Elhelyezés időpontja: 2016.11.26 16:20
Megjelenés időpontja: 2016.11.27 09:02
Utolsó lényeges változás: 2023.07.23 15:19
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Tomi, Hajni + Mazsi :)
Ládagazda: acsocso Nehézség / Terep: 2.0 / 3.0
Úthossz a kiindulóponttól: 1600 m
Megtalálások száma: 1010 + 8 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 2.8 megtalálás hetente
WAP
Nem kell a köveket átpakolni! :)
Légyszíves úgy rejtésed vissza ahogy találtad!
Ha bizonytalan vagy a rejteket illetően, inkább hívj fel, szívesen elmondom hogy kell kinéznie. Legyen élmény az utánad jövőknek is a megtalálás :)
A láda 6 x 10 x 15 cm földszinten.
Segítség: Ne szokványos rejtést keress ;)
A rejtésről kérlek NE tölts fel fényképet!
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Leírás
Ezzel a ládával a Tihanyi félszigetre, az Apáti-hegyen lévő kilátóhoz invitállak, ahol körpanorámában gyönyörködhetsz. Panoráma videó
Megközelítés
A kilátó több irányból megközelíthető, de én kettőt javasolok:
2. Meredekebb, de rövidebb kb. 800 m.
Ebben az esetben az autóval itt N 46° 54,899' E 17° 50,913' 105 m [GCAPKI+park2] kényelmesen le tudtok parkolni. Az ajánlott parkolótól autóval feljebb menni tilos! Vedd komolyan a táblákat, mert folyamatos a rendőri ellenőrzés, és keményen büntetik az engedély nélkül behajtókat!
A kilátóról
A Bakonyerdő Zrt. közjóléti fejlesztéseinek keretein belül, Tihany Község Önkormányzatával szoros együttműködésben építtette meg a tihanyi Apáti-hegyen kilátóját, melynek ünnepélyes átadására 2016. november 2-án került sor.
A kilátó építése civil kezdeményezésként merült fel, legutóbb a Börzsöny Természetbarát és Hegymászó Egyesület részéről, melyet Tihany Község Önkormányzata és a Bakonyerdő Zrt. karolt fel.
A kilátó építési helyének kiválasztása és kialakítása a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóságával közösen történt. Az építmény organikus anyagokból, az egykor ott található római őrtornyokat idéző formában készült, fa és helyi terméskő felhasználásával. Négy vasbeton oszlopa a környék geológiájára jellemző bazalttufa burkolatú, megdolgozatlan szikla, rusztikus textúrával.
Felépítménye az erdő világát idéző fa szerkezet. A tervezett faanyag fűrészelt vörösfenyő, keményfa járópallókkal és lépcsőkkel. A 3,5 m-, 7 m- és 10,5 m-es szintek felfelé szélesednek - mintázva ezzel mindjobban az őrtornyokat. Ezek a szintek teljes egészében körbejárhatók, a kilátó teljes magassága 16,5 m.
Tihany
Magyarország egyik legszebb fekvésű települése, látványos táj és természeti adottságokban bővelkedő község a Balatonba nyúló Tihanyi-félszigeten. Híres, még ma is meglévő nevezetessége a helynek a tihanyi visszhang vagy Echo, amely a Tihanyi Apátság és a Visszhang-domb között keletkezett akkor, amikor még épületek a hang szabad oda-vissza terjedését nem gátolták. Tiszta, csendes időben még most is megfigyelhető, elsősorban télen.
Tihany nevének eredete valószínűleg a szláv csend ("tiho") szóban keresendő.
A rejtés maga nagyon cuki, de az odavezető út... nos, finoman szólva is problémás, főleg, hogy a tanösvény információs táblái és saját tapasztalat alapján is rendkívül pókhálós az atyaúristen is. :) De azért meglett.
A kilátóhoz is érdemes volt felmenni, mindenkinek ajánlom! Csodás a kilátás.
Köszönjük a rejtést!
(Tollat vigyetek, nincs a dobozban.)
A 15 km-es Helka Kör teljesítése során esett útba ez a láda is. Tényleg nagyon gyönyörű a kilátás fentről, körpanoráma. Vittem távcsövet is, sokáig fenn lehet lenni, csak nézegetni. A kilátó több oldalról is el van kerítve, hogy arra nem lehet menni.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.0.2]
A kilátó és a kilátás csodás, a túra kellemes volt. A ládát elsőre nem találtam, lepókhálóztuk az erdőt miatta, talán egy kicsit indokolatlanul az erdő mélyén van.
Köszönöm, SzM.
Sajkod a Tiltott város, avagy a legbarátságtalanabb település (mellékelt fotóimon végigpörgetve és alábbi logom által lehet megérteni, hogy miért adtam magamban ezt a nevet ennek a falunak)
Érdekesség, hogy értelmezésem szerint gépjárművel "engedély nélkül"(?) nem lehet szabályosan behajtani a településre... a településhez vezető útról (Sajkodi sor) két helyen lehet behajtani a faluba: Romkápolna és Kárász utca.
Mindkettő utca elé ki van rakva a behajtani tilos tábla, csak "Engedéllyel" lehet bahajtani azokon. Kérdem én, hogy miféle engedély hiányában nem lehet egy magyarországi településre gépjárművel behajtani? :D
Nem tudom, hogy ez mennyiben ütközik a hatályos magyar törvényekkel!?
Jártam már pár helyen MO.-n, de olyan ellenségeskedést amit "nem bentlakók" ellen tanusítottak a helyiek; a legváltozatosabb tiltótáblákkal, kerítések elhelyezésével és útszakaszok lezárásával... én még hasonlót sem tapasztaltam.
Tihanyi-félsziget gyöngyszemének (Sajkod) gyöngyszeme pedig nem lehet más, mint az 'Apáti Étterem, Kávézó' parkolójában való parkolási lehetőség, potom 10.000 Ft/órás tarifával.
Hálás vagyok ennek a falunak, olyanokat mutatott amilyet eddig még nem láttam... :D