénbánya történetéről Jakus Lajos készített egy rövid írást még a 70-es években. Jakus Lajos a penci falumúzeum igazgatója, tanár, a környék településeinek ismert helytörténésze volt 2009-es haláláig. Írása közlésével és a kutatás folytatásával rá is kívánok emlékezni. A szövegben csak apró változtatásokat eszközöltem.
A kosdi kőszénbányát ipartörténeti szerepe mellett elsősorban a szomorú, halálos áldozatokat követelő esemény teszi a falu lakói számára emlékezetessé. A bánya története a múlt század végére nyúlik vissza. 1899-ben a Püspöki Uradalom kosdi birtokán jó minőségű szenet találtak 132 m mélységben. A bánya megnyitására csak az 1900-as évek elején került sor.
1904-ben alakult meg francia-belga tőkével a Váci Kőszénbánya Részvény Társaság, amely a június 3-án kiadott engedély alapján megindította a munkát az első akna megnyitásával. A következő év áprilisában elérték a 132 méteres mélységet, ahol 117 cm vastag szénréteget találtak. Kezdetben a bányászok nagyobb része külföldi volt, s csak három magyar munkás dolgozott a bányában. Ravelli Jakab olasz aknász ez év elejétől a bányában dolgozott, annak megszűnéséig.
Kezdetben bőségesen nyerték a szenet a bányából, de 1907-ben vízbetörések súlyos károkat okoztak. Május 7-én a VI. mezőben betört a víz és elöntötte - kb. 20 m-es vízmagassággal - a bánya legjobb szénmezőjét. Ezután a víznívó feletti 118 méteres szinten - keletről nyugat felé haladva - engedélyezték a további munkát. Az eredmények ezen a részen nem érték el a korábbi szintet. A bányát közben átvette a Freund és Fia cég. A szivárgó víz gazdaságtalanná tette a termelést, amely 1914-ben a világháború kitörésekor le is állt.
1916-ban áram és tüzelőhiány volt Vácon, ez adta a gondolatot a kosdi szénbánya újbóli megnyitására. Nádas Zoltán budapesti mérnök volt a vállalkozó. Kötelezte magát, hogy a váci villanytelepet ellátja szénnel. Ígéretét 1918 februárjáig teljesítette, utána már csak Budapestre küldött naponta 1-3 vagon szenet. Ezután a háború befezezéséig huzavona van a város és Nádas, vagy a fuvarosok közt.
1921-ben újjáalakult a részvénytársaság, s képzett mérnökök irányítása mellett megindult a termelés. 1922 nyarán a kosdi bányászok is csatlakoztak a nógrádi bányászsztrájkhoz. 160 munkás szüntette be a kosdi bányában a munkát. Ez évben állították üzembe a légszivattyút, amely a tárnák levegőcseréjét és víztelenítését biztosította. 1923-ban használtak először légkalapácsokat a fejtéshez, s 1924-ben megépítették a bánya és Vác között 5300 m hosszúságban a drótkötélpályát. Ezzel megszűnt a kosdiak jól jövedelmező kocsifuvarozása.
1925-ben a Salgótarjáni R.T. kibérelte a községtől a bányakutatási és feltárási jogot. A bánya ezekben az években mindig ráfizetéssel zárta az évet, s 1926-ban már 4 milliárd korona tartozása volt. Közben a Bányakapitányság légakna megnyitását sürgette a bányajáratok hosszabbodása miatt, s 1927. december 20-án becsukatta a bányát az Anna-akna veszélyessége miatt. Napi 80 tonnát termeltek ekkor. A vállalat minden munkásának felmondott. A munka 8 hónapig szünetelt. 1928 nyarán 30-35 emberrel megindult az Anna-akna átalakítása, majd augusztusban a termelés is.
1927-ben távozott a bányától Róth Ármin mérnök, akinek hibás felmérési bányarajzai sok bajt okoztak később. Helyébe Ország Jánost alkalmazták, aki mellé később a francia részvényesek Paringaux mérnököt küldték. Ország János mérnök új felméréseket készített, újabb lelőhelyeket kutatott fel. A vízzel elöntött VI. bányamező megközelítésével is kísérletezett, de a felfakadó víz miatt ott beszüntette a kutatást. Utóda, Schwetz bányamérnök 1931-ben újból próbálkozott ezen a helyen. Új szivattyúkat állítottak be a víz eltávolítására, de az erős vízelöntések tovább is gátolták a VI. bányamező megközelítését.
Szeptember 28-án este 1/2 9 órakor a VI. mező 9. sz. ereszkéjében a 97. és 93 m-es szinten dolgoztak. A két munkahelyet egy 25 m hosszú lejtakna kötötte össze. Ide szállt le a kilenc főből álló munkacsoport. Előbb a robbantást végezték el, majd a fejtéssel a régi, elöntött bányarész felé haladtak. Már vége felé járt a műszak, amikor Dóczi József a 19. csillét küldte fel. Hátuk mögött, a 97 m szintű munkahelyen hatalmas robaj hallatszott. A lámpák kialudtak, ömlött a víz. A 3 csillés a vezetékbe kapaszkodva menekült meg. Toman Ferenc, ifj. Kovács János, Farkas Jenő, Dóczi István, Nerpl Mihály és Fehér Pál bányászok a nagy erővel munkahelyükre zúduló víztömeg áldozatai lettek.
1931. szeptember 29-én a hibás felmérések és a biztonságos védőberendezések nélkül erőltetett többlettermelés miatt bekövetkezett bányaszerencsétlenség után 250 kosdi bányász maradt munka nélkül. A szomorú esemény sokáig élt még a kosdiak emlékezetében.
A Gyadai-rétről itt vágtunk át Kosd felé, mert már nem volt kedvünk mászni. Hó is volt, hideg is, meg elfáradtunk.
A ládát rendben a helyén találtuk. Köszi a rejtést!
mmcdli
Megtaláltam.
Kórházi babatanfolyam előtti mini polgári kirándulás:)
Szintén itt is megköszönöm ajkai Káldi Gézának-
fantasztikus túravezetőnek -hogy ismét felhívta figyelmemet a goládázásra, ès elindultam. [Geoládák v4.5.2]
Megvan, köszi!
Kutyás körtúra a Naszályon, Kosdról indulva, a GCKINA köré felfűzve.
A sorompónál leparkoltunk és nekivágtunk a hegynek, ezt a pontot gyorsan elértük és a doboz is könnyen meglett.
Gondozott emlékhely, karbantartott emlékkővel és kopjafákkal.
Érdekessége, hogy az eredeti táblán hat név szerepel, a francia követség újabb tábláján hét áldozatot említenek, és kopjafából is hét van. A ládaoldalon nem volt erről infó, így utánaolvastam és az lett a megfejtés, amire a helyszínen is gondoltam: a hetedik bányász ugyan kijutott, de nem sokkal később belehalt a sérüléseibe. Hat bányásznak pedig az elárasztott tárna lett a sírja, az ő neveik szerepelnek az eredeti táblán. Szomorú történet.
A doboz rendben.
Kosd környéki kerékpáros geocaching Vácról. Eddig még sikerült majdnem végig tekernem, az utolsó 70 métert toltam csak. Érdekes, hogy a külföldiül írt tájékoztató tábla francia. Köszönöm a rejtést!
ᝰ A zöld körtúrát csináltuk kosdi indulással, a Naszály megmászása után lefelé kerestem meg a ládát. Az útvonal mentén nagyon ajánlom a távolságban kicsi (de szintben egész nagy) kitérőt a Násznép-barlanghoz. Hatalmas és gyönyörű termei vannak, egy kisebb (és guanótól csúszós :D) nyíláson beljebb is lehet jutni. A felfedezés nagyon izgalmas, fejlámpával a legjobb.
Archival közös séta alkalmával kerestük meg a kirándulás indulásakor ... és nem várt módon a zárásakor is... merthogy a jelszó fotója elszállt a telefonból.
Végre most itt is tettünk egy kis sétát fel a Naszály-tetőre... Ezt már több éve kinéztük magunknak.
A Bányászemlékmű jó kezdés volt ezen a napon. A kopjafák érdekesek, szépen vannak kifaragva. A történetet érdemes végigolvasni.
Köszi a rejtést!
Egyszer már próbáltam megtalálni, de akkor nem sikerült. Most megint erre jártunk a Kéktúra miatt. Köszi szépen a ládát, nagyon szomorú, de persze érdekes is a helyszín.
Nagyon meghatódtam amikor kinyítottam a kincsesládát!
A karma működik.
Köszönöm annak aki belerakta, es köszönöm a rejtőnek az emlékhely bemutatasát! [Geoládák v3.12.10]
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést!
FIGYELEM!!!! Visszahelyeztük az eredeti koordinátára. A tábla mögötti helyre, az eredeti leírás szerint keresd!!!! [Geoládák v3.12.7]
A KOORDINÁTA ROSSZ! AZ EMLÉKMŰTŐL BALRA, FA MÖGÖTT VAN A LÁDA!
Ha a helyszínre érkező túrázócsapat nem szól, hogy a fa mögött van a láda, 30 méterre a koordinátáktól, akkor soha nem találjuk meg, nem is értem, hogy lehet ekkora eltérés. Valaki átrakta oda a ládát? Vagy csak a ládaoldal nincs aktualizálva? A Naszály megmászására vállalkoztunk, ez volt az első láda az úton (magyar oldalon egyébként ez az 1199. találatom). Bányászvárosból jöttünk mi is, úgyhogy mondhatni témánál maradtunk. Köszönjük a rejtést!
Baktatás a Naszály tető felé. Útközben gesztenye szedés. Megkérdeztük hol lehet a láda, Tomi felemelte az emlékműről az egyik ládát, legnagyobb meglepetésünkre az volt. VALAKI ELVITTE A HELYÉRŐL és letette az emlékműre. KB ÖT MÉTERRE AZ EMLÉKMŰTŐL VAN EGY SZÉTÁGAZÓ FACSOPORT ODA TETTÜK, mert nem tudhattuk, eredetileg hol volt...
Gyerekekkel közös családi kirándulás közben megtaláltuk, köszönjük a rejtést! Bővebben később. Csaba és Tamás [Geoládák v3.12.1]
A mai nap 12km-es körtúrája során az első útba ejtett láda. Könnyű találat volt.
Utólag látom, hogy ezzel a jelenlegi ládagazda összes rejtését sikerült begyűjteni. ;)
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.11.3]
Kicsit kései indulással, biztonságosan "hosszú" csatlakozási időkkel érkeztem Kosd, erdészház megállóhoz. A közösségi közlekedés emberanyagából mindig következtetni szoktam hol milyen lehet a szociális térkép egy része. Most sem volt másképp, és kicsit elbizonytalanodtam jó helyre érkezem e. Aztán leszálltam, és a kutya nem szólt hozzám. A megállóban "tetvészkedtem" egy darabig, majd a Garminnak köszönhetően és megfelelően elindultam valami "y" betűt is magában foglaló utca mentén (Bányai). Könnyed emelkedés vette kezdetét köves talajon. Ami a tapadáshoz jó egy traktornak, az a gyalogosnak nélkülözhető lett volna, de mivel bányászati terep, így kerülgetve a jobban kiálló talpfájást okozó darabokat jó ütemben érkeztem az emlékhelyhez. Leírással összhangban lévő tartalmat elolvastam, oszlopokat fotóztam, neveket megtekintettem, majd átadtam magam a kincskeresés élményének. Aznap csak a telefonra hagyatkoztam, lusta voltam átmásolni a gpx adatokat. A láda egy régebbi kiadású doboz, ami gyorsan meglett. Mivel a Naszály meghódítása volt a cél, hamar búcsút intettünk egymásnak a visszarejtett ládával.
Megtaláltam.
Köszönöm a lehetőséget.
[g:hu+ 2.6.11]
Kosd nagyon kedves, szép kis település. Jártunk itt már párszor, de bányászemlékművet eddig kihagytuk. Most, hála a GC-nek ezt is láthattuk. Köszönjük a rejtőnek.
Mai túránk Noszály nélkül az aszályos Naszályra. A helyszínen derült ki, hogy JungSanyi mindenféle málhahordó eszközét otthon hagyta, így - mivel úgyis csúcstámadásról van szó - átalakultunk Himalája expedícióvá, melyben AltSanyira (mai nap TenzingSanyi) hárul a serpa szerepe, míg JungSanyi HillarySanyivá avanzsált. GCKBE lett az alaptábaor, ami könnyed bemelegítés volt. A láda hamar meglett, így folytattuk utunkat az 1. tábor (GCKINA) első részládája felé.
Kosdról indulva, csodálatos időben egy remek körséta a Naszályon. Gyors találat, bemelegítésként és egy kis önbizalom szerzés az előttünk álló egésznapos túra előtt. Köszönjük! előtt
Gyerekes találat úton a Naszály csúcs felé. Sajnos a csúcsot nem sikerült elérni, irtó meleg volt, a 4 és a 7 éves kezdte feladni, így inkább visszafordultunk a teljes lincshangulat előtt...
Megtaláltuk ! 🙂
A sorompó előtt parkoltunk egy kellemes sétával elértük az emlékhelyet, melyet szépen rendben tartanak. A ládikó könnyen meglett, a log "füzet" betelt az előttünk járók egy papírlapra loggoltak.
A GCKKB felé folytattuk utunkat. Köszönjük a lehetőséget!
Ma igazi mindenes volt az időjárás. Volt eső, hódara, hó, szél, napsütés. Kosdról indultam ez volt a mai nap első ládája. A láda könnyen meglett. Köszönöm a rejtést!
Naszály túra. GCKBE, GCFBF, GCNaTe, GCKiNa és GCKKB ládák keresését fűztük fel mai túránk útvonalára. A Kosdi pihenőhely menedékházától kiindulva tettük meg a túrát 20 km/900 m szintemelkedéssel.
Igényesen, szépen karbantartott az emlékhely, szomorú történettel. Köszönet a rejtésért.
Megkapó emlékmű a Naszály lábánál. Kicsit borongós, de reménykeltően korai időpontban értünk ide. Mindig elfog a rossz érzés, amikor a bányász szakma jut eszembe. Számomra elképesztő teljesítmény a föld alatt (vagy akár földfelszínen) testi erővel végzett ilyen jellegű tevékenység. Erre jönnek még a levegőtlen, robbanásveszélyes, vízbetöréses és egyéb veszélyekkel bővelkedő munkakörülmények...
Szomorú mementója az emberi telhetetlenség és butaság örök érvényűségének. Köszönöm a hely bemutatását és a rejtést.
Mai napunk első találata, ahol a ládát nagyon könnyű volt megtalálni. Érdekes, hogy a kerítés már nem létezik az emlékmű körül - gondolom akkor bontották le amikor a kopjafákat emelték. Érdekes volt a két francia nyelvű tábla is - szép a Francia Intézettől és a Követségtől is, hogy még mindig megemlékeznek erről a régi tragédiáról Köszi a rejtést!
Nagyon igényes az emlékmű lapja, nagyon tartalmas és információ dús. Érdekes és közben szomorú is. Köszönjük, hogy megismerhettük a bányászok történetét.
Remek, közel 23km-es kirándulást tettünk a Naszályban Eszterrel. Előbb rekkenő hőségben, majd hirtelen leszakadó nagy esőben.
A legnagyobb melegben értünk ide. Jó volt kicsit megpihenni az emlékmű melletti padon. Közben elolvastuk a hely történetét. Apám bányamérnök, gyerekkoromban ő is sokat mesélt mindenféle bányászszerencsétlenségről. Kemény meló ez. Köszönjük a rejtést.
Szeretem az ilyen helyen lévő emlékműveket. Karbantartás jelzőt nem írtam rá a papíromra,így nem fordítottam rá figyelmet,hogy mi a baj. Nekem nem tűnt fel semmi probléma.
Az előző esti-éjszakai esküvői buli után a korai kelés kizárt volt. Távolabbi, vagy multi ládáról szó sem lehetett, de végül is jó döntésnek bizonyult ez az emlékműves láda.
Ahhoz képest hogy zsákfalu meglepően nagy volt a vasárnap délutáni forgalom Vác felé és az ellenkező irányba is. Kosd takaros, rendezett faluképet mutatott. A turistajelzések korrekt módon felfestve.
A láda egy kis domb tetején árválkodott,mindenféle álcázás nélkül.
Logoláskor már hallatszott a vihar közeledte, de jól is esett egy kis futás vissza a faluig.
Megtaláltam, köszönöm a lehetőséget. A többit majd otthonról :) [g:hu 1.5.3y] [wapon beküldött szöveg]
A Naszály-tetőre menet esett útba ez az emlékmű a ládával együtt, melyet könnyedén megtaláltam. Pihenésképpen fotózgattam, elolvastam az ismertetőtáblát, majd a kikövezett "Bányai út"-on gyalogoltam tovább felfelé a hegyre...
Köszi a rejtést! :)
Naszályi kirándulás első ládája.
Napsütésben, kis szélben, színes levelű fák között, zörgő avarral a lábam alatt....nagyszerű nap volt.
Geocaching nélkül ezt a helyet nem ismertem volna meg.
Köszönjük a rejtést! Kicsit várakoznunk kellett, hogy az előttünk lévő keresők is megleljék, de aztán sorra kerültünk. - GPS-nélküli ládavadászók: Zsófi, Gábor és Csaba
Hósszú ideje szemezek ezzel a ládával, most eljött az idő mert amúgy is kell edzenem egy versenyre így bringával terepen közelítettem.
Megdöbbentő, hogy egy kis emlékhely valamint a néhol látható vas és beton maradványok őrzik csak az egykori bánya nyomait, és szomorú emlékét.
Csatlakozom az előző keresőhöz, a ládát mi sem találtuk. A környék látványosan felforgatva, a valószínűsíthető rejtekhely környékén vandál módon kővel felhasogatott fákat találtunk. Az üres rejtekhelyről kérésre küldök fotót, a környékről készülteket ide is feltöltöm.
A GCWALK esemény keretében.
A túra Garmin Adventure formátumban itt érhető el: http://adventures.garmin.com/hu-HU/by/alanthewild/gcwalk-6-naszaly/#.VoEL_BXhC71
Ládakarbantartás.
A törött tetejű doboz helyett újat vittem, a logbookot kicseréltem. Az ajándékokat némi aprósággal kiegészítettem.
Az adott koordinátán továbbra is kereshető.
De szerencsés ez a bánya, ha csak ennyi áldozatot követelt működése során! Igaz, nem sokáig bányásztak itt szenet. És persze egy emberélet is túl sok.
Nagyon érdekes a leírás.
A ládára sajnos valaki "okosan" rátett egy hatalmas követ. Egy erősebb doboz is berepedt volna, hát még ez! Kő és műanyag nem kompatibilis! Egy darabka kitört a tetőből. :-( Nagyon jó lenne mielőbb kicserélni, mert tönkre fog menni az esős hónapokban.
Természetesen a gazdag kezdőkészlet ajándékai nem azonos értékűre cserélődtek az idők során. :-(
A Naszályra indultunk kis barátommal, Bendivel. De csak a Násznép barlangig bírtunk felmenni. :) Kosdnál tettük le az autót a menedékháznál és örültem, hogy már rögtön a túránk elején ráakadtunk a ládára. A méhekkel megküzdöttünk, és büszke vagyok rá, hogy GPS nélkül találtuk meg a nagy bozót ellenére is. Igyekszem fotót is mellékelni majd. Köszönjük a rejtést!
70 km kerékpár edzés 500 m emelkedéssel a Vác - Rád - Vác - Kosd - Vác útvonalon 2 új ládával. Ma is a hőség előtt igyekeztem lebonyolítani az edzést.
Rám, Magashegy sikeres megtalálása és az ottani méhek elkerülése után ismét Vác felől indultam Kosdra. A felől közelítettem a jelzésre, a méheket így is nehezen kerültem el.
A láda azonnal meglett. Logoltam, és az egyre erősödő hőségben igyekeztem vissza Vácra.
Az ajánlott parkolótól a Naszály teteje volt a cél, közbeeső ládák felkeresésével.
Szép, karbantartott az emlékmű. Ez is egy olyan hely, amiről a geocaching nélkül nem tudtunk volna. Köszönjük.
A tegnapi getei séta után ma egy naszályi. Ott gyalogosok jöttek szembe, ma csak négy autó (?), ma viszont végig napsütésben vitt az utunk és pazar kilátásban volt részünk (már persze egy kicsit fenntebbről). A pár centis hóval fedett kövesút azonban igen csak megdolgoztatta a lábainkat.
Séta a Naszályon, kosdi indulással. Szép napos, bár kissé szeles idő volt. Igényesen kialakították az emlékhelyet. Az aknabejárat azért megmozgatta a fantáziánkat. :) Köszi.
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.4.30x] [wapon beküldött szöveg]
Kosd-Katalinpuszta túra első találata. Igazi spirituális hely, el kell képzelni a régi idők életét, az akkori embereket, átérezni a tragédiákat. Érdekes, hogy a GPS először teljesen máshová vitt, lehet hogy az itt időző lelkek zavarják a vételt?
Többször jártam már eme emlékműnél Naszályi túráim során, most ismét itt túráztunk, így gondoltam a ládát is megkeresem.:-) Az autót Kosd szélén támasztottuk le és nekiindultunk a borús időbe, kb 600 méterre a ládától elmentek a műholdak, így a gps megállt mint a szög. gondoltam majd mire odaérünk az emlékműhöz, amit amúgy az utóbbi időben eléggé kiépítettek majd visszajön a jel, de nem jött. Végül a gps-t térképnek használtam és így találomra kerestem a ládát a hint alapján, de gyorsan meglett, szerencsére nem tucatszám vannak a tuskók.:-) Így kicsit kalandos lett a találat.:-)
Galgamente 30 teljesítménytúra után még maradt egy kis kilométerhiányunk, úgy látszik, mivel elugrottunk ezért a ládáért. Én is gondolkodtam egy rejtésen ide, kosdi bányászmulti egyik elemeként, de megelőztek. Jobb is, így nekem +1 megtalálás :-) Népes, jófej, kutyás ládászcsapattal találkoztam a helyszínen, csoportosulásos helyzet volt. Köszönjük a rejtést!
Köszönjük a rejtést, és a segítséget kesser társainknak. Kicsit forgalmas volt a láda és az igazsághoz hozzátartozik, hogy ezt a ládát nem is terveztük mára :) így ha nincsenek a lelkes kesserek, simán hazamegyünk a találat nélkül. Természetesen Dorisz és Beni is velünk volt.
Mi már megtaláltuk reggel, de ott jártunk délután is, újdonsült kesser társakkal, sok kutyával, forgalmas hely lett :)
Jó kis nap volt!
köszönet a rejtésért.
Az ajánlott parkolóból indultam a zöld jelzésen, az út nagyon sáros és csúszós volt. Az emlékmű és környéke rendezett a kopjafákon kis koszorúk vannak. A tegnapi esők után minden vizes, a rejtek felé kaptam is egy adagot a nyakamba :)
Köszi a rejtést
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.4.30x] [wapon beküldött szöveg]
Kellemes kis séta volt a megadott parkolótól. Köszi, hogy megmutattad a helyet. Murus, Cica és Johanna
Már 6 éve is megvan annak, hogy utoljára a Naszály útjait jártam. Azon az - eddig - utolsó úton is jártam itt, az emlékműnél. Azóta nagyon sokat változott a szűk környezete - előnyére. Még nem voltak sem a kopjafák, sem az ismertetőtábla. Tényleg nagyon igényes lett az emlékhely, olyan európai. Ez a szénmező nem volt túl jelentős a hazai széntermelés összességében. Hogy ez mennyire igaz, az is jelzi, hogy az eocén-program beindításakor már nem nyitották újra. Külön öröm, hogy a ládához vezető csapás mentén látható valamennyi az egykori romokból. Macek medvénk jött velünk a mai túrára.
Kerékpáros találat.
Feleségemmel kerestük fel a helyet. A Naszály történelmének egy újabb darabját ismerteti meg a láda, örülök, hogy végre erre is gondolt valaki.
A megtalálás után földúton átkerekeztünk - na, jó gyakran tolás üzemmódba - Rádra, a Magas hegy ládájának felkereséséhez.
Családi körben elkövetett Naszály környéki ládázás. Örültünk Kokó új ládáinak mert végre egy jó apropó volt picit kimozdulni a gyerekekkel. Kellemes séta és találat a bokros részen. Köszönet!
Az ajánlott parkolóban álltunk meg, és sorban megkerestük a KBE, KBB és NATE ládákat. Szépen kiépített út vezet a bányához, és nagyon szép az emlékhely. Köszönjük a rejtést!
köszi :) valószínűleg Mr. Zergéék fejezték be a falatozást, amikor érkeztünk. Utána viccelődtünk, hogy a Nagy-Kő-hegyi ládáért "köszönetet mondunk", ha utolérjük (nagyon megszívtuk, rossz időben jártunk ott, csúszott mint a fene). Persze ez csak vicc :) Maga a hely nagyon szép emlékhely, a QR-kódos játék meg vicces a tanösvényen (kár, hogy szétvésték itt-ott).
Meg van, részletesen késöbb... Üdv Mr Zerge. [wapon beküldött szöveg]
Régebben kirándultunk már erre, ismerős volt a helyszín. Mivel már néhány héttel ezelött családi kirándulást tervezetünk erre a napra, az új ládák megjelenése rögtön kijelölte a vasárnapi kirándulásunk helyét.
A szokásos erdei terepekhez képest meglepően sok turistával találkoztunk, mint utólag kiderült, kesserrel is. :-)
Megtaláltam. Köszönöm a rejtést! [g:hu 1.4.30x] [wapon beküldött szöveg]
A helyet ismertem már, de 5 évvel ezelőtt jártam arra. Most épp arra vitt dolgom, kis kerülővel megtaláltam. A GCKKB-re sajnos nem volt már időm, de egy körben keresni érdemes lett volna.
Nagyon jó a rejtés, szépen gondozott az emlékmű. (Tollat nem találtam a dobozban, de hagytam benne egy ceruzát.)