Úthossz a kiindulóponttól: 1000 m
Megtalálások száma: 135 Megtalálások (havi bontásban): A legaktívabb hónap 2022-05 volt 9 'Megtaláltam' loggal, OFF
Megtalálások gyakorisága: 0.5 megtalálás hetente
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
kisgyerekkel is megközelíthető
-
túraruházat szükséges
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
-
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
-
GPS nélkül is érdemes megkeresni
+
kereshető egész évben
+
kereshető 24 órában
-
a látnivalóért fizetni kell
1 játékos jelölte kedvenc ládájának
Röviden
A 15x10x5 cm-es konyhai dobozt a jelzett ösvénytől 5-6 méterre találod egy fa odvában. A láda talajszinten, kövekkel és avarral van takarva.
Kérlek ügyelj a gondos visszarejtésre!
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Ládarejtés története
Évek óta minden tavasszal és nyáron Upponyban töltünk pár napot. Az első geoládánkat is itt találtuk meg a Kalica-tetőn. Akkor jött az ötlet, hogy az Eszkála-tetőre is lehetne egy ládát rejteni, mert onnan is nagyon szép a kilátás a környékre. Úgy gondoltuk, hogy megérdemel a hely egy rejtést.
Megközelítés
Miskolc felől személygépkocsival a 26-os számú főúton haladj, majd Vadna után térj le! Körülbelül 20 km után érkezel meg Uppony községébe.
A futballpálya melletti parkolóban érdemes a kocsival megállni.
Magyarországon kevesen ismerik az Uppony felett magasodó Eszkála-tetőt. Az Upponyi-hegység devon és karbon időszaki mészkőből, homokkőből és palákból épült fel. Legalacsonyabb pontja 148, legmagasabb 454 méterrel (Köves-mál-tető) emelkedik a tengerszint fölé.
Természeti értékeinek védelmét a Bükki Nemzeti Park Igazgatóságához tartozó 1975-ben létrehozott, 3634 hektár kiterjedésű Lázbérci Tájvédelmi Körzet hivatott biztosítani.
Az Eszkála-tetőre érve gyönyörű kilátás nyílik a Lázbérci-víztározóra. Észak-Magyarország egyik legnagyobb víztározója, amelyet a Bán-patak völgyének elzárásával hoztak létre 1967-68-ban, azzal a céllal, hogy biztosítsa a sajó-völgyi iparvidék és környéke ivóvíz ellátását. A víztározó hossza 3 km, területe 77 hektár.
Ha a környéken jársz, akkor érdemes felkeresni az alábbi GCUPPO, GC3k, GCDAMA rejtéseket. Gyönyörű helyek... Megéri!
A mai nap legmunkásabb ládája. A megadott "ösvény kezdete" pontnál csak egy kerítést találtunk, ezért a K+ jelzésen elmentünk a falu széléig és az ott talált gyenge ösvényen indultunk a csúcs felé. Szerencsére a környéken kevés a bokros terület így viszonylag könnyen lehetett irányba haladni bár az emelkedés még a gerincen haladva is jelentős. A lefestett jelzéseket mi nem láttuk. A ládától nincs kilátás, de visszafelé haladva azért pár ponton szép kilátás tárult elénk.
Három nagyon szép helyszínt kerestünk fel a Bükkben Attibatival. Ideális túranapon, verőfényes őszi napsütésben mentünk fel az Eszkála-tetőre, ahonnan nagyon szép panoráma tárult elénk. A parkolóval szemben érdemes betérni a Lázárbérc Bisztróba egy finom kávéra, nagyon hangulatos hely. Köszönet a rejtésért.
OKTközben megtaláltam, köszönöm a rejtést!Nagyon régóta szemezgetek a ládával, s íme meglett. Kék háromszög jelzéseket lefestették, de az ösvény egyértelműen adja magát. Hihetetlen panoráma fogadott a tetőn.Megérte a verejtékek minden cseppjét. [Geoládák v4.5.10]
Néhány kellemes napot töltöttünk Upponyban nyugdíjas túra társaimmal. Szerettem volna ehhez a ládához is eljutni, de a tó körüli hosszú séta kivette az erőnket. A korunkra való tekintettel kérlek a képek alapján elfogadni a megtalálást. Örülök, hogy ide is eljutottam. Gyönyörű helyen jártunk. Köszönöm a munkádat és a megértésedet.
Felmásztam ... nem volt egy leányálom. Már majdnem felértem, mikor úgy gondoltam, meg kellene támaszkodni egy fán ... merthogy elfogyott a levegő. A fa elugrott (megszédültem) és bebucskáztam a fa melletti köves árokba. Heverésztem ott egy keveset, megkerestem a szemüvegemet, ettem egy banánt és onnan minden ment, mint a karikacsapás ... csak a vállam és az oldalam sajgott. :)
Régóta szemezek az upponyi ládákkal, most végre sikerült begyüjteni őket. Tényleg meredek az út, ráadásul a turista jelzéseket lemázolták. Pedig tényleg pazar a kilátás! A láda ki volt szedve a rejtekhelyről, be volt azva (nem zár jól a fedél). Amennyire tudtam kitöröltem. Köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.8]
Köszi a rejtést! Megtaláltuk! Valóban fantasztikus volt a látvány fentről, érdemes volt feljönni. Sajnos a jelölést megszüntették, állítólag természetvédelmi okok miatt.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.0]
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (135 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide. Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amit bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.