Röviden:
A láda egy sziklahasadékban rejtőzik, "mesterséges kőfallal" álcázva, 82 m-re (légvonalban) a forrástól keleti irányba. Ládainfó: Hagyományos négyfüles konyhai doboz (15,0 x 10,5 x 5,5 cm)
FIGYELEM! A láda környékén intenzív vaddisznó mozgás lehetséges. Kéretik ennek megfelelően közlekedni.
A Köves-kút nyári időszakban kiszáradhat!

A ládába TravelBug
nem helyezhető.

Kellemes erdei sétára invitálunk benneteket egy szép forráshoz. Bár a forrás is érdekes helyen van, az oda vezető úton is érdemes figyelni. Ha nyitott szemmel jársz, akkor óriási lombkoronával büszkélkedő fákat találsz, ha csendben sétálsz, akkor esélyes, hogy a Bakonyra jellemző vadon élő állatokat (főleg őzeket) figyelhetsz meg. Reményeink szerint, ha visszaérsz az autóhoz, kellemesen kifáradva, élményekkel teli folytatod utadat.
Megközelítés, parkolás
Két irányból lehet megközelíteni a ládát. Mind a két parkolóból más-más érdekes látnivalók várják a kessereket.
1. Alsóperében egy
új játszótérrel turbózott parkoló
N 47° 13,598' E 17° 58,983' 356 m [GCKovK+P_Alsopere] fog vigyázni az autóra. Családos kessereknek mindenképpen ajánlott! Ha erre az útvonalra esik a választás, akkor érdemes körülnézni a Nádasdy-arborétumban is. (
GCpere)
Elindulva az autótól, a
N 47° 13,633' E 17° 58,920' 357 m [GCKovK+balra] pontban kövessük a

(piros sáv) turistajelzést balra (D-NY) fel az erdőbe, egy kis kaptatón.
Miután jól bemelegedtünk, a vadászok területén kell áthaladunk, számtalan magasles mellett vezet utunk. Szép időben déli irányba tekintve a Balaton is megfigyelhető olyan részeken, ahol a növényzet ezt lehetővé teszi. Utunk során változatos méretű és koronadíszű, megtermett fákban gyönyörködhetünk. 2,4 km megtétele után már el is érjük kirándulásunk célját, Köves-kutat.
2. Eplény irányából a Nordica Síaréna parkolója ajánlott
N 47° 12,875' E 17° 55,731' 329 m [GCKovK+P_Epleny].
Az autót hátrahagyva egy 3,3 km-es séta vár ránk. Keressük a

(piros sáv) turistajelzést. Induljunk el kelet felé, a Szent Sólyom (üléses sífelvonó) irányába. Az aszfaltozott út jobb oldalán sípályákat láthatunk, majd a hógyártáshoz használt tavak mellett haladunk el. A második tóból nyerik télen a vizet a műhó készítéséhez (ezért fóliázott a tó medre).
Haladjunk tovább a
N 47° 12,709' E 17° 56,859' 294 m [GCKovK+egyenesen] pontig, ahol véget ér a jó út és kezdődik a murva. De ne csüggedjünk, haladjunk a
N 47° 12,969' E 17° 56,887' 335 m [GCKovK+jobbra] elágazóig. Itt forduljunk jobbra (É-K) és máris a "célegyenesben" vagyunk!
Elvileg elhaladunk egy komolyabb kort megélt cseresznyefa
N 47° 13,151' E 17° 57,297' 377 m [GCKovK+cseresznyefa] mellett is, de a rejtés idejében mi nem találtuk a nevezetességet.
Kupec tájékoztatott róla, hogy a cseresznyefát korábban már kivágták, hatalmas tönkje megtalálható a megadott koordinátán.
Rejtek leírása, tudnivalók
Miután felfrissítettük magunkat a forrás kellemes vizével, keressük meg a közeli sziklákat, ahol a rejtek is található. A forrástól tegyünk meg kb. 70 m-t keleti irányba a

(piros sáv) turistajelzésen, majd követve a GPS-ünket forduljunk el balra (É). (Több lehetőség is van a rejtek megközelítésére, bármelyik választható.) Egy kisebb sziklacsoporthoz érünk, ami a geoládát is rejti.
A láda egy sziklahasadékban rejtőzik, "mesterséges kőfallal" álcázva.
Kérek minden kessert, hogy CSAK a legalsó, kisebb követ vegye ki, és a keletkezett résen csúsztassa ki a ládát, ezzel megóvva a rejteket és a ládát is az esetleges töréstől! A láda hagyományos négyfüles konyhai doboz (15,0 x 10,5 x 5,5 cm), amely kisebb méretű ajándékokat fogad.
Egy kis történelem
Köves-kút Olaszfalu községhez tartozik. Történelmi feljegyzések szerint a Honfoglalás idején ezen a helyen egy falu állt, ami a török korig folyamatosan lakott volt. Eredeti lakói szlávok voltak.
Forrás:
Olaszfalu hivatalos honlapja