Mivel a környék útjait rendszeresen lovagolják, így a kerékpáros megközelítést nem ajánlom. A szakadékban egyébként sincs lehetőség a tekerésre.
A bányászat története a kőkorig nyúlik vissza, amikor őseink kovakövet bányásztak. Az újabb kutatások eredményei arra utalnak hogy, már honfoglaló őseink is rendelkeztek bányászati ismeretekkel, melyet leginkább a pénzveréshez szükséges ezüst kitermelésénél kamatoztattak. Persze ez már István király idejére tehető, de a nyílhegyek és egyéb használati eszközökhöz szükséges fémeket már addig is elő tudták "varázsolni".
1627. február 8-án Selmecbánya közelében hajtották végre az első robbantást, mely jelentősen növelte a bányászat hatékonyságát. A 17.-18. század fordulóján megjelentek a bányagépek. A gőzgépek működtetéséhez tüzelőanyagra volt szükség, ezért a 18. század derekán megindult a kőszén utáni lázas kutatás. A brennbergi bánya után 1768-ban nyílt meg az akkor még Nógrádverőce nevű település határában a második szénbánya. A bánya azonban gyenge minőségű szenet adott, így 1865-ben befejeződött a kitermelés.
Hóban picit megizzasztott de jó volt. Sajnos lent nem túl jó a GPS vétel ezért ide - oda vitt, még jó hogy nem hallgattam rá, mert ha felmászom oda ahova mutatta, nem biztos, hogy jó vége lett volna a sikos hóban.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.8.3]
Érdekes kirándulás volt. Katalinpuszta irányából jöttünk és a javasolt útvonalon mentünk körbe. Az északi elágazás helyett lehet akár még északabbra a piros + jelen haladva megközelíteni az északi tárót, így egy kicsit kevesebb ismétlés van az útvonalban.
A láda nélkül ide biztosan nem jutottunk volna el. Köszönjük a rejtést
Megtaláltuk! 🙂
Ma Verőce környéke volt soron, és ládák felújítása lett belőle.
A 2-es út felől a Felsőnyulas-Lilaakác utak kereszteződésig felnyomultunk autóval a innét a piros jelzésen haladtunk, majd a egy jelöletlen úton közelítettük meg az egyik oldalsó árkot. Bár ezt az utat csak visszafelé találtuk meg. Északi irányból a szakadék állta utunkat csak ez után találtuk meg a könnyebb megközelítést.
Köszönjük a lehetőséget! [Geoládák v3.4.1]
GCFENT közeli rejtését kerestem fel, ezért dél felől érkeztem. Gondolom kevesen jönnek erről, pedig szép és nyugis (pár lócitromra kell figyelni) út (odafelé, vissza már más volt, de ezt később). Külön köszönet Kokónak ezért a megközelítési lehetőségért!
Az első 3 fotó a kedvencem. Szürkézés: a láthatóan jó pirosat lefestik, majd 2 fával odébb újat festenek. Az egyiken még a szürke sem maradt meg a régi jelen. Hihetetlen felesleges munka és látszik, hogy a régi jel is pompás állapotban volt.
Visszafelé sétáltam nyugodtan, amikor egy quad jött mögöttem, majd két montis robogott le, utána két fiatal robogóval ment el mellettem. Ennyit a lovaglós útról.
A doboz rendben, csak a jelszót fotóztam le és raktam is vissza. Ahogy megálltam, a szúnyogok azonnal támadtak. Így a füzetbe nem írtam semmit.