Megye/ország: Vas
Elhelyezés időpontja: 2021.04.04 10:30
Megjelenés időpontja: 2021.05.21 10:33
Utolsó lényeges változás: 2023.02.26 22:38
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Targonczás
Ládagazda: targonczas Nehézség / Terep: 1.5 / 2.0
Úthossz a kiindulóponttól: 1700 m
Megtalálások száma: 219, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 1.1 megtalálás hetente
A lényeg:
A láda 15x10x10 cm méretű. A füves és fás rész határán található egy bokor tövében, kő mellett ágakkal álcázva.
Tiszta időben érdemes keresni. A távcsövet ne felejtsétek otthon! A ládába TravelBug nem helyezhető.
_________________________________________________
Nyugat-Magyarország peremvidékének szélén - inkább már dombvidéki jelleggel - néhány kisebb, vulkanikus eredetű bazalthegy helyezkedik el. Ezek többé-kevésbé a Ság hegy köré csoportosulnak. A legmagasabb közülük a Sitke község közelében 227 méterre emelkedő Hercseg, de alig valamivel alacsonyabb a tőle déli irányban levő, 220 méteres Kissomlyó. Kettejük között helyezkedik el a Nemes-, a Púpos-, a Külső- és a Pet-hegyből álló Vásárosmiske-gércei-tufa-gyűrű. E dombocskák magassága nem éri el a 200 métert.
Munka ügyben keveredtem ide és egyből megfogott a gyönyörű kilátás.
De mit is láthatunk?
Észak-kelettől délig: Kemeneshát, Bakony Kőrishegy GCKORI, Ság-hegy GCTsag, Somló GCJUH, Kab-hegy GCKABH, Csobánc GCCSBC , Kissomlyó GCKEKE, Sümegi vár GCSMGV, Sümegi-hegység, Keszthelyi hegység.
Észak-nyugattól dél-nyugatig: Kőszegi-hegység, Alpok láncolata és az ikonikus Schneeberg ami az első kétezres hegy a környéken. GCSCHN
2. A 834. számú útról N 47° 14,330' E 17° 0,551' 192 m [GCHCZH+2.letérő] déli irányba lefordulva a "tömörített" kálváriáig kell menni, majd követni az első pontban leírtakat. Szinte bármilyen autóval, esős időben is járható.
3. A 834. számú útról N 47° 14,207' E 17° 0,055' 184 m [GCHCZH+3.Letérő] déli irányba lefordulva a volt Sárvár-Zalabér vasútvonal töltésén kell haladni 2. parkolóig. A bánya miatti terelések egy irányba engednek csak menni. Szinte bármilyen autóval, esős időben is járható.
A hegy körbe van építve pincékkel. Így csak az ajálott megközelítéseket használjátok, amelyek nem érintenek magánterületeket.
Pár szó a kápolna közelmúltjából
Balázs Fecó Kossuth díjas művész (Korál) a nyolcvanas évek közepén járt erre és egyből rabul ejtette a romos kápolna. Rögtön a felújításán kezdett el gondolkodni.
Az elhatározás 1986. májusában született meg. Kovács Ferenc (egykori fogadós) és Balázs Fecó megkereste Kozma Gábort, aki akkor igen ismert és ellenzékinek számító Vas Népe újságírója volt, hogy beszélje rá Vida Ferencet (a szombathelyi Lord zenekar egykori vezetője) a részvételre. Így négyen ültek le a szombathelyi Pikoló sörözőben, és akkor döntötték el, hogy elindítják a fesztivált. Vida Ferenc azonnal igent mondott koncertfelkérésre, és felajánlotta a zenekari "gázsit" (A Lord a '86-os évben sikerei csúcsán állt, koncertjeit ezrek látogatták). Azóta évente az utolsó augusztusi hétvégén rendezik meg és a bevételek egy részét a kápolnára fordítják.
A Sitkei Rockfesztivál története során számos rendkívüli és említésre méltó esemény is történt.
1989-ben 14 ezer ember előtt mutatták be az István a király rockoperát. 1990-ben a Kormorán és Balázs Fecó koncertje után eleredt az eső, ezért a Jézus Krisztus szupersztár (Sasvári Sándor, Makrai Pál, Vikidál Gyula, Nagy Anikó...) rockopera másnap, vasárnap este került színpadra, amire az esőnapon is ötezren látogattak ki. 1991-ben a Mindhalálig Beatles (Mikó István, Incze József, Forgács Péter, Jani Ildikó, Benkő Péter) került színpadra, míg egy évre rá, 1992-ben az Evita rockopera. 1993-ban a Nemzeti Színház előadásában a Kőműves Kelement nézhették meg az ide látogatók.
A "Nekünk Mohács kell...?" zenés színművet 1996-ban mutatták be Sitkén.
20 éves fennállását két napos rendezvénnyel ünnepelte a fesztivál 2006-ban, míg a 25 éves jubileumi alkalmából már három napos fesztivált rendeztek 2011-ben, ahol egy különleges zenei csemege, Balázs Fecó és a Savaria Szimfonikus Zenekar közös produkciója is színpadra került.
A sitkei kápolnától (majdnem) toronyiránt ... a kék jelzésen indultam, de az elhagyatott szőlőkön keresztül kínálkozó ösvény elcsábított a direkt megközelítésre ... bocsi. :)
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
Szerintem rossz felől mehettem a ládáért. Néha kerítés volt útba, néha pedig kúsztam a szórós, vadrózsás rekettyésben. [Geoládák v4.5.0]
A hegytető elég rendezetlen, magas fűvel, kóróval és szederbokorral, akáccal gazdagon ellátott. Kilátni csak pár nyiladéknál lehet. Pontosabb leírás jó lenne, hogy ne kelljen mindenen átgázolni, mert a füves-bokros határ itt elég nagy. [Geoládák v4.5.0]
1068.
Ebben az időszakban szügyig-mellig érő gaz fogadja az erre tévedőt a tüskés-bökős fajtából.
A kilátás sem említésre méltó, a dombtetőt körbenőtték a fák.
Egyet kell érteném a korábban szólókkal: a kápolna csodás, de a dombtető nem rejtésérdemes helyszín.
Sárvári kávé után autóval közelítettünk, majd kicsit sétáltunk. Az utolsó ~15 méteren jó lett volna a hosszú nadrág :(, amúgy a láda rendben van. Az akácvirágzás most szép volt, de azért a céges kirándulást nem ide fogom szervezni ;).