A láda a fehér sziklás kilátóponttól jobbra van (ha a sziklán ülsz és a panorámát nézed) egy kiserdős része egy kis fehér szikla alatt avarral takarva. A követ csak óvatosan tegyél a dobozra, hogy ne törjön össze!
Travel Bug elhelyezhető a ládában.
A Gerecse hegység keleti részére, a Gerecse és a Pilis hegység találkozásához hív ez a láda. A környék legmagasabb csúcsa a Nagy - Gete (457 méter), melynek tetején szép kilátás fogadja a kirándulókat. A környékbeliek kedvelt kirándulóhelye ez a csúcs. Az Országos Kék Túra és a Kinizsi Százas Teljesítménytúra útvonala is erre vezet, de kedvező fekvése miatt felfedezték maguknak a siklóernyősök is.
Megközelítésére a Csolnok vagy Tokod felőli indulást javasoljuk. Csolnok felől indulva szép túra szervezhető a kék jelzésen, felkeresve a környék geoládáit (Hegyeskő, Mogyorósi kőszikla, Öreg-kő).
Budapestről indulva a 10-es útról Dorog előtt kell balra letérni, majd Csolnok tábla után rögtön az első leágazásnál jobbra haladni egészen a focipályáig. Itt érdemes parkolni N 47° 42,254' E 18° 42,134' [GCGete+P], és elindulni a láda felé.
Aki siet, vagy terepjáróval érkezik, az a pályát elkerülő, a
sorompó melletti földúton mehet tovább. Ezen haladva az
első jobbos leágazásnál kell lekanyarodni, és földúton egészen a hegy lábáig lehet haladni. N 47° 42,372' E 18° 40,881' 000 m [GCGete+P4x4]
Maga a Nagy-Gete tudományosan sasbérces vetődéssel jött létre, ennek lényege, hogy a két vetősík közötti rög kiemelkedik. A rögök, illetve a sasbércsorok között árkos süllyedékek húzódnak; ezeket harmadidőszaki üledékek, eocén és oligocén széntelepes összletek bélelik. Ezek után már nem meglepő, hogy a környék településeire a szénbányászat volt a jellemző, ilyen település például Dorog, Tokod és a hajdan szinte teljesen bányászok lakta Annavölgy.
A hegygerincen haladva két hatalmas kereszttel fogunk találkozni utunk során. Ezek közül a másodikat a budapesti szentimrevárosi egyház állította 2000 szeptember 10-én, mely Nagyboldogasszony tiszteletét hirdeti. Az öt és fél méter magas keresztet Göncz Gyula készítette vörösfenyőből, költségeit a Szentimrevárosi Egyesület és a hívek adományai fedezik. Ez a kereszt a szentimrevárosiak ötödik keresztje.
2019.07.09 karbantartás
Állapot: kereshető
2 játékos jelölte kedvenc ládájának
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
-
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
-
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.0]
a láda a fehér sziklás kilátóponttól jobbra van (ha a sziklán ülsz és a panorámát nézed) egy kiserdős része egy kis fehér szikla alatt avarral takarva.
Fél óráig kerestük az elérhető összes helyen, sehol nem találtuk a ládát. Fotóztam pár lehetőséget a rejtekekrol, szerintem a ládát vagy elvitte valaki, vagy szétszórta a vihar. Egy előző log szerint a láda már nagyon rossz állapotban volt, minden elképzelhető. A Csolnok-Tardos-Annavolgy-Csolnok körön a többi láda meglett. A rejtőt kérem, hogy a fotók alapján fogadja el a találatot. Bimba69 segítségét köszönjük.