WAP
A dobozt egy, a területen lévő magas tereptárgynál keresd!
9 cm átmérőjű doboz, benne a logfüzettel, és az ajándékokkal.

A ládába TravelBug
nem helyezhető.
Ládatörténet
2015.05.22. Az elmúlt hét végén a láda elveszett, de köszönhetően Keményfi Balázs közreműködésének ismét kereshető!
Bacsó
2014.11.16 7:30 Rossz koordinátákkal jelent meg a láda helye, amit most javítottam! Sorry!
Megközelítés
Drávasztáránál a következő ponton kell
N 45° 49,391' E 17° 49,322' 120 m [GCrev+I] a főútról lekanyarodni és felhajtani a töltésen lévő aszfaltos útra. Az út jó minőségű, de keskeny, ezért óvatosan vezetve a következő elágazásnál kell balra fordulni
N 45° 49,441' E 17° 46,790' 120 m [GCrev+II].
Erre a szakaszra, ami közel 4 km hosszú, engedéllyel lehet behajtani, illetve célforgalom tábla van kitéve. Én behajtottam a területre, mondván Révfaluba tartok, igazából a falut másképp nem is lehet megközelíteni! Természetesen ezt mindenki a saját felelősségére tegye!
A parkolást közvetlenül a láda mellett megteheted!
Behajtási engedélyt a drávasztárai gátőrházban
N 45° 49,030' E 17° 49,522' 123 m [GCrev+Épület]
(ha ott vannak), vagy Pécsett a Vízügynél (Pécs, Köztársaság tér 7.) munkaidőben lehet váltani. Kerékpárral, gyalog a gát természetesen szabadon használható.
Bevezetés
Ezt az aprócska falut nem én fedeztem fel, hanem Kocsmár Zsolt barátom, munkatársam. Sokat túrázunk együtt és külön is és egy ilyen kirándulás keretében vetődött ide a barátom.
Így született ez a dobozka.
Révfalu
Nem hittem el, hogy létezik még ilyen eldugott helye hazánknak, a falunak jelenleg két lakosa van. Festői környezete szinte háborítatlan. Ezt elősegítette az elmúlt évek során érvényben lévő határzár, melyet mára feloldottak. A falu épületei jelenleg hétvégi házakként használatosak. A település a Dráva árterében van, ez is lett a veszte a falunak, 1972-ben egy árvíz mosta el a helyet.
Révfalu - horvát nevén Drvljanci - Baranya megye déli részén, az országhatár közvetlen szomszédságában, a Dráva mellett, a Duna-Dráva Nemzeti Park területén helyezkedik el.
A falu az elnevezését a magyar rév, azaz átkelőhely szóból kapta, létezése 1289 óta ismert. A török hódoltság alatt is lakott település volt. A Rákóczi-szabadságharc alatt elnéptelenedett, ezt követően horvátok telepedtek meg itt.
1910-ben a kis Dráva-parti falunak 192 lakosa volt. 48 magyar és 135 horvát. Az 1939-ben a szomszédos Zokoga -muzsikus cigány- településsel együtt több mint 300 lakója volt (104 horvát, 99 magyar, 92 cigány és 4 német). 1970-re ez 75 horvát és 19 magyar főre csökkent. A '80-as években már csak 9 volt lakóinak száma, majd elnéptelenedett. A XX. sz. elején a faluban 80-90 tehenet, 70 lovat, 110 disznót tartottak.
A falu kápolnáját -ami igazából egy harangláb- katolikus hívek emelték 1925-ben. A 85 kg tömegű harangjával egyetemben Jézus Szentséges Szíve Felmagasztalásának napján szentelték fel. A kápolna búcsúját azóta is e napon tartják, melyen találkoznak a még élő egykori lakók, leszármazottaik, illetve a jelenlegi révfalusiak.
Cikkek a faluról:
1972-ben jelent meg a "Meghal ez a falu" című újságcikk, amelyből megismerhette az ország olvasó közönsége, hogy Baranyában újabb Gyűrűfű sorsára jutott község elnéptelenedése várható. Révfalu lakóinak száma napjainkban a 20-at sem éri el, ahol a 16 évesen aluliakat már hiába keressük a mintegy 700 éves írott múltra visszatekintő kisközségben.
Majláthpuszta térségében hatszáz ember segít a környező községekből, és 250 vízügyi dolgozó van állandó szolgálatban. A közelben Irma majort hétfőről keddre virradó éjszaka kiürítették. Nem öntötte el, de körbefogta a víz. Ugyanilyen helyzetben van Révfalu község is--amelyet most már inkább szigetnek illenék nevezni: kizárólag csónakkal lehet megközelíteni. Az embereket nem költöztették ki a településről, mert a mérések szerint még a várható maximális vízállásnál sem lesznek veszélyben a házak. A révfalusiak keddtől kezdve csónakon kapják az élelmet, az ivóvizet és a legszükségesebb felszerelési tárgyakat...
1985 Rockebauer Pál: Kilenc Ember Faluja
Révfalut, ahol Bukovácz Mihály minden délben megkondítja a harangot, nem is nagyon régen még néhány száz ember lakta. Mostanára kilencen maradtak, pedig lakható háza még vagy kétannyi, határa termékeny. Ám nincs szilárd, egész évben járható útja, ami összeköti a közeli Drávakeresztúrral, vagy Drávasztárával. A falu népe: két magányosan élő idős asszony és három házaspár.
Újraélednek a kihalt települések
Ma már túl nagy a forgalom az egykor a térképről törölt faluban
Forrás: Dunántúli Napló -- Baranyai Tükör 2003. szeptember 24.
Egy korabeli megyei tanácsi döntés értelmében 1978-ban tizenkét baranyai kisközség neve került le a térképről, köztük Kán, Gorica, Monosokor, Kisújbánya vagy éppen Révfalu. Ezeket a falvakat akkor a közeli településhez kötötték, amolyan utcanévként. Így lett például Hetvehely utcája Kánból, vagy vonult be a szilárd burkolatú út híján Bükkösdre a közeli kis település, "Gorica utca" néven.
Forrás:
Révfalu
Kellemes időtöltést, jó szórakozást!