15x10x5 cm-es doboz, a bunker közelében található kidőlt fa tövénél. Az elhagyott bunkerek állapota folyamatosan romlik, ezért látogatásuk fokozott figyelmet igényel! Nézzetek a lábatok elé is! A ládába TravelBug helyezhető. Megközelítés
Az ajánlott parkoló az Óbarok közelében található bauxit és murvabánya bejáratánál kínálkozik N 47° 29,885' E 18° 34,590' 220 m [GCLFHB+parkoló]. Igaz, csak olyan félreállós lehetőség. Persze a külszíni fejtések mellett elvezető széles utat követve szinte a ládáig autózhatunk, de csak magasabb építésű járművel javasolt. A bánya területére belépni tilos, de nincs is rá szükség!
A hegy nem mindennapi elnevezése feltehetően a bányászattal kapcsolatos, hiszen a kezdetekben lovak húzták a megrakott szekereket.
A katonai bunker
A hidegháború idején szinte minden magasabban fekvő pont rejtett katonai objektumot. Hol rakétások, hol rádiósok, hol páncélosok rejtőztek a dombok, hegyek tetején. Persze csak néhány egyszerű épületet láthattak az erre repülő felderítők, hiszen a lényeg a föld alatt rejtőzött. A legtöbb elhagyott bunker népszerű játszótér lett napjainkra. Akár a paintballra, akár a geokessingre, vagy akár csak az amatőr kutatókra gondolunk.
A legfőbb jellemzők általában a tető nélküli, ablaktalan romok, és a graffitizett falfelületek. Néhol felismerhető a vizesblokk, esetleg a kantin. Vélhetően sosem tudjuk meg milyen helyiségek, bútorok, eszközök léteztek a föld alatt.
Ezúttal egy olyan helyre érkezünk ahol tudható hogy, ez a szovjet Déli Hadseregcsoport Légierő és Légvédelem - vagyis a korábbi 36. Légi Hadsereg - egyik tartalék irányító központja (oroszul: ZKP) volt. Még pontosabban a Piliscsabán állomásozó szovjet légtérirányító ezred egyik önálló százada települt ide, akik kommunikációs és híradó-főközpontot hoztak itt létre. A bázis fedőneve "DIPOL" volt. Az elnevezés talán arra is utalhatott, hogy a hegytetőn két, hasonló bunkerrendszer található alig 200 méternyire egymástól. A keleti nagyobb N 47° 30,780' E 18° 34,095' 300 m [GCLFHB+1bunker] és a nyugati N 47° 30,820' E 18° 33,920' 305 m [GCLFHB+2bunker] kisebb alapterületű.
A doboz a kisebbik járatrendszer egyik ki/bejáratának közelében, kidőlt fa csonkjánál rejtőzik.
Kellemes kirándulás a Lófingató-hegyen négyesben a csodálatos időben GCNESZ és GCLFHB felkeresésével.
Nem szívesen mentem le a föld alá, de a fiatalok csak-csak lecsábítottak.
Nem sok esélye volt annak, hogy ma bárhova eljutunk, de hinni kellett benne....
Nem az ajánlott parkolóban álltunk meg, hanem kicsit tovább autóztunk a piroson, és az első lehetőségnél balra fordultunk, és az úton maradtunk. Tul. képp a dobozig is el lehet menni, de végül is kicsit hamarabb találtunk egy alkalmas parkolóhelyet és a környéken kb. 2 órát sétáltunk. Jó döntés volt.
A doboz, a leírással ellentétben nem egy kidőlt fa tövénél / kidőlt fa csonkjánál van, hanem egy élő fa tövénél. Áthelyezte valaki??? Kicserélte? Most pici sötétékét tetejű.
A környék bunkereinek felkutatása után elindultunk a Nagyegyházi sziklák (GCNESZ) ponthoz, amit 13 évvel ezelőtt, 2009-ben találtunk meg a meredek oldal felől. Jól esett az erdei séta, szinte szintben maradva, bár elég sok ember alkotta tárgy mellett haladtunk el; először a betontorony, majd hol régi rozsdás, hol újonnan kirakott kerítések mentén. A kilátópontnál, ami igen jellegzetes vissza is jöttek az emlékek. Az idő borult volt, és erősen sötétedett, ami a kilátásnak nem kedvezett, de az állatok kezdték hallatni a hangjukat. Egy őz ugatása sokáig kísért.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
A láda a bányát jobbra elkerülő uton akár kocsival is elérhető.Bár a végén a bunkereknél van egy magánterület tábla. [Geoládák v3.12.10]