Megye/ország: Komárom-Esztergom
Elhelyezés időpontja: 2016.04.13 13:50
Megjelenés időpontja: 2016.04.15 21:09
Utolsó lényeges változás: 2025.02.02 11:34
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Blue Mali
Ládagazda: Blue Mali Nehézség / Terep: 2.0 / 2.5
Úthossz a kiindulóponttól: 3500 m
Megtalálások száma: 325 + 2 sikertelen + 2 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.7 megtalálás hetente
A láda tudomásunk szerint fokozottan védett területre esik.
Fokozottan védett természetvédelmi területen csak jelzett turista és kerékpárutakon, valamint burkolt erdészeti feltáró utakon szabad közlekedni. Azokról letérni vagy a természetet bármilyen egyéb módon károsítani tilos!
WAP
Meredeken keresd, fatuskó odvában az egyesületi-méretű dobozt!
A ládába TravelBug nem helyezhető.
A rejtés az "Erdészek emlékére" láda sorozat egyik tagja. A GCEEZ záróláda helyének megismeréséhez szükséged lesz a sorozat mind a 23 ládájának megtalálásához.
Fokozottan védett természetvédelmi terület. A turistaútról letérni tilos! Bárminemű, a természet védelmét megzavaró tevékenység a geoláda megszűnését eredményezi.
Ajánlott útvonal
A megadott parkolóból a piros sáv jelzésen (Téry út) megyünk egészen eddig a pontig N 47° 44,751' E 18° 52,986' 359 m [GCAFF1+Elágazás] innen már a piros kör turistaúton megyünk a forrásig, illetve a geoládáig. Menet közben érintjük a Körtvélyesnek nevezett rétet, ahonnan is csodás kilátás nyílik a Keserű-hegy/Prédikálószékre.
A rét szélén vannak asztalok/padok, ahol is kicsit meg lehet pihenni. Utunkat folytatva elérjük a Kristófcsik Ottó-kopjafát (ez a kopjafa egy egykori erdőmérnöknek állít emléket). A kopjafát, s így az emlékhelyét itt találod N 47° 44,795' E 18° 52,988' 361 m [GCAFF1+Kristófcsik Ottó-kopjafa]
Kedves Ládász!
Szeretnélek Téged elhívni ide a Visegrádi-hegységbe, azon belül is az Árpád fejedelem-forráshoz, vagy más néven a Fényes-forráshoz! A bővizű forrás a Komárom-Esztergom-megyei Dömös település felett található.
Árpád fejedelem, avagy Fényes-forrás
Árpád fejedelem - forrás, avagy más néven Fényes-forrás, Dömös település felett található az Árpádvár nevű hegycsúcs oldalában. A forrás bővizű, hűs és szerencsére iható. Többek közt ez a forrás is táplálja a Lukács-árokban lévő patakot.
A forrás közelében található egy esőház, mely cudar időben menedéket ad az embernek, illetve a közelében van asztal, pad melyen a vándor elfogyaszthatja a magával hozott elemózsiát.
Szalonnasütésre is van lehetőség, persze mikor megengedett a tűzgyújtás a kijelölt helyeken!
A közeli Árpád-vár története
Dömöstől délnyugatra, a Rám-szakadék és a Lukács-árok felső (déli) végei között emelkedő 484 méter magas kúp alakú hegy tetején kis méretű, Árpád-kori vár maradványai találhatók. Az északkeleti-délnyugati tengelyű ovális hegytető peremét lepusztult fal maradványa övezi. A falon kívül eltömődött árok nyomai figyelhetők meg. Az északkeleti harmadnál kiemelkedő, részben mesterségesen kialakított, 3-4 méter magas sziklatömb látható. A vár belső területén található domborulatok, mélyedések régi épületek maradványait rejtik magukban. A vár területén faragott kövek, tetőcserepek és XII-XIII. századi cserepek kerültek elő.
A vár területéről a XIX. században nagyszámú faragott követ hordtak el. 1961-ben XII-XV. századi cserepek, XIII-XIV. századi rombuszmetszetű vas nyílcsúcs, XIV. századi sarkantyú, 1963-ban középkori tetőcserép-töredékek, XIII-XV. századi cserepek és vasszeg kerültek be az esztergomi múzeumba.
A várról okleveles adatot nem ismerünk. A felszíni leletek szerint a XII-XV. században lakták, pontosabb korhatározást csak ásatás hozhat. Nedeczky Gáspár, aki Pád vagy Árpád-várának nevezi - azzal a királyi kastéllyal azonosítja, amely I. Béla királynak kedves mulatóhelye volt, ami 1063-ban összeomlott I. Béla feje fölött s őt romjai alá temette. Hasonló nézetet vall Zolnay László is, aki szintén királyi nyaralóként említi. Először Bél Mátyás, Vályi András és Fényes Elek említik munkáikban, akik még "Árpás-hegy"-nek nevezik, s a rajta látható falromokról is megemlékeznek. 1864-1867-ben tűnik fel a Pád-vár, az Árpád-hegy és az Árpád-vára elnevezés.
Akinek kedve van az megkeresheti a Geobébi jóvoltából létrehozott 3 pontos multiládát is!
Részletekért kattints a képre!
Remélem hogy tetszett a forrás, s környezete!
Igyál egy jót, érezd magad jól!
További sok szép ládaélményt kívánok!
Ládatörténelem
2016.09.25: Mr.Zerge kicserélte a törött ládát! Köszönöm szépen!
2020.11.20: Köszönöm szépen Ellfeleknek a segítséget!- Blue Mali
2021.02.24: A láda ismét kereshető feketelnek köszönhetően! :)
Állapot: beteg
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
+
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
-
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Éppen útba tudtam ejteni a környéket, kerestem, és szerencsére meg is találtam a ládát. Köszönöm a rejtésbe fektetett munkát, mely felhívta a figyelmemet erre a helyre! Bővebben később. Tamás [Geoládák v4.5.10]
A rejtővel előre egyeztettem, hogy a beteg ládát a helyszínen megpróbálom meggyógyítani. Aztán a rejtés helyének telefonon keresztül történő egyértelműsítése után az eltűntnek vélt csésze elő is került egy kis avar alól. Maga a doboz viszont törött, így azt legalább kicseréltem egy táplálékkiegészítős dobozra és feltöltöttem játékokkal. Más javításra ezúttal szerencsére nem volt szükség. (A ládát nem az úthoz legközelebbi és nagyon jellegzetes tuskónál kell keresni.)
A rejtést kereshetőre lehet állítani. (Toll vagy ceruza nincs benne, eddig sem volt, és ami nálam volt, az nem fér el az új dobozban. Ha valaki tud vinni, tegyen bele legyen szíves!)
Amíg mindez lezajlott, pont megfelelő hőmérsékletűre hűlt a jól megérdemelt dobozos söröm, amit a padoknál a szendvicseim mellé el is fogyasztottam.
Egy igazán kellemes, nyugodt hely, jó víz, pihenő. Máskor is fel fogom keresni.
Sajnos a láda nem lett meg, pedig hárman kerestük. Urbanj leírta a részleteket, a fotók is nála vannak. Ez alapján kérek egy elfogadást! Előre is köszönöm!
Dömösről Dobogókőre mentünk fel a Téry úton Pex2-vel és golyóstollal. Nem volt sikeres ládagyűjtésünk, mert az Árpád fejedelem forrásnál sem találtuk meg a ládát és a Téry út 3. pontja sem lett meg. Itt a forrásnál felmásztunk a meredeken, több fatuskót is megvizsgáltunk, de nem lett meg sajnos. Utána olvastuk, hogy már előttünk többeknek sem sikerült a megtalálás. Érdekes volt, hogy a forrásnál most sátoroztak. Kérünk a képek alapján fogadd el megtalálásnak.
GCPRPS, GCLUKI és GCPV01 körtúránk során szerettük volna megtalálni ezt a pontot is. A ládát a ládaoldal képei közé mentett fatuskóban, sem annak környékén nem találtuk meg, így kérjük az alábbi képek alapján a jelszó nélküli elfogadást. [Geoládák v4.5.3]
GCTury multi teljesítése közben egy kis kitérő. Tetszett, jó kis kemping hely!
Sokáig kerestem, de nem találtam rá a ládára. Friss erdészeti jelölések vannak a fákon a domboldalon.
A fénykép és a track alapján szeretném kérni a jelszó nélküli találat elfogadását!
https://turistautak.hu/tracks.php?id=46467
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Feljöttem a Rám szakadékon és úgy gondoltam kiszaladok a Lukács árokhoz és begyüjtöm a GCLuki és a GCAFF1 ládát. Az első hamar meg is lett. Gondoltam megyek felfelé a völgyoldalban és valahol "átmegyek" a túlsó oldalára. Életem egyik legroszabb útvonal választása volt. Egyszerüen ezen a völgyön nem lehet csak úgy átszaladni! Így fel kellett mennem egészen a műútig és onnan vissza a ládáig! Beleizzadtam rendesen mire meglett!!
Megtaláltam.
Köszönöm a lehetőséget. Részletek később!
íroeszköz nincs a ládában.
[g:hu+ 2.10.16]
Árpád-kori romtól az Árpád fejedelem-forráshoz.
Bár a szint nem volt vészes a Préposttól, mégis fárasztó lett a túra ebben a szép időben. Szedtünk pár gombát, találkoztunk pár túrázóval, de alapvetően nyugalom volt az erdőben. A rejtek megtévesztő, a leírás és a GPS alapján is máshova vártam, de végül meglett. Visszafelé 2 őzzel találkoztunk.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Dömösről indultam a Téry út multit kezdtem el, majd kitértem ehhez a forráshoz. Rég jártam ezen az útvonalon. Akkor még nem is ismertem ezt a játékot.
Megvan, köszi!
Dömös környéki kutyás túrán a GCLUKI után ide jöttünk át, kalandos, jelzetlen ösvényeken.
Kicsit ugrált a gps, de hamar meglett a tuskó.
A láda alja törött volt, a füzet nemcsak elázott, de valami meg is rágta a lapok közepén, így sajnos menthetetlennek bizonyult.
A forrás bőven folyt, jól is esett a hideg víz.
Innen a piroson visszatértünk a prépostsághoz, a kocsihoz, útba ejtve a GCTERY első pontját a Körtvélyesi-rétnél.
A ládát egyesületi csereládára cseréltem, új füzettel.
A fenti aszfaltútról közelítettük meg forrást, a Rám-szakadék bejárása után.
Sajnos nem olvastam a bejegyzéseket, így nem készültem javításra. A láda is és a füzet is cserére szorul. Köszi a rejtést!
mmccclxxxix
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
A láda borzasztó állapotban van, emiatt a logfüzet is teljesen nedves, ha valaki tervezetten keresi, legyen kedves hozni egy új dobozt és füzetet.
Dömösről indulva túráztunk egy jót, a Prépostság után a Téry-úton jöttünk fel. Sokáig kerestük a ládát, ami egy kicsit odébb van, egy kis tuskónál keresd.
Meglett. A turistaúttól kicsit távolabb, nem a nyilvánvaló korhadt tuskóban, hanem egy picike aljában. Kicsit meglepett, hiszen védett terület, ezért az út mellett kerestem hosszabban. Köszönöm, hogy megmutattad!
Sokáig kerestem, nem csak a nagy tuskóban, hanem fölötte is vagy 4 tuskót megnéztem a meredek hegyoldalon. Nem találtam meg. Lehet hogy már túl fáradt voltam, azért. De beletettem rendesen az energiát, így szeretném kérni, hogy a képek alapján add meg a megtalálást. Köszönöm.
Születésnapi ládázás (6 év után újra magamban) GCPV01 - GCSFV - Rám-szakadék - GCAFF1 - GCLuki útvonalon (az utóbbi kettő közti erdei utat nem sikerült felfedeznem, így vissza a zöld/sárga elágazáshoz). Összesen 19 km, 600 m szintemelkedés 4 és fél óra alatt hűvös, de nagyjából száraz időben, napsütés nélkül, néha meg-meglebbenő szellőben (panoráma mára nemigen jutott).
Eredetileg GCSFV-től GCLuki felé gondoltam indulni, de aztán elcsábított a Rám-szakadék (már lassan 15 éve nem jártam benne, és most senki sem járt arra rajtam kívül) és amikor felértem jobbnak tűnt ide vennem az irányt. Gondoltam, majd innen leereszkedem GCLuki-hoz, de nem sikerült rálelnem az OMP-n szereplő ösvényre.
Utolsó rejtés a sorozatból, nem volt nálam cseredoboz, törött cserélni kell.
Köszi szépen a lehetőséget, jó volt itt lenni, igaz egy kicsit csúszós volt.
Nagyon jól jött ez a bővizű forrás; azon túl hogy a kulacsainkat is feltöltöttük, le tudtam mosni magamról a koszt, amit a Rám-szikla ládájának keresése közben magamra szedtem. Ettünk is egyet itt, nagyon jó kis hely - köszönjük a rejtést!
Megtaláltuk! 🙂
Egy laza túrát terveztünk a mai napra, nem az lett belőle. A Téri-út 1.es pontja után kerestük fel ezt a ládát, majd bőszen megindultunk a Lukács árok ládájáért, mivel egyetlen kütyüm sem akarta elfogadni a Téry ut 2. pontját. A közel 600 m-re lévő Lukácsárok láda felkeresése az árokban lefelé haladva kész horor, bár a turustautak.hu ezt a megközelítést adja. Volt itt minden, falevél, bedőlt, kidölt fák, vízesés. sárba toccsanás. Nem javaslom ezt az utat.
Köszönjük a lehetőséget! [Geoládák v3.12.10]
Nagyon szép ez a hely, köszönöm, hogy megmutattad!
A láda sajnos nem lett meg, a rejtekhelyet valószínűleg megtaláltuk de a lada sajnos nem volt ott.
Kérlek a feltöltött képek alapján elfogadni. [Geoládák v3.12.2]
GCPIKK közben útba ejtettük.
Nagyon szép kis forrás, örülök hogy elhozott ide a láda. Vize is volt bőségesen, pedig az utóbbi hetekben igen kevés csapadék esett.
Hossza keresés után a ládát kb. a megadott koordinátán találtam meg egy jellegtelen kisebb tuskó föld közeli üregébe. A láda ki is lógott, de a rászórt avar nagyon jól álcázta. Hasonlóan rejtettem vissza.
Egyébként a láda törött, tartalma vizes. Sajnos nem volt nálam cseredoboz.
Köszönöm az invitálást!
Őszintén megmondom, nem tudom hogy lett meg a láda. Nagy küzdelmek után megtaláltuk a forráshoz vezető ösvényt, majd pedig miközben mentem egy gyanús fatönk felé, megjelent a lábam előtt az avarban (talán véletlenül lábbal kilöktem az avar alól?), de a fatönktől még messze voltam. Furcsa volt, az aljából ki van törve egy darab és szét van ázva az egész. Köszönöm a rejtést!
U.i.: életünk egyik legnagyobb hibája volt a ládától megpróbálni bejutni a Lukács-árokba, lehet hogy felül megy egy járható út, de mi lemásztunk a térkép miatt a patak szintjébe és ott próbáltunk, néhol bokáig vízben átgázolni meg vízesésen lemászni, de aztán mondtam, hogy ez esélytelen, forduljunk vissza... Kegyetlen volt.
[Geoládák v3.10.5]
Sajnos a "láda" nem lett meg. Közel egy órát kerestük, több gps-t (több telefonon) is kipróbálva, végül már minden "ráutaló, közeli helyet" megkeresve, mégsem lett meg. A bejegyzésekből láttuk, hogy volt időszak, amikor eltűnt a láda... de azt is olvastuk, hogy nem oly rég "javítva" lett. Ennek ellenére, mégis valami nem stimmelhetett.
próbáltunk volna telefonos segítséghez fordulni, de nem volt térerő. :(
Teszünk fel fotókat a helyszínről és a keresésről, plusz igazoljon bennünket, hogy a nem messze lévő Lukács árok ládáját (a forráshoz felé menet) megkerestük, és meg is találtuk. Sajnáljuk, hogy ez nem lett meg.
Aznap több kereső is volt a helyszínen, és senki nem találta meg, köztük mi se, a hegyoldalban az összes fatuskó átnézése után sem.
A képek alapján kérem a log elfogadását.
Mai terepfutás: Dömös hajóállomás, Vadálló-kövek, Prédikálószék, Szőke forrás völgye, Lukács-árok és a P jelzésen le Dömösre, 19,1 km, részben úttalanul, öt geoládát útba ejtve. Köszönöm a célpontokat!
A kis vitaminos ládát nem találtam. Az eredeti rejtek már nem funkcionál rejtekként. Ládagazda segítségével gyógyítva. Átrejtve: N 47' 44.554 E 18'52.981 Meredeken keresd, fatuskó odvában. A felújított egyesületi ládába logbook, laminált játéktájékoztató és toll került. Ajándékot szívesen fogad, mert az már nem jutott bele.
köszönöm a fáradozásodat! Nagyon szuper kis hely! TFTC! [Geoládák v3.9.6]
a jöttem le Dobogókő felől, a felső szakasz teljes jégpáncél volt, volt ahol 3-4 métert csúsztam ülepen.:) az alsó meg cuppogós brutál sár. Befelé nagyon hiányos (kopott) a , kifelé viszont frissen festve.
Csatlakozva az előttem szólóhoz, a láda eltűnt, sehol nem találtuk, átkutattunk minden lehetséges helyet. A két legvalószinűbbet lefotóztam a pihenő hellyel együtt, kár érte, mert nagyon szép hely annak ellenére is, hogy kicsit csepergett tegnap. Milyen hasznos is tud lenni egy eső beálló :) A Lukács-árok gyönyörű, vadregényes hely, érdemes felkeresni a forrás után, de a patakban ilyenkor nem lehet menni, ahhoz bővizű volt. Kérem a találat elfogadását. Köszi.
Sajnos nem találtuk meg, pedig feltúrtuk a teljes domboldalt, és az összes tuskót a környéken. Valószínűsítjük, hogy a láda eltűnt. Az "Ezt látja a láda" nevű képen szereplő rejtekhely tuskónak már csak a bal fele van meg. A fotók alapján kérném az elfogadást.
Elmentünk egészen a Tost-szikláig, majd vissza a forráshoz. A forrásnál egy keveset kerestük a ládát, amit végül elég rossz állapotban találtunk. A logfüzet teljesen szétázva. A ládát kicseréltük egy kis multivitaminos dobozra és elrejtettük, ahová a koordináta és a leírás utal.
Innen akartunk átmenni a Lukács-árokhoz... De erre azért nem készültünk hogy ennyire vadregényes szurdokot másszunk, ami tele van vízzel... Az idő is kezdett sürgetni, úgyhogy visszamentünk a jelzett útra... Lukács-árok majd másik alkalommal... :)
Köszi a rejtést! [g:hu 1.6.7]
Próbáltuk már meglelni a ládát párszor, de nem jött össze. Dömösről, a Lukács árok felől próbálkoztunk, de most valahogy összejött. A sárga jel mentén, egy régi elhagyott túra útvonalon közelítettünk amit lassan visszahódít a természet. Jó kis mászós út ez, de a zőld jelzésbe becsatlakozván már könnyedén meglett a megfelelő út.
Mi ittunk bőséggel a forrás vízéből, de csak a párom változott őzikévé.
Úgyhogy nem gáz annyira. Hagytunk ajándékot is a ládában az elhozottért cserébe.
Lefelé a piros jelzésen Dömös irányába csodás rétek kísrérték utunkat.
Köszi a rejtést!
A Rám-szakadékos multi befejeztével erre vettük az irányt és megnéztük a most épp csak csordogáló forrást. Tetszett az esőbeálló tetejének kreatív foldozása (kihajtogatott sörös dobozok szép és pontos illesztésével)! :)
Sajnos a helyszínről valamiért nem tudtunk logolni.
A szép idő kicsalogatott a természetbe, a környéken meg volt pár láda, amit fel tudtam fűzni egy kellemes túrára.
A prépostsági romnál parkoltam, onnan indultam felfelé a -on. A napsütés ellenére -5°C volt, de a folyamatos emelkedés miatt nem fáztam. Szerencsére épp emiatt csont kemény volt az út, ami láthatóan nemrég még jó kis dagonyás-saras lehetett, így jól lehetett haladni. Elsőnek a GCTERY 1. pontja esett útba, majd ez következett. A túra folytatásában a Téry-út volt a vezérfonal. A Tost-szikla nagyon tetszett a kialakított pihenő-kilátó ponttal. Innen aztán a Tirts Rezső kilátó, Dobogókő és a Thirring-körút érintésével jelzetlen úton jutottam el annak 3. pontjára. Lefelé elballagtam még a Ferenczy-sziklához és végül a Lukács-árkon mentem vissza Dömösre, természetesen begyűjtve a GCLUKI ládát is.
Szezonkezdésnek kicsit erősre sikerült a túra, de nagyon szép volt. A vége 20,5 km és ~850 m szint lett.
A forrás nem iható, amit felirat is jelez! Emiatt nem értem az ivásra tett ajánlást a leírásban.
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.6.4]
Rám-szakadék bejárása után jutottunk el ide.
Bár nagyon szép idő volt, senkit sem láttunk a környéken.
Katával és Csabival kerestük fel a rejtést.
Megtaláltam. További infó: később. [g:hu 1.6.4]
Gyönyörű időben nagyon jót kirándultunk. Dömösön gyakorlatilag mindenütt fizetős a parkolás a "belvárosban". Mi elmentünk a Prépostság közelébe, mivel azt a ládát is meg akartuk keresni. Így persze a kirándulás végén többet kellet a faluban gyalogolni. A forrás környéke nagyon kellemes, a víz bővízű, bár most a mellette álló fán volt egy "A víz nem iható." tábla. Úgy terveztük, hogy felkeresünk még egy ládát, de útközben jöttünk rá, hogy "a zöld jelzésen megyünk egy darabot Dömös felé" szóba sem jöhet, mert az ott épp a Rám-szakadék. :) Így a Lukács-árkon keresztül visszatértünk Dömösre. Köszönjük a rejtést.
GCKEM ládát a Kristófcsik Ottó-kopjafához vittem, így adta magát, hogy ezt a forrást is meglátogassam. A víz jó szolgálatot tett, frissítettem, de a ládával eszméletlen nagyot bénáztam. Elsőre megvolt a fatönk (a koordináta tűpontos), meg a faszelet, de a láda sehol. Elkezdtem körbe-körbe járni, de mindig ugyanoda jutottam vissza. Már épp feladtam volna, mire rájöttem, hogy egy tönknek több oldala is lehet :)
Köszönöm a rejtést!
Téli túra során itt jártam. Dobogó-kőről indulva Thirring-sziklák, Rám-hegy, Árpád fejedelem-forrás, Szőke-forrás-völgy, Királyszállás útvonalat jártam be. A havas, jeges meredek részeken jó szolgálatot tett a hómacska.
Dömösről indultunk, az autót a Duna parton a csárda parkolójában hagytuk. Majd a piros jelzésen kapaszkodtunk egyre feljebb. Végig parádés őszi időben. Október végéhez képest nagyon meleg, közel 20 fok volt. Az erdő gyönyörű. Dobogókőig senki sem zavarta meg az élményt, teljesen egyedül voltunk ezen az ösvényen. A tömeg inkább a népszerűbb Rám-szakadék megközelítést választja, amit nagyon nem bántunk. Fent Dobogókőn egy bambit akartunk inni a menedékházban, de kellemes meglepetésre éppen bográcsozás volt folyamatban, így 'kénytelenek' voltunk belapátolni egy hatalmas adag vaddisznó pörköltet. Majd kis pihenő után a Thirring-körút érintésével a Lukács árkon keresztül mentünk vissza Dömösre. Egy remek napot töltöttünk el kettesben, minden percét élveztük.
Ki kitérővel útba ejtettük ezt a forrást. Könnyű találat. A nagy szárazság ellenére a forrás meglepően bővizű volt. Köszönjük az invitálást.
Szerdai 30 km-es túra Dömöstől Pilismarótig kilenc találattal, ez volt az ötödik. A Lukács-árok felső szakasza felől egy jelzetlen utat néztem ki, de valahogy nem találtam meg a lecsatlakozást, így a zöld jelzésen, majd az aszfaltos út felől közelítettem meg a forrást.
Megtaláltuk, köszönjük!
Kalandosra sikeredett.. gcluki-tól jöttünk, felfelé, meredek oldalban, egy régebben jelzett turista úton, ami már nem az.. mint kiderült, hatalmas fatörzsek vannak rádőlve az útra, amin át kellett kecmeregni..aztán ez a hajdani forrásjelű út leereszkedett a patak mederbe, majd utána újra fel.. onnan már könnyen becserkésztük a ládát, majd óráknak tűnő leereszkedés Dömösre..megálltunk a Körtvélyes réten, igen szép!!
Megtaláltam, köszönöm a lehetőséget. A többit majd otthonról... :) [g:hu 1.5.3y] [wapon beküldött szöveg]
Ez volt a mai napi gyalogtúrám hatodik, egyben utolsó találata... :)
Pilisszentlélek felől a Szakó-nyereg érintésével gyalogoltam ide a forráshoz gyönyörű tavaszi időben. Örültem, hogy a Hoffmann-kút után egy újabb, bőségesen működő forráshoz érkeztem. Jót ittam a friss forrásvízből, majd megkerestem a ládát. Logolás és visszarejtés után ballagtam tovább Dömös felé a piros sávos Téry úton...
Köszi a rejtést! :)
Mai, hirtelen felindulásból elkövetett, Dömös-Dömös körtúrám utolsó ládája, immár töksötétben. Az előző ponttól (GCRAM-3) a S jelzésen jutottam ki a csaknem a Rám-szakadék felső végpontjánál levő műút-kereszteződésig. Innen az egyszerűség kedvéért - tekintettel a sötétségre, az egyre erősebb szitálásra, valamint a mai, turistajelzés nélküli útszakaszaimon tapasztalt sok nehézségre - inkább a biztos műutat választottam balra, és ezen gyalogoltam 1600 métert a PO jelzés kezdetéig, majd 400 m-t tovább a forrásig. Megjegyzem, jelzésnek hírét-hamvát sem láttam, de legalább sötétben is jól járható, kellemes erdei sétaút volt. A forrás és környezete is kellemes helynek látszott, a víz most is bőven folyt, és kellemesen hideg volt. Nappal is szívesen visszatérnék ide, sőt továbbmennék a ma kihagyott jelzetlen úton a Lukács-árok felé: hiszen a forrás után már lényegében az kezdődik. Hátha egyszer még sikerül - ma azonban inkább visszamentem a PO-n, majd megnéztem a Kristófcsik Ottó-kopjafát, onnan pedig átváltottam a P jelzésre (Téry út), és vigyázva, lassan lebandukoltam Dömösre (1 óra 25 perc alatt megtéve a kb. 5 km-es utat a forrástól).
A ládával minden rendben, bár elég üres, és a leírással ellentétben nem faszelet, hanem egy nagyobb kőtömb zárja le a rejtekadó tuskó oldalát.
Tök jó volt újra erre járni, még a Forrástúrák a Pilisben tt-n voltam itt, aztán most nekiálltam keresni térképen is, nem ezen a néven szerepel, hanem Fátyol-forrásként, meg is lepődtem :)
Innen rég elfeledett zöld pöttyön, majd a régi sárga sávon kalandoztunk, de csak kiértünk a most használatos sárga sávra. Huh!
A láda gyors megtalálása után a térképen már nem jelzett zöld pöttyön mentünk tovább a következő ládákhoz..
Hát elég kalandos volt. GPS szerinti ösvények inkább vadcsapások voltak, de helyenként teljesen eltüntek. Később egy törölt sárga sávra keveredtünk és arról már a jelzett hálózatra tudtunk csatlakozni.
Köszönjük a rejtést!
Pilisi túrázás, 23 km, 1030 m, 6 láda.
Dobogókőtöl jöttem le ide, a vége felé talán nem az optimális útvonalon, de így legalább szép helyeket fedeztem fel. Ennél a forrásnál még biztosan nem voltam. Múlt héten voltuk a Rám-szakadékban, de ide már nem jöttünk el, így mára is maradt célpont. Kulacsot feltöltöttem.
TFTC!
Blue Malitól mára is egy nagyon klassz túraútvonalat bemutató ládát választottam.
Az út egy része ismerős volt, sőt mikor a forráshoz értem, rájöttem már 3 éve itt is jártam, mikor a Téry út és Rám-szakadék multikat jártam be.
A ládát nem is kellett keresnem - épp a forrásnál piknikezők mutatták, hogy merre is van:)
4/4. Tavaly májusban valami okból nem találtuk meg azt az ösvényt ami egészen a forrásig vezet. Idén már volt kint tábla, ami még mindig Fényes forrásnak nevezte, de legalább nagyon nyilvánvaló volt. Ittunk is belőle, tényleg jóízű és nagy a hozama is, mert kb. 2 másodperc alatt megtelt a termoszom. Köszi a rejtést!
"Letekintés a Dunakanyarra" túra alkalmával találtuk meg.
Utólag vettem csak észre, hogy a helyszínről nem ment be a log (a jelszót pedig nem rögzítettem). Kösz!
Dömörkapu - Pilismarót- Pilisszentlászló - Dömörkapu karika harmadik pontja. A nagy sárra való tekintettel nem mertem túl messze merészkedni az aszfalttól, de ez a doboz még pont elég közel volt. A Királykútnál nem jártam szerencsével, mert egy hatalmas csoport tanyázott a forrásnál és nem mertem előhúzni a dobozt, de itt szerencsére senki sem volt.
Dobogókőről indultam el; itt végre már sütött a nap; míg lenn köd terjengett. Ismerős részeken értem el az ismert forrást; őszintén szólva nekem jobban esik, amikor nyáron erre tekerhetek...;-)
Igaz akkor nem lehetett volna hatalmas élmény levágni a Lukács-árokhoz...
Ez a hely a nap fénypontjának bizonyult, pedig sok szép helyen jártam a dömösi körtúrámon. Csend, nyugalom, rejtett hely - nem tudom, hogy a láda nélkül mikor került volna sorra, ha egyáltalán. Köszönöm szépen, hogy megmutattátok, megjegyzem magamnak!
A új Prédikálószéki kilátó átadásának másnapján Dobogókőről indulva kerestem fel a Hubertusz kunyhó, a Dömösi prépostság,és az Árpád fejedelem forrás ládáit, ezzel ismét kitisztult a Pilis.
Innen már csak vissza kellett szuszogni Dobogókőre.
Fantasztikus kirándulóidőben másztam meg a Rám-szakadékot, majd a Rám-hegyet - itt annyi érdekes turistával találkoztam, hogy igencsak elszaladt az idő... A hegytetőn kaptunk a nyakunkba egy kis esőt - sebaj, legalább tisztára és puhára mosta a bükkmakk burkolatát, amiből igencsak belakmároztam :) Aki még nem kóstolta, most bőven tud keresni, szinte szőnyeg van belőle az utak mentén!
Talán a nedves időnek, talán a hely klímájának köszönhető, hogy annyi szép, érdekes, még sosem látott gombával találkoztam...! A legfurább talán a "vízgyűjtő kalappal" rendelkező, kívül furcsán szőrös darab volt - mint kiderült, ez a szél által kifordított esernyőre hasonlító furcsaság a csíkos pohárgomba névre hallgat. Be kell szereznem egy gombahatározót... Nőttek mohából, kő tetejéből, félholt és kiszáradt fatörzsből, avarból... Klassz látvány volt!
A forrás vize tiszta és finom. A környezet is szép - padok, asztalok várják a szusszanni vágyókat; és még egy esőház is van, aminek a tetejét kreatív módon sörös dobozokból javították meg. A recycling mindig is tetszett :)
Viszont itt is találkoztam néhány furcsasággal - amit egyszerűen nem és nem értek, hogy lehetnek egyesek ennyire barbárok...?!? Miért kell az élő fa törzsébe késsel sebet ejtve jeleket vagdosni? Miért nem elég a színes, vízálló festék? /Vajon aki ezt műveli, mit szólna, ha egy reggel arra ébredne, hogy nem tud mozdulni, tiltakozni, és egy tetoválószalon éppen az ő bőrén gyakorol...?/ Tényleg csak rajzszeggel lehet a plakátot a fára rögzíteni?!? A Rám-szakadék felső pihenőjénél láttam a legdurvább ilyent, ahol a szépen faragott fatáblát az élő fa törzsébe csavarozta az illető. Nézzétek meg a képeket. Én kiakadtam...
A fentiektől eltekintve varázslatos a Pilis minden ösvénye - köszönöm a rejtőnek, hogy megmutatta! :)
Meg van, részletesen késöbb... Üdv Mr Zerge. [wapon beküldött szöveg]
A prépostsági romnál parkoltunk. Kellemes séta volt a forrásig. Utána a Lukács árok felé akartunk egy körturával lejönni. A Lukács árkon való átkelés elég izgalmas volt, végre valami nehezítés is volt a turában.
Kicseréltem a dobozt.
Autós ládázás harmadik találata! A láda felé közeledve ismerős lett a terep. Már elgondolkoztam azon, hogy lehet ez a láda még meg nem talált ha voltam itt. :) Mire a ládáig értem megfejtettem a rejtélyt! Tavaly a GCSFV felől erre jöttünk át a Téry multi felé és érintettük a forrást, azért volt ismerős a hely! Csak akkor még nem volt ládája a forrásnak! köszi a rejtést!
Köszönöm a rejtést. A forrás bő vízzel folyt, fel is tankoltam belőle.
A doboz sérült, az egyik oldalából kitört egy darab. A doboz tartalma sértetlen.
Köszönjük a rejtést! Nagyon tetszik ez a hely és reméljük, hogy sokáig ilyen is marad a kulturált ládával együtt. GPS-nélküli ládavadászok: Zsófi, Marci, Gábor és Csaba
Szép vasárnap délelőtti túra Zsuzsival. A dömösi kompnál parkoltunk és a Rám-szakadékon keresztül jutottunk el az Árpád fejedelem-forrásig. Onnan a turistautak.hu-n jelzett ösvényen ereszkedtünk le. Ez nagyon kalandosnak bizonyult, mivel az ösvény csak erős beleélő képességgel érzékelhető. Ez gyakorlatilag egy szurdokban halad, ami teljesen elvadult és a Lukács-árokba lyukad ki. Voltak aggodalmaink, hogy esetleg vissza kell fordulnunk egy ponton, de minden akadályt legyőztünk és emlékezetes túra lett belőle :)
Sosem jártam ennél az eldugott forrásnál. Igazán bővízű és finom! Köszönöm a lehetőséget!
20 km-es "Rám Lukács vár" túra pilisszentléleki indulással. A Hoffmann-kút után kellemes csalódás volt ez a forrás, mivel a szépen kialakított kifolyóból, friss, bőséges víz folyt, így végre frissíthettük a készleteinket. A láda gyorsan meglett, majd indultunk is lefelé a Lukács-árkon. Köszi.
A Téry út P- jelzéseit követve jutottunk el ide. Út közben megnéztük a kopjafát, valamivel korábban meg a Körtvélyes rétjét is. Nekem a PO jelzés már nem tűnik egyértelműnek. Vagy megszüntették, vagy olyan rendkívül elhanyagolt, hogy gyakorlatilag nem is létezik a terepen. Pár igen régi darab még látható, de azok legalább 20 éves festések. Nem emlékszem, hogy jártam volna korábban ennél a forrásnál, így most az újdonság erejével hatott. Vize frissítő és hűs volt. A túra elején még nem volt rá különösebb szükségünk. A fába vésett szöveg is annyiban tetszetős, hogy azért kár volt a bükk kérgét ezért "tönkretenni". Inkább egy míves forrásházat kellett volna építeni vagy egy igényes ismertető táblát állítani. A láda gyorsan meglett. Innen egy kalandos úton mentünk át az eredeti vonalvezetésű S- jelzésre, a Lukács-árok vadregényes szakaszára. Bobó mackómmal jöttem.
98 kilométer kerékpározás 500 méter szintemelkedéssel 3 új ládával.
Reggel szakadt az eső, így az indulást el kellett halsztanom majdnem délig.
Szentendrén áthaladva feltünt, hogy milyen hatalmas a Bükkös patak, teljesen kitöltötte a kövezett medret. A Gcpikk útvonalát követtem egészen a Po jelzés elágazásáig, amin elsőre sikerült is túlszaladnom: "jótét" lelkek megrongálták az útjelző táblát. Útközben a mellékutakra be-be kukkantva láttam, hogy mindenütt hatalmas a sár. Ehhez képest a Po jelzésen viszonylag könnyen megtettem a ládáig a hátralevő 300 métert.
Számomra ismeretlen volt ez a forrás, köszönöm, hogy idekalauzoltál.
Bicajos kalandtúrán a sáros Visegrádi-hegységben. Pilisszentlélek felől érkeztem, a sárt leszámítva könnyen meg tudtam közelíteni a most is bővízű forrást. A hely külön attrakciója lehet az esőbeállón szaporodó sörözdoboz palástok kavalkádja. Érdekes még, hogy régen a turistaút tovább vezetett, ennek nyomai még néhol láthatóak.
A cukrászda mellől indultunk, de mikor a kerítésen át kellett menni, láttuk, hogy az előző láda ( GCPRPS) parkolója közelebb lett volna. Egyébként nagy a mozgolódás a helyiek körében a kerítés mentén. Jelenleg el van vágva a kerítés.
Nemsokára beértünk az erdőbe. Sok kirándulóval találkoztunk. A forrásnál egy pár ült a padon és erősen vizslattak, hogy mit csinálunk a láda környékén. Inkább visszafordultunk és egy erdőszéli padnál ebédeltünk, pedig a forrás mellett romantikusabb lett volna. Köszönjük!
A GCMDV-től tovább a piros jelzésen. Hirsch-orom, Hoffman-ház (itt találkoztam OldEye-jel) majd le a Téry úton.
Köszönöm a rejtést!
[iGC] [wapon beküldött szöveg]
Jól esett az egész heti ücsörgés után egyet kirándulni. Bár a Téry úton többször is jártam le, fel, ez a forrás valahogy kimaradt. Pedig jó kis forrás. A ládánál leszedtem magamról két minikullancsot.
Mára nem ígértek jó időt, főleg délutánra, így óvatosan terveztünk. Két körös túrát csináltunk dömösi parkolással. Először GCPV01, GCLuki, GCAFF1 útvonalon, majd a ragyogó idő felcsábított a Prédikálószékre és a GCHUBI-hoz.
A Kaintz-forrásnál néhányszor már megfordultunk, ma viszont itt bénáztunk. :-) A faszeletet csak a rejtő segítségével tudtuk előkotorni. Köszi. A Lukács-árok ládáig vezető szakasza sem volt ismeretlen, de amikor hajtűben fordul a sárga sáv balra fel, mi egyenesen mentünk tovább a zöldig. Na itt még nem jártunk korábban, pedig nagyon szép rész. Rövid aszfaltos kerékpárút után a piros pöttyön már az Árpád fejedelem-forrásnál is voltunk. Itt ebédeltünk. Visszamentünk a Kaintz-forrásig. Még rengeteg időnk maradt és az idő is remek volt, így a piros háromszögön +felszaladtunk" a Prédikálószékre. A fülemen is levegőt próbáltam venni. Harmadszor tesszük meg ezt az utat, de nem egy picit sem lett laposabb. :-) Itt jól elidőztünk, ettünk, ittunk, beszélgettünk, majd a Hubertusz kunyhó felé vettük az irányt. A terasza remek! Az oldalában vezető kis ösvényen ereszkedtünk le a semmibe vezető kapu felé. Ahol nagyot kell ugrani az erdészútra találtunk egy karkötőt. A tulajdonosnak szívesen vissza adjuk. Végül ezen a poros úton kacskaringóztunk vissza Dömösre.
A mai összes: 24 km lett 937 méter szintemelkedéssel.
Az ajánlott parkolótól 3,5 km-es sétával értünk a forráshoz Gyrossal. Útközben megcsodáltuk a kilátást a Prédikálószék és Dobogókő felé. A bővizű forrás vizét megkóstoltuk, jól esett a jóízű víz. A rejtés csillagos 5-öst érdemel. Köszönjük Blue Malinak, hogy ismét bemutatott egy gyönyörű környezetben levő forrást.
Visszafelé felfedeztük a Dömösi prépostság altemplomát. Az egyszerűnek tűnő külső látvány után, egy nagyon szépen felújított templom belsőt fedeztünk fel. A falétra mellett egy kerítésháló nyitva van, itt jutottunk be, de valahol biztosan van egy hivatalos bejárat is. Ide érdemes lenne egy hagyományos ládát rejteni, ezt a csodát mindenkinek látni kell.
Bringával szeles, de napos időben Szentendre - Árpád forrás - Pilismarót - Szentendre, összesen 77 km. A forrás környéke kellemes hely, a víz is buzgón folyt.
Sajnos a halaszthatatlan kerti teendők miatt csak sokadikként jutottam el az új ládához.
Jó,bő vizű a forrás. A piros jelzések szinte az út teljes hosszában
felújításra szorulnak.
köszi :) kisebb kessertalálka keretében, Zalajáróval és egy ismeretlen családdal... utánunk többen is érkeztek. Valahogy eddig kimaradt ez a forrás, pedig jó vizű és a pihenő is jó (azok a sörösdobozok mondjuk az esőházon elég extrém bádogozás)... :) innen VP útvonala a Hubertusz kunyhóig ( GCHUBI ), majd onnan Pilisszentlászlóra.