Elhelyezés időpontja: 2015.06.03 14:05
Megjelenés időpontja: 2015.09.26 18:38
Utolsó lényeges változás: 2015.09.26 18:38
Utolsó változás: 2020.12.08 20:00
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Blue Mali
Felhasználó: Blue Mali Nehézség / Terep: 2.0 / 2.0
Úthossz a kiindulóponttól: 1800 m
Megtalálások száma: 213, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.8 megtalálás hetente
Figyelmeztetés!
A tájékoztató írás szerint a forrás vize nem iható, egészségre ártalmas! Hogy így van-e nem tudom, ezért inkább ne fogyasszunk belőle!
Wap
Megadott ponton, Két fa között, fatuskó alatt az 5x10x15 cm-es láda, benne a jelszóval, és a bónusz ládára vonatkozó információval. Jegyezd fel a jelszót!
A rejtés a Börzsönyi-források mintájára épül fel, azaz 10+1 pontból áll, minden pont egy önálló láda. A bónusz láda helyének megismeréséhez szükséged lesz minden ládában, vagy virtuális rejtésnél található információra.
A megadott parkolóból földúton tudjuk megközelíteni a Barát-kutat, vagy Esztergom városából a sárga sáv turistaúton a ládát.
Barát-kút, és erdészház
Barát-kút Esztergom városától nem messze a Pilis-hegység szélén található a Látó-hegy, és a Béla-tető között. A közelében van a Barát-kúti erdészház is. Sajnos a forrás vize a tábla szerint nem iható, mert a közelben ártalmas anyag került a talajba....
Barát-kút neve eredhet a Pilis hegyei között egykor élt Pálos szerzetesekről (Barátokról). Barát szó vallási jelentése: Férfi szerzetes, aki szigorú szabályok szerint él egy vallási közösségben.
Barát-kúti erdészház: "Enyedi István nőtlen erdész a barát-kúti erdészházat kapta Esztergom várostól szolgálati lakásul. Ennek melléképületében élt egy Kierer Hugó nevű nős vadőr, aki goromba, hirtelen haragú ember volt és feleségét is gyakran bántalmazta. Szegény asszony gyakran menekült Enyedihez."
Pilisi mindenes túra során találtam, Pilismarótról egy nagy S-kanyarral elmentünk Esztergomba, a lehető legtöbb ládával, 3 pontot is érintettünk a Jó kilátások - Visegrádi-hegység túramozgalomból. Eleinte köd volt, a Hirsch-oromról megteintettük a Nagy Szürkeséget, de végül kitisztult az idő, a Róka-szikláról és a Hideglelős kereszttől már nagyon tuti volt a kilátás. Sárban csúszkálás néha volt, de sokkal jobb volt a terep, mint amire számítottam. A fogyasztásunk 35 kilométeren 2 sör volt fejenként, a megfelelő taktikai pontokon természetesen, a végén pedig egy gyrostál. És 12 ládát találtam összesen!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! -5 C° ragyogó napsütés. A javasolt parkolóban álltam meg. Leírás szerint 600 m. Valójában oda-vissza 3.5 km az út. Végig olyan aszfalton lehet menni ami akár országúti kerékpárral is használható. Piri (kutya), Zoli Érdről.
Mindig is sejtettem, hogy a vaddisznók is szoktak ládát keresni! :) Szanaszét volt túrva a környék, a láda is felfedve feküdt csak úgy ott. Szerencsére nem voltak elég kitartóak a malacok, így a beltartalom sértetlen.
Visszatettük a ládát a helyére és a leírásban szereplő módon visszarejtettük.
Köszönjük a rejtést!
Ahhoz képest, hogy kiszúrja az ember szemét, sokáig nem találtuk meg a két fa között. :-D Nem kell bemászni a hangyabolyba meg a levágott ágak közé. Aki hasonlóan jár, mint mi, az higgye el, hogy ott van a két fa között tényleg a láda! :-)
A forrás szomorúan elhanyagolt, a nyomós kútnak jó a hangulata, kár, hogy nem működik. Köszi a rejtést!
Kicsit keresgéltem a kövek között miközben kitartóan ugatott a kutya
- odajött a kerítéshez a házigazda fia:
- mit tetszik keresni? Visszakérdeztem - mások is szoktak errefelé keresgélni?
- igen - mit keresgélnek? - geoládát! Tudod hol van? - igen ott a két fa között a földön!!
- Megköszöntem - megkerestem ...
De a kutya nem akart haverkodni !
Visszajöttünk, ahol múlt héten abbahagytuk egy GCPV09 - GCPE01 kis sétára.
Számunkra ugyan semmi jelentősége se volt, de kíváncsi vagyok, mire gondol(t) a rejtő kiindulási pontnak, ahonnan 600 méter a rejtek.