Megye/ország: Pest
Elhelyezés időpontja: 2019.08.24 13:30
Megjelenés időpontja: 2019.08.26 18:54
Utolsó lényeges változás: 2020.02.27 09:27
Utolsó változás: 2024.02.21 10:22
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Blue Mali & Piedone
Ládagazda: Blue Mali Nehézség / Terep: 2.0 / 3.5
Úthossz a kiindulóponttól: 1000 m
Megtalálások száma: 584 + 6 sikertelen + 2 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 2.0 megtalálás hetente
A láda tudomásunk szerint fokozottan védett területre esik.
Fokozottan védett természetvédelmi területen csak jelzett turista és kerékpárutakon, valamint burkolt erdészeti feltáró utakon szabad közlekedni. Azokról letérni vagy a természetet bármilyen egyéb módon károsítani tilos!
Geoládáról
A hagyományos 5x10x15 cm-es láda a kőfülke mellett található, a turistaúttól 1 méterre, többágú fa tövében. Vigyázz meredek!
Felhívás!
Fokozottan védett természetvédelmi terület. A turistaútról letérni tilos! Bárminemű, a természet védelmét megzavaró tevékenység a geoláda megszűnését eredményezi.
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Megközelítés
A Pilisszántó végénél található parkolót ajánlom: N 47° 40,603' E 18° 53,081' 300 m [GCPifu+parkoló] Innen egy kicsit (200 méter) a Mária zarándokúton megyünk, majd a piros barlang jelű turistaúton megyünk egészen a kőfülkéig, illetve a ládánkig.
Láda megszületésének története
2018. novemberében tudtam meg, hogy a Piliscsabai Természetjáró Egyesület felkérést kapott, hogy létesüljön új turistaút a Pilisszántói-kőfülkéhez, majd Bohner Zoli (PI-TE elnök) írt nekem, hogy nincs-e kedvem segíteni jelzést festeni, de van, így feleltem.
Így tavaly novemberben fel is festettük a jelzést, majd kilyukadtunk a kőfülkénél, amit eddig nem kerestem fel. Egy eldugott hely a Pilisben, ami bemutatásra vár. Gyere el, tekintsd meg, éld át az élményeket!
Pilisszántói kőfülke
A Pilisszántói-kőfülke fokozottan védett barlang, amely a Pilisben, a Duna-Ipoly Nemzeti Park területén található. Régészeti és őslénytani leletek kerültek elő belőle.
A Pilis-tetőn, a hegy lábánál lévő, sziklás, délkeleti letörésben, Pilisszántó külterületén, a település központjától északnyugatra, az Orosdy-kastély felett, fokozottan védett területen, egy sziklafalban található a nagy, vízszintes tengelyirányú bejárata. A turistatérképek jelzik a helyét a nevének a feltüntetésével és barlangjellel. Az előterétől gyönyörű a kilátás a Piliscsabai-medencére és a Hosszú-hegy, Kevélyek vonulatára. Az inaktív forrásbarlang triász, dachsteini mészkőben alakult ki. Egy nagyméretű teremből áll, ahol a régészeti és az őslénytani ásatások folytak. Engedély nélkül és barlangjáró felszerelés nélkül megtekinthető.
Rozsomákcsont a Pilisszántói-kőfülkén kívül eddig csak hét! magyarországi barlangból került elő, a Király-kúti-zsombolyból, a Lengyel-barlangból, a Pes-kő-barlangból, a Puskaporosi-kőfülkéből, a Remete-barlangból, a Remete-hegyi-kőfülkéből és a Suba-lyukból.
Kutatástörténet
1912-ben Kadić Ottokár próbaásatást végzett a barlangban, ahol nagy mennyiségű csontot talált és ezért javasolta a további kutatását. 1914-1915-ben Kormos Tivadar teljes szelvényben kiásta a vastag kitöltést. Jégkorszaki tűzhely nyomokat, égetett és feltört állatcsontokat, valamint cseréptöredékeket talált. Hét jégkorszaki réteget különített el, amelyek a humusz alatt voltak. A majdnem két és fél méter vastag, pleisztocén kitöltésben egyenletes eloszlásban volt a régészeti leletanyag. A Magyar Királyi Földtani Intézet Évkönyvének az 1915. évi kötetében, a kutatás eredményeit összegző monográfiában Kormos Tivadar és Lambrecht Kálmán 60 emlősfaj, 83 madárfaj, két békafaj és három csigafaj leírását közölte.
Aki többet szeretne erről olvasni az ide kattintva megteheti.
Az út hossza, rövid volt, a szintkülönbség jelentős, .... elsőre a barlang fölé érkeztem, de aztán csak meglett az alsó szint is. Jó volt idejönni, nézni, ahogy ébredezik a természet, még kissé álmosan de már nyújtózkodik a tavasz ..... üdítő volt hallgatni a madarak csicsergését, a szél susugását, no és az elmaradhatatlan elektromos kéziszerszám is bele-bele "visított" az összhangba.
Mai, az "ajánlott parkolóból" indított Pilistető-kerülő túrám első ládája. Megérte a jelzést felfesteni, jó a kilátás, és meglepően nagy "lakóbarlang", eddig nem ismertem.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.0]
Komárom-Esztergom megye csúcsládája adta a mai nap apropóját, persze a közeli még meg nem talált ládák felkutatásával GCMM12, GCbzsi, GCPSZK, GCTRF, GCPifu és GCPike sorrendben.
Dobogókő után következett Pilisszentkereszt. Az Orosdy kastélynál parkolva először GCTRF forráshoz másztunk fel, majd visszaútban, kis kitérővel kerestük fel a kőfülkét. Az út végén meredek ereszkedéssel értük el a ládát, majd a látványosságot.
Ezt is felkutattuk, köszönjük a rejtő fáradozását! Bővebben otthonról, fényképek később. [Geoládák v4.3.0]
A GCTRF-től jövet beszélgetve (hadd hallja a medve), elbambultunk és korábban fordultunk le, így a GCLaku kimaradt. Majd legközelebb! A rejtés a mi korunkban már nem egykönnyen elérhető. Vé volt a bátor, aki leereszkedett hozzá. A dobozban lévő két logbook betelt, így hagytunk benne egy újat. Innen az útvonaltervező által ajánlott, a láda mellől induló, meredek úton ereszkedtünk le a GCPike-hez. Nem kellett volna! Senkinek nem ajánlom ezt a, helyenként igen laza, másutt kőgörgeteges ösvényt. A mi dolgunkat az előző napi felhőszakadás után visszamaradt bő nedvesség is nehezítette. A sportteljesítmény jutalma 2 kullancs lett. Kalandnak viszont elsőrangú lett, ezt a ládát nem felejtjük soha!
Tavaly télen csúszós időben próbaltuk megközeleíteni és a turistaúton botokat leazúrva, araszolva sem ment. Most is erre jártunk és sikerült becserkészni. Gyönyörű kilátás. Köszönöm a rejtést!
Éppen útba tudtam ejteni a környéket, kerestem, és szerencsére meg is találtam a ládát. Köszönöm a rejtésbe fektetett munkát, mely felhívta a figyelmemet erre a helyre! Bővebben később. Tamás [Geoládák v4.2.6]
A GCTRF felől egy könnyeg kitérővel jutottunk el a kőfülkéhez. Tetszett a hely, megérte! Ez lett a 800-ik találatom! Már tavaly szerettem volna azt a kisebb mérföldkövet elérni, de nem tudtam olyan hatékonyan gyarapítani a találataim számát, mint ahogy elterveztem.
A ládát alig takarta valami, próbáltam alaposabban álcázni. Szerintem jobb helyet is lehetne találni neki, mint a többágú fa öle, de én ugyanoda tettem vissza, mint ahol találtam.
Ezzel a találattal a mai napon a jelenlegi ládagazda 3 rejtését is sikerült begyűjtenem. Így is maradt még bőven keresnivaló a ládái közül! ;)
Az eredeti rejtek túlságosan kitett volt, messziről látszott, csak a szerencse tartotta ott a lejtős talajon a dobozkát... Egy karnyújtásnyival arrébb raktam, egy többágú fa ölébe, (lásd kép), később ha kialakul egy kis vegetáció akkor talán meg lehet próbálni visszarakni az eredeti helyre.
Remélem nem okozok gondot ezzel, de így véleményem szerint nem maradt volna meg a doboz sokáig... Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.2.5]
A természet még szunnyad, a kesser már ébredezik. Gyors találat, titkon várom már, hogy az induló vegetáció nehezítse kicsit a "munkát". Köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.2.4]
Megvan, köszi!
Pilistetőre felmenet ejtettem útba a barlangot. Jó kis kilátás van az infotábla melletti kis teraszról.
Láda rendben. A rejtek nem valami jó helyen van szerintem, a doboz előbb-utóbb ki fog csúszni a meredeken és elveszik. Ráadásul a panorámától visszajövet teljesen szem előtt is van a rejtés.
Megmásztuk már Magyarország minden jelentősebb hegycsúcsát. A Pilis valahogy eddig kimaradt. A mai napot ezen hiányosság pótlására szántuk. A csúcstúrát úgy terveztük, hogy egy pár ládakeresés még beleférjen. Pilisszántói nagy parkolóból indultunk (egy félórai várakozás az autóban a szakadó eső miatt). Úgy terveztük, hogy megkeressük a GCPiKe-t, aztán majd meglátjuk. Nem sokáig időztünk ott mert közben elállt az eső és arra gondoltunk, a barlanghoz még felmászunk. A Jézus szobortól toronyiránt kapaszkodtunk fel csak a GPS-re hagyatkozva. A csúszós, sáros hegyoldal igencsak próbára tette az erőnket. Senkinek nem javasoljuk ezt a megoldást!!! A láda könnyen megtalálható. Bekukkantottunk még egy pillanatra a kőfülkébe, aztán a tovább indulás mellett döntöttünk. A barlanghoz vezető turistaút is szörnyen csúszott, potyogtunk rendesen! Köszönjük, hogy megmutattátok ezt a remek helyet!
Chubby 2021-es születésnapi túráján az volt a terv, hogy útba ejtjük ezt a ládát. Mivel akkor az egész erdő korcsolyapálya volt, útközben újraterveztünk, és a Pilisről nem Pilisszántóra, hanem a kellemesebb lejtésű úton Pilisszentkeresztre ereszkedtünk le. Így akkor kimaradt a kőfülke.
Miután a GCFV-t a hátizsákomba süllyesztettem a Klastrom-kútnál, egy spontán ötlettől ihletve feljöttem ide. Szuper a kilátás!
Két logbook is van, és a másodikban még rengeteg a hely.
Megtaláltam, köszönöm a lehetőséget!
[g:hu+ 2.9.12]
Dobogókői hótaposás és sörözés után legyalogoltam Pilisszántóra. Útközben levadásztam a GCORDI ládát, valamint pár .com-os ládát is, végül pedig ez a láda következett, melyet rendben a helyén találtam, viszont a Logbook teljesen betelt, cserére szorul!
Köszi a rejtést, nagyon tetszett! :)
1000. találatom, Ancsával elkövetve!
Azóta bakancslistás nálam ez a láda, hogy megláttam. Most e köré szerveztem az Ezredik Láda Expedícióját - fantasztikusan összejött minden!
Köszönjük a rejtést!
(A törött dobozt kicseréltük.)
Ez nem volt könnyű. Nem a rejtés, hanem a terep. Esők után, erősen sáros úton igencsak óvatosnak kellett lenni. Ha nem csúszik ilyen rettenetesen, akkor sokkal könnyebb.
Kösz a rejtést
Megvan. Jó, hogy van turista jelzés a barlanghoz. Már többször jártam errefelé, de az időbe nem fért bele. Most végre jutott rá idő, mivel 3 éjszaka Pilisszentkereszten aludtunk az Ördögmák Természetbarát Egyesület túrája kapcsán. Köszi a rejtést. Kessertarsakkal is találkoztam a barlangnál.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.12.2]
Jeges, sáros időben iszonyúan csúszós lesz a turistaút, csak a legbátrabbaknak javaslom! A kereszteződéstől DK-re nagyon nehezen járható ilyenkor az
ösvény, fától-fáig kapaszkodva mentünk.
Az eredeti rejteket (láda oldal utolsó képe) kimosta a víz, a láda jelenlegi lokációja az eredetitől kb. 2 méterrel feljebb egy gyökér alatt, kő takarásában lehet megtalálni.
A láda környéke valóban nagyon meredek és még jó időjárási körülmények között is nehezen járható!
A kőfülke és a környezete viszont nagyon szép!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! A láda egy gyökér alatt van jelenleg nem többtörzsű fák tövében. A terep valóban nem egyszerű. Jó keresgélést mindenkinek. :-) [Geoládák v3.12.5]
Az év utolsó ládája lett volna. Iszonyú csúszós meredek terepen estünk-keltünk de végülis nem találtuk meg. Sajnos így zártuk az évet :(
A fotók alapján kérném az elfogadást.
"Andy38 2021.10.23 13:00 - Megtaláltam
KRW
Ma 2 éve,hogy elkezdtem a játékot,268.találatom lett.Köszönöm.A betelt logbook helyett hagytam egy letépős mágnest."
Meredek volt, de megérte. És még mentünk tovább. :)
A jelszót különösen imádtuk, jót mosolyogtunk rajta. :)
Egy minden bizonnyal gyerekcsínynek szánt papírt is találtunk a helyszínen.
Köszönjük a rejtést!
A kőfülke és a kilátás tetszett. A rejtés megközelítése meredek, kicsit veszélyes. Talán könnyebben megközelíthető rejteket is lehetne találni a kőfülke közelében. Köszönet a rejtésért.
A füzet tele van, cserélni kellene. Már a borítón is logok vannak.
A végén kicsit csúszós a jelölt útvonal, de megoldottuk. A ládát semmi nem takarja, de gondolom ez így volt eddig is.
Nem gondoltuk, hogy bárkivel is találkozunk, de összefutottunk két sráccal és egy nagyon kedves, segítőkész párral is.
Jó volt a kilátás is az eső utáni tiszta időben! Köszi Blue Mali (a festést is)!
Ez nem volt könnyű menet! Főleg, hogy először a barlang melletti meredélyen keresgéltem, ahonnan nadrágféken tudtam csak lejönni. Aztán Rita kiszúrta a rejteket, hát annak sem volt túl lankás a megközelítése. Így fel is került a "korona" a mai 17 km-es gyaloglásunkra és a piros patkón leereszkedtünk Szántóra.
Köszönjük a kalandot! :-)
Megtaláltuk! 🙂
Mai napon a Pilis tető meghódítása volt a cél, útba ejtettük a GCpifu, GCtrf, GClaku, GCbok ládákat.
Kellemes túra volt, nagyon sokan gondolták hogy ezt a tavasz napot ezen a területen töltik el.
Köszönjük a lehetőséget! [Geoládák v3.9.0]
Hirtelen ötlettől vezérelve a régi piros barlang jelen közelítettük meg a rejtést, ami rossz döntésnek bizonyult. A csúszós, sáros hegyoldalban nehezen jutottunk fel a barlangig, a láda környéke is eléggé csúszik most.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Szuper hely, a tömeg gyorsan leszakadt mögöttünk. fel kéne ide jönni aludni!
Majdnem betelt a logfüzet.
[Geoládák v3.8.3]
Megtaláltam Kaccival. Köszönöm szépen Blue Malinak, hogy megmutatta ezt a szép helyet az emberkéknek, külön jó, hogy megterveztétek és behoztatok ide egy turistajelzést, hiszen ez a hely mindenképp - a barlang és a kilátás miatt is - megérdemli, hogy láthassák a turisták!
[g:hu+ 2.5.5 teszt]
Pilisszántóról indítottam a mai körtúrát. A ládához vezető út gyötrelmes volt, nagyon csúszott az agyagos hegyoldal; aki mostanában megy, vigyen túrabotot.
Ja és köd is volt, így a kilátás elmaradt. A láda rendben.
GcLaku után tettem egy kis kitérőt még ide; ne legyen már fekete pont itt.
Átmenetes út volt, hol fagyott volt, hol saras. Szép kilátásom volt, csak közelebb volt Pszántó, mint Pkereszt....irány vissza, ahol persze nem értem el a buszt; várhattam.
A Pilis-tető megmászása után szedtem össze, PCsaba már nem jött velem. A ládánál kicsit nehéz volt a meredeken egyensúlyozni, legalább kétszer sikerült elesni, meg aztán a kőfülkéhez menet is sikerült hasraesni, eléggé fájt is utána a bokám. Mindezek ellenére érdekes volt, köszönöm a rejtést!
Kicsit küzdős volt az odajutás az őszi ködös, csúszós ösvényen de sikerült begyűjteni (bár majdnem elvesztettem a dobozt a domboldalon...nyugi sértetlenül megúszta!). Kilátásunk nekünk se volt, köd fedte az egész tájat, kísértetjárta erdőben éreztük magunkat. [Geoládák v3.7.6]
Most jártunk először itt, bár Pilisszentkereszt környékét már ismerjük. Köszi, hogy megmutatta ezt a helyet a láda. Sajnos köd volt, így kilátásunk nem volt. Ide még vissza kell jönni, csuda szép hely. Valóban csúszós volt az út, de megérte, seggre üléssel együtt is.
Köszi: Cilu & Gyurkoo
Négy nap eső után nem kicsit volt csúszós a környék,,. Volt, ahol hogy négykézláb mentem. Nem találtam a ládát, negy óra után feladtam, mert öten vártak rám...
A hely remek, a kilátás szintén ;-)
Fotóval esetleg meg nyomvonallal ha jó vagyok, akkor kösz.
https://ridewithgps.com/trips/57842752
Pilisszántón a faluvégi parkolóból indulva vadásztuk le a következő ládákat: GCPifu, GCTRF, GCLaku, GCBOK, GCVavo, GCPSZK. A csapat: szenor, Lomex, Enikő. Eleinte még kicsit hűvös volt, de aztán ahogy felfelé kaptattunk, már nem fáztunk. A végére pedig kifejezetten kellemes, napsütéses idő lett.
Micra73-al közös ládázásra indultunk a Pilisbe. Én bringával Ő autóval és gyalog közelítette a ládákat. Laku-tól elfelé már nem hibáztuk el.:-) Igazából az utolsó 20-30 métert leszámítva sikerült kerékpárral megoldanom, de az már nem is számított, onnan már nem lopják el. Sokat jártam Pilisbe, de eddig ide még nem tévedtem el, pedig jó a kilátás is és a kőfülke is érdekes.
Tényleg jól eldugott helyen van, de nagyon tetszett, odafelé csaltunk egy kicsit, a térkép által jelzett sokkal rövidebb úton mentünk fel / vigyáztunk a környezetre, még egy faágat sem törtünk össze /aztán miután kigyönyörködtük magunkat, a jelzett úton tértünk vissza a parkolóba. Oldfoxxal köszönjük, nagyon tetszett.
A legrövidebb úton jutottunk fel. Mikor már fent voltunk véletlenül elengedtem a botomat, amit azonnal hatalmába kerített a gravitáció és elég messze ment vissza a már megtett úton. Mivel már nagyon hosszú ideje kísér el mindenhova nem hagytam veszni, én is követtem. Köszönjük!
A mai túrára ez a láda, illetve a címben szereplő túramozgalom 3 hiányzó pontja adta a késztetést. Piliscsévről indultunk neki a hegynek. Már induláskor éreztük, hogy ez nem lesz könnyű menet, mert a szintemelkedést mind a meleg, mind a fülledtség meg fogja nehezíteni. az első kisebb pihenőre a szántói kőbányában került sor. Innen a terep is meredekebbre váltott, de nem volt miért sietnünk. Tavaly szinte ugyanekkor jártam már a közelben, de akkor a másik irányt követtük és a kőfülke kimaradt. Érdekes egy üreg, mert az anyaga lehetővé tenné egy ennél sokkal nagyobb barlang kialakulását is. De talán a geológiai tényezők nem voltak olyanok, hogy nem így lett. Mindenesetre érdekes volt és a felette lévő szikláról egész szép a panoráma. A mai túrán Macek kísért minket.
GC1000 karbantartása után jöttem át Pilisszántóra, hogy végre elejtsem ezt a ládát is. Márciusra terveztem ide túrát, de az élet felülírta.
Az ajánlott parkolóból a jelzetlen, rövidebb utat választottam. Hát szuszogtam rendesen! Fent csend, béke és nyugalom. A kőfülke hatalmas, jó, hogy lett jelzés és láda ide is.
Találat után még felmásztam a fülke tetejére, ahonnan van kilátás is, nem úgy, mint lentről. Visszafelé a jelzett úton mentem, ami sokkal barátságosabb.
Köszi
Mai túránk utolsó állomása. Nagyon tetszett a fülke és környezete mindenkinek.
A túráim során mindig készítek a logbook jelszót tartalmazó részéről fényképet, így egyszerűbb az adatbázisba bevinni az adatokat, pontos időpontot. Most ez valamiért itt elmaradt. A ládatulajdonostól kértem már itthonról segítséget, aki azonnal kisegített. Tudom, a képek alapján kérhettem volna jelszó nélküli megtalálást, de ez esetben megvolt a találat, még bejegyzést is tettem a füzetbe. Legközelebb jobban figyelek.
Köszönöm a segítséget és a rejtést!
Sajnos 40 perc alatt sem találtuk meg... :(
Hívtam a rejtőt, de úgy sajnos nem értem el. Nekem a pontosság nem ment 20 m alá a helyszínen. Lehet nem is jó helyen kerestük?!
Pilisi források láda miatt terveztük ide az útvonalat, amit már régóta kinéztem... De ez a hely azt hiszem csalódást okozott, mert jobban tetszett mint gondoltam volna... :) A felfelé vezető ösvényt is élveztük, de a barlangtól a kilátás volt a legjobb... Persze azon kívül, hogy a frissen szerzet távcsövemen keresztül sikerült kifigyelni egy harkályt, amint a fából kiépít egy lárvát vagy bábot... :)
Köszi a rejtést! [g:hu 1.6.7]
Kicsit kalandos volt a feljutás, a meredekebb utat választottuk, nem volt jó ötlet. A piros barlang jel követése célszerű. A láda azonnal meglett.
Köszönjük a rejtést!
Megvan!
20km-es pilisi túra első ládája, Józsi barátommal.
Pilisszántón parkoltunk, onnan sétáltunk fel a barlanghoz. Ahogy a nap egyre jobban sütött a föld is egyre sárosabb lett, néhol igencsak kellett figyelni, hogy le ne csússzunk. A hely nagyon tetszett. Köszi, hogy megmutattad.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! :) 5. találat a 14 ládát érintő, 24 km-re tervezett, majd végül 32 km-re duzzadó túra során. Felfelé könyű menet, lefelé toronyiránt picit felesleges terhelés a térdeknek. A hely maga szuper! Kösz, hogy megmutattad! [Geoládák v3.4.0_dev]
A gyönyörű téli napsütés felolvasztotta a földet, a meredek, sáros, ferde ösvény nagyon csúszós! A látvány és a kilátás megérte a szenvedést. Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.6.5]
A Kőfülke név alapján valami kisebb üregre számítottam, meglepett a szép, nagy, lakályos üreg.
Érdekes a rejtekadó fa, a bele nőtt kővel.
Kiváncsian kattintottam az ajánlott linkre, mert reméltem, hogy megtudok valamit a rozsomákról (talán nem mindenki ismeri ezt az állatot) és a jégkorszakban itt élt emberekről, de ott csak ugyanazt az információt találtam, szószátyárabb stílusban leírva, amit már egyszer a ládaoldalon elolvastam. Az egyetlen érdemleges plusz infó a barlang pontos mérete: "egyetlen nagy üreg, amely 8,8 méter hosszú és 10,5 méter széles". Ezt talán be lehetett volna írni a leírásba és akkor nem kell a felesleges link. A helyszíni táblát és a forrásként megjelelölt cikket érdemesebb olvasgatni.
Kellemes időben megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.1.2] Egy kicsit nosztalgiáztam, 1980-as évek elején jártam itt sziklamászó tanfolyam során. Most csak Berci kutya ismerkedett a sziklákkal.
Ez a láda határeset volt, hogy ránk sötétedik-e vagy nem. Negyed négykor indultunk és pont akkor tűnt el a nap a sok sok felhő mögött. Tényleg nagyon szuszogtatós volt a feljutás, de az igazi sportérték abból lett, hogy nagyon csúszott minden. Még Pedri a boxer is csúszkált mind a négy lábával. Kapaszkodtunk fába, kőbe, gyökérbe, egymásba és a végén majdnem, hogy négykézláb, de feljutottunk. A láda viszonylag könnyen meglett és raktam bele tollat, mert nem volt benne. A lefelé jövet, bár féltem tőle, sokkal könnyebb és gyorsabb volt, mint gondoltam. Ja, és nem sötétedett ránk, negyed ötre visszaértünk és akkor még egy kevéssé világos volt. Köszi a rejtést!
Miután abbahagytuk a mozgó ládák hiábavaló kergetését (pont előttünk tovább vitték az egyiket két helyről is), felmásztunk a kőfülkéhez. Nem hosszú út, ilyen szép időben kifejezetten jólesett a kirándulás. Köszönjük a rejtést.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Bővebben otthonról. [Geoládák v3.0.0]Breimanne-vel közös ládázás. A vége kicsit meredek volt és nagyon csúszott, amúgy a szokásos minőség :)
Délutáni, 15km-es lazulós séta keretében találtuk meg. Alatta és fölötte is sokat jártunk már, de valahogy ez a kis bivakhely eddig kimaradt az életünkből, pedig helyre kis lyuk. A láda helyzete elég ingatag, sokat kell ékelgetni alulról és felülről, hogy stabilan álljon. A talaj is rendesen erodálódik már a rejtek alatt. Logolás után felmentünk a barlang feletti platóra, ahol két fiatal lánnyal fotózkodtunk, majd egy vadcsapáson elosontunk a déli, alsó körút felé. Köszi.
Kerékpáros találat. Dunakeszi - Budakalász - Pilisszentkereszt - Dunakeszi 87 km
Kicsit megcsúsztam az idővel, már kicsit alkonyodott mikor a tetthelyre értem. Sajnos a láda megtalálásához a legnagyobb segítség a kesserösvény volt. A láda tömve van ajándékokkal, alig lehet becsukni.
Visszafelé már lámpával jöttem egészen hazáig. Sajnos meg kell szoknom a korai sötétséget.
Kőfülkés ebéd utáni séta II.
LionDaddy pont azt írta le, amit én is gondoltam:
"A kőfülke megközelítése lentről nem könnyű - mondhatnám rohadt nehéz a kőgörgeteges rész és a meredekség miatt -, de megéri, mert érdekes hely és szép a kilátás is."
Még egy utolsó túra belefért ebbe a szép október végi "nyárba", Anitával, Beával és Kectammal kirándultunk egy rövidet. 3/1. találat.
A kőfülke megközelítése lentről nem könnyű - mondhatnám rohadt nehéz a kőgörgeteges rész és a meredekség miatt -, de megéri, mert érdekes hely és szép a kilátás is.
Anitával és LionDaddyvel egy remek kis erdőkerülő türa a csodálatos napsütésben. Velünk tartott Molly kutyánk is.
Alulról támadtuk a rejtést, aminek az utolsó szakasza roppant meredek.
Köszönjük a rejtést.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Csodálatos őszi időben kellemes kirándulás a kőfülkénél. A ládával minden rendben volt, a kilátás gyönyörű. [Geoládák v2.2.5]
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.6.4]
A Pilis keresztjétől jöttünk fel a fülkéhez, a TuHu-n jelzett ösvényen, hol volt, hol nem volt út, aztán egyszer csak megérkeztünk! Érdekes hely, és még érdekesebb leletek kerültek elő belőle!
Lefelé jövet - már majdnem a parkolónál - találkoztam két elszánt hegyi bringással. Kocsival átálltam Kétbükkfa-nyereghez, felgyalogoltam a kilátóhoz ... na akkor értek fel a kollégák. :)
Hiányzott már egy jó kis pilisi bringázás, így a vasárnap délutáni kört Szentendréről indítottam, majd a Pomáz - Pilisszentkereszt útvonalon közelítettem meg a ládát. A temetőtől a P- jelzésen, majd a ZO-ön a Trézsi-forrás mellett eltekerve. A végén a rézsűs részen inkább toltam a bringát, de ettől eltekintve szinte "bike-in" :-)
A hely nagyon klassz és nem ismertem! Nehéz eldönteni, hogy a kilátás tetszett-e jobban vagy a kőfülke. Mindkettő! Innen tovább le a barlang jelzésen, majd újra fel Szenteresztre, hogy onnan tovább emelkedjek Dobogőkő felé, de nem tekertem fel, hanem jobbra borítottam a Kakas-hegy alatt és a jól ismert és kedvelt kék bringás aszfalton elgurultam Dobogókő alatt és hasítottam lefelé a Dömörkapu úton Szentendrére. Q jó volt! 48 km és 833m szint...elmegy egy vasánap délutánra...
Kihasználva a szép időt, gyorsan feljöttünk ide. Igazán klassz hely. Már sok-sok éve szemelőt volt e kőfülke számunkra, de így most tuti volt.
Köszi a rejtést!
Klotildligetről indulva kitelt belőle egy félnapos túra, eddig még sosem vettem a fáradtságot erre a kis kitérőre.
Jó hogy került ide jelzett út, de hogy egy zsákutcát miért kell dupla jelzéssel festeni?
Na jó, az MTSZ-ben nyilván tudják, mint azt is hogy miért rondítják tele az országot jelzett betonoszlopokkal.
Két Blue Mali láda becserkészésével kellemes délutáni, 12 kilométeres séta a Pilis lábánál nagyszerű kiránduló időben. Köszönjük és várjuk az újabbakat.
Kellemes gombászós, csikebogyó-szedős, kutyasétáltatós kora őszi túra Zöldfülűvel. Köszönet pliptai kollégának, hogy már kibányászta a dobozt érkezésünkre :)
Köszi a rejtést!
LefüLELVE :-)
Őszi szezonnyitó ládázás, némi kőfülkével, csipkebogyóval és gombával :D
Nagyon klassz a kilátás, megérte felkapaszkodni (naná, hogy csak szépen, kényelmesen...). Sáros, havas, jeges viszonyok között nem lehet leányálom a fel/le jutás, ebből kiindulva vígan nyeltük a port...
Pliptai kolléga már kikaparta nekünk a gesztenyét, így úri módon logolhattunk :-)
Ezután Pilisszentkereszt, Klastromkút, Vaskapu-völgy bejárata felé vettük az irányt, majd visszafelé gyűjtögető életmódba váltottunk át. Jó kis túra volt
Köszi a rejtést
A kilátás nagyon tetszett kőfülkétől a szép napos tiszta időben és bónuszként találkoztam a ládánál zöldfülűvel és Rézangyal77-el! Köszönet a rejtését!
Pilisszentkereszt szélén, a temetőnél parkoltunk. Onnan egy kellemes sétával, a Trézsi forrás érintésével értük el a dobozt. Tetszett a kőfülke és a kilátás.
A 820-as busszal a fordulóig, majd onnan felkapaszkodtunk az elágazásig. A barlangig a lankás szakasz a kiadós eső után elég csúszós volt. Benéztem a barlangba, majd sok felesleges kószálás után végre rátaláltam a rejtekre. Sokszor jártam a környéken gyalog, bringával, de a fülke újdonság volt.
Két héten belül sikerült eljutni ide és levadászni a ládát. Köszönet a rejtésért! Csaba, GPS-nélküli ládavadász - sáros, csúszós időben bot nélkül veszélyes próbálkozni
Hát ez megizzasztott. Ismerős környék, volt hogy már a GCLAKU irányában toronyiránt mentünk a parkolótól. Most nem. Itt is kiszaladt a pulzus a skáláról, sokat kellett még pihennem. Köszi a rejtést!
köszi, jelzésfestés előtt egyszer kikutattam, hogy hol van ez a barlang, kicsit kalandornak érezhette magát az ember. A felfestés után nem sokkal is jártam itt , nem is gondoltam, hogy kinek köszönhető az immár "hivatalos" turistaút (ami könnyebb is, mint az én keresgélős kutatásom "csapája". Még egyszer köszi!
85 km kerékpáros hőségmenet 550 m emelkedéssel a Budapest - Pilisszántó fordítóval útvonalon az új ládával. Fradi edzéseken a "Pilisszántói mészégetők" nevezetes hegyi edzés volt: a Csobánka - Pilisszántó - Pilisszentkereszt - Csobánka kört egy-egy délelőtt 3-5 alkalommal tettük meg, különös tekintettel a "Pilisszántói mészégető" forszírozott climbingra.
Ma 63 évesen, 34 C fokban a > 10 % emelkedőkön örültem, hogy ülve fel tudtam menni. A ládához vezető jelzés elágazása, illetve az út eleje a GCKUPA menetekből, melyet idén 10-edszer járom végig, ismert számomra, mert a GCPiKe és GCTRF közötti útvonalam erre vezet. Pontosabban néhány évvel ezelőtt defektet kaptam ezen a szakaszon, ezért az utóbbi években a kastély felől inkább a kerülő aszfaltúton jöttem. Ezt a ládát biztosan fel fogom venni az említett nyomvonalba, úgyhogy ismét a jelzésen fogok jönni.
Pilisszántó felől felérkezve az elágazáshoz a szokásos rejtekben félretettem a bicót, mert a szintvonalakból látszott, hogy felesleges lenne felvinni a kőfülkéig. Felmásztam a + jelzésen. Először a szikla tetejéről a kilátást néztem meg, majd bementem a kőfülkébe.
A láda azonnal meglett. Logoltam, ettem, ittam, aztán indultam vissza a bicóért és a hőségben haza.
Munka után egy óra buszozás, húsz perc meredek séta és már kezemben is tartottam az éppen 24 órája megjelent ládikát. Nem csak a rejtésért, hanem az odavezető út jelzéseiért is köszönet! :)
Közösen kerestük fel a barlangot Párduc50-el. Érdekes a barlang feltárásának a története és a barlang , ráadásul még egy szép panorámában is lehet részünk. Jó volt megismerni ezt a fantasztikus helyet, pedig a környéken már jártunk, amikor az Özséb kilátóhoz és a Trézsi forráshoz mentünk. A rejtés és a ládaoldal is igényes, ahogy azt Gábortól már megszoktuk. Köszönet a rejtésért.
Akárhányszor jártam a közelében, nem ismertem ezt a nagyszerű helyet. Köszönöm! Az ajánlott parkolótól mentem terepfutó edzésre, a ládától tovább a Vaskapu-völgy aljában a kis gerendakunyhóig, és a réten, majd az Orozdi kastély mellett vissza, 8 km lett. Szép délelőttöm volt!
Fidorka és Mekett társaságában repültünk rá vacsora után a szűzre. Sajnos már a parkolóban kiderült, hogy ezúttal Chubbyék gyorsabbak voltak, de sebaj. Könnyed, pár perces séta a parkolótól és már logoltunk is.
A kilátás most elmaradt, de a barlangban eddig sehol nem látott ősi söráldozatot bemutató barlangrajzokat fedeztünk fel. Bár a jelentését még nem sikerült teljesen megfejtenünk, de valószínűsíthető, hogy az ősasszony egy doboz sörrel váltja meg az életét a kerekhasú törzsfőnöknél. :)
Erre bóklászva ezt is sikerült elsőként előkotorni. :)
Pont a kezemben volt a telefon, mikor jött az értesítés az új ládáról. Szóltam Nikicsunak, hogy jön-e vagy igen, tehát gondolkodás nélkül útnak indultunk. Szerencsére 3 percnél többet semmire sem kellett várni, így a 16. kerületből az e-mail után 2 óra 1 perccel már a ládánál voltunk. Sőt, a buszon az egyetlen pilisszántói ismerősünkbe is belebotlottunk.
A januári Ipoly-torkolati 1-2-nél Niki volt ügyesebb, most nekem állt rá jobban a szemem a rejtekre. Az utolsó buszhoz visszasétálva a műúton megállt mellettünk egy autó, utasai szomorúan vették tudomásul, hogy a láda rendben megtalálható ugyan, de a dobogó első két foka már elkelt.