Elhelyezés időpontja: 2018.07.28 10:00
Megjelenés időpontja: 2020.07.22 23:59
Utolsó lényeges változás: 2020.07.23 00:00
Utolsó változás: 2020.08.22 23:12
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Fairy
Felhasználó: Fairy Nehézség / Terep: 2.0 / 3.0
Úthossz a kiindulóponttól: 1600 m
Megtalálások száma: 27
Megtalálások gyakorisága: 1.0 megtalálás hetente
WAP ON
Füzér és Kéked határán, a csúcs sziklacsoportjának déli oldalán, nagyobb kő alatti kisebb kő melletti üregben rejtőzik a 140 milliliteres (kb. 9*9*6,5 cm külső méret) négyfülű geoláda.
WAP OFF
Bevezető
A Északi Zöld zempléni szakaszának legnyugatibb hegycsúcsára hívlak ezzel a rejtéssel.
Megközelítés
Ha a leggyorsabb megközelítés a célod, akkor a Kéked-Hollóháza közötti műúton itt parkolhatsz: N 48° 32,657' E 21° 23,261' [GCEZ9+PARKOLO]. Az egykori S3 jelzés egyenesen a csúcsra (és a ládához) visz.
Az Északi Zöld
Az Északi Zöld Balassagyarmat és Sátoraljaújhely között 392 kilométer hosszan kanyargó túraútvonal, amely a lehető legszorosabban igyekszik követni a magyar-szlovák államhatárt. A két állam Európai Unióhoz való csatlakozását követő határliberalizációs tárgyalások közben merült fel a túraútvonal ötlete. amelyet Bánhidi Attila 2004 őszén néhány nap alatt kidolgozott. A főbb érintett szervezetekkel leegyeztetve hamarosan megkezdődött a kivitelezés és 2005. március 12-től 2006. április végéig Mályi József néhány alkalmi segítőjével végigfestette és -táblázta a teljes közel 400 kilométert.
Szurok-hegy
A Zempléni-hegység fő tömegét alkotó Baskói Andezit Formáció északnyugati határát egy, a környezetéből minden oldalról legalább 250 méterrel kiemelkedő kúpszerű magaslat adja: ez a Szurok-hegy. Kilátások csak itt-ott nyílnak, mert tetőrégióját szépséges bükk szálerdő borítja, de a csúcs körül szétdobált hatalmas andezitsziklák élményszámba menő célponttá teszik - a komoly sportértéken túl is.
Ládatörténet
2020.07.21 23:59 Geocaching.hu-s regisztrációm 13. évfordulója alkalmából kis ajándékcsomagot állítottam össze a geoládászoknak. Ennek harmadik részeként megjelenik a láda.
2020.07.17 A moderátorok túlnyomó többsége (+7/-2) támogatja a geoláda megjelenését.
2020.07.15 Benyújtom moderációra a tervet.
2018.07.28 10:00 Ökör-hegy (GCOH) geoládám - utóbb indokolatlannak bizonyult - karbantartási célú felkeresése után ismét a Zemplénben jártam, hogy befejezzem a ládasorozatot.
2018.06.23 Elsősorban versenybíráskodni érkeztem Zemplénbe a Kazinczy-túrákra, de a holtidőre beterveztem az Északi Zöld ládasorozatba öntését. Ám csak Nagy-MIlicig jutottam.
2015.06.20 00:02 Egy - később sikeresnek bizonyuló - Kazinczy 200 teljesítménytúra 78 kilométere táján haladtam át a Szurok-hegyen.
2008.07.05 Az egyszeri rendezésű Rákóczi 150 teljesítménytúra második napján kellett volna érintenem Szurok-hegyet, de elfogyott az erő, így az Északi Zöldön csak Melczer-keresztig jutottam.
Én nem voltam sem a teljes, sem résztávján a Kazinczy 200-nak, így "élesben" nem tapasztalhattam meg ezt az emelkedőt, csak így szépen, komótosan. Amikor elindultunk a műúttól, még sütött a nap, s talán még akkor is, amikor felértünk a csúcsra. Útközben már ízelítőt kaptunk a gombák csodálatos és hihetetlenül sokszínű világából. Ezen kívül még egy idősebb tölgy jelentett bármilyen szintű látnivalót a csúcsig. A csúcsrégióban lévő sziklák igen markáns formák, jól fotózhatóak. A ládát 9-en kerestük vagy 20 percig, majd némi segítséggel még vagy 15 percig. A "nagyobb kő alatti kisebb kő melletti üregben" leírás - valljuk be, hogy - nem nagy segítség, mert a nagyobb/kisebb kő viszonylagos. Valami sokkal jellegzetesebb helyre kellett volna tenni. Mondjuk a koordináta is vagy 10 méterrel odébb mutatott. De a lényeg, hogy meglett és a tényleges csúcs érintése után hosszasan ereszkedhettünk az eszkárosi kishatárátkelőhöz. Azon a lejtőn Macek szerint sokkal rosszabb lett volna feljönni.
Ancs Tours 9.0. - Zemplén reloaded
A Szurok-hegy ajánlott parkolójától Pusztafaluig tartott a mai utunk, végig a határ mentén.
Startnál még kellemes napsütés fogadott, kb. ma utoljára. de legalább nem esett. A sziklák tetszettek, a ládát vagy 20 percig kerestük 9-en. Liberty telefonon és fényképekkel segítette a sikeres megtalálásunkat, amit itt is köszönök szépen. Egy ilyen terepen 1-2 méter is igen sokat számít.
A Nagy-Hrabó felé vezető lejtő megadta a mai alaphagot és előre vetítette a másnapi fájdalmakat is. :D
Köszi
Egy hetes geotúránk első felében az Aggteleki Nemzeti Park és a Cserehát szebbnél szebb helyeit kerestük fel, a második felében pedig a Zempléni-hegység még ismeretlen tájait és hegycsúcsait fedeztük fel.
Ma az Északi-Zöld ládáit céloztuk meg. Újabb kihívás, újabb hegymászás a Szurok-hegy hatalmas méretű mohával bevont andezit szikláihoz. Nagyon tetszett a látvány. Szebbnél-szebb gombákat láttunk az erdőben. A ládát is könnyen megtaláltuk, nagyon jó a rejtek. Köszönet a rejtésért.
Amikor megálltam a javasolt parkolónál már nagyon morgott az ég. Mindenesetre elindultam, hogy ha majd elered, akkor visszafordulok. "Természetesen" a csúcson kezdett esni, így sokat nem időztem, pedig ez is szép, vadregényes hely.
Magas-Tátra pótló (a COVID előtt még a Tátra volt tervbe véve) 4 napos Zempléni Geotúra Anita, Bea és kectam, molka, Judith, pliptai és Kópé1993 társaságában.
Remek hangulatú és minden értelemben vegyes napokat töltöttünk a Zemplénben. Volt, hogy szikrázó napsütésben és 35 °C-ban kerestünk fel hegytetőkön várromokat, egy nappal később meg 19°C-ban, gatyáig ázva az É-i Zöld jelzés ládáit. Csak két dolog volt állandó: A szokásos remek társaságból eredő jó hangulat és nevetés, illetve a vérszívók hada (amik úgy tűnik, az idén hihetetlen mennyiségben szaporodtak el és minden ládánál a vérünket adtuk a találatért). 17/4. találat.
Kellemes időben, az éjszakai esőzés utáni jó hűvösben kaptattunk fel a sziklákhoz. A mohával szőnyegszerűen bevont sziklák és kidőlt fák nagyon szépek voltak. Tetszett!
A láda csak pár perc után lett meg, de a koo pontos és a leírás is segített.
Zempléni geotúra kis csapatunkkal: Anita, Bea, Judith, molka, LionDaddy, kópé1993, pliptai társaságában. Hol napsütésben, hol esőben, de végig jókedvben. Hajnaltól esett az eső, de reggelre elállt, így nekiindultunk az Északi Zöld ládáinak. Az út szinte végig emelkedett és csúszós is volt, de a fantasztikus környezet mindenért kárpótolt. A Szurok-hegy teteje zöld szőnyeggel borított, a páratartalom nagyon magas volt. A ládát kerestük egy ideig, de végül rendben meglett. Köszönöm a rejtést.
20 perc kicsit reményvesztett kotrás után. Kő, kő, kő. Kisebb, nagyobb, mégnyagyobb. A láda egy száraz, nagyobb fadarab alatt volt.
2009. november 20-án egy háromnapos gyalogos (vonatos, buszos) kirándulás keretében (a három nap alatt összesen 115 km gyaloglás) jártam be az Északi Zöld Szurok-hegy és Nagy-Milic közti szakaszát (akkor itt még csak .com-os ládák voltak), a Pusztafalu és a Nagy-Milic közötti szakaszon pedig 1995. május 13-án, 2001. május 31-én és 2019. június 10-én is végigmentem. Vad és szép vidék, sok hullámzással, meredek lejtőkkel. Most a nagy melegben több kisebb kirándulással kerestem meg az új ládákat. Ide az ajánlott parkolóból a leszürkézett (miért?) sárga háromszög jelzésen jöttem fel.
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (27 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.