Elhelyezés időpontja: 2016.11.26 16:20
Megjelenés időpontja: 2016.11.27 09:02
Utolsó lényeges változás: 2023.07.23 15:19
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Tomi, Hajni + Mazsi :)
Ládagazda: acsocso Nehézség / Terep: 2.0 / 3.0
Úthossz a kiindulóponttól: 1600 m
Megtalálások száma: 1079 + 8 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 2.6 megtalálás hetente
WAP
Nem kell a köveket átpakolni! :)
Légyszíves úgy rejtésed vissza ahogy találtad!
Ha bizonytalan vagy a rejteket illetően, inkább hívj fel, szívesen elmondom hogy kell kinéznie. Legyen élmény az utánad jövőknek is a megtalálás :)
A láda 6 x 10 x 15 cm földszinten.
Segítség: Ne szokványos rejtést keress ;)
A rejtésről kérlek NE tölts fel fényképet!
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Leírás
Ezzel a ládával a Tihanyi félszigetre, az Apáti-hegyen lévő kilátóhoz invitállak, ahol körpanorámában gyönyörködhetsz. Panoráma videó
Megközelítés
A kilátó több irányból megközelíthető, de én kettőt javasolok:
2. Meredekebb, de rövidebb kb. 800 m.
Ebben az esetben az autóval itt N 46° 54,899' E 17° 50,913' 105 m [GCAPKI+park2] kényelmesen le tudtok parkolni. Az ajánlott parkolótól autóval feljebb menni tilos! Vedd komolyan a táblákat, mert folyamatos a rendőri ellenőrzés, és keményen büntetik az engedély nélkül behajtókat!
A kilátóról
A Bakonyerdő Zrt. közjóléti fejlesztéseinek keretein belül, Tihany Község Önkormányzatával szoros együttműködésben építtette meg a tihanyi Apáti-hegyen kilátóját, melynek ünnepélyes átadására 2016. november 2-án került sor.
A kilátó építése civil kezdeményezésként merült fel, legutóbb a Börzsöny Természetbarát és Hegymászó Egyesület részéről, melyet Tihany Község Önkormányzata és a Bakonyerdő Zrt. karolt fel.
A kilátó építési helyének kiválasztása és kialakítása a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóságával közösen történt. Az építmény organikus anyagokból, az egykor ott található római őrtornyokat idéző formában készült, fa és helyi terméskő felhasználásával. Négy vasbeton oszlopa a környék geológiájára jellemző bazalttufa burkolatú, megdolgozatlan szikla, rusztikus textúrával.
Felépítménye az erdő világát idéző fa szerkezet. A tervezett faanyag fűrészelt vörösfenyő, keményfa járópallókkal és lépcsőkkel. A 3,5 m-, 7 m- és 10,5 m-es szintek felfelé szélesednek - mintázva ezzel mindjobban az őrtornyokat. Ezek a szintek teljes egészében körbejárhatók, a kilátó teljes magassága 16,5 m.
Tihany
Magyarország egyik legszebb fekvésű települése, látványos táj és természeti adottságokban bővelkedő község a Balatonba nyúló Tihanyi-félszigeten. Híres, még ma is meglévő nevezetessége a helynek a tihanyi visszhang vagy Echo, amely a Tihanyi Apátság és a Visszhang-domb között keletkezett akkor, amikor még épületek a hang szabad oda-vissza terjedését nem gátolták. Tiszta, csendes időben még most is megfigyelhető, elsősorban télen.
Tihany nevének eredete valószínűleg a szláv csend ("tiho") szóban keresendő.
Nagyon szép a panoráma a kilátóból. Érdemes volt felmászni ide.
Sajnos a rejtek törött, pedig nagyon aranyos.
A rövidebb és meredek úton a táblák szerint nem szívesen látnak. Nem tudom, hogy ezek hivatalos jelzések-e, vagy csak a lakók tették ki.
És a rövidebb úthoz ajánlott parkolónál is megállni tilos (bár ez nem nagyon zavarja az embereket :) ), így alternatív lehetőségnek talán ott van a strand FIZETŐS parkolója.
Sajnos nem találtam meg, köszönöm fehérkút segitségét.
Köszönöm hogy megmutattad a kilátót ami szép volt, de az ilyen rejtést nem támogatom ami dzsindzsába van és nehezen található...
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést! Az innen indul a sárga háromszög jelzésű turistaút ösvény le van zárva! Ettől függetlenül még fel lehet menni rajta , ha a kerítésen belűlre jutsz!
A rejtő ellát minden olyan információval, hogy mit nem szabad, de hogy honnan célszerű ( amúgy a kilátó alatti sürű bokrosba) megközelíteni. azt a rejtő elfelejtette leírni! Mi a kilátótól próbáltuk ( ha már egy kilátót szeretett volna megmutatni) de onnan nem egyszerű! Kemény bozótharc!