Elhelyezés időpontja: 2018.07.28 11:50
Megjelenés időpontja: 2020.07.24 23:07
Utolsó lényeges változás: 2020.08.24 23:05
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Fairy
Ládagazda: Fairy Nehézség / Terep: 3.0 / 3.0
Úthossz a kiindulóponttól: 1200 m
Megtalálások száma: 65, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.5 megtalálás hetente
WAP ON
Szkáros déli peremén, kőfészekben, világosabb színű, lapos kő alatt rejtőzik a 140 milliliteres (kb. 9*9*6,5 cm külső méret) négyfülű geoláda.
WAP OFF
Bevezető
A Milic-hegycsoport nyugati magaslatához hívlak ezzel a rejtéssel.
Az Északi Zöld
Az Északi Zöld Balassagyarmat és Sátoraljaújhely között 392 kilométer hosszan kanyargó túraútvonal, amely a lehető legszorosabban igyekszik követni a magyar-szlovák államhatárt. A két állam Európai Unióhoz való csatlakozását követő határliberalizációs tárgyalások közben merült fel a túraútvonal ötlete. amelyet Bánhidi Attila 2004 őszén néhány nap alatt kidolgozott. A főbb érintett szervezetekkel leegyeztetve hamarosan megkezdődött a kivitelezés és 2005. március 12-től 2006. április végéig Mályi József néhány alkalmi segítőjével végigfestette és -táblázta a teljes közel 400 kilométert.
Nagy-Hrabó
A Nagy-Milic teljesen zárt erdővel fedett tetejétől eltérően a Nagy-Hrabó - amely nem annyira csúcs, mint inkább egy több száz méter hosszan kelet-nyugati irányban elnyúló hát - északi felé látványos kilátásokat nyújt a határ szlovák oldalának fakitermelése következtében. De a látványt nem adják ingyen, különösen akkor, ha a 2006-ban leaszfaltozott eszkárosi határátkeléstől érkezel: a hágóból megindulva 400 méteres vetületi távolsághoz 100 méter szintemelkedés tartozik. Mit kapunk cserébe? Északnyugat felé a Kassai-medence, észak-északkelet felé a Kőszál (Bradlo) és Nagy-Milic közötti nyolcszázas csúcsok megkapó látványát.
Ládatörténet
2020.08.24 23:05 Rejtek leírásának pontosítása.
2020.07.24 23:07 Geocaching.hu-s regisztrációm 13. évfordulója alkalmából kis ajándékcsomagot állítottam össze a geoládászoknak. Ennek negyedik részeként megjelenik a láda.
2020.07.16 A moderátorok túlnyomó többsége (+8/-1) támogatja a geoláda megjelenését.
2020.07.15 Benyújtom moderációra a tervet.
2018.07.28 11:50 Ökör-hegy (GCOH) geoládám - utóbb indokolatlannak bizonyult - karbantartási célú felkeresése után ismét a Zemplénben jártam, hogy befejezzem a ládasorozatot.
2018.06.23 Elsősorban versenybíráskodni érkeztem Zemplénbe a Kazinczy-túrákra, de a holtidőre beterveztem az Északi Zöld ládasorozatba öntését. Ám csak Nagy-Milicig jutottam.
2015.06.19 22:53 Egy - később sikeresnek bizonyuló - Kazinczy 200 teljesítménytúra 76. kilométere táján, már teljes sötétségben haladtam át a Nagy-Hrabón.
2008.07.05 Az egyszeri rendezésű Rákóczi 150 teljesítménytúra második napján kellett volna érintenem Nagy-Hrabót, de elfogyott az erő, így az Északi Zöldön csak Melczer-keresztig jutottam.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.12.10]
Füzéren a fizetős parkolóban álltunk meg. (600 Ft/nap)
OKT, Északi-Zöld, Zemplén 700-as csúcsai és GC kombinációs nap keretén belüli találat. Sorrendben:
Kakas-bérc
Kis-Milic (GCEZ7)
Nagy-Milic (GCiliM)
Hajagos hegy
North End Magyaroszág legészakibb pontja (GCNORT)
Drahosi-rét (GCEZB)
Nagy-Hrabó (GCEZ8)
Füzér vára (GCFuVa)
A "Na még ide ugorjunk el" pontunk. A zöldön egy séta. Se kilátás, se egy szikla, de a rejtés hamar előkerült.
TFTC!
5/3. nap Nyíregyháza és Zemplén - Pálháza környéke
Dél-délkelet felől van egy jól járható út/ösvény, minimális szinttel és távval simán elérhető a helyszín.
[Geoládák v3.12.10]
Északi-Zöld túra során Discoverrel és Dr.Ladával kerestük fel a pontot. Az ajánlott parkolótól jöttünk fel, megrázóan meredek az út. Mire felértünk már nem fáztunk :-) A láda a helyén, köszi a rejtést! [Geoládák v3.12.6]
A gcez9 ládánál összeszedett jókora időveszteség és a nehéz terep miatt, már idefele jövet eldöntötem, hogy a megtalálás után visszasétálok a műúton Hollóházára, nem megyek el a betervezett gcezb ládáért. A gcez9 felől jövet jó meredek lejtőkkel kellett megküzdenem, de legalább erre már nem volt hó. Érdekes, hogy általában, de szeszélyes területi eloszlásban az alacsonyabban fekvő helyeken volt hó feljebb már csak inkább az északi fekvésű helyeken.
A Hollóháza felé vezető műutat elhagyva megint nagyon össze kellett szedni magamat mert egy nagyon meredek emelkedőt kellett megmásznom, Ráadásul a szlovák oldalon fakitermelés folyt, így a levágott ágakat is kerülgetni kellett. A munkagépek jónéhány határkövet megrongáltak vagy kidöntöttek. A gerincre felérve már könyebben haladtam, itt már nem volt jelentős szint. A láda hamar meglett, egy jókora husáng jelzi a helyét jelenleg, a "világosabb kő alatt" segítség nem segített.
A kőkupac okozott némi problémát, de végül előkerült a láda (a közepéből). Lapos kő van dögivel ... Durván meredek a lejutás az autóval járható úthoz ... :)
Megvan!
A GCEZ9 felől támadtam, lényegesen kisebb emelkedőkkel.
A ládától nem messze találtam egy felhagyott szekérutat, amin elértem a Lászlótanyára vezető aszfaltot. Itt az úton sétálva hangtalanul átrepült felettem egy nagy madár. Nemsokára leszállt viszonylag közel hozzám. Sajnos nem tudtam jobban rá zummolni. Utána olvastam és minden bizonnyal Uráli bagoly volt. Itt a Zemplénben viszonylag gyakori.