1. pont:
N 47° 13,581' E 18° 31,096' 242 m [GCANFO-1] A kocka közelében, attól északra szúrós bokorcsoportban, kis fácska tövében egy kő aljára ragasztva megtalálod a jelszórészletet.
Pótjelszó a betonkocka repedésében.
2. pont:
N 47° 13,139' E 18° 31,033' 166 m [GCANFO-2] Anikó-forrásnál henger alakú dobozt keress a jelszó 2. részletéért. A doboz aljára is felírtam, nem kell kinyitni. :)
Egy kellemes rövid sétára invitállak benneteket a Velencei-hegységbe, lakóhelyünk közelébe. A 6 km-es kirándulásod közben egy kedves tavacskától indulva remek kilátásban és egy takaros kis forrás megtalálásában lesz részed, így megismerve az "ingókövek hazájának" egy részét.
Megközelítés:
Ajánlott parkoló: a Bella-tó mellett
N 47° 13,342' E 18° 32,155' [GCANFO+parkoló]
Ajánlott útvonal: a Bella-tónál a zöld kereszt

jelzésen elindulva - Kalmár-tanya - Zsellér-mező - Tompos-hegy (multi 1. pontja) - Zsellér-legelő - Anikó-forrás (multi 2. pontja) - zöld kör

- zöld sávon

visszafelé - Suhogó - Karácsony-hegy - Bella-tó.
A túrád során nyáron meleged lesz, télen fázni fogsz, néha esik, sokszor fúj a szél, meg sok a szúnyog és kullancs is akad, valamint ne feledkezzünk meg a környék híres szúrós bokrairól, dzsindzsáiról sem. Készülj ennek megfelelően!
"Miről is mesélnek a kövek?" A Velencei-hegység sokak számára csak egy gránittömeget jelent országunk szívében, de a majd 5 milliárd esztendős Földünk múltjából mintegy 450 millió év történetét ismerhetjük meg a "dombokat" felépítő kőzetekből.
A multi első pontja Pákozd üdülőrésze felett a Tompos-hegyen van. A panoráma csodálatos, a kilátást egyetlen fa sem zavarja. Tiszta időben a körpanoráma a következő: Százhalombatta - Velencei-tó - Székesfehérvár (mögötte Kab-hegy) - Bakony - Móri-árok - Vértes - Meleg-hegy.
Minden év Pünkösd hétvégéjén 1990 óta itt, a Pákozdi Sárkánydombon kerül megrendezésre a Pákozdi Nemzetközi Sárkányeresztő Találkozó. A fesztiválon évről évre jelennek meg a hazai és külföldi eresztők sárkányaikkal, egyedi széljátékaikkal és töltenek el két napot a szél jegyében. A hétvége folyamán a látogatók szerencsés széljárás estén láthatnak hatalmas állatfigurákat formázó-, történelmi jelentőségű-, vontató-, trükk- és precíziós sárkányokat, a kormányozható fajtákhoz gyorstalpaló jár. Megismerhetik a vontató sárkányok kiegészítőit, láthatják repülni a közel 500 darabos sárkánykaput.
Nosztalgiaként álljon itt Sirgalahad versikéje:
" Sárkányos a fesztivál,
Kinek van, ereszti már.
Pont jó most a szembeszél,
Sárkány röpül, nem beszél."
Az első pont megkeresése után utad az Anikó- forráshoz vezet és a láda megtalálása után már a tóhoz tartasz vissza.
Amennyiben más "játszótereken" is aktív vagy, túrád során lehetőséged nyílik más ládák megkeresésére is.
Kerékpárosok részére ajánlom griffs "tutti"
GCKEM ládájának Velencei-hegységében tekergő nyomvonalát.
Teljesítménytúrázók a
Velence 25/35 TT közben is felkereshetik a multi pontjait és a közeli más ládákat.
Túrád után szívesen ajánlom a helyi
Gabó cukit is az elhasznált energiák visszapótlására! :)
Linkek (források):
Pákozd
Velencei-hegység
Nemzetközi Sárkányeresztő Találkozó és
Facebook oldaluk
A ládát az eredeti rejtőtől adoptáltam hosszú betegeskedése után. Köszönöm
Macok hozzáállását ez ügyben!