Elhelyezés időpontja: 2021.05.28 18:50
Megjelenés időpontja: 2021.05.29 08:00
Utolsó lényeges változás: 2022.01.16 18:15
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: feketel és Mika 11
Ládagazda: feketel Nehézség / Terep: 2.5 / 1.5
Úthossz a kiindulóponttól: 171 m
Megtalálások száma: 697 + 12 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 8.0 megtalálás hetente
2021-ben ünnepelte 20. születésnapját a geocaching.hu. 20 éve, 2001. június 24-én jelent meg GCeger, az első magyar geoláda. A jeles évforduló alkalmából 2 x 20 eseményláda jelent meg családi ill. túrázós kategóriákban.
A családi kategória ládái egy kellemes, rövid sétára invitálják a játékosokat és családjukat. Ezekből a ládákból minden megyében és Budapesten is 1-1 található, összesen 20 darab. Ezek az eseményládák 2021. december 22-ig voltak kereshetők.
Néhány láda az esemény után átalakult hagyományos, vagy multi ládává és továbbra is kereshető. Az aktuális információkat a leírásban találod meg.
2021.12.31-ig eseményládaként, azt követően hagyományos ládaként továbbra is kereshető!
Hol találod a ládát? A parkerdő vadregényes részén egy kis ösvénytől, 5 méterre, egy fa tövében a talajszint alatt, egy 16 cm átmérőjű és 8 cm magas kerek ládikót keress. A rejtek fedelét fel tudod emelni az oldalán található két fogantyú segítségével. Kérlek, figyelj a visszarejtésre, hogy az utánad érkezőnek is a megtalálás örömét adja! Ha sérült a láda kérlek a logbejegyzésnél jelezd! Kérlek, a ládáról se tegyél fel képet! FIGYELEM! Külön dedikált ajándék az első 3 megtaláló csoportnak(!), vagy szóló megtalálónak! Kérlek, amennyiben csoportosan találjátok meg, csak a soron következőt vegyétek el, tehát NEM ANNYIT AHÁNYAN VAGYTOK VAGY AHÁNYAN LOGOLTOK, tehát csak 1db-ot! Kérlek, hagyd meg az élményt a következő csoportnak/egyéni megtalálónak! A logba fotót is kérek szépen az ajándékról, így nem lesz kérdés kié a P1-es találat 😉
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Hol tudsz parkolni?
Autóval a Budapest XVI.kerület Bányai Elemér utcában érdemes a parkoló autók számára kialakított területen. Az utca túloldala már a parkerdő, az onnan nyíló bármelyik ösvényen besétálva pár perc alatt megtalálhatod a ládát. Ha levadásztad, ne robogj tovább (amúgy is ingyenes a parkolás) gyere és tegyél egy körsétát a kiserdőben, megéri! N 47° 30,680' E 19° 9,594' 123 m [GCXX05+parkoló]
Tömegközlekedéssel hogy jutsz oda?
A város felől az Örs vezér terétől 144-es busszal 8 megálló (Rákosi út), onnan 500 méter egyenesen és megérkeztél.
Hová jöttél?
Ezzel a családi ládával, a Sashalmi erdőt és tanösvényét szeretném bemutatni. Gyalogosan, kisgyermekkel, babakocsival, és kerékpárral is bejárható a kiépített sétautak, és az erdőt átszelő kis ösvények segítségével.
Az erdő hangjainak kényelmes megfigyelésére, pihenésre az erdő szerte kihelyezett padok gondoskodnak.
A 8,3 hektáros, L alakú erdő Budapest XVI.kerületében található a Körvasút sor és a Veress Péter út közelében. A Pilisi Parkerdő kezeli a területet, rendezett, kulturált erdő fogadja az idelátogatókat, a helyenként borostyánnal beborított vadregényes környezetben. A gondos gazdának, és önkéntes segítőinek köszönhetően ipari méretű szeméttel sem fogsz találkozni.
A parkerdőt bemutató Sashalmi-erdő tanösvény 2015-ben létesült, a zuglói Neumann János Számítástechnikai Szakgimnáziuma diákjai és tanárai által. A 350 méter hosszúságú útvonalon karós-füzetes és 1 nagyobb méretű tájékoztató tábla található 7 állomáson. Célja, hogy a természetközeli és részben vagy teljesen mesterséges fás életközösségek legfontosabb jellemzőit mutassa be.
Az erdő körül futókör található az aktív sportolás kedvelőinek.
Gyere ki egy jót sétálni a családdal, vagy baráti társasággal érdemes! Hozz magaddal sütögetnivalót vagy akár bográcsot, amíg készül a harapnivaló, a gyerekek is biztonságban játszhatnak.
Esti, éjszakai ládázásra is alkalmas a hely furcsa elemektől mentes, békés nyugodt az erdő éjjel is.
Mit érdemes még megnézned a közelben?
Az erdőtől 1,2 km-re a Körvasút sor mentén található Rákosszentmihály elfeledett vasútállomása, amely évtizedek óta nem bonyolít személyforgalmat, de a MÁV által használatban van a teherforgalom miatt és forgalmista munkahely is üzemel benne. Az épület a Körvasút sorról csak a hátát mutatja, kerítéssel van elválasztva, nem is hívja fel semmi a figyelmet, hogy itt régmúlt egy vasútállomás üzemelt. A zuglói oldalról nem látszik, mert szemből gazdasági épületek kitakarják. Ennek ellenére biztonságosan a Csömöri úti felüljáró alatt, a Körvasút sorról lehet bejutni az eldugott/elfeledett vasútállomáshoz. Olyan mintha a régi idők kiragadott részlete lenne az épület és a közvetlen környezete. FIGYELEM! vasúti forgalom zajlik a vágányokon, körültekintés mindenképpen ajánlott, de zuglói részről a vágányokon keresztül az átjárás TILOS és ÉLETVESZÉLYES. N 47° 31,284' E 19° 8,776' 115 m [GCXX05+Épület]
Messze vannak a környékbeli ládák?
Egyáltalán nem. A vasút mentén könnyedén eljutsz a GCPTIT -hez a XV. kerületben. A másik irányban a Rákos-patak mentén a hangulatos GCFRTS multiláda pontjai várnak. Amennyiben a XVI.ker megismerése a cél, javaslom a GCSAHA és GCskil ládákat, vagy a szemafor gyűjteményt a GCALAK -ot.
Köszönöm a családi ládasorozat koordinátorának és mentorának V_Gabornak a közös ötletelést, segítségnyújtást!
Futassal együtt keresés, ahogy a Magyarvár utcáról felkanyarodtam, futás közben rögtön észre is vettem a rejtekhelyet. Egy kör futás után kinyitottam a dobozt, szépen visszarendeztem, aztán megérkeztek a következő keresők. A szemaforos ladatol jöttek, kértem, tegyék vissza a tollat, mert nálam maradt. Nagyon örvendek, hogy itt is van láda, szeretem nagyon ezt az erdőt. A 8-9 fok körüli időben sokan voltak kint kutyákkal. Az erdő Budapest utcai sarkánál volt régebben egy bolt is, az utca túloldalán pedig minden év decembereben kint volt egy világító üstökös csillag. Idén sajnos már nem gyujtottak meg. A közeli RAFC sporttelep bontasa és újjáépítése idén ősszel kezdődött. / 677.