Elhelyezés időpontja: 2016.04.16 16:30
Megjelenés időpontja: 2016.04.17 01:31
Utolsó lényeges változás: 2019.11.12 10:08
Utolsó változás: 2019.11.12 10:10
Rejtés típusa: Multi geoláda (3H+1V)
Elrejtők: Kokó, Ancs
Felhasználó: Kokó Nehézség / Terep: 2.0 / 3.5
Úthossz a kiindulóponttól: 11000 m
Megtalálások száma: 76 + 4 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.3 megtalálás hetente
Forrástúra a Börzsöny egyik legszebb részén. A fokozottan védett terület miatt az első ponton találjátok a 10x15x6 cm-es dobozt. A 2. ponton 2x10 cm méretű táblát, a 3. ponton PET előformát és az utolsó ponton pedig kindertoji sárgája árulja el a jelszórészleteket.
Mielött elkezded rombolni a környezetet nézz körül! A rejtések nem igényelnek bontást.
Segítségek:
1. fa tövében (nagy, lapos kő közelében)
2. fadarabon tönkben
3. felborult fa gyökérzetében
4. két fa találkozásánál
A túra útvonala fokozottan védett területen vezet, ezért a kijelölt turistautakról tilos letérni!
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Megközelítés
Mivel minden pont publikus, így a parkoló is csak ajánlott.
Autóval a legközelebbi parkolót Kemencén, a Fekete-völgy panziónál találjátok. N 47° 58,995' E 18° 53,805' 305 m [GCFT+parkoló]
Az ajánlott túra
A Csarna-patak völgyében, a szebb időket látott kisvasút nyomvonalán húzódó BKT jelzéseit követve jutunk el a Hamuházhoz. A Hamuháznál átváltunk a K+ jelzésre, melyen hamarosan elérjük a Hajagos végállomásnál lévő Postás kulcsosházat. Tovább sétálva a következő állomás már a multi első pontja a Nagyréti-kút. N 47° 57,205' E 18° 54,710' 425 m [GCFT-1]
Hangyás-kút
Maradunk a K+ jelzésen. A 2010-es évek elején a forrás melletti fa gyakorlatilag lebontotta a forrásházat. Ezen az állapoton a 2014-es dőlés már nem rontott, csak a megközelítést tette nehezebbé. N 47° 56,685' E 18° 55,506' 595 m [GCFT-2]
Spartacus-forrás
A Rakodót elérve átváltunk a P3 jelzésre.
A foglalatot a Spartacus Újpesti Természetbarát Egyesület építette 1959-ben. A neve azelőtt Cserép-kút volt. A forrást a mostani térképek már időszakos forrásnak jelölik, de '82-ben még biztosan működött. A '99-es útikönyv azt írja, hogy a Spartacus-forrás tisztogatásra szorul, és hogy merítős forrás. A forrásból szivárgó víz inkább csak az útból csinál sarat. N 47° 56,613' E 18° 56,069' 810 m [GCFT-3]
Bene-kút
Utunkat a K3 jelzésen folytatjuk az utolsó pont felé. A Bene-kút egyébként rejtélyes, mert a 60-as évek térképein, útikalauzaiban egyáltalán nem említik. 1983-ban kiadott térképen már létezik, de hogy kik és mikor építették, azt nem sikerült eddig megtudni. N 47° 56,946' E 18° 55,629' 580 m [GCFT-4]
-------------------------------------------------------------------
Bár ezek a források kimaradtak a BDT sorozatából, talán mégis tetszeni fog a séta mindenkinek!
A 3. pontot majdnem pont négy évvel korábban, 2017 március elején szedtük össze, azóta szemezgettünk a multi további pontjaival. Most kifejezetten erre fűztük fel a tervünket, begyűjtve még pár olyan börzsönyi geoládát, amely valahogy mindig kimaradt.
Köszönjük a rejtést!
OFF: A láda sajnos törött az első ponton, a logfüzet pedig teljesen el van ázva! A koordináták nagyon pontosan mutatnak egy szép nagy lapos kőre, de a doboz arrébb van pár méterre egy másik kő alatt-mellett! A mellékelt fotó mutatja.
Az első és a harmadik pontot még két tavalyi börzsönyi túrámon találtam meg.
A mai napra terveztem a hiányzó pontokat és egy másik félig bejárt multi befejezését, valamint három másik láda megkeresését. Jó kis túra lett, sok élménnyel, csak éppen a Forrástúra két pontjánál nem jártam sikerrel. A Hangyás-kút környékén sajnos sok kifordult fa van, itt nem csak a jelszóhordozót, de magát a forrásházat sem találtam.
A Bene-kút meglett, de egyik könnyen mozgó kő mögött sem volt semmi a forrásház elején. A hiányzó jelszórészleteket a legutóbbi megtaláló adta meg, így tudtam a találatot bejelenteni.
Aztán Koko bejegyzése alapján rájöttem, hogy a tavaly kinyomtatott leíráshoz képest, ami nálam volt, éppen ez a két rejtés lett módosítva, ezért nem találtam egyiket sem.
Az első pontot januárban nem találtuk meg, így feladtuk. Akkor a fotók alapján egy kessertárs segített az 1. pont jelszavával, közben kiderült, hogy esélyünk nem volt megtalálni a havas, jeges területen. A 2. ponttól lefele jövet a K+ nehezen járható a K? elágazásig. Most éppen a 2. 4. pontot keresve, azok meglelhetőek, de a 3. ponton nem találtuk sem fenn a gyökéren, sem a leomlott köves földben a PETlinget. Gyors telefonálás következett (ez csoda a Börzsönyben) és sikerült a jelszórészletet megszerezni. Jobb híján egy kis kőre felírtuk a jelszót és három nagy kővel eltakartuk. Akkor még a jelszórészlet nem volt száz százalék (nem tudtam logolni net hiányában), de később a logolás sikerült, a kövön a jó jelszórészlet olvasható. Köszönjük a remek túrát!
A Feketevölgyi panziótól indultunk. A patak elmosta a hidakat, a bővíz miatt az átkelés nem ment volna száraz lábbal. Szerencsére a patak bal partján ösvényt taposnak a turisták azokon a szakaszokon ahol a tuloldalon menne a rendes út. Viszont ez nagyon küzdelmes néhol. A visszaúton ezért inkább a gerincen, a piros jelzésen jöttünk. Az 1. pontnál szerintem valaki egy 8-10 méterrel odébb, egy másik szikla mellé rejtette vissza a ládát.
1-4-3-2 sorrendben.
Nagyon klassz kis túra lett volna, ha megtaláljuk a 3. pontot is. Valamint ha nincs ilyen rémisztő, óriási szél. Csak úgy hajlongtak a hosszú bükkök, nagyon félelmetes volt. Aztán jöttek frissen kifordult vagy derékbetört fák a turistaútra dőlve, és akkor már eléggé megrémültünk.
Sajnos pont a 3-as pontnál is volt egy frissen kidőlt, még félig lógó fa. Így nem mertük megkockáztatni a hosszas keresgélést.
A harmadik pont egy korábbi Magas-börzsönyi túra alkalmából már megvolt, most az 1,2,4 pontok kerültek sorra. Oda-vissza huszonsok patakátkelés színesítette a túrát. Az első pont helyén csak egy figurát találtam, hosszas keresgélés után szerencsére megláttam az elvándorolt dobozt jó húsz méterre a hegy felé, megrágva. A füzet persze erősen nedves, de a jelszó olvasható. A lapos kő mellett nem találtam a ládának jó helyet, a szomszéd kő és egy fatörzs közé tettem és raktam rá egy jókora sziklát, ami reményeim szerint nem a ládára támaszkodik. A negyedik pont nekem vagy 20 méterre volt a megadott koordinátáktól (közel az úthoz), de a leírása pontos. A második ponthoz a viszonylag pontos koordináta mellett is szerencsés rálátás szükséges (legalábbis nekem). Lassan sikerül a Börzsöny ládamentesítése (már csak ketten vannak ...). :)
2-1-4-3 sorrendben Királyrétről. Éppen a második pontnál futottunk össze egy kisebb csapat kincskeresővel...
Ja és a "kindertoji" egy méretesebb pótládává alakult át.
Barátokkal a Feketevölgy felől, a kisvasút nyomvonalán sétáltunk fel a hegyre. A pontokat 1,4,2,3 sorrendben kerestük meg. A második pontnál összefutottunk egy keresgélő párral, rajtuk kívül viszont alig láttunk embert.
A multi remekül megtervezett, jó kis körtúra tehető erre építve. Köszönjük a lehetőséget.
Megtaláltam, köszönöm hogy megmutattad! 30km feletti börzsönyi túrám alkalmával. a 2.ponton elakadtam, de a rejtő kisegített, köszönöm. [Geoládák v3.1.2]
Már évek óta szemeztem ezzel a multival, sőt olyan időszak is volt, hogy ez volt az egyetlen kereshető ládám a Börzsönyben. Már tegnapra beterveztük, de végül győzött a lustálkodás. Perőcsényből indultunk neki a túrának és a VILATI-nál értünk le a völgybe. Innen pedig a szinte érintetlen nyugalom birodalmában jártunk. A Hamuházig tartó szakaszon szinte évente végigmegyek, de feljebb már nagyon régen jártam. Az időnk egész a Halyagosig pazar volt: sütött a nap, a levelek susogtak a könnyű szélben, a patak meg csobogott a maga ritmusában. Mire a multit megkezdtük, már két forrást is érintettünk. Úgy terveztük, hogy Királyrétre megyünk le, ezért az 1-4-2-3 sorrendet követtük a pontoknál. Az első pont gond nélkül meglett. Mondjuk a nagy lapos kőből nem látszott sok. A Bene-kútnál nem jártunk sikerrel. A kő mögött üres volt az üreg. Egyértelműen látszott, hogy eltűnt (egyleti cseredobozzal új helyen pótoltam). A Hideg-kútnál el kellene vagy kicsivel több segítség, vagy hagyományos pont, mert ketten nem találtuk 15 perc kutakodás után sem. A dolgunkat nem könnyítette, hogy egy fadarabot kellett keresni a letört ágak között. (A koo-hoz legközelebbi adandó helyre tettem egy másikat.) Innen folytattuk a masszív emelkedést a Rakodóhoz. Ezen a környéken nagyon szembetűnőek a viharkár nyomai még most is. Az út járható, de mindenhol gyökerestől kifordult fákat látni. Már majdnem elértük a Rakodót, amikor nagy brümmögéssel két cross-motoros jött szembe és társaikat keresték. Szolíd szóváltás után otthagytuk őket. Nagyjából ekkorra értünk bele a magasabb régiókat uraló sejtelmes ködbe. Ahogy jött egy kisebb fuvallat, az azonnal szétcincálta a ködöt és sokkal tisztább lett az erdő. De ahogy jött a szél, úgy tovább is állt és a köd ismét beburkolt minket a szűk ösvényen. Már majdnem elértük a Spartacus-forrást, amikor előkerült a másik két természetkárosító motoros. A forrásnál kis keresés után lett meg a palack. Mivel sejtettük, hogy ránk sötétedik, szedtük a lábainkat. Végül a Kecskehát-bércen át értünk le Királyrétre. A túra során három foltos szalamandrát is láttunk. Nózi mackónkat hoztuk magunkkal.
A Vilati-panzió - Foltán-kereszt túrán oda- és visszafelé is szedegettem a pontokat, így nekem az 1-es pont lett az utolsó. A kezdő láda kicsit beázott, megszárítgattam, rendben van most.
Köszönöm, remek túra. A friss jeges-havas (feljebb) terep kicsit nehezítette a dolgot. A GPS meg 20-30 méterrel rendre félrevitt. Az 1-4-2-3 útvonal után felmentem Csóványosra, majd Diósjenőig túráztam. A Csarna-völgyben megfigyelhető volt az un. jégtűemelés jelensége.
Ez nagyon jól esett. Pont egy ilyen túrát terveztem erre a napra. Bár reggel még kissé bizonytalan volt az időjárás, végül aztán tökéletes kiránduló idő lett. A sorrend 1-4-3-2 lett. Néhol kellett kissé keresgélni, de aztán meglettek, kivéve a 2-es pont. Ezúton is köszönöm a rejtő szíves segítségét. A teljes kör a Fekete-völgyi panziótól és vissza 24km lett. Mondjuk ebben volt mindjárt az út elején egy kis eltévelyedés, de erről ne beszéljünk.. :) Köszönöm a rejtést, szuper volt.
Végigjártam a régóta tervezett útvonalat, legutóbb még a multi előtt jártam a környéken. Végül úgy alakult, hogy az első pontra nem maradt idő, így addig egyéb leg marad. (csak el ne hagyjam a többi jelszórészletet:)
A Rakodótól a Hangyás-kútig, illetve a Kőkorsó alatt vannak most durva szakaszok a jégkár miatt kidőlt fák helyén burjánzó vadmálna és társai miatt, nehezen lehetett haladni, de az útvonal többi része kárpótolt. A pontok rendben voltak, a gps kicsit ugrált mindenhol, de a segítségekkel könnyen meglett. Köszönöm szépen a rejtést!
Régóta szemeztem vele. Úgy éreztem van időm és a Magosfáról nem lefele mentem.3-2-4-1 sorrendben. Csak azért,hogy jól állok időben 3-2 nem lett meg. Koko kisegített. 3.nál a jel is olyan rosszul állt hogy a turistaút amin álltam 30 méterre volt. Láda lapos kő nélkül is meglett. K+ jó csalános a háromszögig.
Nem a legjobb időpontot választottam a láda felkeresésére. A patakokban bőven volt víz, és a kövek amin át lehetett volna ugrálni, vékony jéggel voltak fedve. Ettől már az odaút is igen izgalmas volt és a tervezetnél hosszabbra nyúlt. Az első pont gyorsan meg lett. Ládacsere, majd tovább a kettes pont. Nagyon sokáig kerestem, még a rejtőt is felhívtam, de a jelszórészletet nem találtam. Igazából még a forrást se nagyon, bár mindenfelé fojt a víz. A hármas pontig, már megjelent a hó is, jó kéményre fagyva. Talán ez volt a túra legfárasztóbb része. A helyszín már ismerős volt több láda kapcsán is. Az előző logok segítségével gyorsan rátaláltam a rejtekre, bár a palack úgy be volt fagyva, hogy csak a kupakját sikerült letekernem. Itt már éreztem, hogy világosba nem jutok le a kocsihoz, ezért megpróbáltam gyorsabban haladni, ennek okán túlszaladtam a következő kereszteződésen és ezt csak jóval később vettem észre. Az utolsó pontot már félhomályba kerestem. A visszaút tök sötétben, nem tudom hány patakátkeléssel, pici fürdőzéssel, nagyon izgalmasnak bizonyult. Köszönöm a rejtést, és a segítséget.
Börzsönyjárás Királyréttől Szokolyáig. A k+ jelzésen végig a forrásokig, majd a nyeregtől erre-arra, 3-1-4-2 sorrendben. Vizet ma egyik kút sem nyújtott. :( Az élmény és a teljesítmény adta a kör értelmét, a hegység hideg bükkösei már vörös szőnyegen álltak-feküdtek világosszürke, egyenes törzsükkel. Talán ilyenkor a legszebbek...
A logfüzet már régóta rohad, de a jelszórészlet még éppen látható. A dobozt valami nagy baleset érhette, mert alaposan összetört. A többi jelszóhordozó jópofa, könnyen megtalálhatóak.
Első pontot nem találtam, a jelszava segítséggel lett meg. Ezután a 4. pont felé vettem az irányt, itt belebotlottam egy vaddisznó csapatba. 30-40 méterre voltak előttem. :) Az könnyen meglett, majd vissza az elágazásig és fel a rakodó felé a 2-es pontig. A Forrásból nem sok látszik a bedőlt fák miatt, a fadarabot is kerestem egy darabig mire meglett. A pont után van egy 200 méteres szakasz ahol embermagasságú a gaz a turistaút mellett, elég nehezen járható. A 3. pontot én megtaláltam. A forráshoz közelebbi kidőlt fában van az ösvény másik oldalán, bár nekem nem oda mutatott a GPS. Köszi a rejtett!
Az 1. ponton a láda törött, beázott, a logbook pöce szagú, barna lében tocsog. A jelszó viszont olvasható. A 2. pontot kb 15 perc keresés után feladtuk, mert így is csúszásban voltunk az idővel. A végső jelszót kikövetkeztettük.
Köszönjük a játékot!
21 km-es séta a Börzsöny mélyén és magasán. A forrástúrát a Csóványos felől kezdtünk és a Fekete-patak völgyében fejeztük be. Némi csalódást keltett, hogy a 4 forrás közül egy sem volt olyan állapotban, hogy jó szívvel megkóstoltuk volna a vizét, de szerencsére ekkor már nem volt messze a túra vége.
Az 1. ponton Cini szorgalmasan lakmározza a ládát és tartalmát, kereséskor épp a vacsorában zavartam meg, duzzogva odébb is rohant. :) A többi pont rendben, a négyesnél a Kinder-belsőt kissé mélyebbre rejtettem, mert nagyon virított. Köszi.
Urbanj-vel egy szülinapi bakancsos, ládázós Nagy-Hideg-hegyen ottalvós túrán:) A lényeget már Hugi leírta. Nagyon szép az útvonal. Tudtam, hogy figyelni kell majd a Kőkorsótól lefelé, hogy megtaláljuk a járható utat, de nem figyeltünk eléggé. Így sikerült nekünk is a fatörzseken átmászós, völgybe lekúszós, túloldalon felmászós verziót előadni. Izgalmas volt! A pontok megvannak, az első helyen a láda alja törött, és az egerek bejárnak rágcsálni, de még bírja.
Egy szuper szülinapi - bakancsos, hátizsákos, vonaton utazós, gyaloglós, Nagy-Hideg hegyen ottalvós, ládázós - hétvégén nővéremmel. Második napunkat a Nagy Hideg hegyről indítottuk. Spartacus forrás, majd Oltár kő után értünk a Kőkorsóhoz. Innen nehezedett az utunk, a sok viharkárt szenvedett fán átmászni nem volt egyszerű, de megoldottuk, elég hamar sikerült átkeverednünk a jó útra. Minden pont rendben megvan. Az első ponton a láda törött, a tartalmát egy egér megrágcsálta ugyan, de kereshető, a 2. ponton több gyökeret is átnéztünk, de végülis megtaláltuk az igazit. A 3. ponton a PET előforma észrevehető. 4. ponton kinder tojás belső a forrás vizében úszkált, visszatettük a vélhető helyére, a kő mögé. Köszönjük a rejtést, szép út volt.
Ez sem fogott ki rajtam. :) A 4. pontot nem találtuk. Az első ponton a doboz törött. A harmadik ponton a kupak nagyon tetszett. ;-) [wapon beküldött szöveg]
GCBF01-GCBE01-GCFT-GCBF02-GCMUF útvonalon.
Az első 3 pont meglett. A negyedik ponton nem lett meg a jelszó részlet. A képek alapján kérem a találat elfogadását.
Köszönöm!
Azt gondoltuk, hogy a 24 km-es túra időigényes lesz, de hogy ennyire? Reggel, az eljegesedett talajon küszködve a Fekete-völgy Panziótól a Hamuházig másfél óra alatt jutottunk el (a táblára kiírt 35 perc helyett). Innen már javult a helyzet, a továbbiakban a jég helyet vagy igazi, (bár öreg), hó vagy csak avar fedte az ösvényt, így a haladással egészen a visszafelé szakaszig, a kék háromszögig nem volt különösebb gondunk. A kék háromszög érintett szakasza eleinte igen meredek, se le, se fel nem könnyű rajta a járás. A nagyobb baj viszont csak ezután következett Elvétettük az erődpusztulás miatt károsodott/más helyre került ösvényt és csak másztunk-másztunk át a kidőlt fákon, egy előttünk haladó lábnyomot követve, egyre abban bízva, hogy a turistaút előbb-utóbb ránk talál., az előttünk erre járt ember biztos tudta, hova megy. De nem. Csak sűrűsödtek a kidőlt fák, ösvénynek se híre, se hamva. Végül, már majdnem remémyt vesztve, megpillantottuk az utat, vagyis az arra utaló, átvágott fatetemeket a meredekfalú szurdok túloldalán. A kidőlt fák ágazatán átvergőve, egy-egy törzsbe kapaszkodva leküzdöttük magunkat a völgy aljába, átkászálódtunk a patakon, a domboldalon, immár győzelmünk tudatában, felkepesztettünk a megtalált útra. Ezután szépen haladtunk. Ahogy reméltük, mostanra a Hamuház-Fekete-völgy Panzió szakasz is valamivel könnyebben volt járható a nappali olvadásnak köszönhetően és épp napnyugtára sikeresen visszaértünk az autóhoz.
Ennyi kaland épp elég lett volna, de ehhez még hozzájöttek a rejtések! Azokkal is megszenvedtünk rendesen! Az 1. pontnál a segítségnek írt lapos kő vagy annyira lapos, hogy ki sem látszott a hóból, vagy nem is lapos, csak az oldalai laposak. Ilyet találtam a rejtek közelében. A jel 20 métereket ugrált. Gondolom, ez még rosszabb nyáron. Végül Kokó egy másik rejtésének emléke (amit hasonló hosszas keresés után végül nem találtunk meg) vezetett a megoldáshoz. A láda olyan szépen volt visszarakva a helyére, hogy még amikor ott áltam, akkor sem voltam egészen biztos benne, hogy ha az odafagyott álcát sikerül elmozdítani, akkor láda lesz mögötte. De volt! Sajnos, nem örült, hogy felébresztettük fagyos álmából, mint ijedt gyík a farkát, ledobálta a füleit. Elnézést kérünk érte. :-( Logolás, visszarejtés, irány a második pont.
Ott ugyanígy jártunk, vagyis rosszabbul. Bár itt a jel valamivel stabilabb volt, hosszas keresés után mégsem sikerült megtalálnunk a rejtést, pedig nagy valószínűség szerint jó környéken kerestük, mégsem akadt meg a szemünk rajta. :-(
Harmadik pont: már előre féltünk. Igazunk is lett. Itt is csak hosszú idő múlva vihogott ránk a kis galád. Szerencsére nem sikerült annyira visszadugni, mint ahogy volt, vagy lehet, hogy a mozgatástól lepotyogott körülötte az álca, de a következőnek már valamivel könnyebb dolg alesz ezzel a szokatlan, nem túl időtállónak tűnő rejtéssel.
Negyedik pont: az egyetlen ami könnyen ment.
Ilyen ugráló jel és ilyen kicsi ládák esetén vagy konkrétabb segítséget kellene adni vagy a megtalálás nehézségét magasabbra minősíteni. Szerintem ez 4-es vagy akár 4,5-es. Akkor nem panaszkodnék, bosszankodnék a keresésre fordított sok-sok idő miatt, hanem élvezném a kihívást.
Köszönjük a hosszú túrát. A változatos útvonal nagyon tetszett, de a bemutatott források elég gyatrák, ha az embernek nincs csanakja/pohara, nem tud inni belőlük. :-(
A mai börzsönyi túránknak ez a multi adta a gerincét. Ezen kívül a GCBF07 és a GCkkro ládákat szedtük be.
Egy klassz 24 km-es egész napos túra kerekedett belőle.
Összességében egy szép vonalvezetésű multi, jó kis túrázós láda.
Az 1. pontot - a ládát - jó sokáig kerestük, a koo.-k szórtak rendesen, a lapos kő sem bizonyult segítségnek a havas tájban, aztán csak meglett egy fa tövében farakás alatt, ahová rendesen be is fagyott. Mire nagy nehezen kibányásztam két füle sajnos le is törött, bocs! Nekem 18 m eltérést mutatott a gps, én ezt mértem: N 47° 57,209' E 18° 54,714'.
A 2. pontot hosszas keresgélés után sem találtuk, egy kőmezőben a "két kő közt" infó nem igazán segítség.
A 3. pontnál meglett a petling a szűz logbookkal, túl hosszú időt nem jósolok neki, a földodúból hamar ki fogja mosni a csapadék.
A 4. pont rejtése tetszett, frappáns, biztonságos és leírás alapján is megtalálható. Ilyen szempontok szerint lenne szerencsés a többi pont kivitelezése is, mert a koo.-k bizonytalanok, és térerő sincs, hogy segítséget kérjen ez egyszeri kesser.
A hiányzó jelszórészt némi fantáziával kitaláltam.
Komoly ládatúra a szünet utolsó napján a téli napsütésben, aztán a téli sötétségben. A 3. pont nem lett meg, a korábbi logok alapján viszonylag hamar feladtam, de a többi alapján megtippeltem a jelszót. Köszönöm!
Régen tervezett túrát sikerült végre ma végigjárnom. A kisinóci turistaháztól indulva jártam be a kört, kb. 23 kilométert gyalogoltam. Kopogós hidegben indultam reggel, hólepel borította a turistautat. A köd Nagyhideghegy eklőtt egy rövid időre eltűnt, így ma a Napot is láttam. A pontokat 3-4-1-2 sorrendben jártam be. Rosszul kezdődött a kör, mert mindjárt az első pontot - 3-as - nem találtam, pedig a forrásház minden zugát áttúrtam. A Kőkapu környékén már olyan hideg volt, hogy a kabátom megfagyott, minden mozdulatnál zörgött. A Kőkorsó után beleszaladtam a K3 jelzés még meg nem tisztított szakaszába. Jobban körülnézve észrevettem, hogy a N47 56.805 E18 56.227 pontban egy terelőút kezdődik, piros (narancssárga ?) pöttyökkel jelölve, ami a N47 56.845 E18 56.043 pontban csatlakozik ismét a K3 jelzésbe. Ez az út könnyen járható, kidőlt fáknak nyoma sincs.A kinderdoboz a 4. ponton rögtön meglett és rövid keresgélés után az első pont ládájába is logolni tudtam. Segítségül az utánam jövőknek: a lapos kő átmérője kb. 1 méter (kisebb lapos kő is van a forrás közelében) és a rejtekhely kb 40 méterre van a forrástól.
Következett a hosszú emelkedő a K+ jelzésen a Rakodóig. Útközben szintén nem találtam a 2, pontot, a vevő konzekvensen egy kifordult gyökerű fához vitt vissza. Nagyhideghegyet elérve már könnyű dolgom volt 5 kilométer ereszkedés az autóig. Sajnos elfogytak a Börzsönyben a kirándulós ládák...
A túra trackjét elküldtem a rejtőnek, ez alapján kérem a megtalálás elfogadását.
Ötvenkét éves lettem én,
Örömömben,
Túráztam egy jót Kemencén,
Magam, magam ...
Tudat alatt hathatott rám a Víz Világtalálkozó, mivel a GCBF07 - GCKEEM - GCFT - GCBF02 - GCBF01 - GCKKRO útvonalon (bő 23 km) a patakok és források domináltak.
Sajnos a négy jelszóhordozóból csak kettőt sikerült meglelnem, az 1. és a 4. ponton. A másik két helyen is megtettem, amit meglehet, de negyed óránál többet nem áldozhattam, ennyi megálló mellett.
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. Részletek később..
Blue Mali [g:hu 1.5.2x] [wapon beküldött szöveg]
Remek multi!!!
Piroskaa1&Pötyike társaságában kerestem a multi pontjait.
A megadott parkolóból indultunk el. Itt még fagyott, de szép tiszta idő volt.
Csarna-patak jó bővizű volt, így az átkelések is nehézkesek voltak, persze nem Pötyike számára!
1-es pontot Piroska, szinte azonnal megtalálta Mikulás logja, illetve bármilyen furcsa is a pontos koordinátának köszönhetően. 4-es pontot elnéztem, majd mire újraolvastam azonnal megvilágosodtam, így azonnal meglett! 3-as pontot nem leltem 10 perc keresgélés után sem, így hálás köszönet a rejtőnek (köszi Kokó)! 2-es pont is meglett, bár nem ott kezdtem keresni ahol Piroska mondta, mert mondtam, hogy ott biztosan nem lehet! De ott volt, jó odafagyott, természetazonos rejtés! Szerencse, hogy odanyúltam.
Felmentünk a Nagy-Hideg-hegyre, ott a havas időben csináltunk egy csúcsfotót, ittunk egy capuccinót, majd a piros+-on ereszkedésbe kezdünk a parkoló felé! Nagyon sajnálom eme kisvasutat! hihetetlen szép helyen közlekedne, gyönyörű völgyeket érintene! Nem bántam meg eme mai napi túrát! 19,1 kilométer lett a vége, 820 méter szintemelkedéssel!
Remek vonalvezetés.
Zsuzsikával és Ádámmal kirándultunk. Kemence-Feketevölgyi panziótól indultunk. Többször jártunk már a kisvasút nyomvonalán a -en, de mindig tartogat valami érdekeset ez a hely. A romokban lévő sínpár is változik évről évre. A -en az első pontot kerestük néhány percig. Ott álltunk a Nagyréti- kútnál, szétnéztünk és kerestük a lapos követ. Nem volt egyszerű megtalálni. Továbbra is maradtunk a -on és a második pontnál is több lehetőséget találtunk, itt is időztünk egy kicsit. A leírásban említett két kő nincs meg, vagy nem is volt? Egy kő és egy gyökér közé van szorítva a fadarab. Innen a rakodóig volt az út legszuszogtatósabb része. A kidőlt fákat szépen rendezték, egészen jól járható a turistaút. A legkellemesebb szakasz a volt a harmadik pontig. Itt a jelszó is pillanatok alatt meglett. Az Oltár-kő után a -ön ereszkedtünk le érintve a kőkorsó heverészőhelyet. Az utolsó pont után visszafelé is a Lósóska rét után a Csarna-patak és a sínek mentén értünk vissza az autóhoz.
A kör 25 km volt, 620 méter szintemelkedéssel, 4,5 km/ó mozgási átlagsebességgel.
5 óra 40 percet mozogtunk és 2,5 órát álltunk.
A Börzsöny ÉNy-i részén megmaradt 6 láda begyűjtése 27km-en, bő 1300m szinttel.
1-4-3-2 sorrendben. Az út tetszett, a kifolyó nélküli források nem annyira, legfeljebb a kutya tudott belőlük lefetyelni.
A 3. ponton egy úton átfolyó erecske a "látnivaló", a kifordult gyökerek közötti rejtés sem bizonyult jó ötletnek, jelenleg egy ujjnyi vastag gyökér mögé van beszorítva a fadarab, mert a két kőnek már nyoma sincs.
Az első és negyedik pontot csak a leírás alapján lehet megtalálni, próbáltam volna pozíciót mérni, de 20m körüli volt a gps pontosság.
Tetszik a koncepció, én már simán elmentem ezek mellett a források mellett valószínűleg többször is, mit sem sejtve a létezésükről. Például pont egy éve, amikor több órámba telt a háromszögön és a kereszten lejutni a völgybe, azóta nagyon szépen megtisztították az utakat. A rejtés is jó, bár a 2. ponton én sem adok túl sok időt a fadarabkának, csoda, hogy még a helyén van. A képen pedig egy annyira ocsmány látogató, hogy az már szép.
.com-os ládákkal kombinált körtúra királyréti indulással-érkezéssel. A láda koordináta nagyon pontatlan, Mikulás logja segített a megtalálásban. Újra és újra megdöbbentő találkozni a fagykár okozta hatalmas mértékű erdőpusztulással.
Csodaszép kis börzsönyi túrát tettem ismert helyeken, melyeket bármikor szivesen látogatok fel újra és újra. A Vilatinál parkoltam és 16.5km volt a pontokat sorban szedve az ajánlott útvonalon. Szépen haladtam és a pontok is meglettek maximum 5 perc alatt. Az első pont koordinátája nekem is pontatlannak tűnt, de abban a völgyben gyengébb a jel. Mindenesetre segítségként: a forrást elhagyva (jobb oldalra esik) az úttól jobbra esik a láda is, nincs messze a turistaúttól olyan 5-8 méterre tippelem. A fák között lévő lapos kő lett meg előbb, onnan 2-3 méterre lehet a láda. A többi pont sima liba a leírás alapján. Köszönöm a lehetőséget. Jól esett egy kései ebéd a falújított Vilatiban (Feketevölgyi Panzió).
A rejtések ideiglenes jellegük lehetnek, mert az erdészeti munkálatok átalakíthatják a rejtések környezetét szerintem pl. 2.pont környékét. ; 4.pont hóemberére.
Köszönjük a rejtést!
A Kisinóci Turistaháztól indultam és nehezen de összejött. A túra remek helyeken vezet végig, de nem egy egyszerű feladat megtalálni a pontokat. A hossza 26 km lett 1100 m feletti szinttel.
Köszönöm a rejtést!
BORZ(asztóan hosszú) F(orrás)T(úra) során ott sétáltam Kokó mellett a rejtés pillanataiban. :)
Szuper kis körséta volt, 28 km-el és 1500m szintemelkedéssel Királyrétről indulva.
Reggel még bizonytalan volt, hogy meddig jutunk ma, nem volt túl sok információ az utak állapotáról. A Csóványoson azonban a legfrissebb tábla szerint minden célterület járható, így sikerült az összes eredetileg tervezett pontot kirejteni.
Az utolsó emelkedő a kék kereszten már nem esett jól . :)
Elképesztő mértékű rombolást csinált a jég, s ahogy elnézem, még évek fognak kelleni, amíg minden terület ismér járható lesz, ha egyátalán...
Köszi
Vilati - Hamuház - GCFT (1-2-4-3, közben Kőkorsó és Oltár-kő) - Rakodó - Nagy-Hideg-hegy - Inóci-nyereg - GCBE05 - Bányapuszta feletti nyereg - Hamuház - Vilati 26 km kirándulás.
Az útvonalat (más kombinációkban) gyakran járom, szeretem. Pár éve - még a jégkár előtt - túrasível síeltem le a Kőkorsónál, és mentem fel utána a Rakodóhoz.
A bemutatott források kevésbé vonzóak: nem, vagy csak nagy szükség esetén lehet belőlük inni, a Hangyás-kút helye pedig csak a szivárgó vízről vehető észre.
A műholdjel a 3. pontot kivéve eléggé ugrál (mély völgyek, erdő), így a rejtésnél és a keresésnél is lehet 10-15 méter hiba. Segítő szövegek nélkül ez eléggé lehangolóvá teszi a keresést. Térerő pedig nincs, így segítséget se lehet kérni.
Az 1. ponton 35 perc után találtam meg a dobozt (olyan helyen, ahol a csx 20 métert mutatott). A 2. pontnál szintén eltöltöttem ugyanennyi időt. A kép mutatja, milyen helyen kotorásztam. A 4. pontnál szerencsére negyed óra keresés után nem hallgattam az egyetlen tanácsra ("ne bonts"), és így meglett a tojás. A 3. pontnál a jó műholdjel miatt csak 10 percet kerestem. Nyilván én vagyok gyakorlatlan és ügyetlen, meg a csx is egy vacak, de szerintem egy 4 pontos multinál 95 perc kotrás túl sok. (Tipikusan olyan láda, ahol az ember újra megfogadja, hogy abbahagyja a játékot, és csak lazán kirándul ezután.)
Update: Kokó írta, hogy a letöltött pontok description részében vannak a hintek, amik sokat segítettek volna. Sajnos én kapkodtam otthon, nem töltöttem fel a pontokat a gps-be, csak gyorsan kinyomtattam a leírást. A pontokat menetközben pötyögtem be a gépbe, de a szövegben a hintek nem jelennek meg. Kokó be fogja írni a wap-ba is az ilyen papíralapúak kedvéért, mint én. (Megtörtént.)
A Vilatinál parkoltam majd az első pont után, hogy a fekete levest mihamarabb benyeljem a P3-ön felmentem az Oltárkőhöz, aztán K3, K+ úton vissza a völgybe. Kellemes meglepetés ért, mert az útvonalat végig kitisztították!
Köszönöm a Rejtők fáradozását!