Elhelyezés időpontja: 2016.05.21 14:35
Megjelenés időpontja: 2016.05.22 09:51
Utolsó lényeges változás: 2016.05.22 09:51
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: schwEster, Fairy
Felhasználó: schwEster Nehézség / Terep: 3.0 / 3.5
Úthossz a kiindulóponttól: 1000 m
Megtalálások száma: 78 + 1 sikertelen + 1 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.3 megtalálás hetente
WAP ON
Vékénytől délre, szurdok szegélyén haladó gyalogút mentén, vízszintes fatörzs gyökerei között találod a geoládát (0.24l). A főutca déli végétől a völgyvonalat követve jutsz el a kincsig.
WAP OFF
Bevezető
A Kelet-Mecsek egyik alig ismert, ám annál vadregényesebb szurdokvölgyébe látogatunk.
Rejtés
Geoláda lábmagasság alatt (0.24l). A dobozban csak naplófüzet van.
A ládába TravelBug (még) nem helyezhető.
Kelet-Mecsek
Kedveskedve Kerekerdőnek is hívják a Dél-Dunántúl legnagyobb összefüggő hegyvidéki erdejét, amelyet évtizedek óta át- és átszelnek a jelzett turistautak: hatszázas hegycsúcsok, bővizű források, csobogó patakok. De a jelzésfestők (még) nem jutottak el mindenhová...
A PCkol
A Völgységi-patak déli oldalvölgyével, a ritkán járt Csepegő-árokkal párhuzamosan egy olyan vadregényes szurdok vágódik be mélyen a kovás mészkőrétegekbe, amelyről még a gyakorlott Mecsek-járók közül is kevesen hallottak. Még kevesebben járták be, pedig igen látványos túrát tehetünk Vékényből indulva, a Vörösfenyő-kulcsosháznál visszafordulva egy útra felfűzve a két különleges völgyet.
Megközelítés
Autóval érkezve érdemes a Polgármesteri Hivatal és a buszmegálló környékén parkolni - ahová tömegközlekedéssel is eljutunk. N 46° 16,236' E 18° 20,547' [GCPCPC+PARKOLO] Ezután Vékény főutcáján délre sétálunk az aszfalt végéig, ahol meglátjuk az útjelző táblát. Innen kövessük a völgyvonalat! Az alsó szakaszon a szurdok szélén, a nyugati oldalon szekérút kapaszkodik felfelé, de a felső részen inkább ösvényen, vadcsapáson lehet gyalogolni.
Ha körtúrát tervezünk, akkor addig kapaszkodjunk felfelé a völgyben, amíg a Sárga sávval jelzett turistaútra érünk. Visszatérni a Zöld kereszten tudunk.
Sikeres kincskeresést!
Az Elnökség úgy döntött, hogy sem a teljes, sem a rövid név nem kompatibilis a játék szellemével (Zsidó pokol, GCGOJ), ezért ebben a formában nem jelenhet meg a láda. A tartalommal továbbra sincs semmi gondunk.
Ennek értelmében a láda teljes és rövid neve is megváltozott.
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
-
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
-
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Kerestem egy ideig, mire megláttam a vizszintes fatörzset, ami valójában egy élő fa. És tényleg vízszintes. A láda leánykori nevével nem lehetne bajunk, mert ezt a területet így nevezik. Le is fényképeztem. Kolozsvárt is szeretnék másként hívni egyesek ... meg Fucking-ot is. Néhány száz évig mindegyik megfelelt. Most nem. A rövid név kifogás jogos(abb). :)
Megtaláltam.
Köszönöm a lehetőséget.
Itt lakok a mellette levő helységben, és a ládázás nélkül nem hiszem, hogy ide jutottam volna. Gyönyörű! Ide hóolvadás vagy egy nagyobb esőzés után érdemes jönni mikor több viz van a patakban.
A láda helye adja magát, ott is van ahová írva volt.
Történt egy kis malőr is. Jól beírtam magam a füzetbe, mindent visszaraktam a helyére, és már elindulva lefelé jutott eszembe, hogy a jelszót meg sem néztem. :-) De kijavítottam a hibámat.
[g:hu+ 2.5.7]
A helyszínre gyorsan elértünk, de ott annál több időt eltöltöttünk a kereséssel: sajnos nem lett meg. Igazából a koordinátákhoz közel egyetlen kidőlt fa volt, aminek gyökere is volt, de azt háromszor is megnéztük, és nem találtunk ott ládát. Aztán járkáltunk egyre tágabb és tágabb körzetekben, átvizsgáltunk rengeteg helyet, de semmi.
Egyébként szép hely. Ma inkább tyúkpokolnak lehetett volna nevezni, ugyanis a falu végén épp akkor vágtak le egy vagy több tyúkot, amíg mi a szurdokban jártunk. Visszafelé már csak azt láttuk, ahogy kopasztották. Amúgy ami még nagyon tetszett a faluban: az egyik kis ház falának tövében szépen sorban, nyugodtan ott üldögélt kb. 3 macska, 2 kutya és még 3 macska, de lehet, hogy a számokban tévedek. Aranyosak voltak, de sajnos amikor megálltunk az autóval, és le akartam őket fényképezni, szétrebbentek.
Sajnos a megadott koordináták közelében egyetlen vízszintes fatörzs sem volt, sok lejtős kidőlt fát kineveztünk vízszintesnek, átkurkásztunk, aztán a tágabb környéken is minden gyökeret kikutattunk. Sehol semmi. Kár, mert ez a hely csodás, jó lett volna valós megtalálással megkoronázni az élményt. A feleségem az utóban maradt a gyalogösvény kezdeténél, amíg mi kutakodtunk, falusiak jöttek ki az erdő széléig, és az autótól pár lépésnyire vágták el két tyúk nyakát. Nem vagyunk hópehelykék, de ez mégis elrontotta a hangulatot.
Kelet-Mecseki túránk következő helyszíne ez a szép vadregényes szurdokvölgy. Mélységek és magasságok váltakozásával jutottunk el a pokol kapujához, a túrabot nagyon hasznos ezen a szakaszon. A völgy mélyén, a kis zuhogónál nagyon jó helyen van a rejtés. A ládával szemközti domboldalon egy nagy bükkfa talajszinti odújába tettük a GCM001 mozgót. Köszönet a rejtésért.
Egy korábbi körről már idő hiányában kimaradt, ma sikerült. Valóban különlegesen impozáns szurdokvölgy - még a Kelet-Mecsek mércéjével is. Egy ideig minden áron kidőlt fát kerestem, de aztán leesett. :-)
A név-mizériát nem értem: a helyszíni táblán ez van - ki adta ezt a nevet (és mondjuk tényleg miért)? Ha nem ez az elfogadott földrajzi név, akkor mi? Ha ez, akkor miért a ládászoknak kell ezen parázni?
A koordináta nem a legpontosabb, de ha az ember rájön, hogy a rejtekadó fa nem azért vízszintes, mert kidőlt, hanem mert vízszintesen nő, akkor könnyen megtalálható.
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (80 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.