Elhelyezés időpontja: 2021.05.29 08:00
Megjelenés időpontja: 2021.05.29 08:02
Utolsó lényeges változás: 2022.01.01 11:06
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Hegedüs Zsuzsa
Ládagazda: Hegedüs Zsuzsa Nehézség / Terep: 1.0 / 1.0
Úthossz a kiindulóponttól: 150 m
Megtalálások száma: 175 + 3 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 2.0 megtalálás hetente
2021-ben ünnepelte 20. születésnapját a geocaching.hu. 20 éve, 2001. június 24-én jelent meg GCeger, az első magyar geoláda. A jeles évforduló alkalmából 2 x 20 eseményláda jelent meg családi ill. túrázós kategóriákban.
A családi kategória ládái egy kellemes, rövid sétára invitálják a játékosokat és családjukat. Ezekből a ládákból minden megyében és Budapesten is 1-1 található, összesen 20 darab. Ezek az eseményládák 2021. december 22-ig voltak kereshetők.
Néhány láda az esemény után átalakult hagyományos, vagy multi ládává és továbbra is kereshető. Az aktuális információkat a leírásban találod meg.
Röviden Kedves Ládakeresők!
A 20 éves a geocaching magyarországon jubileumi láda megmarad hagyományos ládaként.
A kilátótól balra lévő két nagy lombhullató fához a legközelebbi legnagyobb örökzöldben, hagyományos 17x22x7 cm-es konyhai doboz 1,3 m magasan faágon tartóban. A felakasztott tartót ne vedd le csak a dobozt vedd ki belőle. A kerítés felőli oldalon keresd.
Megközelítés A 41-es számú főútról a 12-es km kőnél le kell térni Nagykálló irányába. Napkoron áthaladva Nagykálló felé 3500 méter után le kell térni balra (a községhatárt jelző táblánál), végig a kikövezett úton egyenesen az erdőbe (1 km), ahol az irányító nyilat N 47° 54,979' E 21° 51,600' 127 m [GCXX16+letérés] (Kerekerdő Turisztikai Központ) követve lehet eljutni az erdei iskolához jobbra kanyarodva.
Nagykálló felől rögtön a községhatárt jelző táblánál jobbra kell letérni, végig a kikövezett úton egyenesen az erdőbe (1 km), ahol az irányító nyilat követve lehet eljutni az erdei iskolához jobbra kanyarodva.
A Napkoron található Kerekerdő Turisztikai Központ (Rendezvényház, Harangodi Erdészeti Erdei Iskola, Kézműves ház) a legjobb választás azoknak, akik csendre, nyugalomra és meghittségre vágynak; szeretik a házias ételeket és teljes körű szolgáltatásnyújtást igényelnek.
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Szabadtéri lehetőségek:
- Szabadtéri házasságkötés (polgári és egyházi) a Fogadalmi-dombon
- Szabadtéri sütés-főzés (Filagória kemencéjében készült ételek, kenyér-, malac-, ökörsütés, stb.)
- Fa kilátó ahonnan látszik a Tokaji-hegy és a Zemplén vonulatai N 47° 54,967' E 21° 51,285' 127 m [GCXX16+kilátó]
- állandó GULÁG - emlékkiállítás
- Gondozott park és erdő
- Őzike és Pagony, szabadon bejárható tanösvények (a Harangodi Erdészeti Erdei Iskola programjában, amely az egyik szálláshely)
- Kerti tó, fahíddal
- Játszótér
- "Kisállat bemutató"
Az erdei iskola környezete és története:
Az erdei iskola a Nyírség szívében, Nyíregyházától 15 km-re található, 130 méter tengerszintfeletti magasságban.
A Nyírség hazánk második legnagyobb futóhomok-területe. A Tisza és vízrendszeréhez tartozó folyók hordalékkúpján alakult ki.
A futóhomokot akáccal kötötték meg, a kiemelkedő buckákon és hátakon szőlőt meg gyümölcsfákat telepítettek.
Az intézmény a Napkor község határában fekvő Harangodi erdő fenyői, nyárfái és tölgyei között bújik meg.
A Nyírség szívében található Erdészeti Erdei Iskola 2005 márciusa óta működik a Napkori Erdőgazdák Zrt. és a Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium jóvoltából. Az erdei iskola épülete 38 fő elszállásolására alkalmas, ezenkívül külön oktatótermek állnak a gyerekek rendelkezésére. Az udvar szabadtéri foglalkozások remek színtere, emellett kemence, füvesített sportpálya, háziállat-bemutató (őshonos magyar háziállatokkal) játszótér és kilátó is található itt. A területen kialakítottak egy kis tavat, illetve tájékoztató táblákkal övezett vadászati és természetismereti tanösvények várják, hogy a gyereklábak áttrappoljanak rajtuk.
Az ötnapos erdei iskolai program során a gyerekek túlnyomórészt a szabadban tartózkodnak, és gyakorlatorientált foglalkozásokon vesznek részt. A résztvevők nemcsak az erdővel és az erdészettel kapcsolatban gyarapíthatják tudásukat, de a vadászatról, a vadvédelemről, a felelős állattartásról és a természetvédelemről is tanulhatnak. A térképen való tájékozódás, a meteorológiai ismeretek és a csillagászat szintén szerves részét képezik a programnak. A természetismereti gyakorlatok során a csemeték többek között használatba veszik a mikroszkópot valamint bagolyköpetet elemeznek. A természetvédelemmel kapcsolatban nemcsak elméleti, de gyakorlati oktatás is folyik; az érintett témák között szerepel a téli madáretetés és a hulladékgyűjtés is. Az élményszerző tanulást segíti a 3 km hosszú Őzike és a 6 km hosszú Pagony természetismereti tanösvény is.
Napkor nevének jelentése: a Nap kora, a Nap ideje.
A Wikipédia szerinti név eredet a Necopor (Napkor) személynévből ered.
A települést 1213-ban említi először írásos feljegyzés. A régészeti adatok azt mutatják, hogy a falu már a tatárjárás előtt is létezett.
A települést a Kállay család birtokolta. Itt élt a XIX. század első felében majd húsz éven keresztül Kállay Erzsébet férjeként a magyar regényírás úttörője, báró Jósika Miklós.
A falu lakosságának nagytöbbsége katolikus vallású.
Szép emlèkek egy napkori íjjàsz versenyre.
A webes megjelenítèsről annyit hogy a koordinàta (nekem) 6 métert tévedett, és szinte csak örökzöld van. Mondjuk úgy abból a fajtábòl a legnagyobb
A mai nap utolsó keresése volt, és kissé figyelmetlenül olvastuk el a leírás utáni logokat, így a helyszínen láttuk meg, hogy a láda sehol. Na de sebaj, úgyis volt "véletlenül" nálam egy szett cserélni, pótolni. :) Felvettem a kapcsolatot a ládagazdával ( köszönöm a segítségét és információját ) így pótoltam a teljes ládát, és pár ajándékot is tettem bele. Remélem a következő kesser még a helyén találja a ládát. :) Szép hely, kár, hogy zárva volt, de pár méterre a koordinátától egy helyen meg lehet oldani a bejutást a területre, mivel hiányos a kerítés. :) Köszönöm a rejtő munkáját.
Szép környezet. A ládát övező pázsitot éppen locsolták pár körbe-körbe forgolódó öntöző berendezéssel, így számítógépes játékokban szerzett rutinunkra volt szükség, hogy mikor tudunk áthaladni hatósugarukon úgy, hogy ne legyünk vizesek. Jó móka volt.
Kéthetes Borsod-Nyírség ládázásunk utolsó darabja. A láda megszerzéséhez hatalmas csatát kellett vívnunk a hatalmas vízköpő lovagokkal, de megnyertük!! Köszi a rejtést!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
Megérte benézni. A kis mini arborétum is szép látvány.
Sajna a ház még zárva volt.
A Gulág kiállítást is minél több embernek kellene felkeresni. [Geoládák v3.12.8]