Elhelyezés időpontja: 2019.06.08 12:15
Megjelenés időpontja: 2019.06.08 22:06
Utolsó lényeges változás: 2020.12.31 23:58
Utolsó változás: 2021.01.01 15:28
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Attibati
Ládagazda: Attibati Nehézség / Terep: 2.5 / 3.0
Úthossz a kiindulóponttól: 5800 m
Megtalálások száma: 324 + 1 sikertelen + 2 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 1.7 megtalálás hetente
Röviden: 15*10*5 cm méretű műanyag dobozt keress a Három-hárs gerinc keleti végének közelében egy kidölt fatönk gyökerei között.
A Három-hárs gerinc
Fiatalabb koromban a nagymarosi nyaralónkból rendszeresen jártam a Csóványosra kerékpárral. A Foltán-kereszttől mindig az egyenletesen emelkedő dózer utat választottam, így elkerültem a Három-hárs gerincét. Egy tavaszi gyalogtúra alkalmával azonban a Px jelzésen kerültük el a Csóványost és a K sáv jelzést elérve az elénk táruló páratlan kilátás rabul ejtett.
A helyszínnek egyedi hangulatot ad a turistaút északi oldalát szegélyező öreg bükkös - ami csak kevés fényt enged át - valamint a déli irányban elterülő tarvágás helyén felcseperedő fiatalos erdő, ami még nem zavarja a déli irányba nyíló páratlan kilátást.
A gerincen végigsétálva kb. 800 méteres magasságban a leirtott hegyoldal mögött a Szén-patak völgyét, a Szokolyai-medencét, a Kő-hegy déli nyúlványát láthatjuk, de akinek jó a szeme a Dunakanyar mentén sorakozó hegyeket, a Szent Mihály-hegy csúcsát, illetve a Visegrádi-hegység magaslatait is be tudja azonosítani.
A gerinc végén nekivághatunk a Csóványosra vezető utolsó emelkedőnek, vagy ellenkező irányban továbbhaladhatunk a Foltán-kereszt felé.
A Három-hárs gerinc nyugati végének közeléből a Px és a K sáv jelzés találkozásától indul a kék emlékmű jelzés, ami mintegy 100 méter után a Börzsöny egyik legfurcsább emléktáblájánál ér véget. N 47° 56,707' E 18° 57,134' 850 m [GC3har+Sváb Sándor emléktábla] Az emléktábla szerint ezen a helyen Sváb Sándor - a környék egykori földesura - 1910 szeptember 18-án egy kapitális bikát lőtt. Az emléktábla az egyik pontja az BTHE Emlékhelyek a Börzsönyben túramozgalomnak.
Megközelítés
Királyrétről
Királyrétre a Kismarosról induló kisvasúttal vagy busszal vagy autóval juthatunk el. Az autót Királyréten fizető parkolóban hagyhatjuk. N 47° 53,696' E 18° 58,687' 250 m [GC3har+1parkoló]
Ha a drágább 2. zónába veszünk parkolójegyet, akkor autóval egészen a Szénpataki (volt Spartacus) kulcsosházig juthatunk el.
A parkolási díj az 1. zónában 700 Ft/nap a 2. zónában 1500 Ft/nap. A parkoló hétköznap 7-18, hétvégén és munkaszüneti napokon 7-19 óráig üzemel. Üzemidőn kívül az 1. zóna nyitva van (így ha korán érkezel megúszhatod a prakolási díjat, mivel kifelé nem szokták ellenőrizni a parkolójegyet).
Gyalogosan Királyrétről a Z+ és a Z4 jelzést kell követni a Szénpataki kulcsosházig majd innentől a K4 jelzésre váltunk, amit egészen a Foltán keresztig kell követni, ahonnan a K sáv jelzésen érjük el a Három-hárs gerincét.
Ha rövidíteni akarunk a N 47° 56,149' E 18° 57,848' 680 m [GC3har+Rövidítés a Három-hárs felé] pontban térjünk le az északi irányba induló jelzetlen ösvényre, ami egyenesen a Három-hárs csúcsához vezet.
Királyrétről kerékpárral is nagyjából ezt az utat kell követnünk csak a Szénpataki kulcsosháznál nem kell letérnünk az aszfaltos útról a K4 jelzésre, hanem tovább haladhatunk ezen a jó minőségű úton. Az aszfalt mintegy egy kilométer után makadám útba megy át, az út egyenletesen emelkedik, könnyen tekerhető. A makadám utat a N 47° 56,001' E 18° 57,724' 620 m [GC3har+Letérés a makadám útról] pontban dél-keleti irányból becsatlakozó földúton hagyjuk el, amin egészen a Foltán-keresztig jutunk. A Foltán-keresztig számítsunk vizesebb szakaszokra. Innen az útvonal megegyezik a gyalogos megközelítés útvonalával.
Királyrétről gyalogosan 7,2 kilométeres, 540 méter szintemelkedéssel nehezített túrára kell számítanunk. A kerékpáros útvonal hossza mintegy 10.5 kilométer.
Diósjenőről
A Három-hárs Diósjenő felől is megközelíthető. Parkolni a Diósjenői Szabadidő Parknál érdemes N 47° 56,956' E 19° 1,277' 420 m [GC3har+2parkoló], majd innen a piros x jelzést kell követni egészen a Foltán-keresztig, ahonnan az országos kék jelzésre áttérve érünk a ládához.
Kerékpárral is jól megközelíthető a láda Diósjenő felől is. A parkolóból a Kemence-Diósjenő közötti erdészeti műúton guruljunk a Mázsaházig, N 47° 57,258' E 19° 0,134' 500 m [GC3har+Mázsaház], majd az innen induló makadám úton a Foltán keresztig juthatunk, ahonnan már az előzőekben leírt útvonalat kell követni.
Ládatörténet 2020.12.31 Az összetört ládát kicseréltem. A régi rejtekhely tönkrement, ezért a ládát néhány méterrel áthelyeztem egy kidölt fa gyökerei közé.
Állapot: kereshető
2 játékos jelölte kedvenc ládájának
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
-
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Havas kirándulás a Börzsönyben Diósjenő Erdei Szabadidőpark - Tanösvény - Závoz nyereg - Gál rét - Málna-hegy - Varsa-tető - Nyír-réti vadászkastély romja - Csóványos (938 m) - Foltán-kereszt - Bárány-bérc - Cseh-vár megtekintése - - Diósjenő Erdei Szabadidőpark útvonalon (15 km, 680m).
A hó miatt kicsit ásni kellett a ládáért, de meglett. Köszönjük a rejtést.
Erre bóklászva ezt is sikerült előkotorni. :) [Geoládák v3.12.10]
Hagyományosnak mondható - immáron zsinórban a nyolcadik - születésnapi túrám útvonala ezúttal erre vezetett. 10 tappanccsal (Samu kutya, Orca, Vittorio és én) jártuk végig a mai 28 km-t, Királyrétről indulva és Királyrétre érkezve. Az útvonaltervezés szerves részét képezte ez a láda, a Nagy-Hideg-hegy és a Csóványos érintésével fentről érkeztünk ehhez a pazar panorámát nyújtó gerinchez. Köszönöm a lehetőséget!
Megtaláltam.
Köszönöm a lehetőséget.
[g:hu+ 2.7.17]
Folytatva az emelkedést gcmakk cachetől. Ez már nem volt annyira megterhelő. A kilátás egész jó, és a doboznak jó kis rejteke van! Kilátás a kilátóra :)
A Börzsöny 20-as jubileumi láda becserkészése közben útba esett ez a láda is, hát nem hagyhattuk ki. Ráadásul megtudtuk a hárs és bizonyos hímnemű patás közt az átváltó számot. (JungSanyi szerint ez az élőlények átlagosan várható életkorának aránya) Jópofa kis bunker rejti a ládát.
Halló!
TFTC!
Egy szép tavaszi szeles, de napsütéses napon GC20BO multi részteljesítése közben. Mázsaháza elágazástól remek kerékpáros utakon lehetett haladni. A sok esőzés után pedig sár szinte alig volt az utakon.
Felénél jár a logfüzet, szóval az előző logra reagálva az nagyon-nagyon lassan lesz...
[Geoládák v3.12.7]
A Csóványosra menet túrtuk elő ezt a ládát. Sajnos egy rossz mozdulat miatt a fülemmel felakadtam egy szúrós ágon, Adrián segített szabadulni. Jó mélyen volt a doboz, már majdnem feladtuk... Utána pedig igyekeztünk, hogy felérjünk időben a csúcsra. Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.12.5]
Itt már túl voltam 500 m szinten, elhagytam a 20-as kör második pontját, de a harmadik még előttem volt. A korábbi fakitermelésnek köszönhetően gyönyörű arcát mutatta itt a gerincen a Börzsöny, főleg a verőfényes napsütésnek köszönhetően. Színek kavalkádja fogadta az erre járókat ezen az őszi napon. A rejtés után azért a közeli comos dobozt is megkerestem.
A GC20BO-n járva álltunk meg, mert olyan szép volt a kilátás, megnéztem a térképet, hogy hogyan haladunk, erre fel látom, hogy pont egy láda mellett ácsorgunk! :-) Akkor már meg is kerestük, pár méterre volt, rendben a helyén. Szép hely nagyon köszönjük a rejtést!
A GC20BO pontjait gyűjtögetve jutottunk el hozzá. A Kék túra alkalmával már jártunk a gerincen, télen. Akkor is csodálatos volt, most szikrázó napsütésben, amikor megnyíltak a távolságok még szebb oldalát ismertük meg. Évi örömmel mutatta a Duna távoli foltját. Köszönjük!
Csodálatos időben egy nagyszerű túrán. Diósjenőn parkoltunk, onnan egy körtúra keretében kerestük a ládákat. Csodálatos hely. A Foltán-kereszt felé visszanézve a havas fákat hátulról szépen átsütötte a nap. A nap folyamán minden ládát a mesterséges álázása mellett 25 cm hó is fedett. Köszönöm lelcache-nek a szervezést, a rejtőnek pedig a rejtést!
Anyuval, Gáborral, Szofival csodaszép újévi túrát tettünk Királyrét - Magas Tax - Nagy Hideg - Csóványos vonalon. Sehol nem volt még idén hó, tél, de itt! Csodás fehér ruhába öltözött a táj, ahogy feljebb értünk a hegyen. Köszönjük, hogy ezt is levadászhattuk! [Geoládák v3.8.3]
Nagyon szép helyre hozott a láda, örültem neki.
Sajnos, a dobozt kitúrhatta valami (rengeteg vaddisznótúrás van körülötte), s az alja be van törve. Visszarejtettem.
Diósjenőről indultunk egy körtúrára. Először a GCMuf volt a célpont. Jól járhatók az utak, gyönyörű őszi idő volt. A forrás után egy nehezen járható ösvényen felkapaszkodtunk a gerincre, a kék jelzéshez. Itt értük el 2. célpontunkat a GC3har ládát. A Foltán kereszttől a Px jelzésen vissza értünk a zöld jelzéshez, ami visszavezetett A parkolóhoz. Délutánra teljesen megtelt az út széle a kirándulók autóival. Az erdőben is láttuk, hogy sokan választották a Börzsönyt ebben a kellemes őszi napsütésben. Végül a GPS 14km úthoszt mért.
A ládát a rejtek mellett szabadon találtam, valami állat kitúrhatta a helyéről. Jól visszarejtettem, de az alja törött, a most még száraz belseje télen átnedvesedhet.
Megtaláltuk, köszönjük. Kicsit közel van a meglehetősen nagy forgalmú turistaúthoz, így elég nehéz úgy tenni-venni-visszarejteni, hogy a sok mugli ne lássa. :(
Sötétedőfélben érkeztem a ládához, a nap épp lemenőfélben volt.
Gyermekkoromban a hegyoldal itt teljesen csupasz volt, fák nem voltak sehol. Ma már nem nagyon van kilátás a túristaútról, mert a hegyoldalt teljesen benőtte a növényzet.
A diósjenői kastélypark előtt hagytuk az autót. GCDKP, GC3HAR érintésével mentünk fel a Csóványosra. Eleinte még napsütésben, aztán hideg, sötét erdőben. A Csóványoson ebédeltünk, majd megcsodáltuk a számunkra új, 2014-ben felújított kilátót (mi még csak a régi geodéziai tornyot ismertük...). Utunkat folytattuk GCSZB4 felé, ahol sikertelenül kerestük azt a bizonyos jelszóhordozó fadarabot, majd GCPVK következett, ahol azonnal a helyén meglett a jelszóhordozó. Lefele jövet eleredt az eső, 1 órán át zuhogott. Jó volt visszaérni az autóhoz. Összességében 26500 lépés...
Köszönjük!
Ildi és Laci
Hihetetlen időjárásban volt ma részünk. Diósjenőről még teljes napsütésben indultunk, de 700 m szint fölött egyre sötétebb felhőbe jutottunk óriási szélvihar kíséretében. Ez ki is tartott, míg újra 700 m alá nem értünk. A kilátás, nézelődés elmaradt, de szerencsére már többször jártam erre.
Szülinapi túra a Börzsönyben Gyrossal. Diósjenőn, a Mázsaház parkolóból indultunk körtúránkra, melynek során 32,7 km-t tettünk meg 2100 m szinttel. Utunk során 10-szer keltünk át a Rózsás-patakon, szép panorámákkal, merőlegesen meredek szintekkel tarkított, madárcsicsergős remek túra volt. A túra során az alábbi ládákat kerestük fel: GCBARB, GCMAKK, GC3har, GCMUF, GCNRK, GCSZB4, GCPOGA, GCPVK, GCTKF, GCJEFA + a GCMKAT rejtése Diósjenőn.
A Foltán-kereszttől mentünk fel a Három-hárs gerinc csúcsára, néhol, köves és meredek, de nagyon szép erdei útvonalon, fantasztikus panorámával. A láda könnyen meglett, köszönet a rejtésért. Folytatjuk utunkat a Musli-forráshoz.
Jól ismert hely, szép időben páratlan kilátással. Nagybörzsöny felől jöttünk fel egy nagyobb körtúrával, több helyen szedtünk szagos mügét, amiből erdőmester szörp készül.
A tegnapi vizitúra után (amit szigorúan a koronavírusról hozott kormányrendelet betartása mellett követtem el, azaz egyedül, senkit másfél méternél közelebb meg nem közelítve) mára családi programot szerveztünk. Célpontunk a Börzsöny lett ezúttal, azon belül is a Csóványos, valamint az új Három-hárs gerinc láda. Csodás, tavaszi időjárás volt mai is, nagyon hasonló a tegnapihoz. Szépet túráztunk, sokat pihenve és igazán kiélvezve minden percét... Egyik nagy kedvencemnél (az Alsó-Hinta-réten is sikerült eltölteni félórát). Feltöltődtem a két nap alatt: jöhetnek a kemény hétköznapok :-)
18 km-es kirándulás hatodik találata volt a pont. GCMUF felől majdnem toronyiránt jöttünk fel. Még így levél nélkül is éreztük a környezeten, hogy milyen szép lehet nyáron. Most is elképesztő látványt nyújtott a kilátás. Köszönjük a rejtést és hely bemutatást.
Helló Láda! Megtaláltunk.
Ez elég közel van az úthoz. Egy mugli ki is szúrt bennünket loggoláskor. Na de sebaj. A látvány pazar, az időjárás cudar volt. Érdemes volt eljönni. Jövünk máskor is.
Kata, Csaba
Napsütéses időben egy 24 km-es túra során. Kicsit elszámoltuk az időt, és későn értünk fel a Csóványosra, de azért megtekintettük a Tátrát, majd sietve elindultunk a már jól ismert K jelzésen, közbeiktatva itt egy gyors logolást. Lefelé összefutottunk ismerősökkel, így végül is egy kellemeset beszélgetve értünk le vaksötétben Királyrétre. Köszi a pontot.
Megtaláltuk, köszönöm a rejtést! Egy hagyományos téli Csóványos túrán kerestük meg, bár a körülmények ezúttal nem voltak téliesek. Fél év alatt meglepően kevés megtalálója volt a ládának, pedig tényleg csodás helyek közelében van. Tamás [Geoládák v3.3.2]
Fel a Csóványosra! túra közben, már lefelé tartva ejtettük útba az ismerős helyet. A közeli hatalmas szikla (N47 56.62 E18 57.24) lehetne akár SzB7 is. :)
Képeket most nem készítettem, de járok még erre ...
Fel a Csóványosra! 1/5.
A kilátás a ködös idő miatt most elmaradt, de szerencsére többször jártam már erre, így láttam ezt a fantasztikus panorámát. :)
Az erdő csodás volt az egész túra alatt, szeretem ezt a deres, fagyos időszakot.
Köszi
A Foltán-kereszt után érkeztünk, a köd oszlóban volt, a nap is előbújt, igy jutott valamennyi élmény a kilátásból. Onnan Királyrét felé mentünk, havas, jeges úton, többször kerültünk szoros kapcsolatban az anyafölddel.
Királyrétről indulva tettünk egy körtúrát, aminek ez a pont volt az egyik célpontja. A láda közelében zuzmarás, ködös idő fogadott. Logolás után még felmentünk a Csóványosra. Nagy szerencsénk volt, mert pont akkor jött egy nagyobb kifújás és a nap is kisütött és parádés kilátásban volt részünk.
Nem tudtam ellenállni az egy börzsönyi túrára felfűzhető négy mozgóláda kísértésének. Királyrét volt a kezdő és végpont, idén már másodszor is feljutottam a Csóványosra, 30,2 km lett a vége. A négy mozgón kívül még hat találatom lett, ez volt a hatodik.
A két közeli mozgó okán a Börzsönybe csábultam.
Kismaroson leszálltam a vonatról, és sajnálattal vettem tudomásul hogy a neten kiszemelt kóspallagi busz a valóságban nem jár, így 9km-el megnőtt a táv.
Gyorsan megtoltam GCFV-t és GCKEKL-t, a szép napsütésben továbbmentem Nagyhideg-hegyre, majd megkerestem ezt is, ezzel ismét kitisztult a Börzsöny. Innen végig a kéken Nógrádig, ahonnan - életemben először - a kis piros vicinálissal döcögtem tovább.
32 km lett a vége, szép volt, jó volt, elég volt.
Niki szép őszi színeket akart nézni a Magas-Börzsönyben, ezért adta magát a túra. A Suta-berki-nyiladékon mentünk fel a főgerincre. Az alsóbb régiókban az extramontán bükkösök, illetve a tölgyek között megbújó berkenyék adtak sok élményt a színeikkel. Magasabban pedig a gerincen áthúzó szél által lecibált falavelek rajzása a szinte csupasz ágak között. Igen, fent előrébb jár az ősz. Ott már ledobta színes ruházatát az erdő. A kilátóból sem láttunk messzire a párás időben. A kéken ebbe az irányba kevesen voltak. Kitértünk a Sváb-emlékkőhöz mielőtt kiértünk volna a gerincre. Szeretem ezt a részt. A hatalmas szürke oszlopokként álló bükkös látványa lenyűgöző. Ahogy a magas fűszálakon átsüt a nap és "szőkén" hajlonganak a szélben. Én nem félek attól, hogy a jelenlegi álca kárt tenne a ládában. (De a fordítottját igen...) Ma Folti járta velünk az erdőt.
Királyrétről indultunk a tanösvényen a horgásztó mellett, majd érintettük a Bajdázói-tavat, aztán szintet veszítve a Szénpataki (volt Spartacus) kulcsosházig mentünk. Itt vágtuk le először a kanyart, majd a jelzésen küzdöttünk a szintekkel a Suta-Berki Nyiladékban. A Foltán keresztet nem érintettük, levágtuk azt a kanyart is, majd később a gerinc előtti kanyart is. Durva volt. Voltunk már ezen a részen korábban is, de most meredekebbnek tűnt :-). Végre elértünk a -ra, a geribcre, ami szerintem nagyon szép. Gyorsan megkerestük a dobozt, majd indultunk a másik kedvencemhez, az Oltár kőhöz és és a hozzá vezető -höz. Elég levegős az erdő, így gond nélkül át lehetett menni a -ről a -re. Visszafelé az Égés-tetőn át jöttünk , majd az Égés-Bércen a -ön. Itt, mint a mesekönyv oldalain, egy őzike lépkedett át előttünk, majd legelészni kezdett. Észre sem vett. Egy ideig figyeltük, majd Anti sípolt egyet. Fölkapta a fejét, érdeklődve nézegetett, majd többszöri sípolás, "visszaugatás" vette kezdetét. Végül, mikor észre vett menekülőre fogta. Néhány méter múlva újabb őzike sétált kereszbe, aki nem vett észre és kezdődött minden elölről. Hihetetlen élmény volt.
Végül 19 km lett a kör, ami egy "girbe-gurba lufi madzaggal" alakú lett.
Kb. 950 méter szintemelkedéssel.
Egész napos börzsönyi túránk második találata.
Királyrétről indultunk, onnan felfelé a jelzésen jöttünk, majd a -on a ládáig. Kellemes hőségben gyalogoltunk, mire ideértünk, már izzadtunk rendesen, innen pedig a Csóványos felé mentünk tovább.
Szép volt innen a kilátás,
köszönjük a rejtést!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v2.2.5]
Kismaros-Királyrét -Foltán kereszt ameddig tudtam tekerve, de sok részen tolva; hiába ez a paripa nem boldogul ekkora kövekkel. A kereszttől feltoltam, vállon vittem a bringát, de megérte!
Nagyon kellemes nyári kirándulóidő (33°C :D), egy nap, három hegység, három láda, három kicsi kirándulás.
2. Börzsöny
A Spartacus-háznál parkoltam, onnan fel a ládához, majd a Csóványosra. A kilátóban élveztem a hűsítő szellőt. Lefele a Szabó-kövek (GCRTEK rejtése) és a megsérült Dr. Bubó hársfa felé vissza a kiindulóhelyre.
2019.06.11 09:00 egyéb log:
A megjelenés hajnalán felkelve, 3 órakor, láttam az új ládát. Egy pillanatra fel is merül bennem, hogy a zempléni kirándulás előtt felmegyek a piros egyesért, de aztán letettem róla, indultam inkább kelet felé.
Csodálkozom, hogy egy ilyen közeli és szép helyen csak aránylag sokára lett megtalálás (és egyelőre csak egy).
Egyre nyilvánvalóbb, hogy a kirándulós ládáknak szűk a tábora (lásd GCJELV vagy GCTELJ vánszorgását: a kirándulós kesserek év elején továbbviszik, aztán várniuk kell egy évet, más meg nem nagyon megy).
A börzsönyi 0 ponttól (GC4819) sétáltam át ide. Panorámás hely. Amikor megláttam a jelszavát természetesen rögtön beugrott egy nem túl távoli láda emléke.
Jó párszor jártam már itt korábban. Most, az előző helytől jelzetlen szekérutakon és ösvényeken indultam. Áttérve a sárga jelzésre majd átvágva a kék négyzetre lementem a Kemence-patak völgyébe. A tanösvényt is érintve az úgynevezett síúton másztam fel a Fultán(Foltán) keresztet elhagyva a Három-hárs gerincére.
Érdekes, hogy az egész napos túrám során gombászókon kívül más gyalogos kirándulóval nem találkoztam. Csak egy fiatal rókával a láda előtt.
A ládában van két szép kis autómodell, nem volt nálam megfelelő cseremodell, pedig otthon vagy száz darab is porosodik.
A megjelenéstől eltelt tíz nap alatt kevés a megtalálása.
Most érik az illatos erdei szamóca.
Nem remélt P1. Szeretem ezt a gerincet. Nógrad felől jöttem, direkt nem az elsőségre hajtva, de így adódott:)
Nekem picit félrehúzott a gps, nagyobb törzset kerestem ráadásul.
Köszönöm a rejtést!