WAP
A láda (kb. 19x14x9cm) a kisvár és a nagy rét közötti kis fenyvesben, soktörzsű thujafa mellett, kb. mellmagasságban található

A ládába TravelBug
nem helyezhető.
Megközelítés
A láda megközelíthető Kiskunlacháza irányából az 51-es út felől autóval vagy akár busszal is, vagy a Csepel-sziget felől a ráckevei Árpád-hídon át. De a keményebbek érkezhetnek a Közvágóhíd-Ráckeve vonalú HÉV-vel is, rájuk viszont egy jó fél órás gyaloglás vár.
Autóval érkezőknek ajánlott parkoló
N 47° 10,055' E 18° 57,350' 103 m [GCsikr+parkoló]
Leírás
Mielőtt megosztanám veletek könyvtári kutatásaim eredményét, mondanék néhány szót a "mi kisvárunkról" .
Közvetlenül Ráckeve város szélén található az a kisvár és a hozzá tartozó parkoló és rét, ami főleg a 80-as és 90-es évek majálisainak adott otthont.
Alapterülete kb.3x3 méter, magassága kb. 5 méter.
Az emelet padlószintje kb. 3 méter, ahová egy belső lépcsőn lehet feljutni.
A lépcső és a fából készült emeleti padló is igen stabil, tehát bátran fel lehet menni.
Az építmény stabilitása és csekély magassága miatt a tériszonyosok is nyugodtan felmehetnek.
Itt említeném meg, hogy bár a láda és a kisvár neve is kilátó, ez mégsem az a klasszikus, tízen-húszon méteres kilátó.
Nem árulok zsákbamacskát, az idelátogatókat nem fogja lenyűgözni a parádés kilátás, vagy a távolban hullámzó hegyek csúcsai, de ha valaki veszi a fáradságot és eljön a ládáért, akkor érdemes összekötni a "kincsvadászatot" egy könnyű Ráckevei Duna-parti sétával és egy kis gasztrotúrával, hiszen a városban megannyi
étterem,
fagyizó és
pizzéria található.
Sajnos a városi könyvtárban sem találtam részletes leírást, de ami van azt megosztom veletek
Léteznek olyan
írások, melyek szerint a mai kisvár helyén, egykor egy római őrtorony állt, míg máshol pedig azt olvashatjuk, hogy templom.
Mivel, sem az internetes oldalakon, sem a könyvtárban nem találtam egyértelmű választ, ezért mindenki döntse el saját maga, hogy mi lehet az igazság.
Virágosberek (a hajdani Pereg) dombját a lacházi úton érjük el. Az öreg ráckeveiek pusztatemplomnak, templomhátnak nevezték ezt a dombhátat. Az egykori pusztatemplom romjait még a XX. század 20-as éveiben is kőbányának használták a peregiek. Ennek ellenére is sikerült a templom dombon az egykori alapfalak nyomát megtalálni.
A feltárt alapköveket fallal levédték, a feltáró gödör betonköpeny falat kapott. A kilátótornyot a domb hangsúlyozására építtette az Aranykalász MGTSZ.
A ma is látható kisvár 1978-ban készült, tehát közel sem olyan régi, mint az eredeti templom alapkövei. De azért a torony várszerű formája miatt a kiránduló gyerekek harci játékainak kedvelt színtere lett.
A kisvár "hátsó udvara" kiválóan alkalmas mindenféle labdajátékra, szaladgálásra.
Környékét örökzöld fákkal ültették be. Míg a Tókerti parkerdő az eredetileg erdős környezet kiegészítésével keletkezett, addig itt jó rész új erdőt kellet telepíteni.
A templom alapkövei és a torony közelében egy nagy aszfaltozott parkoló és egy nagy rét található, majd nyírfák, hársfák, japán akácok, olasz nyárfák teszik széppé az új környezetet.
Telepítésre kerültek még hársfák, vörösfenyők és ezüstjuharfák csoportjai.
Az egyes facsoportokat platán- vagy diófasorok választják el egymástól.
Az erdőben több helyütt pihenőpadok és asztalok szolgálják a kikapcsolódni vágyók kényelmét.
Az erdő közepén, a vörösfenyő - hársas erdő sarkán áll a híres erdészeti tudós és tanár, dr. Tuskó László emlékműve, melyet dr. Jereb Otto erdőmérnök-tanár avatott fel 1999-ben. A követ Sebestyán László a Naszályból szállíttatta ide.
A leírás és a képek forrása
DOKTORI ÉRTEKEZÉS
Czerny Károly 1984.
A könyv teljes valójában megtalálható Ráckevén a Skarica Máté Városi Könyvtárban
A könyvtár weboldala
itt érhető el
A rejtésről
A rejtés kitalálásakor a kreativitás, a nem megszokott rejtés és a keresők elégedettsége volt a három fő szempont. Maga a láda az egy 19x14x9cm-es konyhai doboz, ami egy olyan rejtekben lapul, mely kicsit megtréfálja a megéhezett, kisebb testű madarakat.
De ne féljetek, a gyakorlott kesserszemnek nem lesz túl nagy feladat rálelni a kincsre.
Sok sikert és kellemes időtöltést kívánok!
V á l t o z á s !
2018.02.18. A láda az eredeti helyéről kb. 30 méterrel arrébb került. A doboz mérete is megváltozott, csaknem dupla akkorára lett cserélve.
A leírás és a koordináták már az új rejtésre utalnak.
Bízom benne, hogy a változtatás, az ezután érkező kessereknek nagyobb élményt fog adni, mint az eredeti rejtekhely.
2018.06.01. Sajnos a rejteket kifosztották és a dobozt ellopták. A héten pótoltam, úgyhogy mostmár ismét ajándékokkal és új logfüzettel várja a kessereket a láda!
2018.08.04. A mai napon
Ignis9 kessertársunk jelezte, hogy a rejteket ismét kifosztották, úgyhogy néhány napon belül áthelyezésre fog kerülni. Addig nem állítom betegre a ládát. Ha ezidő alatt szeretnéd felkeresni a ládát, akkor nyugodtan tedd meg, fotók ellenében elfogadom a találatot. Szíves türelmeteket kérem addig, néhány nap.
2018.11.18. Hosszas gondolkodás (és a sorozatos kifosztások) után, úgy döntöttem, hogy mégsem helyezem át a rejteket, viszont egyenlőre doboz nélkül, de logfüzettel továbbra is kereshető a láda. A rejtek továbbra is vízhatlan és ajándékot is tud fogadni
2020.04.16. Logfüzet pótolva