Elhelyezés időpontja: 2021.03.21 14:55
Megjelenés időpontja: 2021.03.24 16:13
Utolsó lényeges változás: 2021.03.24 16:13
Utolsó változás: 2021.03.31 12:54
Rejtés típusa: Virtuális geoláda
Elrejtők: V_Gabor
Ládagazda: V_Gabor Nehézség / Terep: 1.5 / 3.5
Úthossz a kiindulóponttól: 5300 m
Megtalálások száma: 38, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.4 megtalálás hetente
Röviden: a zöld sáv jelzésre dőlt fán, kb. térd magasságban találod a gravírozott lapot*. Készülj patakátkelésekre!
Bevezető
Évek óta tervezem a rejtést ide. Mivel nem jelent meg más "tollából" láda, így eljött ennek is az ideje. ;)
A helyet talán a Cuha-völgy és a Római-fürdő ötvözeteként lehetne a legrövidebben leírni, ám ezt kevesebben ismerik. Sokkal vadregényesebb, érintetlenebb környezetben túrázhatsz egy kiadósat, mint az említett két helyen.
Persze nem ismeretlen hely és természetesen védett, mivel nemzeti park területén jársz! Így kérlek, ne térj le a kijelölt turistautakról!
Megközelítés
Megfelelő lábbeliben indulj el, mert többször is keresztezned kell a néhol több méter széles patakot! Vannak természetes módon az útra dőlt fák és néha sziklák között kell lépkedned, így a hely nem babakocsi, illetve bringa barát hely.
Az egyik ajánlott kiindulópont az Alsótelekes közelében található kereszteződés. N 48° 24,161' E 20° 39,752' 258 m [GCGAT+start] innen a zöld sávot kell végig követni, a rejtésig 5,3 km az út.
A másik kiindulópont az Égervölgye tábornál van. N 48° 26,638' E 20° 39,946' 173 m [GCGAT+tábor] A piros jelzés átvezet a táboron, így ezt vedd figyelembe. A kapu általában nyitva van, de ezt nem tudom garantálni. Innen a piros , majd a zöld sávot követve 4,2 km a rejtésig az út.
Érdemes egy körtúra keretében a P+ jelzésen is végigmenni. Kis kitérővel szép kilátásban is részetek lehet. A végén a zöld négyszög vezet vissza az alsótelekesi kiindulóponthoz. Ld. a Túraddikt linket lent.
Látnivalók
A rejtés közelében van az Ördög-gát szikla, mely természetes útját állja a Telekes-pataknak, magas vízállásnál több lépcsős vízesést is megfigyelhetünk. Különösen hóolvadás és esőzések után látványos, száraz időszakban a patak vize eltűnik egy víznyelőben az Ördög-gát előtt.
DENEVÉR ÉBRESZTÉS VESZÉLY! Ne világíts rájuk, ne piszkáld őket. Kérlek, figyelj oda a téli nyugalmi időszakban lévő bőregerekre, ne ébreszd fel őket légyszi, mert ez akár az életükbe is kerülhet!
Tavasszal a völgyet hóvirág tenger borítja, kérlek vigyázz rájuk! Csak a kijelölt útvonalakon közlekedj!
* elnézést kérek azoktól, akik ide is hagyományos rejtést szeretnének, de nekem többet ér az, hogy nem tapossák le a környéket a játékosok, mint a keresési élmény "biztosítása". Ha a helyszínen jársz, hasonlítsd össze a tájat a fent említett két látványosság állapotával! Köszönöm a szíves megértésedet!
Kellemes túrát és jó kikapcsolódást kívánok!
Állapot: kereshető
2 játékos jelölte kedvenc ládájának
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
-
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Egy egészen népes (25 főből és 3 kutyából álló) csapattal gyönyörű napsütéses időben vadásztuk le egy 14 km-es körtúrával.
A patak szinte teljesen ki volt száradva most, a fentebbi szakaszokon volt csak itt-ott egy kis jég.
Köszönjük a rejtést.
Ez meglepetés volt számomra, mert azt hittem mindenhol jártam Aggtelek-Jósvafő-Szögliget környékén, de a Telekes-patak ezen része kimaradt. Most több-kevesebb víz volt a patakban, illetve az árnyékosabb helyek havasak voltak. Néha sütött a nap, néha esett a hó és egy-két fok volt mínuszban. Szóval, szuper jó idő volt túrázásra.
A felirat megtalálásával rendesen megszenvedtünk, mivel a mobilomat a kocsiban felejtettem és a GPS-emben csak a koordináta volt benne. Csak annyira emlékeztem hogy virtuális a jelszó. Kb. 30-40 perc volt mindenféle segítség nélkül fellelni a jelszóhordozót. Egy ládának jobban örültem volna.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Nagyon szép a szurdok de iszonyú köves bakancs szerintem KÖTELEZŐ ! A felső részén víz is volt bőven a patakban , igaz mi a telekesi kápolnától mentünk 16 km lett a vége [Geoládák v3.12.2]
Ui. Találtunk útközben egy Olympus objektív kupakot gazdájának postáznám.
Kétnapos tájfutó OB Szögliget felett az Alsó-hegyen (Szalamandra-ház és Derenk versenyközpontokkal), gyönyörű karsztos terepen.
Közte az Égervölgye ifjúsági táborban aludtam egy fűtetlen faházban (reggel 2 fok volt).
Innen könnyű séta az Ördög-gát. A bakancs se lett volna feltétlen szükséges, mert a meder csontszáraz volt. A völgy is szép volt a kora őszi erdővel, a naplemente előtti fényekben.
Bükki hétvége a családdal és Bal3-mal második nap. Ez volt ma a második találatunk (a császtai kilátó után). Elbűvölő, varázslatos volt a völgy ma! Víz nem volt a patakban, így könnyedén mozogtunk a terepen. Az Ördög-gát eszméletlenül látványos, hálás vagyok, hogy ide invitáltál ezzel a (virtuális) rejtéssel. A kis gravírtábla a jó leírás miatt azonnal meglett. Élmény volt, egy GC csemege! Köszönet!
Az Égervölgyi tábor felől jöttem. Nem próbáltam átmenni a táboron, hanem a tábortól úgy 250 m-re K-re (sajnos a koo elveszett) találtam egy átkelőt a patakon, illetve az ott meredeken a hegyre induló, jól járható erdészeti úton nagyot rövidíthetünk a túra elején. A völgy pompás, ha kicsit frekventáltabb helyen lenne, akkor sokan túráznának itt, így én sem találkoztam senkivel. Engem kicsit a Római-fürdő és a Burok-völgy kettősére emlékeztet. Nekem nagyon megfelel a virtuális rejtés, egyáltalán nem hiányzik a doboz (itt sem).
[g:hu+ 2.7.14]
Szemerkélő esőben, megáradt patak mellett botorkálva, az asszonynak rimánkodva, hogy lépjen már rá egy-egy kőre az átkeléseknél. A felirathoz is segítség kellett (köszönjük), mert egy másik fán kerestük.
Szóval nagyon jó éreztük magunkat, kellemesen elfáradtunk, nagyon szép helyen jártunk, és tele vagyunk élményekkel. Köszönjük.