Elhelyezés időpontja: 2018.07.28 12:35
Megjelenés időpontja: 2020.07.25 23:20
Utolsó lényeges változás: 2020.07.25 23:20
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Fairy
Ládagazda: Fairy Nehézség / Terep: 2.0 / 2.0
Úthossz a kiindulóponttól: 1000 m
Megtalálások száma: 78, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.6 megtalálás hetente
WAP ON
Füzér és az ország peremén, kivágott fa tuskóban rejtőzik a kb. 3 dl-es geobefőtt (kb. 9 cm átmérővel és 12 cm magassággal).
WAP OFF
Bevezető
A Nagy-Milic és Nagy-Hrabó közötti nyeregbe, egy bájos alpesi rétre hívlak ezzel a rejtéssel.
Megközelítés
A László-tanya felé vezető műút és az OKT találkozásánál parkolhatsz: N 48° 33,592' E 21° 25,385' [GCEZB+PARKOLO] és remek földúton - melyen első szűk 200 méteres szakasza a Kéktúra része - haladhatsz egészen a rét széléig.
Az Északi Zöld
Az Északi Zöld Balassagyarmat és Sátoraljaújhely között 392 kilométer hosszan kanyargó túraútvonal, amely a lehető legszorosabban igyekszik követni a magyar-szlovák államhatárt. A két állam Európai Unióhoz való csatlakozását követő határliberalizációs tárgyalások közben merült fel a túraútvonal ötlete. amelyet Bánhidi Attila 2004 őszén néhány nap alatt kidolgozott. A főbb érintett szervezetekkel leegyeztetve hamarosan megkezdődött a kivitelezés és 2005. március 12-től 2006. április végéig Mályi József néhány alkalmi segítőjével végigfestette és -táblázta a teljes közel 400 kilométert.
Drahosi-réti meglepetés
Szurok-hegyről a Szkárosi-nyeregbe ereszkedve találtam egy egészen ép kis befőttes üveget, amit nem volt pofám otthagyni: kiCITOzás céljával beraktam apró zsákom elejébe. Nagy-Hrabón a terv szerinti utolsó dobozt is kihelyeztem és már azt méregettem, hogy hogyan térek vissza a Kékeden hagyott autóhoz, amikor váratlanul megnyílt a táj. Jártam már itt a 2015-ös Kazinczy 200 közben, de északról dél felé, vaksötétben, így nem volt emlékem arról, amit a térkép így jelöl: Drahosi-rét.
Nem szerepelt az eredeti tervekben a helyszín ládásítása, de olyan különleges nyugalmat és lelki felfrissülést árasztott a hely, hogy nem hagyhattam itt rejtés nélkül. Naplófüzet, toll, önzáró zacsi volt ugyan nálam, de a dobozból kifogytam. És ekkor nyert új értelmet a kis begyűjtött üvegcse: geobefőtté avanzsált.
Ládatörténet
2020.07.25 23:20 Geocaching.hu-s regisztrációm 13. évfordulója alkalmából kis ajándékcsomagot állítottam össze a geoládászoknak. Ennek ötödik részeként megjelenik a láda.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.12.10]
Füzéren a fizetős parkolóban álltunk meg. (600 Ft/nap)
OKT, Északi-Zöld, Zemplén 700-as csúcsai és GC kombinációs nap keretén belüli találat. Sorrendben:
Kakas-bérc
Kis-Milic (GCEZ7)
Nagy-Milic (GCiliM)
Hajagos hegy
North End Magyaroszág legészakibb pontja (GCNORT)
Drahosi-rét (GCEZB)
Nagy-Hrabó (GCEZ8)
Füzér vára (GCFuVa)
Nagyon tetszett a rét, a ragyogó időben olyan volt, mintha a mesekönyv lapjain lennénk.
Északi-Zöld túra során Discoverrel és Dr.Ladával kerestük fel a pontot. GCEZ8 felől érkeztünk, a láda a helyén rendben. Köszi a rejtést![Geoládák v3.12.6]
Könnyű találat. Legalábbis a mai nap eddigi célpontjaihoz képest.
Nagyon látványosak ezek a hatalmas tisztások, rétek. Főleg a délutáni napfényben.
Innen le tértem a jelzésről és átvágva a réten a László tanyára vezető aszfaltútra váltottam át.
A Nagy-Hrabótól idáig tartó úton sem fukarkodott az erdő olyan gombákkal, amelyekkel még nem találkoztunk a nap során. Változatos terepen, néha meredek falú horhosokon vezetett a zöld sáv jelzés és az erdőalkotó faállomány sem volt unalmas. A rét is nagyon tetszett. Mondjuk arra nem jöttem rá, hogy a szlovák, vagy a magyar oldalon lévő rész miatt került-e ide a láda, mert mindkettő szép volt. A "mi" oldalunkon a hagyásfás legelő, s a benne álló, akár több évtizedes, vastag tölgyek nyűgöztek le, míg a tótoknál a látszólag egysíkú fűben meglelt vérfű vagy tárnics. Egy ebédszünet erejéig megpihentünk itt és elrejtettük a magunkkal hozott GCRTEK mozgót is. Maceknek a rét előtti nyíres is nagyon tetszett.
Ancs Tours 9.0. - Zemplén reloaded
Nagy-Hrabó felől, immár kellemes sétával értük el ezt a csodálatos kis rétet. Az út két oldalán eltérő a növényzet, de mindkettő szép a maga nemében. Érdemes volt CITO-zni és geobefőtté avanzsálni a szemetet.
Kicsit megszusszantunk, miközben itt kapott helyet a GCRTEK mozgó is.
Köszi
Kicsit meglepett "?" minket a határ két oldalának "minősége! (környezet: 5:2, de nem a mi javunkra.) Van még hova fejlődnünk! Egyébként szép környezet, remek kilátás. Köszönjük a rejtést!
Egy hetes geotúránk első felében az Aggteleki Nemzeti Park és a Cserehát szebbnél szebb helyeit kerestük fel, a második felében pedig a Zempléni-hegység még ismeretlen tájait és hegycsúcsait fedeztük fel.
Ma az Északi-Zöld ládáit céloztuk meg. A Nagy-Hrabó megmászása után jól esett kiérni a valóban alpesi hangulatú rétre. Nagyon szép hely és a panoráma is gyönyörű. Picit szusszantunk és indultunk vissza a szkárosi parkolóba. A Nagy-Hrabóról a lefelé menet sem volt egyszerű, visszafelé is az avarban igyekeztem lépésekben menni. Útközben újra láttam egy nagyon szép és termetes narancssárga színű korallgombát. Élmény volt a túra, jó hogy került ide láda, köszönet a rejtésért.
A Nagy-Milictől örömgurulás lefelé, majd a kékről jobbra az erdő aljában. Nagyon szép a rét. Innen a zöldön akartam tovább menni, de nagyon nem adta magát az út, ezen a részen inkább a vegetáció győzött.
Magas-Tátra pótló (a COVID előtt még a Tátra volt tervbe véve) 4 napos Zempléni Geotúra Anita, Bea és kectam, molka, Judith, pliptai és Kópé1993 társaságában.
Remek hangulatú és minden értelemben vegyes napokat töltöttünk a Zemplénben. Volt, hogy szikrázó napsütésben és 35 °C-ban kerestünk fel hegytetőkön várromokat, egy nappal később meg 19°C-ban, gatyáig ázva az É-i Zöld jelzés ládáit. Csak két dolog volt állandó: A szokásos remek társaságból eredő jó hangulat és nevetés, illetve a vérszívók hada (amik úgy tűnik, az idén hihetetlen mennyiségben szaporodtak el és minden ládánál a vérünket adtuk a találatért). 17/6. találat.
Emlékezetes találat, mert a Drahosi rét után nem sokkal, a GCEZ8-hoz vezető út elején eleredt az eső és bőrig áztunk. Onnan visszafelé jövet kerestük meg.
Zempléni geotúra kis csapatunkkal: Anita, Bea, Judith, molka, LionDaddy, kópé1993, pliptai társaságában. Hol napsütésben, hol esőben, de végig jókedvben. Nagy Hrabó után a zöldön lefelé értük el a rét másik szélét, ahol a láda van.Bő másfél kilométer alatt sikerült gatyáig áznunk, de a láda meglett a rejtekben. Csodálatosan nézett ki a rét, ahogy a felhők leereszkedtek. Köszönöm a rejtést.
2009. november 20-án egy háromnapos gyalogos (vonatos, buszos) kirándulás keretében (a három nap alatt összesen 115 km gyaloglás) jártam be az Északi Zöld Szurok-hegy és Nagy-Milic közti szakaszát (akkor itt még csak .com-os ládák voltak), a Pusztafalu és a Nagy-Milic közötti szakaszon pedig 1995. május 13-án, 2001. május 31-én és 2019. június 10-én is végigmentem. Vad és szép vidék, sok hullámzással, meredek lejtőkkel. Most a nagy melegben több kisebb kirándulással kerestem meg az új ládákat. Ide az ajánlott parkolóból jöttem, aztán tovább a Nagy-Hrabóra.