A ládáról röviden
16x11x6 cm-es hagyományos négyfülű doboz egy facsoportnál. Segítség: ne lógasd az orrod!

A ládába TravelBug nem helyezhető.
Megközelítés
A Zalaegerszegről kivezető 76-os útról a
N 46° 50,505' E 16° 52,683' 165 m [GCVkut+Nyerges] körforgalomból a Nyerges utcába térjetek le! (Akár egy kávéra be is ugorhattok hozzánk.)
Innen több aszfaltút is vezet a hegyre. Például a Csácsi-hegyi utca, vagy a Nyári-hegyi út is megfelelő erre a célra. Az utóbbi keskenyebb, de kevésbé forgalmas.
Parkolás a Csácsi-hegyi kápolnánál javasolt :
N 46° 51,016' E 16° 53,530' 259 m [GCVkut+parkoló]
Innen egy kellemes kb 2,8 km-es körtúrával útba ejthetitek a ládát.
Az egyik irány, ha az állatsimogató felé mentek a Szarvas utcán. Odaérve, ha jobbra fordultok, / ne riasszon el Benneteket, hogy magánterületnek tűnik, nem az / a

piros turistaúton juttok a ládához.
N 46° 51,450' E 16° 53,420' 228 m [GCVkut+jobbra]
A ládától induljatok tovább a piroson, majd a Barackfa utcán folytassátok a túrátokat! Így egy másik pincesort és egy gesztenyefa-ligetet is láthattok. Így lesz teljes a körtúra.
Az emelkedők-lejtők aránya az állatsimogatótól kicsit kedvezőbb.
Kényelmesek közelebb is gurulhatnak, pl az állatsimogatónál is van hely az autónak. Bár ebben az esetben lemaradnak az útközbeni panorámapontokról, ahonnan a Zalai-dombságban gyönyörködhetnének.
Vari-kút
Nemrég költöztünk Zalaegerszegre, s mivel a Csácsi-hegyen sokat sétálgatunk, ráakadtunk - kedves Zalajáró kessertárs jóvoltából - erre a kedves forrásra. Gondoltuk, megosztjuk az élményt Veletek is.
Ezt a kis medencés forrást - azaz merítő forrást - már nagyon régen használták az itt élők, már Szent István király korában is említést tettek róla. 1935-ben pedig, egy beton kútházat építettek a forrás fölé. Mellé ciszternát létesítettek, hogy az elfolyó vízből minél többet fel tudjanak fogni az állatok itatásához, a hegyi építkezésekhez, s a kertműveléshez.
2015-ben elkészült a részben felújított Vari-kút, amely mellé egy mutatós, esőtől védő pihenőt is készíttetett a helyi önkormányzat. Kitisztították az ide vezető utat, lépcső lejáratot alakítottak ki, s korlátot is építettek a forrás biztonságos megközelítéséhez. A jövőben pedig tervezik, hogy a kútházat belül is felújítják, a kút túlfolyóját helyreállítják, hogy a forrás ismét használható legyen az ide érkező túrázók számára.
Kisfaludi-vár
A X. században egy
földvár volt itt, sánc szerkezetét égetett vastag agyaggerendából készítették, a nyers agyagot döngölték, majd kiégették. Így a téglához hasonló keménységű sáncot tudtak kialakítani. A védők vakbejáratokat is építettek a külső sáncba, hogy így tévesszék meg az ellenséget.
A közelmúltban ásatások folytak a közelben, s gazdag leletanyagra leltek az Árpád-kor előtti időkből. Természetesen ebből a földvárból ma már itt semmit sem láthatunk. Csupán egy tábla emlékeztet a hajdani létezésére.
Meggyőződésem - kizárólag az enyém - hogy a Vari-kút elnevezés a vári kút kifejezésből ered, csak idő közben lekopott az ékezet.
Egyéb látnivalók
Csácsi-hegyi kápolna (itt tudtok parkolni)
Itt megtekinthetitek a kb 180 éves
kislevelű hársfát. Szegény már nagyon rozoga állapotban van.
Állatsimogató: Részletek
itt.
(A kényelmesek akár itt is parkolhatnak.)
Henye-hegyi kápolna - Nem esik útba, de nem nagy kerülővel eljuthattok ide is. Főleg, hogy itt is ládázhattok:
GCHHK
Szerencsés ládázást kívánunk!
Az első megtalálót meglepetés várja!!!
Ládatörténet:
2021.03.28. Ládaellenőrzés, minden rendben. Ajándékokkal feltöltöttük.